Vagyonmegosztás - .


vadvirág (törölt felhasználó) # 2010.02.07. 10:27

Tisztelt Ügyvéd Úrak/Ügyvédnő!

Már többször kaptamjógi segitséget Őntöl melyet nagyon megköszönök.Leírnám a tényállást és ennek alapján kérek tanácsot a vagyonmegosztásban,.
1, Van egy Balatoni telek egy kiss faházzal melyet 6 M forintban egyeznénk meg .75% a férjemé 25% az egnyém,mivel az 50% volt közös szerzemény.
2, Bórospince ,vendéglátóegység,mely 50-50% tulajdoni arányban vagyunk.Ezt 10 M.ft
3, Közös lakás mely 50-50% ban vagyunk túlajdonosok ez a férjem szerint 14 M ft .Enek a vásárlásához adtak a szüleim 4 M ft 2 éve 2,5 M a felújitáshoz és 2009 ben 900000 ft a kölcsön kifizetéséhez igy lett tehermentes.Az ingóságok 1 mill ft
4, Van egy Kft 50-50% túlajdonosok a férjemmel 1,5-1,5 M üzletrésszel.
5, Van egy másik Kft 25-25 %-ban vagyunk tulajdonostársak a férjemmel50% egy ismerős.
Tartozásaink:
1, 14 mill.ft hitelt vett fel a férjem Én nem vagyok adótárs.,hanem zálogkötelezett a 1.-2 sz ingatlan van megterhelve.Ezt a hitelt a 5 sz kft alapitásakor vette fel és tagi hitelként tette be a kft-be.
2,A 4 sz kft nél van az Apeh felé 3 mill.ft tartózás .
A férjem az 1-2 4 sz ingatlant szeretné megtartani melyet 1,5+5+1,5 M.ft ban számolna,. A hitel meg 17 mill vagyis 8,5 mill ft ben itt kellene nekem adni 500000 ft.A lakásnál meg csak a 4 mill.ft hajlandó figyelembe venni .Igy a férjem 4 mill. ft kérne és gyerektartást számoljuk bele aami 2 mill.ft hogy ne keljen fizetnie.ezt a 4M felett gondolja igy 6 m ft.
Kérdésem ,Ön szerint hohy kellenne megoldani a vagyonmegosztást? milxen arányban? Egyedől a lakáshoz ragaszkodom.A 5 sz kft ről a férjem nem beszél azt akkarja hogy ott továbbra is maradjunk tagok ill csak én vagyok tag Ő ügyvezető .Úgy gondolom hogy itt valami átverés lenne a végén hisz itt is az Ő elmondása alapján kb 5-6 M tartózás vanés a 14 M ide tette be .Amennyiben nem tudunk peren kivűl megegyezni akkor a bankot is bevonják a perbe? Köteles vagyok a 14 M ft adóságba beszállni? A házaságunk is az miatt ment tönkre mert a 19 év alatt ez a 6. vállalkozás amit csödbe vitt. Ha perre kerül a sor milyen költségre számithatok? bírósági kts, ügyvédi kts Az illetéket a vesztes fél fizeti vagy amelyik nyeri és annak az értéknek a 6 %.Vagy a külömbözet 6% pld Ö 10mill adna én 16 M kérek akkor az illték a 6 mill ért kell fizetni vagy a 16 mill.után?És neke?Bizzom abban hogy érthetően tettem fel a kérdéseimet. köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2010.02.07. 10:43

A bank itt hiába állna perben, ő követelhet bármelyiküktől. Errőla jogáról pedig csak akkor fog lemondani, ha ennek fejében valamilyen plusz biztosítékot kap. Hogy mi után kell az illetéket fizetni, azt az határozza meg, hogy mi lesz a perben vitatott érték. Ha legalább egy részegyezséget sikerül kötni, akkor az után az érték után már nem kell. Közös tulajdon megszüntetési perekben a felek általában közösen viselik a perköltséget. Ha a cég valószínűleg fizetésképtelen, akkor arról nem érdemes különösebben vitát nyitni, úgyis fel lesz számolva.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2010.02.07. 14:31

ObudaFan.

Köszi a gyors választ.Mind a kétt cég fizetőképtelen rám nézve mint tag ,tulajdonostárs mit jelent a felszámolás?

engedetlen # 2010.02.10. 21:56

Tisztelt Hozzáértő válaszoló!
Hat éve egy akkor épülő társasházi lakás megvétele mellett döntöttünk. A férjem egyedül vágott bele a vásárlásba, szerződést is kötött, mivel két gyerekkel nem volt kedvem intézkedni. Két héttel később az építtetőnek eszébe jutott, hogy az adott hitelkonstrukció csak házaspároknak jár, így szerződést módosítottunk és 50-50%-ban lettünk tulajdonosok. (Mindennek nyoma van a tulajdoni lapon.) Egy évre rá anyósom lakását eladta és beköltöztettük az elkészült új lakásba. (Mi sosem laktunk ott.) Anyósom idő közben meghalt, mi pedig elválnánk, ha meg tudnánk egyezni. Csakhogy a férjem szerint az említett lakáshoz nekem semmi közöm, mivel bizonyítani tudja, hogy anyósom lakásának eladásából származó pénzből fizette a fenti lakás törlesztőrészleteit. A lakás közel 14 millió Ft-ba került. A felvett kölcsön 8 millió, a különköltözés napján még 4 millió Ft tartozás állt fenn. Anyósom lakásáért kapott 10 millió is állítólag ebbe a lakásba került, ezért nem tarthatok rá igényt. (Bár számomra nem világos hogy is lehet, akkor még mindig tartozásunk, hisz valamennyi összeggel beszálltunk, az első évben mi fizettük a részleteket és a 10 millióval már rég ki kellett volna egyenlíteni a kölcsönt.)
Kérdésem: mire van esélyem egy esetleges per során? Nem tartok igényt a lakás forgalmi értékének 50%-ára, de 25% reális-e? Ennyiért ugyanis lemondanék a tulajdonomról. Jelenleg 2 millió Ft az 50%-ért felajánlott összeg, a lakás forgalmi értéke pedig 16-18 millió körül van. Van-e jelentősége egy ilyen ügyben annak, hogy kinek mekkora a keresete?
Köszönettel:
egy engedetlen feleség

doggi # 2010.02.10. 22:59

SEGÍTSÉG!!!
34 éves győri férfi vagyok. A párom hétfőn este kitett az utcára, hozta a pasiját és ennyi, mennem kellett. Nem vagyunk összeházasodva, de van 2 sajnát gyermekünk, 2, és egy 6 éves, és a páromnak az első házasságából egy 13 éves lány. A lényeg, hogy 3 éve költöztünk győrbe, hogy itt csak mi lehetünk, semmi ex, és senki ismerős, ki beleszólhatna az életünkbe, na meg persze a munkahelyem sem rossz, de nem ez volt a lényeg, csak magunk.
Minden szép is volt, de úgy tudtunk ide költözni, hogy Ő s én is eladtuk az előző lakóhelyünkön a lakásunk, mindkettőnknek volt, de így is kellett felvenni hitelt 3,8 milliót, hisz berendezni is kellett a lakást, hogy a gyerekek is otthon érezzék maguk.
A párom csak úgy egyezett bele a dolgokba, hogy kizárólag ő nevén lesz a lakás, miután nekem is volt egy előző házasságom s így ne követelhessen majd az exem, az én első lányomnak a lakásból semmit. Bizonyítva én naiv bele is mentem, és kizárólag az én nevemre lett felvéve a lakáshitel is. Hétfőn este viszont feljött az új barátjával s kitettek a lakásból, egy forint nélkül.
Másnap nem tudtam elérni őket, de már megtette a kényszerkijelentést a lakásbó, mondván az Ő tulajdona, s a nevemet meg mindent eltüntetett az ajtóról, postaládáról.Azzal fenyegetőznek, hogy nincs jogom oda bemenni és kihívják a rendőrséget ha balhézom stb. De én csak az életem akarom!!!
Én mindenem rájuk tettem fel, hogy bebizonyítsam mennyire fontosak, 2 éves egyetemi hallgató is vagyok, heti 6 napot dolgozom, és sajnos talán az lehetett az ok, hogy kevés időm van velük lenni, de úgy érzem ezt akkor sem teheti meg. miután sok mondanivalóm és kérdésem volna,így e-mailbam vagy személyesen tenném azt fel.
AMENNYIBEN VALAKI TUDNA TANÁCSOT ADNI, VAGY KÉPVISELNI AZ ÜGYBEN ITT GYŐRBEN, KÉREM KERESSEN MEG, MERT ÉN NEM TUDOM MIT TEGYEK, NINCS HOVÁ MENNEM, ÉS NEM TUDOM MIT TEHETNÉK, HOGY VISSZAKAPHASSAM AZ ÉLETEM!!!!
köszönet a segítségért, bármi is legyen az!!!
tozserlasz@gmail.com

monalisa1 # 2010.02.11. 15:34

engedetlen

Egy házasság ideje alatt az mindegy hogy kinek nagyobb- kinek alacsonyabb az aktuális jövedeleme mert házassági közös gazdálkodás van.

A felvett 8 M Ft hitelből hibádzik a fele...

Valamint ha a férjed "bizonyítani tudja" hogy a különvagyonát a hiteltörlesztésre fordította (...) akkor bizonyítsa is be - de bizonyítékként csakis a számláról számlára történő havonkénti utalás fogadható el, mert egyébiránt akár el is gépezhette a pénz jelentős részét!...

Tehát amíg lényeges dolgok nem tisztázódtak addig a téged megillető mértéket reálisan meghatározni nem lehet.

Javaslom fussatok neki még egyszer a számolásnak, sőt ha kell vonjatok be egy semleges harmadik felet - hátha ő jobban látja a dolgok lényegét.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.02.11. 15:49

doggi

Javaslom fordulj ügyvédhez mert amít leírtál az szinte hihetetlen - bár életszerű. Aztán lesz egy hosszú és késhegyig tartó (vagyon)osztozkodási per.

A közös gyermekek elhelyezéséről és a t.díjról valamint a láthatás/kapcsolattartás dolgairól nem is beszélve.

Ha a lakáson lévő hitelt nem fizeted tovább nagy valószínűséggel árverezés lesz a dolog vége, ha semmi más de ő meg a pasija is mehet a hid alá lakni...

Azt kell tudnod majd bizonyítani hogy bár a nevén történt a lakásvásárlás de a te előző lakásod ára is arra lett fordítva - százalékos értékűen.

A felvett hitelnél nincs kezes ill. adóstárs?

Ha nem tudsz ügyvédet, javaslom keresd fel a Megyei Ügyvédi Kamarát (Szent István út 8.) és ott majd segítségedre lesznek.

Valamint még a "népügyvédje" jogsegélyszolgálatra hívnám fel figyelmedet mely Győrben is megtalálható.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.02.11. 15:52
engedetlen # 2010.02.11. 20:57

Monalisa,
köszönöm a segítséget, Te is azt mondod, hogy van reményem a nullánál többre. Van már 3. személy is az ügyben, sőt bankot is megkérdeztem, mint adóstárs a befizetésekről. Talán egy kicsivel beljebb leszek.
az engedetlen feleség

monalisa1 # 2010.02.11. 21:16

Ne állj le vele vitatkozni mert nem valószínű hogy többet megajánl. Vagyis sajnos ebből egy vagyonmegosztási per lesz -az esetleges válástól függetlenül- és ott majd tisztázódik kinek mennyi jár.

Ügyvéd nélkül nem fog menni.

monalisa1 # 2010.02.11. 21:19

Egy bírósági eljárásnak az a bökkenője hogy 1-2 évig is eltarthat - vagy tovább, valamint a követelt összeg 6%-a az illeték. És ezen kívül az ügyvédi díj...

kisokos # 2010.02.12. 09:19

engedetlen,

Csakhogy a férjem szerint az említett lakáshoz nekem semmi közöm, mivel bizonyítani tudja, hogy anyósom lakásának eladásából származó pénzből fizette a fenti lakás törlesztőrészle­teit.
Ilyen alapon az igénynek kevés az esélye. A tulajdoni arányok megállapításánál az számít, hogy (1) a házasság alatt vettétek-e, (2) volt-e bármelyik fél részéről különvagyoni hozzájárulás. Ha a válasz (1) igen, (2) nem, akkor a teljes ingatlan közös vagyon lesz, alapesetben 50-50%-ban oszlik meg. A különvagyonból fizetett hiteltörlesztés, ha egyáltalán bizonyítható, házasság esetén nem alapoz meg tulajdonjogot. Sokkal valószínűbb, hogy a törlesztésre fordított összeget a bíróság a közös életvitel során felélt különvagyonnak fogja tekinteni, így megtérítésére nem fogja kötelezni a másik felet. A lakás csak a hitel mögött álló fedezet. Ahogy a hitel nyújtása, úgy a hitel törlesztése sem érinti a tulajdoni viszonyokat. Ha vki egyedül fizeti, akkor megtérítési igénynek adott esetben helye lehet, ha a felek között az életközösség már megszakadt, de előtte nem.

engedetlen # 2010.02.17. 21:06

Monalisa1, köszi, tudom, hogy évekig is eltarthat, sőt én az illetékről is tudtam. Az ügyvéd a férjemnek is megemlítette, meg is döbbent, ezek miatt szeretne közös megegyezést. Már abba is belementem, hogy legyen külön bontóper és külön vagyonmegosztás, de az sem volt elég jó.
Nyilván neki kell elperelni tőlem, de az illetéket a vesztes fizeti? Vagy mindenképp a felperes? Plusz az ügyvédi költség... többszázezres kiadás.
Kisokos köszi az infót. Anyós lakásának ára nyilván különvagyon, ez nem vitás, de a kezdőrészletet és az első év törlesztést közös vagyonból fizettük, hisz akkor anyósom még a sajátjában lakott. Egy év után törlesztett állítólag az ő pénzéből. Ez bizonyítható, hogy egyik számláról a másikra utalt - gondolom. De sajna az anyagi ügyekbe soha semennyit nem láttam bele, igaz nem is kérleltem, hogy tudni akarom. Amúgy a lakásvásárlás tíz évi házasság után történt.

monalisa1 # 2010.02.18. 10:55

Bizony egy jogvita nincs ingyen de ügyvéd nélkül ne vágj bele mert egyrészt átbeszélnek majd a fejed föltött, másrészt "elveszhetsz" a számadatokban.

Nem tudom hogy egy bank visszamenőleg hány évig köteles nyílvántartani valaki számlakivonatát, de ha jó sokáig akkor a bíróság kérhet be kimutatást az anyós számlamozgásáról, főleg hogy mikortól is kezdte törleszteni a lakás havi részleteit - ha egyáltalán...

kisokos # 2010.02.18. 11:37

Nyilván neki kell elperelni tőlem, de az illetéket a vesztes fizeti? Vagy mindenképp a felperes?
Bármelyikőtök indíthat vagyonmegosztási pert. A per illetékét a felperesnek kell előlegeznie, de ezt utólag a bíróság a pernyertesség-vesztesség arányában újra fogja osztani.

többszázezres kiadás
az biztos, hogy a per végére nem lesz nagyobb a torta, amin osztozkodhattok. Ezt csak úgy kerülhetitek el, ha megegyeztek.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.18. 11:52

Nem. A közös tulajdon megszüntetésére irányuló perben nincs vesztes és nyertes. A perköltségeket általában a tulajdoni hányadok arányában terhelik a felekre.

qual75 # 2010.02.19. 12:40

Tisztelt Jogi Fórum,
segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban.

2005-ben élettársam úgy gondolta, hogy kilép a kapcsolatból. Másik férfi miatt, aki azóta a férje lett.
Saját tulajdonomban lévő házból, a költözés során az általa hozott ill. a közösen megszerzett készülékeket elvitte magával. Közös bankszámlánkon lévő pénz felét átadtam, a szüleivel fennmaradó tartozásomat rendeztem. Természetesen hivatalos okirat erről nem készült. Mivel még anyagi követelése volt, én pedig szerelmes, ezért aláírattak velem egy élettársi vagyonközösséget megszüntető okiratot, (tanúként a szülei szerepelnek), hogy 1MHUF - ot kell fizessek havonta lebontott részletekben. A felét ki is fizettem, de mikor megtudtam, hogy férjhez ment, akkor beszüntettem a további utalást. Levélváltások történtek, majd 2007.-ben ez megszűnt. 2010-ben - pár nappal ezelőtt ( gondolom anyagi problémái miatt) eszébe jutott a "tartozás" és követeli tőlem a fennmaradó részt.
Kérdéseim: Elévülhet -e a vagyonmegosztási kérdés, ha több mint 3 éven keresztül nem történt semmilyen "felszólítás" ?
Tanúként közeli hozzátartozó lehet e?
Érzelmi zsarolásra lehet e hivatkozni?

Válaszukat várva,
egy mára már BOLDOG férfi

ObudaFan # 2010.02.19. 16:40

Ez tulajdoni igény, nem évül el. Természetesen ha azóta értékesítetted a korábbi közös tulajdonú dolgokat, akkor ezek kötelmi igénnyé fordultak át, és azok ettől az átfordulástól számítva 5 év alatt elévülnek. Lehet tanú közeli hozzátartozó, de a bíróság nyilván értékeli ezt a körülményt is.

Gedeon00 # 2010.02.20. 17:05

Tisztelt Jogi Fórum,

Segítségét kérném. Vállás előt állok és nem egyértelműa vagyonmegosztás amiket az interneten olvasok törvények. Mivel megkülönböztetnek élettársi és házassági vagyonmegosztást is ha jól értelemzetm. Én párommal 3 évig éltem párkapcsolatban utána házasodtam meg. A ptk szerint élettársi viszonyban voltunk már házaság előtt is. A kérdésem a következő lenne most elválunk a vagyontárgyakon hogyan osztozzunk? Amit a házasság előtt életársi viszonyban szereztünk az is közös? és arról is a bíróság dönt majd? mert mi nem tudunk megegyezni. Még egy kérdésem lenne hogy még el nem váltunk de külön élünk, és az így megszerzett tulajdon is még közösnek számít? Ugy olvastam igen. Ebben kérném a megerősítését és a válaszát. Ingatlan ahol lakom az nem közös.

Köszönettel Gedeon

monalisa1 # 2010.02.20. 17:58

Élettársak esetében a szerzés százalékos arányában. Házastársként általában fele-fele függetlenül a földhivatali bejegyzéstől, kivéve az esetleges hozott különvagyont - mely a továbbiakra nézve is megmarad annak. Szétköltözésig a szerzett vagyon közös - és az esetleges hiteltartozások is, az azontúli szerzés ismét príváti.

Próbáljanak közvetítőkent felkérni megbizható egy rokont ill. barátot, mert bizonyára adnak a szavára.

Tehát leülni és szép komótosan végigmenni minden tételen, vásárláson - valamint előkeresni a vonatkozó bizonylatokat, igazolásokat.

A válóper akár a vagyonmegosztástól függetlenül is "lezavarható", bár ha sikerül addigra megállapodásra jutni akkor sok pénzt megtakarítható...

Ha közös gyermek is van akkor a bíróság addig nem dönt a válás kérdésében míg a gyermekelhelyezés, a t.díj és a láthatás/kapcsolattartás dolga nem rendezett.

Javaslom visszaolvasni ezen topicot os a címben közel hasonlóakat mert mások esetéből és a válaszokból sokat lehet tanulni, hasznosítani.

"Mona"
laiksu hozzászóló

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.20. 18:09

Ha az élettársi kapcsolat megszakadás nélkül házasságba torkollott, akkor a bírói gyakorlat az élettársi jogviszony idején szerzett vagyonra is a házassági vagyonjog szabályait alkalmazza. Fele-fele.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.20. 18:10

És persze a házassági vagyonköösség nem a szétköltözéssel szakad meg.

monalisa1 # 2010.02.20. 18:25

De amit a szétköltözéstől ki-ki magának szerez az különvagyon.

Biró István # 2010.02.25. 14:51

Üdvözlök mindenkit!

Házasságkötésünk után épült melléképületet, amire 20.000Ft kölcsönt vettünk fel( '80-as években) hogyan kell a vagyonmegosztáskor elszámolni? A ház amiben laktunk az én különvagyonom, már a házasságkötés előtt is megvolt.

Előre is köszönöm!

jancsikiss # 2010.02.25. 15:13

Tisztelt Ügyvéd Asszony/Úr!
Jogi úton (ügyvéd megbízásával) szeretném peren kívüli megegyezéssel érvényesíteni vagyonmegosztási igényemet, bírósági eljárási szakaszra most nincs pénzem. Arra kérnék tisztelettel most válasz, hogy majd az ügyvédi eljárás milyen szakaszokból fog állni, ha a jogszerű és igazságos vagyonmegosztási igényemet peren kívüli eljárásban, készpénzben szeretném megkapni a volt Élettársamtól. Valószínűsíthető, hogy az Ő ügyvédje tanácsolni fogja hogy peren kívül egyezzen meg velem, mert jogos a követelésem?
Részemről csak a készpénzes vagyonmegosztás a járható út és tudom, hogy a volt Élettársam sem szeretné ha most visszaköltöznék a házába a jogos lakhatási részembe.
1989-2007-ig (18 évig) élettársi közösségben éltem életvitelszerűen (bejelentett lakcímként is). Élettársamhoz költözésemkor, aki akkor özvegyként (30 évesen) özvegyi nyugdíjából (más jövedelme, munkaviszonya nem volt 18 év alatt) 3 kiskorú gyermekét (2 lány 1 fiú) eltartva élt a vidéki, saját tulajdonú, rossz ingatlanállapotú, kertes családi házában, melynek akkori értéke kb. 6 millió forint volt. Nekem az összeköltözésünkkor (35 évesen) jól működő építési vállalkozásom és pár bőröndnyi ingóságom volt, nem volt akkor sem, 18 év alatt sem és azóta sem a mai napig semmilyen ingatlan tulajdonom.
18 év folyamán részemről több milliós anyagi ráfordítással és kétkezi munkámmal a közösen lakott otthonunkat (minden berendezésében, felszerelésében, értékes festményektől egészen az ólomkristály készletekig) a legigényesebb minőségi elvárásoknak is megfelelően, 6 szobás, gyönyörű családi ingatlanná építettem, fejlesztettem (mai értéke kb. 38 millió forint). Több autót is vásároltunk, a gyerekeket neveltük, iskoláztattuk, kimondottan jó anyagi körülmények között éltünk a vállalkozásomból, melynek a banki készpénzforgalmából az Élettársammal mindig egyetértésben közösen használt bankkártyával történtek az életvitelünk kiadásai.
A 18 év alatt sem én sem Élettársam nevére nem történt semmilyen ingatlanvétel sem más pénzügyi tartalék, megtakarítás készpénz felhalmozás.
Élettársam ingatlanának tulajdonviszonyában 1996-ban változást állt be, amikor is a ház tulajdonjogát a fia nevére íratta, magának haszonélvezetet tartva fent.
1997-től az Élettársam az édesapjával közös tulajdonú ingatlanukon (3 szobás elhanyagolt állapotú házzal) vállalkozásukként Vendégházat terveztek indítani. Ezt az ingatlant is több 100 ezerforintos anyagi hozzájárulásommal és 2 évig folyamatos kétkezi munkámmal 1999-re egy 10 szobás Vendégházzá alakítottuk, mely az ő vállalkozásukként a mai napig is jól működik. 2005-től a vállalkozásom anyagi lehetőségei nagymértékben visszaestek.
2007-ben az Élettársammal megromlott a viszonyunk, én akkor elköltöztem az otthonunkból, 3 bőröndnyi ruhámat és 150 ezer forint készpénzt vittem csak magammal! Kijelentkeztem arról a lakcímemről.
A volt Élettársam, többszöri kérésemre sem, a mai napig egyetlen forint vagyonmegosztást nem volt hajlandó adni részemre.
Nem tudom mi a jogos vagyoni (készpénzes) követelésem és hogy számolandó ki az igazságos vagyonmegosztási forintösszeg igényem a peren kívüli eljárásban, ha csak pár db fénykép (az akkori családi életünkről a házban) és az elmondásom van, melyben a legnagyobb objektivitást szeretném adni.
Ha a peren kívüli megegyezés nem sikerül, nem tudom, hogy a bírósági szakaszban (melynek a költségeit nem tudom mennyi és ki, mikor fizeti), hogy történik és ki által a bizonyítási eljárás, hogy mennyit invesztáltam én ebbe a közös családi életünkbe?
Van arra mód, hogy helyszíni szemlével (ha még azóta egyáltalán megvannak a pár évvel ezelőtt általam beleinvesztált milliós ingó és ingatlan tárgyak), vagy tanukkal történik a bizonyítási eljárás, valamint a bírósági végzés vajon kötelezheti-e a volt Élettársamat határidőre, ha nincs készpénze a vagyonmegosztást kifizetnie számomra hogy a 2007-ben még megvolt ingó és ingatlan vagyona egy részének eladásával fizesse meg nekem a megítélt követelésemet készpénzben?

Tisztelettel köszönöm a türelmét és nagyon várom a válaszát!
Kiss János