Vagyonmegosztás - .


monalisa1 # 2010.02.18. 10:55

Bizony egy jogvita nincs ingyen de ügyvéd nélkül ne vágj bele mert egyrészt átbeszélnek majd a fejed föltött, másrészt "elveszhetsz" a számadatokban.

Nem tudom hogy egy bank visszamenőleg hány évig köteles nyílvántartani valaki számlakivonatát, de ha jó sokáig akkor a bíróság kérhet be kimutatást az anyós számlamozgásáról, főleg hogy mikortól is kezdte törleszteni a lakás havi részleteit - ha egyáltalán...

engedetlen # 2010.02.17. 21:06

Monalisa1, köszi, tudom, hogy évekig is eltarthat, sőt én az illetékről is tudtam. Az ügyvéd a férjemnek is megemlítette, meg is döbbent, ezek miatt szeretne közös megegyezést. Már abba is belementem, hogy legyen külön bontóper és külön vagyonmegosztás, de az sem volt elég jó.
Nyilván neki kell elperelni tőlem, de az illetéket a vesztes fizeti? Vagy mindenképp a felperes? Plusz az ügyvédi költség... többszázezres kiadás.
Kisokos köszi az infót. Anyós lakásának ára nyilván különvagyon, ez nem vitás, de a kezdőrészletet és az első év törlesztést közös vagyonból fizettük, hisz akkor anyósom még a sajátjában lakott. Egy év után törlesztett állítólag az ő pénzéből. Ez bizonyítható, hogy egyik számláról a másikra utalt - gondolom. De sajna az anyagi ügyekbe soha semennyit nem láttam bele, igaz nem is kérleltem, hogy tudni akarom. Amúgy a lakásvásárlás tíz évi házasság után történt.

kisokos # 2010.02.12. 09:19

engedetlen,

Csakhogy a férjem szerint az említett lakáshoz nekem semmi közöm, mivel bizonyítani tudja, hogy anyósom lakásának eladásából származó pénzből fizette a fenti lakás törlesztőrészle­teit.
Ilyen alapon az igénynek kevés az esélye. A tulajdoni arányok megállapításánál az számít, hogy (1) a házasság alatt vettétek-e, (2) volt-e bármelyik fél részéről különvagyoni hozzájárulás. Ha a válasz (1) igen, (2) nem, akkor a teljes ingatlan közös vagyon lesz, alapesetben 50-50%-ban oszlik meg. A különvagyonból fizetett hiteltörlesztés, ha egyáltalán bizonyítható, házasság esetén nem alapoz meg tulajdonjogot. Sokkal valószínűbb, hogy a törlesztésre fordított összeget a bíróság a közös életvitel során felélt különvagyonnak fogja tekinteni, így megtérítésére nem fogja kötelezni a másik felet. A lakás csak a hitel mögött álló fedezet. Ahogy a hitel nyújtása, úgy a hitel törlesztése sem érinti a tulajdoni viszonyokat. Ha vki egyedül fizeti, akkor megtérítési igénynek adott esetben helye lehet, ha a felek között az életközösség már megszakadt, de előtte nem.

monalisa1 # 2010.02.11. 21:19

Egy bírósági eljárásnak az a bökkenője hogy 1-2 évig is eltarthat - vagy tovább, valamint a követelt összeg 6%-a az illeték. És ezen kívül az ügyvédi díj...

monalisa1 # 2010.02.11. 21:16

Ne állj le vele vitatkozni mert nem valószínű hogy többet megajánl. Vagyis sajnos ebből egy vagyonmegosztási per lesz -az esetleges válástól függetlenül- és ott majd tisztázódik kinek mennyi jár.

Ügyvéd nélkül nem fog menni.

engedetlen # 2010.02.11. 20:57

Monalisa,
köszönöm a segítséget, Te is azt mondod, hogy van reményem a nullánál többre. Van már 3. személy is az ügyben, sőt bankot is megkérdeztem, mint adóstárs a befizetésekről. Talán egy kicsivel beljebb leszek.
az engedetlen feleség

monalisa1 # 2010.02.11. 15:52
monalisa1 # 2010.02.11. 15:49

doggi

Javaslom fordulj ügyvédhez mert amít leírtál az szinte hihetetlen - bár életszerű. Aztán lesz egy hosszú és késhegyig tartó (vagyon)osztozkodási per.

A közös gyermekek elhelyezéséről és a t.díjról valamint a láthatás/kapcsolattartás dolgairól nem is beszélve.

Ha a lakáson lévő hitelt nem fizeted tovább nagy valószínűséggel árverezés lesz a dolog vége, ha semmi más de ő meg a pasija is mehet a hid alá lakni...

Azt kell tudnod majd bizonyítani hogy bár a nevén történt a lakásvásárlás de a te előző lakásod ára is arra lett fordítva - százalékos értékűen.

A felvett hitelnél nincs kezes ill. adóstárs?

Ha nem tudsz ügyvédet, javaslom keresd fel a Megyei Ügyvédi Kamarát (Szent István út 8.) és ott majd segítségedre lesznek.

Valamint még a "népügyvédje" jogsegélyszolgálatra hívnám fel figyelmedet mely Győrben is megtalálható.

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.02.11. 15:34

engedetlen

Egy házasság ideje alatt az mindegy hogy kinek nagyobb- kinek alacsonyabb az aktuális jövedeleme mert házassági közös gazdálkodás van.

A felvett 8 M Ft hitelből hibádzik a fele...

Valamint ha a férjed "bizonyítani tudja" hogy a különvagyonát a hiteltörlesztésre fordította (...) akkor bizonyítsa is be - de bizonyítékként csakis a számláról számlára történő havonkénti utalás fogadható el, mert egyébiránt akár el is gépezhette a pénz jelentős részét!...

Tehát amíg lényeges dolgok nem tisztázódtak addig a téged megillető mértéket reálisan meghatározni nem lehet.

Javaslom fussatok neki még egyszer a számolásnak, sőt ha kell vonjatok be egy semleges harmadik felet - hátha ő jobban látja a dolgok lényegét.

"Mona"
laikus hozzászóló

doggi # 2010.02.10. 22:59

SEGÍTSÉG!!!
34 éves győri férfi vagyok. A párom hétfőn este kitett az utcára, hozta a pasiját és ennyi, mennem kellett. Nem vagyunk összeházasodva, de van 2 sajnát gyermekünk, 2, és egy 6 éves, és a páromnak az első házasságából egy 13 éves lány. A lényeg, hogy 3 éve költöztünk győrbe, hogy itt csak mi lehetünk, semmi ex, és senki ismerős, ki beleszólhatna az életünkbe, na meg persze a munkahelyem sem rossz, de nem ez volt a lényeg, csak magunk.
Minden szép is volt, de úgy tudtunk ide költözni, hogy Ő s én is eladtuk az előző lakóhelyünkön a lakásunk, mindkettőnknek volt, de így is kellett felvenni hitelt 3,8 milliót, hisz berendezni is kellett a lakást, hogy a gyerekek is otthon érezzék maguk.
A párom csak úgy egyezett bele a dolgokba, hogy kizárólag ő nevén lesz a lakás, miután nekem is volt egy előző házasságom s így ne követelhessen majd az exem, az én első lányomnak a lakásból semmit. Bizonyítva én naiv bele is mentem, és kizárólag az én nevemre lett felvéve a lakáshitel is. Hétfőn este viszont feljött az új barátjával s kitettek a lakásból, egy forint nélkül.
Másnap nem tudtam elérni őket, de már megtette a kényszerkijelentést a lakásbó, mondván az Ő tulajdona, s a nevemet meg mindent eltüntetett az ajtóról, postaládáról.Azzal fenyegetőznek, hogy nincs jogom oda bemenni és kihívják a rendőrséget ha balhézom stb. De én csak az életem akarom!!!
Én mindenem rájuk tettem fel, hogy bebizonyítsam mennyire fontosak, 2 éves egyetemi hallgató is vagyok, heti 6 napot dolgozom, és sajnos talán az lehetett az ok, hogy kevés időm van velük lenni, de úgy érzem ezt akkor sem teheti meg. miután sok mondanivalóm és kérdésem volna,így e-mailbam vagy személyesen tenném azt fel.
AMENNYIBEN VALAKI TUDNA TANÁCSOT ADNI, VAGY KÉPVISELNI AZ ÜGYBEN ITT GYŐRBEN, KÉREM KERESSEN MEG, MERT ÉN NEM TUDOM MIT TEGYEK, NINCS HOVÁ MENNEM, ÉS NEM TUDOM MIT TEHETNÉK, HOGY VISSZAKAPHASSAM AZ ÉLETEM!!!!
köszönet a segítségért, bármi is legyen az!!!
tozserlasz@gmail.com

engedetlen # 2010.02.10. 21:56

Tisztelt Hozzáértő válaszoló!
Hat éve egy akkor épülő társasházi lakás megvétele mellett döntöttünk. A férjem egyedül vágott bele a vásárlásba, szerződést is kötött, mivel két gyerekkel nem volt kedvem intézkedni. Két héttel később az építtetőnek eszébe jutott, hogy az adott hitelkonstrukció csak házaspároknak jár, így szerződést módosítottunk és 50-50%-ban lettünk tulajdonosok. (Mindennek nyoma van a tulajdoni lapon.) Egy évre rá anyósom lakását eladta és beköltöztettük az elkészült új lakásba. (Mi sosem laktunk ott.) Anyósom idő közben meghalt, mi pedig elválnánk, ha meg tudnánk egyezni. Csakhogy a férjem szerint az említett lakáshoz nekem semmi közöm, mivel bizonyítani tudja, hogy anyósom lakásának eladásából származó pénzből fizette a fenti lakás törlesztőrészleteit. A lakás közel 14 millió Ft-ba került. A felvett kölcsön 8 millió, a különköltözés napján még 4 millió Ft tartozás állt fenn. Anyósom lakásáért kapott 10 millió is állítólag ebbe a lakásba került, ezért nem tarthatok rá igényt. (Bár számomra nem világos hogy is lehet, akkor még mindig tartozásunk, hisz valamennyi összeggel beszálltunk, az első évben mi fizettük a részleteket és a 10 millióval már rég ki kellett volna egyenlíteni a kölcsönt.)
Kérdésem: mire van esélyem egy esetleges per során? Nem tartok igényt a lakás forgalmi értékének 50%-ára, de 25% reális-e? Ennyiért ugyanis lemondanék a tulajdonomról. Jelenleg 2 millió Ft az 50%-ért felajánlott összeg, a lakás forgalmi értéke pedig 16-18 millió körül van. Van-e jelentősége egy ilyen ügyben annak, hogy kinek mekkora a keresete?
Köszönettel:
egy engedetlen feleség

vadvirág (törölt felhasználó) # 2010.02.07. 14:31

ObudaFan.

Köszi a gyors választ.Mind a kétt cég fizetőképtelen rám nézve mint tag ,tulajdonostárs mit jelent a felszámolás?

ObudaFan # 2010.02.07. 10:43

A bank itt hiába állna perben, ő követelhet bármelyiküktől. Errőla jogáról pedig csak akkor fog lemondani, ha ennek fejében valamilyen plusz biztosítékot kap. Hogy mi után kell az illetéket fizetni, azt az határozza meg, hogy mi lesz a perben vitatott érték. Ha legalább egy részegyezséget sikerül kötni, akkor az után az érték után már nem kell. Közös tulajdon megszüntetési perekben a felek általában közösen viselik a perköltséget. Ha a cég valószínűleg fizetésképtelen, akkor arról nem érdemes különösebben vitát nyitni, úgyis fel lesz számolva.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2010.02.07. 10:27

Tisztelt Ügyvéd Úrak/Ügyvédnő!

Már többször kaptamjógi segitséget Őntöl melyet nagyon megköszönök.Leírnám a tényállást és ennek alapján kérek tanácsot a vagyonmegosztásban,.
1, Van egy Balatoni telek egy kiss faházzal melyet 6 M forintban egyeznénk meg .75% a férjemé 25% az egnyém,mivel az 50% volt közös szerzemény.
2, Bórospince ,vendéglátóegység,mely 50-50% tulajdoni arányban vagyunk.Ezt 10 M.ft
3, Közös lakás mely 50-50% ban vagyunk túlajdonosok ez a férjem szerint 14 M ft .Enek a vásárlásához adtak a szüleim 4 M ft 2 éve 2,5 M a felújitáshoz és 2009 ben 900000 ft a kölcsön kifizetéséhez igy lett tehermentes.Az ingóságok 1 mill ft
4, Van egy Kft 50-50% túlajdonosok a férjemmel 1,5-1,5 M üzletrésszel.
5, Van egy másik Kft 25-25 %-ban vagyunk tulajdonostársak a férjemmel50% egy ismerős.
Tartozásaink:
1, 14 mill.ft hitelt vett fel a férjem Én nem vagyok adótárs.,hanem zálogkötelezett a 1.-2 sz ingatlan van megterhelve.Ezt a hitelt a 5 sz kft alapitásakor vette fel és tagi hitelként tette be a kft-be.
2,A 4 sz kft nél van az Apeh felé 3 mill.ft tartózás .
A férjem az 1-2 4 sz ingatlant szeretné megtartani melyet 1,5+5+1,5 M.ft ban számolna,. A hitel meg 17 mill vagyis 8,5 mill ft ben itt kellene nekem adni 500000 ft.A lakásnál meg csak a 4 mill.ft hajlandó figyelembe venni .Igy a férjem 4 mill. ft kérne és gyerektartást számoljuk bele aami 2 mill.ft hogy ne keljen fizetnie.ezt a 4M felett gondolja igy 6 m ft.
Kérdésem ,Ön szerint hohy kellenne megoldani a vagyonmegosztást? milxen arányban? Egyedől a lakáshoz ragaszkodom.A 5 sz kft ről a férjem nem beszél azt akkarja hogy ott továbbra is maradjunk tagok ill csak én vagyok tag Ő ügyvezető .Úgy gondolom hogy itt valami átverés lenne a végén hisz itt is az Ő elmondása alapján kb 5-6 M tartózás vanés a 14 M ide tette be .Amennyiben nem tudunk peren kivűl megegyezni akkor a bankot is bevonják a perbe? Köteles vagyok a 14 M ft adóságba beszállni? A házaságunk is az miatt ment tönkre mert a 19 év alatt ez a 6. vállalkozás amit csödbe vitt. Ha perre kerül a sor milyen költségre számithatok? bírósági kts, ügyvédi kts Az illetéket a vesztes fél fizeti vagy amelyik nyeri és annak az értéknek a 6 %.Vagy a külömbözet 6% pld Ö 10mill adna én 16 M kérek akkor az illték a 6 mill ért kell fizetni vagy a 16 mill.után?És neke?Bizzom abban hogy érthetően tettem fel a kérdéseimet. köszönöm a válaszokat.