Elhagyott nő segítséget kér


derill # 2004.06.24. 22:26

Ugy, hogy bizonyithatóan külön lakásban laknak - tanuk, bejelentett lakóhely egyéb bizonyitékok, pl. nincs a lakásban a különélő szülő holmija. De önmagában a különélés sem mindig bizonyitja, hogy nem együtt költötték el. Nyaralhattak ugyanis együtt mondjuk Jamaicában.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

fektor # 2004.06.24. 08:24

A különélést hogy lehet bizonyitottá tenni? Ha mondjuk még nem akar az asszony válóperre menni, de azért fel akar készülni arra, hogy esetleg késöbb lehet.

derill # 2004.06.23. 06:42

Igen. Feltéve, hogy tudja bizonyitani, hogy akkor már külön éltek, és nem közösen költötték el a vételárat. Sajnos ilyen esetet is láttam már. A férj eladta a lakást, a kocsit, és a birósági perre, amit rá fél évre inditottak meg, közölte, hogy felélték a vagyont. Nem volt bizonyitható az ellenkezője. Tehát azt osztották el, ami maradt.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

szajbertattila # 2004.06.23. 05:29

a haázassági életközösség alatt szerzett minden vagyon közös vagyon - így közös vagyon volt az autó is. A házassági vagyonközösség megszűnésekor a bíróság felállít egy vagyonmérleget, figyelembe véve az összes vagyontárgyat, amelyik a házassági életközösség megszakadásának időpontjában (a különélés kezedtén) megvolt. Ennek a fele az asszonyé - ha a kocsi már nincs meg, akkor a vételár fele illeti meg őt - ezt pozitív tételként (követelésként) beállítja a vagyonmérlegbe.

Szóval a lényeg, követeheti az autó árának a felét ...

fektor # 2004.06.22. 19:53

Igazából az is kérdés, hogy ha esetleg válóperre kerül a sor, akkor az eladott autó ára hogy számit majd. Az autót egyébként a férj kapta egyik ügyfelétől a házasság alatt. Sajnos nem nagyon ismerem a magyar jogrendet, ilyenkor a bíróság hogyan szokott dönteni, a házasság alatt szerzett minden vagyonnak a fele illeti a feleket, vagy mérlegel, és esetleg a gyerek miatt az asszony kapja a házat, vagy ilyesmi?

szajbertattila # 2004.06.22. 14:08

ha az ingatlan fele része a hölgy nevén van, akkor a férj csak a saját részét adhatja el. H az egész ingatlan a férj nevén van, akkor ki kell deríteni, hogy közös vagyon-e vagy nem. Ha közös vagyon, és a hölgy még nem tudta eldönteni, hogy el akar -e válni, akkor indítható egy per a közös tulajdon megállapítására - és a hölgy tulajdonjogának bejegyzésére - ez azért fontos, mert egy perfeljegyzés (azaz a perindítás ténynének feljegyzése a tulajdoni lapon) tájékoztatja a vevőjelölteket, hogy jogilag valami nincs rendebn, és így a férj nem tudja eladni az ingatlant. Ha az asszony benne lakik a házban a gyerekkel, akkor az eladást az is nehezíti, hogy a férj nem tudná majd birtokba adni a vevőnek-birtokba vétel nélkül pedig komoly vevő nem vásárol.

Ha az ingatlan csak a férjé - a bentlakással van pozícióban az asszony - ha nem hajlandó kiköltözni amíg meg nem egyeznek, gyakorlatriéag eladhatatlan a ház.

Ha még nem döntött az asszony, akkor addig is tartsa a poyicióit - ha pedig úgy dönt, hogy válni szeretne, adja be a válópert, és kérje a közös tulajdon megszüntetését, és ezen belül a lakáskérdés rendezését is.

fektor # 2004.06.22. 12:40

Segitséget szeretnék kérni egy ismerősömnek. A férje elhagyta őt és gyermeküket 10 év házasság után, és összeköltözött egy másik nővel. Nem hajlandó beszélni sem vele. Házassági szerződésük nem volt, szóval gondolom minden közös. Közben a férj eladta a kocsiját, hogy fedezze a költségeit. A feleség a gyerekkel a házukban él, de a férj bejelentette, hogy azt is el akarja adni. Mit tanácsoljak az asszonynak. Õ még ki akar várni. (Nem tudom, hogy szerepet játszik e, de a közös gyermekük magyar-amerikai állampolgár. ) Kérem jogilag képzettebbek segítsenek a lehetőségekben.