Azért a teljességhez hozzátartozik, hogy érdemes hozzá segítséget igénybe venni, elég sok érvénytelen végrendelet születik - még ügyvédi segítséggel is...
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Azért a teljességhez hozzátartozik, hogy érdemes hozzá segítséget igénybe venni, elég sok érvénytelen végrendelet születik - még ügyvédi segítséggel is...
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Nem fogod elhinni: írnod kell egy újat. (A letettet nem árt visszavenni - de nem kötelező.)
T Fórum!
Írtam egy végrendelet pár éve. Számítógépen, dátummal, aláírással. Letétbe tettem közjegyzőnél. Azóta néhány dolog változott. Szeretném módosítani ill. kiegészíteni. Mit kell tennem? Köszönettel:Zsuzso55
Azisigaz.
„Azt nem kérdezte...” :)))
Majd tudni fogja az ügyvéd, akit érdemes felkeresni.
Érdeklödő2 nem lenne egyszerűbb házasságot kötni?
Azt nem kérdezte...
Azért ez az "oszt kész" elég erős volt, tekintve a számtalan alaki kelléket...
Érdeklődő2, vagy nagyon alaposan tanulmányozd a Ptk. vonatkozó fejezetét (nem ajánlom), vagy keress ügyvédet/közjegyzőt (ajánlom), mert sok buktatója van egy érvényes végrendeletnek. Ha csak egy hibádzik, érvénytelen, és bukik az egész végakaratod.
Nem fogod elhinni: "Általános örökösöm X.Y. legyen". Vagy: "minden vagyonomat X.Y. örökölje". Oszt kész.
Tisztelt Fóumozók!
Végrendelet részleteiben szeretném a segítségüket kérni.
A párommal élettársi kapcsolatban élünk külföldön, albérletben és rengeteg értékünk van, de Magyarországon is van ingatlan és abban értékek. Szeretném a MO-i házat és az össszes más vagyontárgyat ráhagyni, mivel gyermekeim, testéverim nincsenek, de un.testvér, keresztszülők igen. Kell-e részleteznem az összes vagyontárgyat (pld, laptop tipus szerint, telefonok, szerszámgépek, háztartási gépek, bútorok. stb), ami a ház(ak)ban található, vagy van esetleg ennek valami gyűjtőneve, ami magában foglalja az egészet? Jó lenne, ha nem kéne mindent pontosan megnevezni az utolsó csavarig.
Köszönöm a segítő válaszukat, és minden jót kívánok!
Ja, ok, nem láttam...
KBS válaszolt neki másik topikban.
Ági2013 szerintem ezt úgy értette, hogy van valami (gondolom idősebb) ismerőse akinek Ő segítene anyagilag pereskedni, hogy egy vitatott ingatlan a nevére kerüljön.
Cserébe, (amennyiben a pereskedés sikeres) az ismerős a végrendeletében rá hagyná ezt a házat.
Kérdése vélhetően az, hogy ennek működhet e valamilyen hivatalos formája, illetve elméletben és törvényesen lehetséges ez a dolog?
Ha van olyan hülye aki elfogadja. Bár nagyon nem lesz kisegítve veled, úgyhogy értékarányos a biznisz.
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Végrendelettel fizetni lehetséges-e?
Adott egy ember akit átvertek de én segítenék neki pereskedni az igazáért ami egy lakóingatlan amiben még lakik.
Vett egy házat úgy hogy adott át pénzt kifizetni a tartozást de persze leléptek, így ottmaradt a házban ami nem az övé, ráadásul még a teher is rajtavan.
Az ingatlan még nem az övé. De végrendelkezhet-e rá úgy most hogy rámhagyja de majd a jövőben lesz az övé ha egyáltalán?
Mindenkinek, akit érinthet, íme a Legfelsőbb Bíróság egy új közzétett eseti döntése.
A BH2011. 225 szerint az öröklési szerződés (de a döntvényből kitűnően ugyanígy a végrendelet) keltezésének - ugyanígy a helyének - téves megjelölése egymagában a végintézkedés érvénytelenségét nem vonja maga után, hanem - szükség esetén - a valóságos adatok bizonyításának az útját nyitja meg, ami egyéb társult ok folytán eredményezheti esetleg annak érvénytelenségét.
Az indokolás szerint az Ptk. 656. §-a értelmében az öröklési szerződés érvényességére az ott írt eltérésekkel az írásbeli végrendeletre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni. A Ptk. 629. § (1) bekezdésének rendelkezése szerint a végrendelet egyik érvényességi kelléke az, hogy keltezésének helye és ideje magából az okiratból kitűnjék. Ez annyit jelent, hogy az okiratnak a keltezés helyét is feltétlenül tartalmaznia kell. Ha az okirat ezeket az adatokat tartalmazza, akkor az okirat az alaki érvényességi követelményeknek megfelel, függetlenül attól, hogy ezek az adatok helyesek vagy tévesek-e, vagyis a végintézkedés valóságos helyével és idejével megegyeznek-e. Egymagában ezeknek az adatoknak a téves megjelölése a végintézkedés érvénytelenségét nem vonja maga után, hanem - szükség esetén - a valóságos adatok bizonyításának nyitja meg az útját, amikor is a keltezés bizonyított valóságos helye és ideje - egyéb társult ok folytán - esetleg a végrendelet anyagi jogi érvénytelenségét eredményezheti. Ez azonban az alaki érvénytelenségtől különálló felülvizsgálatot és elbírálást igényel. (Hasonló álláspontot foglalt el a Legfelsőbb Bíróság a CDT-öröklési jog 1802. és 1803. szám alatt közzétett eseti döntéseiben is.)
Pedig a gyámhatóság megbízhatóbb, mint ez a jogi megoldás.
Köszönöm a válaszukat !
Hát ha nem akkor sajnos, más megoldás kell, mert bevallom, hogy a törvényes képviselőben sem hiszek, de a gyámügyben sem bízom meg 100% ban .
Azt hiszem Obudafan javaslata a legjobb . Köszönöm !
Egyébként ha jelentős értékű az a vagyontárgy (különösen ha ingatlan), akkor a törvényes képviselő nem rendelkezhet szabadon róla, a gyámhatóság hozzájárulása is kell. Vagy bennük sem bízol?
Ezt nem tudod kikötni. Annyit tehetsz, hogy valaki másra hagyod, azzal a meghagyással, hogy a vagyontárgyat bizonyos mértékig a kiskorú javára fordítsa.
Kérdésem a következő lenne, ha kiskorúra hagyok vagyont, kiköthetem-e, hogy ki legyen a vagyon kezelője . Vagy automatikusan a gondviselő rendelkezik a jogokkal ?
Mert a kiskorú személy gondviselőjében, nem bízom meg.
Hogyan tudnám megakadályozni, hogy a kiskorú örökölt vagyonához ne férjen hozzá .
Köszönöm a válaszokat. Hát a legjobb megoldás talán akkor erre, ha összeházasodunk.
Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm szépen szíves és gyors válaszát!
Nekik kell igazolniuk, hogy már ekkor sem volt cselekvőképes, ami ha nem is teljesen lehetetlen, de nem egyszerű.
Az írásszakértő meg megmondja, hogy ő írta-e alá.
Tisztelt Szakértők!
Segítségüket szeretném kérni. Férjem édesapja végrendelet hátrahagyásával elhúnyt. A végrendelet egyik "kedvezményezettje" a férjem. Testvérei megtámadták a végrendeletet, mondván: nem édesapjuk aláírása szerepel a dokumentumon, és egyébként sem volt már cselekvőképes. A végrendelet 2009. áprilisban kelt, korlátozottan cselekvőképessé pedig a bíróság 2010. márciusban helyezte. A végrendelet megírása és korlátozott cselekvőképessé nyilvánítása közötti időszakban állt idegorvos kezelése alatt.
Kérdésem a következő. A bíróság hatálytalaníthatja-e a végrendeletet a cselekvőképesség korlátozottsága miatt, illetőleg mit kell nekünk tennünk annak érdekében, hogy bizonyítsuk, a végrendeleten szereplő aláírás elhúnyt apósomtól származik?
Köszönöm szíves segítségüket!
De végrendeletben lehet haszonélvezetet is hagyni.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02