Igazságügyi pszichológiai szakértő


segítség 11 # 2018.05.11. 17:31

Kovács_Béla_Sándor :-( köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.11. 05:52

Ha a szakvélemény hiányos, önmagával vagy a perben bizonyított egyéb tényekkel ellentétben áll, akkor indítványozni lehet, hogy a bíróság hívja fel a szakértőt a hiányok pótlására, az ellentmondások feloldására. Ha a felhívás eredménytelen, a bíróság megidézheti a szakértőt a tárgyalásra, hogy személyesen próbálják meg pótolni a hiányokat, feloldani az ellentmondást. Ha így sem sikerül, akkor rendelhet ki a bíró másik szakértőt.

De az, hogy az egyik félnek nem tetszik a szakvélemény, nmem elég semmire.

segítség 11 # 2018.05.11. 01:40

Kovács_Béla_Sándor ez bizony nem jó. már 2018 előtt indúlt per. akkor most vége el buktam?

segítség 11 # 2018.05.11. 01:38

Burn Out Nem tudom h jobb lenne -e a másik vélemény

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.10. 20:52

Amúgy meg nem. Legalábbis a 2018. január elseje előtt indult perekben nem.

Burn Out # 2018.05.10. 19:38

Miből gondolod, hogy majd a következő jobb lesz neked?....

segítség 11 # 2018.05.10. 19:17

Űdvözlet! Segítséget szeretnék kérni. Gyermek elehelyezésssel kapcsolatban, pszichológiai szakértői vélemény volt, és nem megfelelö számomra. kérhetek másik szakértöi véleményt. fellebezhetek ellen ilyesmi?

ObudaFan # 2018.03.07. 13:56

Megismerheti.

hagymásbab # 2018.03.07. 00:11

Üdvözlök mindenkit!

Kérdésem: Az igazságügyi pszichológiai szakértő megismerheti - e a nyomozati anyagot, a vizsgálata előtt?
...azaz: a vádat megfogalmazó fél állításait, merthogy a gyanusított :( a szakértői vizsgálat után értesült az egészről...?
Itt természetesen nem a szakértő felé megfogalmazott, a vizsgálat jegyzőkőnyvében feltüntetett kérdésekre gondolok.

Köszönöm a választ előre is.

Lujzin # 2016.06.13. 15:53

Köszönöm a gyors választ ObudaFan!

ObudaFan # 2016.06.12. 21:47

Teszt az van többféle, a leggyakoribb a Rorschach, az MMPI és a Szondi. Exploráció is mindig van, általában elég egyszer. (De ha pszichiáter szakértő is kell, ő is végez explorációt is.)

Lujzin # 2016.06.12. 07:02

Üdv. mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy miből áll az igazságügyi szakértői vizsgálat egy gyermekelhelyezési perben?

Milyen teszteket kell a szülőknek kitölteni, ezen túlmenően egy alkalommal beszélget el a pszichológus a szülőkkel?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.28. 16:05

Kicsire nem adunk. :)

ObudaFan # 2016.03.28. 15:17

A könnyű testi sértés büntetőeljárás keretében bírálják el. Ott se felperes, se alperes.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.28. 09:00

Milyen tényt kellene az igazságügyi pszichológus szakértővel bizonyítani?

Csui80 # 2016.03.27. 21:51

Tisztelt Jogászok!

Egy folyamatban lévő könnyű testi sértés tárgyalási szakaszában a bíró kérheti pszichológus szakértő bevonását az igazság kiderítése céljából mind a felperes, mind az alperes tekintetében?

Szíves válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel
Csui80

337679 # 2016.03.10. 10:56

Udv!

Csak megszeretnem jegyezni ,egy ilyen szakvelemeny ,semmit nem Er!!
Azt irnak ra amit akarnak
Osszevissza irnak papira,meg a szulettesi datumot mindent rajta elirnak!
Eleg szégyen az is olyan melle allnak ahol a gyerek folyamatos lelki es fizikai fajdalomnak van kiralval!!

Amugy is nehogy egy fel vagy egy oras beszelgetes alapjan dontsek el ki alkalmasabb!!!

ObudaFan # 2016.03.01. 05:38

Hát akkor lassan kellene, hogy legyen.

Szhawk # 2016.02.29. 16:26

Üdv,
Lehet, hogy valahol már volt a kérdésemre válasz, de én sajnos nem találtam.
A kérdésem az lenne, hogy kb.mennyit kell várni a pszichológiai vizsgálatra, miután a bíróság azt elrendelte. Ugyanis ez a tavalyi év november végén történt és azóta sem került rá sor, semmi értesítés nem jött ez ügyben.
Előre is köszönöm a válaszokat!

pohicop # 2014.11.10. 07:43

Köszönöm KBS. Sejtettem :) A gyermeket nem vonta bele a bírónő, még nincs 3 éves. Olyasmi érdekelt volna, hogy milyen hosszú egy ilyen meghallgatás. Miket kérdeznek.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.11.07. 06:15

Mégis mire kell számítani?
Beszélgetésre. (A gyereknél rajzolásos tesztekre is.)

pohicop # 2014.11.06. 21:09

Válásunk során Dr.Honthy Kingát rendelte ki igazságügyi szakértőként a bírónő abból a szempontból vizsgálódik majd, hogy kinél helyezzék el a gyermekünket. A feleségemet és engem vizsgál majd, a gyermeket ne, mert még nincs 3 éves.

Tud valaki valamit mondani a hölggyel kapcsolatban vagy az eljárással kapcsolatban? Mégis mire kell számítani? Milyen hosszú, milyen jellegű a vizsgálat?

kaméleon # 2014.09.09. 17:47

Kedves Jorenata, a rajzoltatós eljárásra régebben én is több pszichológiát oktatónál is rákérdeztem, mert nem értettem, mikor egy kapcstartós ügyben gyh. által kirendelt szakértő egy 16 éves gyerekkel családrajzot készíttetett. Nem értették a pszichológusok sem, mindenki azt mondta, hogy a rajzoltatás azoknál a kicsiknél él csak, akiktől még nem várható el, hogy pontosan megértsék a kérdést, jól fogalmazzák a választ, akik nem tudnak még elvontan gondolkodni, stb. Max. 12 éves korig. Azok a szakértői vélemények (nem túl sok) amiket láttam, mind pongyolák és kifogásolhatóak voltak egyébként, ami nem is csoda, hiszen a meghallgatás valóban felületes volt mindegyiknél. (Szakértő ügyben Herczog Mária véleményére lenne érdemes odafigyelni, aki folyton hiányolja a szakértők speciális felkészítését és számonkérését, de úgy tűnik, minél hitelesebb szakember vki, annál kevésbé számít.)
Addig viszont talán kár izgulni, míg nincs eredmény, hátha mégis pozitív meglepetés ér. :)

jorenata # 2014.09.08. 11:59

Kedves Derill,

Köszönöm a válaszát, megírtam a történteket, de nem jutott eszembe elküldeni magamnak. Ezt is megteszem akkor, hálás vagyok az ötletért.
Fa, stb... teszt volt, velem is, másik féllel is. Én is csodálkoztam rajta, de ezek a rajzok ott vannak. Gyerekekkel nem csináltatta meg, ami nekem szintén fura.

Örülök neki, hogy a véleménye szerint jó, semleges szakértő. Nem a szakmai hozzáértését kérdőjeleztem meg - nem is lenne mi alapján- csupán a körülményeken akadtak fenn.

Várom már a szakértői véleményt, kíváncsi vagyok mi lesz benne végül.

derill # 2014.09.08. 07:43

KGy. jó szakértő szerintem, ezért kicsit fura, hogy a ház-fa tesztet nem a gyerekekkel vette fel.
Azt javaslom, hogy írjon le mindent ami és ahogy történt és küldje el saját magának, hogy tudja bizonyítani később, hogy nem akkor és azért találta ki, mert esetleg Önre nézve hátrányos az eredmény. Egyébként ő egy kifejezetten semleges szakértő, tehát se nem férfi, se nem nőpárti.
Ha komolyak a kifogások érdemes.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu