Lakcím fiktiválás


Zsuzsanna69 # 2013.12.02. 14:27

Volt férjem közös lakásunkból már több mint 4 éve elköltözött (először Budapestre, 2 éve pedig Angliába).
Most árverés útján megvásároltam az ő tulajdonrészét, azonban állandó lakcímmel még ide van bejelentve. Szeretném fiktiválni a lakcímét. Azonban egy másik topikban a következőt olvastam: "nem szerepeltethető "fiktív" jelzéssel a lakcím, ha a jegyző az eljárása során megállapítja, hogy az érintett - a lakás végleges elhagyásának szándéka nélkül - átmenetileg nem tartózkodik a lakásban.. ". Tehát mi van akkor, ha a volt férjem úgy nyilatkozik, hogy ő csak átmenetileg tartózkodik ott ahol éppen él, és nem áll szándékában véglegesen elhagyni ezt a házat?

ObudaFan # 2013.12.02. 14:34

Akkor nem fogják fiktiválni véleményem szerint.

Zsuzsanna69 # 2013.12.02. 14:35

Na de ez nem normális dolog, hogy volt férjem bármikor bejöhet abba a házba, amihez tulajdonjogilag már semmi köze.

Zsuzsanna69 # 2013.12.02. 16:13

És mi van abban az esetben, hogy ha a jelenlegi férjem kéri a fiktiválást, mert ő is tulajdonjogot szerzett. Vagy Magyarországon ha vásárolok egy házat, egyszer csak bejöhet a házba egy illető, aki oda van bejelentve?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.02. 16:15

Zsuzsanna, a lakcímnek meg a birtoklás jogának nem sok köze van egymáshoz.

Zsuzsanna69 # 2013.12.02. 20:49

Szuper, köszönöm. Az okmányirodában érdeklődtem, holnap visszahívnak, mit tudnak segíteni. A szomszéd bármikor igazolja, hogy már 4 éve nem lakik itt. Azonban egy kissé aggódok. El szeretnénk költözni, és ha veszek egy másik házat vagy lakást, beköltözök, és egy fél év múlva megjelenik XY, hogy ő bizony ide van bejelentve állandóra, akkor mit tehetek? Én úgy gondoltam, hogy tulajdonosváltásnál ezek a dolgok könnyen megoldhatóak.

ObudaFan # 2013.12.02. 22:44

Akkor még egyszer: attól, hogy valaki oda van bejelentve, még nem jogosult ott is tartózkodni.

Zsuzsanna69 # 2013.12.03. 09:18

Kedves ObudaFan!
Értem amit ír. Értem, hogy nem jogosult itt tartózkodni. De ha be akar jönni a gyerekekhez, akkor be kell engedjem. Nekem ez a problémám. Mert vannak rendőrségi esetek, amikor csak egy fél órára jött be a gyerekekért. 10 ezer forintos kárt okozott. Tudom, ilyen esetben feljelenthetem, de kinek van erre ideje, energiája. Az lenne a legjobb, ha be sem jöhetne. Ezt szeretném elérni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.03. 09:26

De ha be akar jönni a gyerekekhez, akkor be kell engedjem.
Ha most be kell engedd, akkor ez így lesz a lakcím törlése után is.

wers # 2013.12.03. 09:39

Miért kell beengedni? Láthatásra a gyereket el szokták vinni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.03. 09:53

Te tudod, hogyan rendezték a kapcsolattartást?
Egy biztos, nincs köze a lakcímhez a "beengedésnek".
De mintha ezt már mondtuk volna.

Zsuzsanna69 # 2013.12.03. 09:58

Azért írtam azt, hogy "ha be akar jönni, be kell engedjem", mert a lakcímkártyája alapján megteheti. Ezért szeretném fiktiváltatni. Exem kifejezetten a bosszantásomra hajt, csupán ezért jön/jönne be, nem a gyerek számára a lényeg. Ez a legnagyobb baj.

pazs # 2013.12.03. 10:00

Akkor még egyszer: attól, hogy rá van írva a lakcímkártyájára, még nem feltétlenül jogosult bemenni. És attól, hogy nem lesz ráírva a lakcímkártyájára, még nem biztos, hogy nem kell beengedned.

wers # 2013.12.03. 10:05

Zsuzsanna69, olvasod, amit írnak? A lakcímkártya nem belépő az otthonodba, de ha a váláskor a bíró úgy rendelkezett, hogy a láthatás a te lakásodban van, akkor igen.

pazs # 2013.12.03. 10:08

(de akkor sem a lakcímkártya a belépő)

Zsuzsanna69 # 2013.12.03. 10:13

Kedves Pazs!
"Akkor még egyszer: attól, hogy rá van írva a lakcímkártyájára, még nem feltétlenül jogosult bemenni".
3 éve történt: jelenlegi páromat ideiglenes tartózkodási hellyel bejelentettem ide. Jött az exem, és megmondta, hogy nem fogja őt ide beengedni. Párom megérkezett, rendőrséget kihívtuk. A rendőrök elkérték a párom lakcímkártyáját, majd közölték az exemmel, hogy BE KELL ENGEDJE, mert jogosult rá. Akkor hogy is van ez? Lehet, én értetlenkedek, csak gyakorlati példák sokasodnak a múltból.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.03. 10:17

Konfabulálsz. A rendőrök nem köteleznek, nem kötelezhetnek rá, hogy bárkit is beengedj. Akármi van a lakcímkártyáján.

Lehet, én értetlenkedek
Biztos. Ami hagyján, de ha úgyse hiszel nekünk, akkor minek kérdezel?

Sherlock # 2013.12.03. 10:17

A fakabátok többnyire nem az állam- és jogtudományok babérkoszorúzott bajnokai, aki ezt tudja magáról az igyekszik lehetőleg semmit sem csinálni mikor kihívják, mások követik a természetes jogérzéküket és próbálják jobb belátásra bírni a feleket - ha mondtátok volna hogy vegyetek fel jegyzőkönyvet arról, hogy az ő utasításukra engeditek be, más lett volna a véleményük.

Zsuzsanna69 # 2013.12.03. 10:26

De, be kellett engednie, nem találok ki meséket. Ezek szerint nem jártak el helyesen, most már tudom. Akkor ahogy olvasgatom a válaszleveleket, tök fölösleges a fiktiválást kérnem. Hisz ezek szerint nem vagyok köteles már beengedni. Mégiscsak hasznos volt kérdeznem.

ObudaFan # 2013.12.03. 10:30

Nem vagy köteles beengedni. Ettől függetlenül simán elképzelhető, hogy ezt egy rendőr nem tudja. Ilyenkor célszerű udvariasan megkérni, hogy legyen szíves ezt a felettesével egyeztetni. Általában kapitányságonként van egy, aki tudja is ezt.

ttip # 2013.12.03. 14:34

Ha valaki valótlan adatot tartalmazó lakcímkártyával próbál ügyeskedni, például a jelen esetben karhatalommal bemenni egy lakásba, ahol ő nem lakik, az mi?

ObudaFan # 2013.12.03. 22:06

Az közokirat-hamisítás. De egy puszta lakcímkártya nem igazolja, hogy bemehet, így ez legfeljebb próba marad.

liszi55 # 2013.12.07. 07:06

Tisztelt Fórumozó!

Lakcimkártyával kapcsolatban!

Ha az önkormányzatnál megtetted a "kényszerkijelentést"

akkor arról kapsz egy határozatot-és ha próbálkozna a bejutni akaró személy azt mutasd meg a rendőrnek és már meg is oldódott minden.
Ez a jogi megoldás van szerintem.
A kényszerkijeltéshez kell két tanú aki veled együt befárad az Önkormányzathoz akiket meghalgatnak jegyzőkönyvbe veszik elmondásukat-akik egyben igazolják hogy onnan elköltözött vagy egyáltalán nem lakott ott vagy életvitelszerűen nem tartózkodik a lakásban és mindennemű ingóságait elvitte.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.07. 08:18

Te sem vagy túl jó értő olvasásban, ugye?

Zsuzsanna69 # 2013.12.07. 16:28

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Nem intézem a fiktíválást, mert:

  1. ha be van jelentve, akkor sem vagyok köteles beengedni (legalább 2 hozzászóló szerint)
  2. kivizsgálják, és ha ex úgy válaszol, hogy csak ideiglenesen van távol immár 4 éve, akkor úgysem fiktiválnak. Lehet, hogy olyan, mint a szovjet hadsereg, csak ideiglenesen állomásozik idegen országban.
  3. kíváncsivá tettek: ha mégis jön a balhé, a rendőr mit intézkedik, vagy ha kérjük a jegyzőkönyveztetést, érdekel, (ha Isten is megsegít), bent tartózkodik-e a kapitányságon az az 1, aki ért hozzá.