Lakcím fiktiválás


ObudaFan # 2014.01.11. 10:20

csurimuri

Van-e időintervallum, ami után már ide, a bejelentett lakcímre nem jöhet be?

NEm a bejelentéstől függ. Ha a bíróság ideiglenes intézkedésben biztosítja neked a kizárólagos lakáshasználatot, onnantól nem mehet be. Ha ilyen nem történik, akkor addig mehet be, amíg az ítéletében a bíróság nem rendezi a lakáshasználatot. HA pedig az ítéletben is közös lakáshasználatot rendel el a bíróság, akkor közös tulajdon megszüntetése iránt lehet pert indítani.

Megjegyzem, ha közös tulajdonú az ingatlan, és a bíróság akár az ideiglenes intézkedésében, akár az ítéletében az egyik házastárs részére kizárólagos lakáshasználatot biztosít, onnantól kezdve lakáshasználati jog ellenértékére és többlethasználati díjra jogosult lesz a kiköltözésre kényszerített házastárs.

ObudaFan # 2014.01.11. 10:18

Akkor még egyszer. A birtokláshoz való jogosultságot az önmagában nem alapozza meg, hogy ki hova van bejelentve. Egyszerűen nem ez a lényeg. A válás végéig, ha a bíróság ideiglenes intézkedésben nem rendelkezik a lakáshasználatról, az utolsó közös lakásba a házastársat be kell engedni, ha oda van bejelentve, ha nem.

Furtocske # 2014.01.10. 12:05

SZiasztok!
Saját tapasztalat alapján írom: én is köteles voltam beengedni, hivtam én rendőrt, meg annak a felettesét meg mindenkit, de azt mondták amíg oda szól az állandó lakcíme joga van bemenni! Tanácsoltak birtokvédéelmet, ott jól kiröhögtek, és mégjobban felvilágosítottak, hogy utolsó közös lakhely, tehát mégha nem oda szól a lakcíme akkor is be kell engedni a válás végéig. Kényszerkijelentést elutasították sok-sok tanu ellenére, ugyanis "ellentétesen" nyilatkoztunk, mert a drágának "visszatérési szándéka" volt. A vége az lett hogy áron alul eladtam a lakásom, titokban gyorsan, befeketetőnek és elköltöztem. Ez Magyarország!

csurimuri # 2014.01.04. 19:46

Segítséget szeretnék kérni! Férjem 8 hónapja elhagyott engem és a fiaimat. Állandóan még hozzám van bejelentve. Van-e időintervallum, ami után már ide, a bejelentett lakcímre nem jöhet be?


Szeretnék segítséget kérni abban, ha valaki már 8 hónapja nem lakik életvitel szer?en az állandó bejelentett lakcímen, akkor ? bármikor bejöhet a

Zsuzsanna69 # 2013.12.07. 16:28

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
Nem intézem a fiktíválást, mert:

  1. ha be van jelentve, akkor sem vagyok köteles beengedni (legalább 2 hozzászóló szerint)
  2. kivizsgálják, és ha ex úgy válaszol, hogy csak ideiglenesen van távol immár 4 éve, akkor úgysem fiktiválnak. Lehet, hogy olyan, mint a szovjet hadsereg, csak ideiglenesen állomásozik idegen országban.
  3. kíváncsivá tettek: ha mégis jön a balhé, a rendőr mit intézkedik, vagy ha kérjük a jegyzőkönyveztetést, érdekel, (ha Isten is megsegít), bent tartózkodik-e a kapitányságon az az 1, aki ért hozzá.
Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.07. 08:18

Te sem vagy túl jó értő olvasásban, ugye?

liszi55 # 2013.12.07. 07:06

Tisztelt Fórumozó!

Lakcimkártyával kapcsolatban!

Ha az önkormányzatnál megtetted a "kényszerkijelentést"

akkor arról kapsz egy határozatot-és ha próbálkozna a bejutni akaró személy azt mutasd meg a rendőrnek és már meg is oldódott minden.
Ez a jogi megoldás van szerintem.
A kényszerkijeltéshez kell két tanú aki veled együt befárad az Önkormányzathoz akiket meghalgatnak jegyzőkönyvbe veszik elmondásukat-akik egyben igazolják hogy onnan elköltözött vagy egyáltalán nem lakott ott vagy életvitelszerűen nem tartózkodik a lakásban és mindennemű ingóságait elvitte.

ObudaFan # 2013.12.03. 22:06

Az közokirat-hamisítás. De egy puszta lakcímkártya nem igazolja, hogy bemehet, így ez legfeljebb próba marad.

ttip # 2013.12.03. 14:34

Ha valaki valótlan adatot tartalmazó lakcímkártyával próbál ügyeskedni, például a jelen esetben karhatalommal bemenni egy lakásba, ahol ő nem lakik, az mi?

ObudaFan # 2013.12.03. 10:30

Nem vagy köteles beengedni. Ettől függetlenül simán elképzelhető, hogy ezt egy rendőr nem tudja. Ilyenkor célszerű udvariasan megkérni, hogy legyen szíves ezt a felettesével egyeztetni. Általában kapitányságonként van egy, aki tudja is ezt.

Zsuzsanna69 # 2013.12.03. 10:26

De, be kellett engednie, nem találok ki meséket. Ezek szerint nem jártak el helyesen, most már tudom. Akkor ahogy olvasgatom a válaszleveleket, tök fölösleges a fiktiválást kérnem. Hisz ezek szerint nem vagyok köteles már beengedni. Mégiscsak hasznos volt kérdeznem.

Sherlock # 2013.12.03. 10:17

A fakabátok többnyire nem az állam- és jogtudományok babérkoszorúzott bajnokai, aki ezt tudja magáról az igyekszik lehetőleg semmit sem csinálni mikor kihívják, mások követik a természetes jogérzéküket és próbálják jobb belátásra bírni a feleket - ha mondtátok volna hogy vegyetek fel jegyzőkönyvet arról, hogy az ő utasításukra engeditek be, más lett volna a véleményük.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.03. 10:17

Konfabulálsz. A rendőrök nem köteleznek, nem kötelezhetnek rá, hogy bárkit is beengedj. Akármi van a lakcímkártyáján.

Lehet, én értetlenkedek
Biztos. Ami hagyján, de ha úgyse hiszel nekünk, akkor minek kérdezel?

Zsuzsanna69 # 2013.12.03. 10:13

Kedves Pazs!
"Akkor még egyszer: attól, hogy rá van írva a lakcímkártyájára, még nem feltétlenül jogosult bemenni".
3 éve történt: jelenlegi páromat ideiglenes tartózkodási hellyel bejelentettem ide. Jött az exem, és megmondta, hogy nem fogja őt ide beengedni. Párom megérkezett, rendőrséget kihívtuk. A rendőrök elkérték a párom lakcímkártyáját, majd közölték az exemmel, hogy BE KELL ENGEDJE, mert jogosult rá. Akkor hogy is van ez? Lehet, én értetlenkedek, csak gyakorlati példák sokasodnak a múltból.

pazs # 2013.12.03. 10:08

(de akkor sem a lakcímkártya a belépő)

wers # 2013.12.03. 10:05

Zsuzsanna69, olvasod, amit írnak? A lakcímkártya nem belépő az otthonodba, de ha a váláskor a bíró úgy rendelkezett, hogy a láthatás a te lakásodban van, akkor igen.

pazs # 2013.12.03. 10:00

Akkor még egyszer: attól, hogy rá van írva a lakcímkártyájára, még nem feltétlenül jogosult bemenni. És attól, hogy nem lesz ráírva a lakcímkártyájára, még nem biztos, hogy nem kell beengedned.

Zsuzsanna69 # 2013.12.03. 09:58

Azért írtam azt, hogy "ha be akar jönni, be kell engedjem", mert a lakcímkártyája alapján megteheti. Ezért szeretném fiktiváltatni. Exem kifejezetten a bosszantásomra hajt, csupán ezért jön/jönne be, nem a gyerek számára a lényeg. Ez a legnagyobb baj.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.03. 09:53

Te tudod, hogyan rendezték a kapcsolattartást?
Egy biztos, nincs köze a lakcímhez a "beengedésnek".
De mintha ezt már mondtuk volna.

wers # 2013.12.03. 09:39

Miért kell beengedni? Láthatásra a gyereket el szokták vinni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.03. 09:26

De ha be akar jönni a gyerekekhez, akkor be kell engedjem.
Ha most be kell engedd, akkor ez így lesz a lakcím törlése után is.

Zsuzsanna69 # 2013.12.03. 09:18

Kedves ObudaFan!
Értem amit ír. Értem, hogy nem jogosult itt tartózkodni. De ha be akar jönni a gyerekekhez, akkor be kell engedjem. Nekem ez a problémám. Mert vannak rendőrségi esetek, amikor csak egy fél órára jött be a gyerekekért. 10 ezer forintos kárt okozott. Tudom, ilyen esetben feljelenthetem, de kinek van erre ideje, energiája. Az lenne a legjobb, ha be sem jöhetne. Ezt szeretném elérni.

ObudaFan # 2013.12.02. 22:44

Akkor még egyszer: attól, hogy valaki oda van bejelentve, még nem jogosult ott is tartózkodni.

Zsuzsanna69 # 2013.12.02. 20:49

Szuper, köszönöm. Az okmányirodában érdeklődtem, holnap visszahívnak, mit tudnak segíteni. A szomszéd bármikor igazolja, hogy már 4 éve nem lakik itt. Azonban egy kissé aggódok. El szeretnénk költözni, és ha veszek egy másik házat vagy lakást, beköltözök, és egy fél év múlva megjelenik XY, hogy ő bizony ide van bejelentve állandóra, akkor mit tehetek? Én úgy gondoltam, hogy tulajdonosváltásnál ezek a dolgok könnyen megoldhatóak.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.12.02. 16:15

Zsuzsanna, a lakcímnek meg a birtoklás jogának nem sok köze van egymáshoz.