Válás, vagyonmegosztás


Joco1975 # 2015.10.07. 13:47

Tisztelt forumozok!az en ugyem eleg bonyolult.elegge sokretu.szoval 2004-ben ikergyermekeim szulettek,az anya ekkor meg roman allampolgar volt,es hazas.a gyerekeket a volt ferje nevere anykonyveztek.na most ezen a heten a felesegem beadta a valopert.tobb kerdesem is lenne.a valopeerbe bele lehet -e foglalni az apasäg megdonteset vagy azt kulön kell targyalni.vagy mi ennek a dolognak a menete.en Ausztriaban dolgozom 2 honapja osztrak bejelentessel,mekkora lehet a gyermektartas osszege,es asszonytartast kovetelhet-e?ezekkekl a kerdesekkel kapcsolatosan szeretnek välaszokat kapni.köszönöm

Petra02 # 2015.10.06. 15:41

Tisztelt Jogi Fórum!

A következő ügyben szeretném kérni a segítségüket. Férjemmel 2013.06.07-én kötöttünk házasságot. Jelenleg megromlott a kapcsolatunk és felmerült a válás kérdése,szeretném tudni,ha sor kerül válásra,mire számíthatok. Házasság kötésünk előtt vásárolt családi ház a férjem nevén van. A házra felvett hitel közös néven fut. Továbbá férjem tulajdonát képezi egy gépkocsi illetve az én nevemen is van egy autó. Van egy közös gyermekünk,aki 2014-ben született. Amennyiben elindítjuk a válási folyamatot, milyen vagyoni jogok illetnek meg engem. ( Családi házi. Illetve érdeklődnék,hogy milyen mértékű gyerektartás jár ilyen esetben.)
Előre is köszönöm válaszukat.

Nefertiti020 # 2015.10.06. 13:48

Ezt valahol meg tudom nézni?

ObudaFan # 2015.10.06. 13:44

Éppen azt mondom, hogy ennek a megválaszolásához kellene tudni, hogy a BÁH mire tekintettel adott neki letelepedési engedélyt.

Nefertiti020 # 2015.10.06. 13:43

A legjobban az érdekelne,hogy haza küldhetik-e Kubába ot,tehát a feleség tud-e tenni ezügyben valamit? Mondjuk van egy gyerkőc is,tehát remélhetőleg 2-szer is meggondolja,mielott ilyet tenne,de azert jo lenne tudni,hogy legrosszabb esetben mire számítsunk!?

ObudaFan # 2015.10.06. 13:38

moncsi1978

Ha ezek a számok így vannak, ha valóban nincs különvagyon, akkor persze. Csak valamiért a férjed meg nem így látja a helyzetet, azt meg nem tudjuk, hogy mivel nem ért egyet abból, amit leírtál.

ObudaFan # 2015.10.06. 13:36

Nefertiti020

Mondjuk ebből semmi nem következik, mert az sokkal inkább egy befogadó nyilatkozat lehetett. Minenesetre ha azért kapott letelepedési engedélyt, hogy együtt élhessen a feleségével, akkor természetesen a válás erre nem lesz jó hatással.

Nefertiti020 # 2015.10.06. 08:29

Elnezest,ha többször jelenik meg az üzenet,nem tudom mennyi a moderáció ideje,de mar tegnap ota nem jelenik meg az üzenetet...

Szóval,a párom azt mondja,hogy az anyósanak ala kellett írnia egy papírt,egy beleegyezése nyilatkozatot,szóval gondolom csaladi alapon kapta a letelepedési engedélyt. Ez mit jelent? Mire figyeljünk?

Nefertiti020 # 2015.10.05. 18:25

Azt mondja a párom,hogy igen,mert az anyosanak ala kellett írnia egy nyilatkozatot,hogy egyetért. Ez mit jelent,illetve mi a teendő ebben az esetben?

Nefertiti020 # 2015.10.05. 14:02

Ugy tudom,hogy igen,mert a feleség anyukajatol kertek,hogy irjon ala egy beleegyezesi nyilatkozatot. Ez akkor mit jelent?

moncsi1978 # 2015.10.05. 13:41

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdésben kérném véleményeteket:
Válásra, vagyonmegosztásra fog sor kerülni.
A vagyonunk:
Kertes ház - ér kb 15 milliót, de 12 millió hitel van rajta
Két autó - össz. 3 millió
Egyéb "apróságok": tévé, hűtő, mosógép, bútorok, egyéb használati tárgyak.
Minden közös, a házasságunk alatt szereztük.
Én eljöttem két hónapja a házunkból, most albérletben lakok. Férjem maradt a házban 16 éves gyermekünkkel.
Én úgy számolom, a vagyonunk "pluszban van" a fentiek figyelembevételével.
Gyerektartást fizettem erre a két hónapra is, ebben szóban egyeztünk meg. Természetesen továbbra is szeretnék.
Én szerettem volna mindent a férjemnek hagyni közös megegyezéssel elválni.
Viszont ő most 2 millió forintot követel rajtam, hogy csak akkor enged el.

A héten megyek ügyvédhez, csak szeretném, ha elmondanátok, hogy jogosan érzem-e úgy, hogy én elég méltányos lettem volna azzal, hogy mindent otthagyok neki.

Köszönöm!
Moncsi

ObudaFan # 2015.10.05. 13:19

Attól függ. A családi kapcsolatára tekintettel kapott letelepedési engedélyt?

lackoka2000 # 2015.10.05. 12:35

Tisztelt Fórumozó jogértők!

Úgy tudom, hogy házastársi vagyonközösség megszűntetése esetén az elosztott vagyonból a felek által vett ingatlanokra nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni. A kérdésem, hogy ez milyen feltételekkel igaz és a válás után (esetleg előtte is?) meddig lehetséges ezt megtenni, hogy ne kelljen illetéket fizetni?

Köszönöm

Nefertiti020 # 2015.10.05. 10:08

Tisztelt Fórumozók!

Párom kubai származású es most júliusban kapta meg a letelepedési engedélyt 10 évre. Kérdésem az lenne,hogy kérelmezheti-e a válást ezzel a papírral anélkül,hogy ebbol barmi problémája származna,tehát elvehetik-e ezt az engedélyét? Válaszukat előre is koszonom!

klau22 # 2015.10.04. 15:50

Köszönöm ObudaFan.

Nefertiti020 # 2015.10.04. 11:56

Tisztelt Fórumozók!

Van nekem egy kubai párom,akivel szeretnénk osszeköltözni,de sajnos házasságban él 5 éve. Mar eleg régóta várunk,hogy a papírjai intéződjenek es most júliusban meg is kapta 10 évre a letelepedési engedélyt. Van gyerekük is. Kérdésem az lenne,hogy amennyiben eljonne otthonról,a feleség tehetne-e valamit az ellen,hogy továbbra is megmaradjon a letelepedési engedélye,tehát maradhatna-e Magyarországon továbbra is?

Válaszukat előre is nagyon koszonom!

ObudaFan # 2015.10.04. 09:20

Két tanú azért még kell rá.

klau22 # 2015.10.04. 09:20

Köszönöm KBS!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.04. 08:16

Sőt, elég ha egyik fél kéri.

klau22 # 2015.10.04. 06:53

Köszönöm ObudaFan, megvolt az első bontóperes tárgyalás. Most be kell adnunk egy per folytatására irányuló kérelmet.

Elegendő annyit írni a bíróságnak, hogy:

XY felperes és XY alperes kérjük az xxxxxx ügyszámú bontóper folytatását.
Dátum, aláírások

Köszönöm

bodnarpetra # 2015.10.01. 11:18

Köszönöm mindenkinek, úgy néz ki sikerült megegyezni. Átgondolta a dolgokat. Már csak le kell papírozni.

ObudaFan # 2015.09.30. 16:02

Azt persze megteheti, hogy o is bekoltozik, ha a lakas alapterulete es beosztasa es az o magatartasa megengedi, vagyis ebben az esetben valoszinuleg ettol nem kell tartani.
A kozos vagyon megosztasat azt kerheti, de ott meg nem ilyen egyszeruen kell szamolni, hogy o beletett 3M-val tobbet, akkor annyival is tobbet kap belole. Viszont hogy itt mivel kell szamolni, annak az eldontesehez nem irtal eleg tampontot. Raadasul a bent lako kozos kiskoru gyerekek miatt eleven csak a raeso resz lakott forgalmi erteket kaphatja.
A lakashasznalati jog ellenerteke esetleg jarhat neki, de akkor meg azt a megvaltasi arbol me kell vonni majd.
Osszessegeben en is ugy gondolom, hogy igy vagy ugy, de legyen ugyveded, mert konnyen rosszul jarhatsz.

adós2015 # 2015.09.30. 13:02

közös megegyezésen alapuló válás esetén, ahol gyermek egyébként nincsen

és közös vagyon sincsen, hogyan kell igazolni, vagy kell-e egyáltalán, hogy nincsen közös vagyon

és kell-e igazolni, hogy nincsen közössé vált tarozás?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.30. 09:45

Bonyolult. Ez így nem megegyezés, hanem zsarolás, ráadásul félig-meddig blöff is.
Akinek a vagyoni, jövedelmi helyzete nem teszi lehetővé, hogy ügyvédet bízzon meg, az a kormányhivatal gyámügyi és igazságügyi főosztályától kérhet pártfogó ügyvédet. (Nem állítom, hogy mindenki kap is.)
Egyébként sem olyan drágák az ügyvédek, mint ahogy azt a laikusok gondolják. Nagy a verseny...
Ahogy szeretett kollégám mondta: "Úgy van ez, mint a kurvákkal... Van a nagyon drágától a nagyon olcsóig minden. Általában pont a nagyon olcsó és a nagyon drága nem éri meg az árát."

bodnarpetra # 2015.09.30. 09:13

Nincs. Max egy tanácsadást tudok kifizetni. Ha szükség lesz rá akkor felkeresek egyet. Először itt érdeklődöm hátha tud valaki segíteni.