Kedves drbjozsef!
Az ingatlant azért engedte át a feleségem, mert 17 M Ft jelzáloggal terhelt és a testvérének sok tartozásos ügye van, amit a követelők mindenképpen a nevén lévő vagyonra igyekeznek rátolni. Ha feleségem örökli egy ilyen ingatlan felét, akkor a testvére összes követelőjével is küzdenie kellene, a terheit ( rezsi stb) mind neki kellene állnia, mert a testvére csak költekezik de tartozást nem fizet vissza. Lelkiismereti okok miatt nem akarta, hogy a,szüleiktől örökölt ingatlant , a testvére által ráterhelt tartozások miatt kvázi feles tulajdonként ő alóla is elárverezzék és nem akarná végignézni, hogy a követelők a házban az ott lévő ingóságokon marakodnak .
A feleségem és a testvére 1/2-1/2 arányban örökölte a 32 M Ft értékű ingatlant ( hagyatéki végzés 1. része) majd osztályos egyezséggel átengedte azt a testvérének , akinek azt örökségként 1/1 arányban a közjegyző átadta ( hagyatéki végzés 2.része) . Akkor ezek szerint ez közbenső jogszerzés, amire a követeléskezelő hivatkozik és ami miatt a feleségemtől is jogosan követelheti a tartozás kifizetését?
Valóbban megoldás lenne az, hogy az általa megörökölt 1/2 arányú ingatlant , ami osztályos örökségként 1/1 arányban a testvéréhez került felajánlja a követeléskezelőnek a jelenleg alig 400.000 Ft tartozás fejében? Megállja a helyét vajon ez jogilag vagy közröhej tárgya ? Köszönettel és üdv, Attila