válóper megszakítása,szüneteltetés


Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.14. 11:26

Jogi képviselő nélkül eljáró természetes személy alperesnek semmit nem lehet eleltronikusan küldeni, amíg nem választja ezt a kapcsolattartási módot. Ha mégis úgy küldik, akkor a kézbesítés szabálytalan, hatálytalan.

rigoz # 2020.11.14. 10:48

Nekem volt már precedens. :) Úgy is kellene, ha az RNY-ben úgy rendelkezett, hogy nem postázhatnak neki, Béla. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.14. 09:41

Erről a férjet is értesítették az ügyfélkapuján keresztül.
Ez a rész nem stimmel. Már az ügyfélkapu.

rigoz # 2020.11.14. 05:08

Felesleges Grave. Ha pert - keresettől elállás folytán - megszünteti a bíróság, közölnie kell az erről rendelkező végzést a féllel. A perindítás joghatása beállt, hiszen "értesítették" alperest, azaz közölték vele a keresetet.

rigoz # 2020.11.14. 05:07

Szerintem is új per indítását tanácsoltad, beéla. :)

Grave7 # 2020.11.13. 22:12

@Abozsvar: Minden lehetséges.

Az is lehetséges, hogy a férj hétfőn érdeklődik a bíróságnál, mi a helyzet az ügyben.
Nem ezen a hétvégén fog múlni.

Abozsvar # 2020.11.13. 21:27

Kedves Szakértő fórumozók,

Abban szeretném kérni a segítségüket, hogy létezhet-e olyan, hogy a feleség beadta a válókeresetet. Erről a férjet is értesítették az ügyfélkapuján keresztül. Majd a feleség meggondolta magát és visszavonta a keresetet. Erről viszont a férjet nem tájékoztatták.

Vagy: elképzelhető-e az, hogy még nem tűzött ki első, békéltető tárgyalásra időpontot a székesfehérvári járásbíróság 2020. augusztusa óta, a COVID járvány miatt?

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.10. 19:46

Azt írtam, hogy fellebbezz?

netelek1986 # 2020.11.10. 19:40

Mit kell írnom fellebezesbe? Vagy cs ak simán írjam le hogy m3ggondoltam magam szeretnék válni? Vagy van valami hivatalos formátum?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.11.09. 21:51

Miért várnál az újra beadással?

netelek1986 # 2020.11.09. 18:28

Üdvözlöm a kedves fórum társamat. Valoperben kellene segítség. Leirom röviden a storyt. Nincsen közös megegyezés a feleségem és köztem mind a ketten adtunk be való keresetet a bíróságra. Meg nem tellett le a 30 nap sem de jött a feleségem hogy ne váljunk el kezdjük újra, erre mondtam neki hogy akkor adjuk be a bíróságra a törlési kérelmet mert nem akarunk elvalni, sajnos hiszékeny voltam mert nemsokára rá megjot a papír sikerült a válóper leállítás 15 napom van fellebbezni. De közben a feleség meggondolta magát mégsem akár vissza jönni. Úgy hogy mégis csak elvalunk és mostmár nem beszélünk ujrakezdesről. Fellebezzek vagy adjam majd be újra ha eltelt a 15 nap? Vagy a fellebezesbe mit írjak? Minek kell benne lenni? Jól meg szivatott de ez más kérdés! Köszönöm

rigoz # 2019.04.13. 10:42

@KBS: Én is ezt tartom a legtisztább munkának, plusz mellé a kereset, azt csókolom, csináljon vele az alperes boldog-boldogtalan, amit akar, mi ezt az ügyet elengedtük, érdemi vizsgálat nélkül lezártuk, slussz-passz, kész, cost. Én is így járnék el, szabály ide vagy oda, azt meg semmi nem tiltja, hogy túl teljesítsem a szabályt, az a pár oldal, ami meg pluszba van, ha egyáltalán papír alapon kell küldeni és nem elektronikus kapcsolattartó az alperes, meg nem hiszem, hogy földhöz veri az állambácsit, aki fizeti ezt a kis bónuszt...

Kovács_Béla_Sándor # 2019.04.13. 09:16

A gyakorlat viszont az, hogy egyszerűen megküldik az alperesnek a jogerős visszautasító végzést.

rigoz # 2019.04.13. 08:52

@Obudafan: A hatályos Pp. normaszövege a vonatkozó passzusnál (177. § (1) bek.) csak annyit ír elő a bíróságnak, hogy értesíteni kell a visszautasítás tényéről, mint intézkedésről az alperest, egy egyszerű tájékoztató levélben, de azt nem, hogy az alperessel közölni kell azt is, hogy mi volt a visszautasítás oka, sőt, a keresetlevelet sem kell kiküldeni.

Javaslom az érintettnek, hogy kérje a visszautasító végzés másolatának megküldését, ez esetben azt már kötelesek lesznek kiadni, elektronikus úton díjmentesen megjelölt e-mail címre vagy a fél ügyfélkapjára nem hiteles másolatként, egyébként 100Ft/oldal igazgatási szolgáltatási díj ellenében, melyet a nem elektronikusan kapcsolattartó illetékbélyegel, az elektronikusan kapcsolattartó - félfogadási időben, a kezelőirodán előterjesztett kérelme kivételével - banki átutalással avagy a 'P23 nyomtatványon a fizetendő illeték mezőben a megfelelő illetékösszeg feltüntetéésével beküldött beadvány érkeztetési igazolásában szerepelő - 72 óráig érvényes - link követésével, az Igazságügyi Portálon bankkártyás fizetéssel (vPOS) fizethet meg.

Személy szerint nekem is volt több ilyen esetem - felperesként, az iratok átnézéséből tudom - és az alperest nem értesítették a visszautasítás okáról.

Emellett a kérdező betekinthet félfogadási időben a bíróság kezelőirodáján az iratokba.

ObudaFan # 2019.04.13. 06:26

Biztos, hogy tartalmazza.
Sok eset van, de a legvalószínűbb, hogy valamilyen kötelező tartalmi elemet a hiánypótlási felhívás ellenére sem tartalmaz a keresetlevél.

Pro Futuro # 2019.04.10. 19:07

Az érdekelne, hogy milyen esetben utasítja vissza a bíróság a felperes válókeresetét.
Az alperes ma kapott egy levelet a bíróságtól, melyben az állt, hogy a felperes válókeresetét a bíróság visszautasította. Az alperes ebből értesült - előzetes megkeresés hiányában, hogy felesége válókeresetet nyújtott be.
A visszautasítás okát a levél nem tartalmazza.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.19. 07:06

Az legalábbis hatályos. (Nem megszünteted, hanem elállsz a keresettől. Ha te vagy a felperes, akkor ezt bontóperben az alperes hozzájárulása nélkül is megteheted.)

szemérmetes erzsók # 2017.09.19. 06:57

Az ugyvedem nem jelentkezik, akkor menjek el a targyalasra es ott mondjam el a bironak, h megszuntetem a pert?

ObudaFan # 2017.09.18. 19:59

Nem veszik figyelembe, legfeljebb egy bírságot lehet kapni érte.

szemérmetes erzsók # 2017.09.18. 19:45

Ez mit jelent? Hogy nincs jelentősége?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.18. 17:37

Hatálytalan.

szemérmetes erzsók # 2017.09.18. 17:05

Már bedobtam a bíróságon a leveles ládába... Az ügyvédem még mindig nem jelentkezett.

ObudaFan # 2017.09.18. 10:53

Nem tudod papíron beadni.

alfateam # 2017.09.18. 09:50

Szüneteltetni kell a pert és ha nem kéritek a folytatását megszűnik...

szemérmetes erzsók # 2017.09.18. 09:38

Az ügyvédnőmet nem tudom elérni, de e-mailban írtam neki, hogy jelentse be a bíróságon. De nem tudom, hogy ez így elég lesz-e, vagy adjam be én is papíralapon.

30 év házasság áll mögöttünk, talán nem egy egyszerű nyári kibékülésről van szó...