válóper megszakítása,szüneteltetés


alfateam # 2017.09.18. 09:33

hogy az ilyen nyári kibékülés után max. három hónapon belül újra válási szándék lesz.
Ne károgj folyton, lehet: Boldogan éltek míg meg-nem haltak.

Dr.Attika # 2017.09.18. 09:24

Szemérmetes Erzsók!
Nem lesz pénzbírság. Viszont ha van jogi képviselője, akkor miért itt kér tanácsot?
Egyébként a tapasztalat az, hogy az ilyen nyári kibékülés után max. három hónapon belül újra válási szándék lesz.

szemérmetes erzsók # 2017.09.18. 09:06

És ha nem elektronikusan nyújtjuk be, akkor még pénzbírságot is kiszabnak.

szemérmetes erzsók # 2017.09.18. 09:03

Van jogi képviselőm, akkor neki szóljak, hogy vonja vissza a beadványom? Az idézéses papíron az áll, hogy ha van jogi képviselő, akkor csak ő és csak elektronikus úton nyújthat be bármit. Akkor én nem adhatom be a bíróságra két tanúval aláíratva?

ObudaFan # 2017.08.31. 21:02

Egyszerűen kéred a bíróságtól a per megszüntetését, és az illeték mérséklését. Két tanú kell a beadványra.

alfateam # 2017.08.31. 09:46
szemérmetes erzsók # 2017.08.31. 09:13

Tisztelt Fórumozók!

Nekem is hasonló kérdésem lenne. Túl vagyunk az első tárgyaláson, nem sokára lesz a második. De sok időt töltöttünk együtt a nyáron, sokat beszélgettünk, és arra jutottunk, hogy meg kellene próbálnunk újra együtt mégiscsak. Én adtam be a keresetet tavasszal, hogyan tudom megszüntetni a bontópert?

woodslave (törölt felhasználó) # 2006.01.12. 09:24

Pp:284§
(2) A felperes házassági perben keresetétől az eljárás bármely szakában az alperes hozzájárulása nélkül is elállhat. Ha a felperes a keresetétől az első fokú eljárás befejezése után, de még az ítélet jogerőre emelkedése előtt áll el, az ítéletet az iratoknak a fellebbezés folytán való felterjesztése előtt az elsőfokú, egyébként a másodfokú bíróság helyezi hatályon kívül.
pp 285§ (3) A bíróság a per bármely szakában megkísérelheti a felek békítését. Ha a békítés eredményre vezet, a bíróság a pert megszünteti, a perköltségben való marasztalást azonban mellőzi.
Illetve a pp137§ (1) bek. a pontja alapján is kérhetitek az eljárás szünetetltetését.

trist # 2006.01.12. 08:57

Egy tárgyaláson túl vagyunk, ebben a hónapban járt volna le a 3 hónapos "gondolkodási idő" 2 héte el lett indítva a folytatás , de mégis most úgy gondoljuk adunk még egy esélyt magunknak.
Mi a teendő ilyenkor ,hogyan kell kérni a válóper törlését ,lehet még ilyenkor szüneteltetést kérni ,mik a lehetőségek?