Ez mit jelent? Mit takar?


kérdezőné # 2006.03.09. 16:40

Zoltán György, Derill: köszönöm a válaszotok. Ezekre is lehet hivatkozni beadványban, ugyi?
kisember: a kérdés, mit felvetsz jogos. Engem is érdekel!

Zoltán György # 2006.03.09. 09:10

BH : Bírósági Határozat, Jogeset száma és az év van még mögötte.

derill # 2006.03.08. 17:34

Ez igen ritkán fordul elő. Apasági pereknél például, amikor a kirendelt eseti gondnok "elfelejti" tartásra is inditani az eljárást. Azt jelenti egyébként, hogy csak 6 hónapra visszamenőleg kérheted a tartásdij megállapitását. Ha különmentek, és évekig nem inditasz tartásdij pert, aztán eszedbe jut, hogy mégis kellett volna, akkor nem igényelheted mondjuk 6-8 évre visszamenőleg.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

kissember # 2006.03.08. 11:06

ez a legjobb hír amit most mondtatok. Kíváncsi vagyok, ha egy anya teszi ezt, akkor is hivatkoznak e majd erre.

balazs01 # 2006.03.08. 08:22

Nálunk pontosan ezért kaptam meg a kisfiam! Ugyanis a férjem elzárta előlem több hónapra és az állandóságra hívatkoztak a tárgyaláson. De a bírónő az ítélet indoklásában tökéletesen elmondta, hogy itt nem érvényesülhet az állandóság, hiszen az erőszakos kirekesztést jelentett!

kérdezőné # 2006.03.08. 07:36

És mégegy: BH 1998. 180. Az állandóság nem vehető figyelembe annak a szülőnek a javára, aki azt önkényes erőszakos magatartással, a másik szülőnek a gyermek életéből való kirekesztés szándékával teremti meg. (Csjt. 72/A. § (1), módosított 17. sz. Irányelv).
A BH - minek a rövidítése?

kérdezőné # 2006.03.08. 07:34

A magyarország.hu-n olvastam egy ilyet, de nem tudom értelmezni. Segítetek?
"A tartási követelés 6 hónapra visszamenőleg, valamint a jövőre nézve érvényesíthető 6 hónapnál régebbi időre tartási követelést csak akkor lehet visszamenőleg érvényesíteni, ha a jogosultat a követelés érvényesítésében mulasztás nem terheli."
Miféle mulasztás? Ez mely jogszabályra, tvre vagy LB állásfoglalásra való hivatkozást jelenti?