Egyedülálló anya


Lincsilincsi # 2006.04.27. 16:18

Pappa! tanácsot kértrem, nem véleményt!Azt hiszem a hiányos ismeretek alapján nem tud senki reális véleményt mondani!!

ObudaFan:Köszönöm a kezdeti segítséget!
Azért is szeretném, h én legyek az egyedüli törvényes képviselője, mert ez a barátság akár meg is romolhat...
Nem eltiltani akarom a gyermektől(bár nagyon úgysem kiváncsi rá), sőt még anyagi támogatást sem kérek tőle(eddig sem tettem, magától pedig ő sem tette). Csak be akarom biztosítani magam, h akár a későbbiekben ne kelljen neki könyörögnöm akár egy aláírásért.

A gyámhivatalba kell akkor befáradnom?
Ott kell elindítani?
Egyedül is mehetek?
Ez bírósági eljárás során tudom elérni?

Köszönöm szépen a segítséget!

ObudaFan # 2006.04.26. 20:01

Gyámhatóság előtt érdemes az elhelyezés kérdésében közös nyilatkozatot tenni.

pappa # 2006.04.26. 18:56

A gyereknek az az érdeke, ha mindkét szülője egyformán gondoskodik róla és képviseli is. Mivel az apával baráti a kapcsolatotok, nyilván nem okoz gondot, hogy a gyereknek akár az apja, akár az anyja útlevelet csináltasson.

Lincsilincsi # 2006.04.26. 14:26

Egy kérdésben szeretnék tanácsot, felvilágosítást kérni a hozzáértőktől vagy hasonló helyzetben lévőktől:
Nemrég született meg a gyermekem.Az apával nem élünk együtt, de baráti a kapcsolat.Tett apasági nyilatkozatot, az ő nevén van a gyermek.Viszont én szeretném, ha én lehetnék törvényessen is a gondviselője egyedül. Mit kell tennem, hová kell ilyen üggyel fordulni.
Nem az apai jogaitól akarom megfosztani csak néhány ügyintézést szeretnék megkönnyíteni(pl.: hogy útlevélet egyedül csinálhassam, stb)
Mivel az apa amúgy sem velünk él, sőt távol, ezért szeretném ha hivatalosan is csak én képviselhessem a gyermeket.

Előre is köszönöm a segítségeket!