Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

névváltoztatás

Judo11 # e-mail 2009.12.11. 16:32

Információt és segítséget szeretnék kérni az alábbi esetemben.
2010 februárban lejár a személyi igazolványom érvényessége.
5 éve vagyok férjnél, a férjem nevét nem vettem fel, viszont most szeretném felvenni.
A személyi ig. újítását és a névváltoztatást lehet egyszerre elintézni, ha igen milyen iratok szükségesek hozzá, és van-e külön illeték?
Köszönöm előre is a segítséget.

monalisa1 #   2009.12.09. 21:47

Javítva: "... egy megfelelőbb névvel..."

monalisa1 #   2009.12.09. 21:46

Szívesen.

Osztom véleményedet: jobban érzi magát az ember egy életen át egy megfelelőbb - figyelemmel a körülményekre...

Üdv.

outlaw317 # e-mail 2009.12.09. 16:42

Köszönöm szépen a segítségedet!

monalisa1 #   2009.12.09. 16:38

Mível kiskorú szülői felügyelet nélkül nem maradhat, valamint figyelemmel hogy az okirat szerint jelen idő szerint a papádtól ezen jog időlegesen megvonva, a tervezett névváltoztatáshoz vélem elegendő az anyukád hozzájárulása, egyedüli szülői aláírása.

Azért kérdezd a gyámhatóságot, bemutatva a mai határozatot.

Aztán írány az anyakönyvi hivatal.

outlaw317 # e-mail 2009.12.09. 16:31

Még annyit szeretnék kérdezni hogy én átmeneti nevelt voltam és most kerültem haza. Ma jött meg a határozat és az apa szülői felügyeleti joga szünetel!Ebben az esetben is kell az ő hozzájárulása a vezetéknevem megváltoztatásához?
Előre is Köszönöm a választ!

outlaw317 # e-mail 2009.12.08. 22:08

Köszönöm a válaszod!

monalisa1 #   2009.12.08. 19:40

Sajnos nem, és főleg nem hiszen személyesen érintett a kérdésben...

A nagykorúságig nem kell már sokáig türelemmel lenni ehhez a problémádhoz.

outlaw317 # e-mail 2009.12.08. 19:17

Csak az Anya hozzájárulása nem elegendő?

Köszönöm szépen a válaszod!
Üdv:Roland

monalisa1 #   2009.12.08. 19:11

A 18. élet betöltése után lehetőség van a családnév megváltoztatására -az anyakönyvi hivatalban lehet kezdeményezni-, kiskorúként az apa hozzájárulása is szükséges...

"Mona"
laikus hozzászóló

outlaw317 # e-mail 2009.12.08. 18:31

Üdv Mindenkinek!

Azt szeretném megtudni hogyha én megszeretném változtatni a vezetéknevem akkor mennyi az esély hogy engedélyezzék?

17 éves srác vagyok ! Apámmal nem jó a kapcsolatom és nem is volt az soha! Nem tartottam jó apának! Nem érdemli meg hogy a nevét viseljem! Unoka testvérem nevét szeretném felvenni! Szerintetek mennyi az esély rá hogy megengedjék?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv:Roland

végrehajtó1 # e-mail 2009.12.03. 16:42

Szerintem az apaság vélelmének megdöntése ellen kell pert indítani.

b.brigi # e-mail 2009.12.03. 15:53

És a gyámhatóságnak ha bemutatjuk a vizsgálati eredményt,akkor is kell pert indítani,vagy ők anélkül is megváltoztatják?Mert az már "bizonyítva" van hogy nem ő az apa.

monalisa1 #   2009.12.03. 08:35

Gyámhatóság, ügyészség - perindítás.

"Mona"
laikus hozzászóló

b.brigi # e-mail 2009.12.02. 18:32

Csináltunk egy dns vizsgálatot,amely kimutatta,hogy nem az az apa (volt élettárs) aki a gyermek születési anyakönyvi kivonatában van.Ha megakarjuk változtatni a gyermek vezetéknevét,hogy hivatalosan ne ő legyen az apa,ilyenkor mit kell csinálni???

anetta # e-mail 2009.11.30. 10:02

Csipikeeeee!

A lakóhelyed szerinti polgármesteri hivatal anyakönyvvezetője előtt kell a kérelemnyomtatványt kitölteni, 10000 Ft az illeték. Különösebb indokolás nem kell hozzá. 60 nap az ügyintézési határidő.

monalisa1 #   2009.11.26. 15:18

Holnap estétől hétfőig a hívatkozott honlap karbantartás miatt nem lesz elérhető, tehát a kereséssel-olvasással igyekezz!

monalisa1 #   2009.11.26. 15:16

http://www.magyarorszag.hu honlapon a "névviselés, névváltoztatás" címszót beírni az oldal bal felső részén található keresőablakba - minden szükséges tudnivaló megtalálható.

Azzal egészíteném ki, hogy az anyakönyvi hivatal is készséggel tájékoztat, egyben a kérelmet is oda kell beadni. (Vélhetően pár ezer forintnál nem fog többe kerülni.)

Üdv.

"Mona"
laikus hozzászóló

Csipikeeee # e-mail 2009.11.26. 09:25

Szép jó napot!

Nekem a következő kérdésem,illetve problémám lenne :
Én egy 20 éves nő vagyok,és a szüleim épp válófélben vannak!Szeretném levenni apukám vezetéknevét,és felvenni anyukámét!Nyomós okom van erre a lépésre!Szeretném megkérdezni hogy mi ennek a folyamata,hol kezdjem,illetve milyen összeggel bír ez az egész!
Választ előre is köszönöm !!!!

Klaudia

melan # e-mail 2009.11.25. 20:20

Köszönöm a válszt

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2009.11.25. 12:12

lehet e kérni azt, hogy a volt feleség a volt férj vezetéknevét semmilyen formában ne használhassa?
Kérni lehet. De nem fogják teljesíteni.

www.kbs-ugyved.hu

melan # e-mail 2009.11.25. 11:26

Tisztelt Hozzáértők!
Kéredésem a következő lenne.
Bátyám és felesége immár 10 éve elváltak, a volt feleség a bátyám nevét viseli - Kiss István Zsoltné -legjobb tudomásunk szerint, azonban mindenhol a Kiss Andrea nevet használja -tehát a bátyám vezeték- és saját keresztnevét. Jelenleg Svédországban él a közös fiukkal, akinek a kettős állampolgárságot szeretnék megkérni. Az erre irányuló kérelmet a volt feleség az általa -nem hivatalosan használt néven akarja benyújtani, amely gondolom, így semmis. Sajnos a kapcsolat nem túl jó, szeretnénk tudni, hogy utólag, Bíróságon lehet e kérni azt, hogy a volt feleség a volt férj vezetéknevét semmilyen formában ne használhassa?
Válaszukat megköszönöm! Melinda

monalisa1 #   2009.11.16. 19:07

A történetbeli anyukára vonatkoztatva írtam, hogy a véleményem megvan róla...

Az hogy a történet valós vagy fiktív, a beírás/kérdezés szempontjából érdektelen., kérdeztél valamit melyre én a laikus hozzászóló válaszoltam.

Üdv.

karell # e-mail 2009.11.16. 19:01

Kedves Monalisa!
Köszönöm a segítségét, viszont az anyukára azt mond amit akar, ugyanis, ha figyelmesen elolvassa ez egy házi feladat, tehát logikusan kilehet következtetni, hogy a személyek és az eset kitalált! :))

Üdv.: karell

monalisa1 #   2009.11.16. 17:51

http://www.magyarorszag.hu névviselés, névváltoztatás címszó, - tessék rákeresni, le van ott írva mi lehet és mi nem.