Gyermekelhelyezés megváltoztatása 14 év felett


ObudaFan # 2012.12.07. 11:21

Ez még nem biztos, hogy alkalmatlanná teszi a lakást, de persze nem ideális.

Syl75 # 2012.12.07. 14:05

Kedves OdudaFan!
ez a válasz nekem szólt?
mert ha igen, akkor sajnos nem értem :S

ObudaFan # 2012.12.07. 14:32

Nem, loretta71-nek.

Neked: lesz majd környezettanulmány, esetleg pszichológiai szakvélemény, utána lehet mit mondani valószínűleg.

Syl75 # 2012.12.07. 15:02

ez biztos, hogy lesz de csak januárban... addig nem tudok tenni semmit? Nem nézhetem ölbe tett kézzel, hogy a gyerekem tönkretegye az életét :'(
Semmilyen lehetőségem nincs?

Rosco # 2013.01.04. 19:00

Üdvözlet!
Szintén segítségre van szükségem.
Tény: van egy fiam, néhány nap múlva lesz 16 éves. 6 éves kora óta neveltem, elég szerény körülmények közt (anyuka sok tartozást hagyott ránk, mikor lelépett egy pasihoz a fiát is hátrahagyva) 3 éve végre túl lettem rajta, megnősültem (onnan van még plusz 2 gyermek és 1 éve született egy közös) úgy tűnik anyagilag is egyenesbe jövünk (tartozás már nincs, házbővítés előtt állunk). A gyerek nem volt valami fényes tanuló, így csak olyan iskolába mehetett, ahol nincs felvételi (persze szerinte én nem engedtem máshova), itt is szörnyű a tanulmányi eredménye. 3 tárgyból állt bukásra, a feleségem segítségével ez "lement" 1-re. Aztán elengedte a kezét, hogy akkor már egyedül is tanulhat. Eredmény: 7 tárgyból bukás. A feleségem ismét kézen fogta, javulás, de ezek tiltásokkal is jártak. Ebben az új iskolában jött egy barátnő is. Most ott tart a dolog, hogy a fiam kijelentette, ha betölti a 16-ot, költözik a nagymamához (anyai) mert ő közelebb lakik az iskolához (10 perccel) és több ideje lesz így tanulni, mert itthon nem tud, és semmit nem csinálhat, sehova nem mehet. Persze kiderült az is, hogy így az új barátnővel is tud minden nap találkozni. Az is kiderült, hogy az anyja és anyai nagyanyja ezt állítólag már egy jogásszal is egyeztette és a fiam is úgy mondta, hogy ő bizony tudja, hogy 16 éves kora után azt csinál, amit akar, ezért költözik a mamához.
Kérdés: mit kell, lehet tennem, hogy a fiam a családjával maradjon? Most úgy nyilatkozik, hogy szinte csak nem mondja egyenesen a szemembe, hogy a barátnőjét, (akit 2 hete ismer) jobban szereti, mint engem. Sőt! Őt szereti, engem nem, mert mindért én vagyok a hibás, azért is mert nem volt gyerekkora (a tartozások megadása miatt tényleg sokat kellett dolgoznom), mert voltak "nőim". Sajnos az tényleg igaz, hogy nem rögtön az első feleségem után jött az igazi, de nem nagy számokra gondolni.
Szóval ilyen élethelyzetben mit tehetek? Ki kell-e várni, hogy elköltözzön? Egyáltalán elköltözhet?
Köszönet.

sutoriferenc # 2013.03.31. 12:05

segutség kéne sos-be,van két lányom 14-16-évesek szeretnének velem élni,nem az anyával ,vane eséjem ..


ha tud valaki segitieni segitsen,van 2 lányom 14-16-évesek nem az anyukal akarnak élni ,mert fojamatosan lelkileg bántja öket,hogyan kerülhetnének minél

ObudaFan # 2013.04.01. 11:14

A 14. életévét betöltött gyereket a bíróság rendszerint annál a szülőnél helyezi el, akinél lenni szeretne.

Szilvita # 2013.04.17. 18:46

Sziiasztok .!!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy junius 12.én töltöm a 18.évemet és nagyon szeretnék elköltözni a barátomhoz..de a szüleim nem egedik azzal fenyegetnek,hogy ha elmegyek utánnam jonnek és megveretik a barátom családját.. A barátomék eltudnak tartani mert teljesen jó az anyagi állapotuk!!! és nagyon jol kijovok és édesanyával is !!
Szóval ijenkor mit tudok csinálni,hogy elmehessek 18évesen ? :)))

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.18. 10:49

Pert a gyermekelhelyezés megváltoztatására semmiképp nem szeretnék indítani,
Akkor hogyan képzeled a dolgot?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.18. 10:49

Bocsánat, a fórummotor mondjon le!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.18. 10:51

Szilvita, a nagykorú személy cselekvőképes. Bár épp a kérdésed kapcsán válik némileg kétségessé, hogy ez az összefüggés valóban szükségszerű.

wers # 2013.04.18. 11:55

én a magam részéről egyet értek azokkal az országokkal, ahol 21 év a nagykorúság korhatára

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.18. 13:48

18 évesen hevesen tiltakoztam volna az ilyen vélemények ellen. :)

Gemini973 # 2013.10.20. 15:58

Üdvözlet!
A lányom 8 éves volt, mikor az apjával elváltunk egymástól közös megegyezéssel. Lányom kérése volt, hogy közös felügyelet alatt lehessen, ami azt jelentette, hogy péntektől péntekig a volt férjemnél, következő héten nálam volt. / egy faluban lakunk /. Lányom többször kérte, hogy intézzük el, hogy nálam lehessen mindig, de megbeszéltük, hogy várunk vele egy kicsit. Továbbra sem érzi jól magát ott, nem sokat foglalkozik vele az apja, nagyon ritkán száll be a költségekbe, ami nem is zavarna annyira...Lányom 16 éves elmúlt, és az apja nem engedi, hogy itt legyen, azt mondja, hogy amíg tanul, addig marad a megosztás. Mivel nem sikerült megbeszélni vele a dolgot, ezért szeretnénk hivatalos útra terelni a dolgot. Hol kezdjük, milyen papírokkal, mik az esélyeink??
Köszönöm a segítséget előre is.

Crowe # 2013.10.21. 07:34

Üdvözletem.

Leírnám a problémám, 16 éves a lányom, az édesanyánál volt eddig, aki 2 hónapja lelépett a gyerek itt maradt mert ide akar járni suliba. Az anya fenyegeti hogy viszi magához és ott kell laknia, de a gyerek nem akar menni. Kérdésem, hogy előbb a gyámhatósághoz forduljak e, ill oda vigyem a gyereket vagy egyből a bíróságra adjam a gyerekelhelyezési kérelmem.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.21. 11:09

A 16 évet betöltött gyermek a gyámhatóság hozzájárulásával tulajdonképpen választhat, hol akar lakni. De a tartásdíjról legalább egy bíróság előtti egyezséget kellene kötni.

monalisa1 # 2013.10.21. 13:50

Tudnám javasolni hogy a t.díjat egyenlőre fizesd gyámügyi letétbe, ott havonta gyűlik ellenben az anyjánál félő meg nem...

ObudaFan # 2013.10.21. 15:05

Gemini973

A gyerek lakóhelye szerinti helyi bíróságon kell keresetet benyújtani a gyermek elhelyezésére. Az esélyek jók.

monalisa1 # 2013.10.21. 15:56

Gemini973

Egy 16 évesnek adódóan már van jobb dolga is van mint az egész hétvégén az apánál időzni, szóval ezt már ujra kellene tárgyalni - hármótok között. (Pl. szombaton vagy vasárnap az apánál - lehetőleg mindig rugalmasan kezelve, a felszabaduló nap az ő hétvégi saját szabadnapja.)

----
  • laikus hozzászóló
Crowe # 2013.11.25. 11:09

Üdvözletem.

15 éves a gyerekem, anyuka 3 hónapja elköltözött, a testvérénél hagyta a gyermeket, beadtam a gyermekelhelyezési pert, a lány már nálam lakik saját maga költözött hozzám. Anyuka lelki terrort alkalmazva akarta lebeszélni. A gyermek itt akar maradni velem nem akar anyával menni, mik a kilátások?

ObudaFan # 2013.11.25. 14:19

Hacsak nincs nagyon komoly oka, ami miatt nem maradhat, ott fog maradni.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.25. 17:13

Nemrég született egy érdekes ítélet e körben, akár áttörést is jelenthet. Szerintem ismered.
A lényege ugyan arra vonatkozott, elkövet-e a jogsértést a különélő szülő, ha a gyermeket annak kifejezett kérésére magához veszi, de óhatatlanul kiterjedt arra is, hogy a gyermek kívánsága, akarata az elhelyezésben elsődleges szempont kell legyen. Abban az esetben az idősebb gyerek is csak 10 volt pedig.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.25. 17:14

Ja, úgy értetted, az apánál. Akkor egyetértünk. :)

Crowe # 2013.11.26. 07:17

Nincs komoly akadálya, nem iszom, nem cigizem, dolgozom stb. Csak jó lenne tudni mire számíthatok, mert anyuka mocskolódni fog , ha a gyereket képes terrorizálni és zsarolni akkor mit is várhatnánk. De mint írtam a gyerek se akar elköltözni hozzá.

Kitti0604 # 2014.03.05. 08:05

Segítséget szeretnék kérni mivel nem vagyunk olyan jártasak az ügyben. A páromnak van egy 9 éves kislány aki az édesanyjával él. Az a kérdésem lenne, hogy a gyerek a mikor költözhet az apjához, 14 vagy 16 éves korában? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a bírósági határozat szerint 2 hetente láthatnánk a gyereket de jó ha havonta vagy másfél havonta láthatjuk őt. Rendszeresen fizetjük a gyerektartást is Mit lehetne tenni, hogy a kétheti láthatás be legyen tartva?
Választ előre is köszönöm.