Csalás, vagy nem csalás?


csakegyjani # 2011.05.30. 18:48

Tisztelt tanácsadók.
Egy ismerősöm az én kérésemre másnak adta ki magát az interneten, és így létesített interaktív kapcsolatot az élettársammal. A társalgásuk közben sok olyan tény került napvilágra, amit máshogy nem tudok bebizonyítani, csak ha ezt az levélváltást felhasználom.
Bűncselekménynek számít e, ha ezt én felhasználom a bíróságon egy polgári perben?
Figyelembe veheti e a bíróság az ilyen úton szerzett információkat?

Előre is köszönöm a válaszokat.

derill # 2011.07.06. 21:51

Nem bűncselekmény, tanúként nyilatkozhat az ismerősöd és a levelezést is csatolhatja. Szabad bizonyítás van, tehát figyelembe veheti.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.07. 06:28

Én azért megkérdezném, mit kellene egyáltalán bizonyítani. Az, hogy ki kivel, mikor, hányszor, hol nem szorul bizonyításra.

papus13 # 2020.04.03. 12:52

Sziasztok szeretném megkérdezni ,a volt ex felvesz pénzt a gyerekekre amire nem jogosult ,és nem az ő számlájára fizetem a gyerektartást direkt azért ki ne derüljön ,mert arra hivatkozik nem kap gyerektartást tőlem mit tudok tenni ilyenkor ?? Ès ha igen bebizonyosodik akkor kèrhetem hogy a nevemet vegye le ?? Köszönöm szépen a segítséget ...

drbjozsef # 2020.04.03. 16:05

papus13,

No, ezt még egyszer, de most érthetően. Kinek hova ki mit utal miért?

Az asszonynevét megtarthatja válás után is, nem kényszerítheted rá, hogy megváltoztassa (egy kivétellel : ha jogerősen szabadságvesztésre ítélik bűncselekmény miatt).