Fórum kezelés


Petiszakacs # 2021.07.17. 05:18

Új témát szerettem volna feldobni. Jelezte az oldal, hogy ha jogi segítséget szeretnék, akkor javasolják az Ügyfél keres ügyvédet szekciót.(Ez nekem nagyon hasznos lenne, mert valóban egy ügyvédet keresnék.) Sajnálatosan az maga az oldal sem találja ezt és 404-es hibakódra hivatkozik.

tass56 # 2021.07.18. 08:10

Hol tudok új hozzászólást írni a rokkantsági nyugdíj fórumhoz.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.07.18. 09:49

Ahogy ide írtál: ki keresed a topicot, belemészt, aztán jobb ra fenn az "új hozzászólás".

horex # 2023.02.24. 17:27

Szeretnék új témát inditani, a "Segitség kérés" oldalon, de katt után visszadob a fiókomba,

drbjozsef # 2023.02.24. 17:57

Nekem működik az "új téma" gomb (legalábbis megnyílik a form a nyitáshoz).

horex # 2023.02.24. 20:27

drbjozsef
Hm, most menne simán. Nem m tudom mi volt a gond, lehet hogy kuka vagyok? :) Namajd holnap nyitok

Majordomus # 2023.02.24. 20:57

Addigra "kipiheni"magát a fórummotor

Szomorú örökös # 2023.02.24. 23:06

horex

Namajd holnap nyitok

Nem lehet, hogy inkább kellene keresni egy már meglévőt a mondanivalódnak?
Mostanában ahány hozzászólás, annyi topik nyílik. Felesleges...

horex # 2023.04.07. 15:42

Továbbra sem tudok válaszolni egy kommentre/témára, kivétel itt
Ki-Válasz-tás után visszadob a "saját fiókba"
WIN7 Home

horex # 2023.04.07. 16:11

horex
XP-vel tökéletes. Netán majd kipróbálom WIN7Professional-lal is

drbjozsef # 2023.04.07. 18:11

(szerintem ez nem az oprenceren múlik, sokkal inkább a böngészőn, de ott sem a típuson, hanem a beállításokon. Tűzfal, egyéb modulok, például reklámblokkoló vagy víruskereső. De persze bármi lehet. Nekem van olyan weboldal, ahol sehogy nem jön fel a jobb oldali görgetősáv chromeban normál módban, de simán megy inkognitó ablakkal. Fene se érti.)

Szomorú örökös # 2023.04.07. 18:21

horex

XP-vel tökéletes. Netán majd kipróbálom WIN7Professional-lal is

Nem akarsz inkább valami normális rendszert telepíteni a gépre?

Huber Janos # 2023.07.10. 19:47

Tisztelt Fórumozók!
Határozott 1évre kötöttünk a bérlővel szerződést ami január 3-án lejárt, azóta nem jelentkezett, hogy hosszabbítsuk meg, mi meg elfelejtettük.
Fizetette havonta a lakbért. Bár voltak kisebb vitáink a kertápossal kapcsolatban, mert ez feltétel volt.
Ma kérte a szerződést és mi meg most kapcsoltunk, hogy lejárt és ezért kéri az új szerződést. Mondtuk, hogy oké, de már határozatlan időre szeretnénk megkötni azonos feltételekkel és bérleti dijjal is. Erre ő megfenyegetett, hogy ha mi nem fogjuk újboli 1 évre (visszameneőleg 2023 jan. 3.-tól) HATÁROZOTT idője azaz 1 évre újra szerződést kötni, akkor NEM fizeti jövő hónaptól a bérleti díjat.
Azaz elkezdett fenyegetőzni, hogy ügyvédhez megy. Mi meg arra gondoltunk hogy megírjuk hogy mivel fenyegetőzik ezért bizalmatlannát tesz minket, és csak jegyzői ellenjegyzés ellenében vagyunk hajlandóak szerződést kötni, mert nem szeretjük ha valaki fenyegetőzik velünk jóhiszemű idős emberekkel . Kérdésünk , hogy köthetjük-e mától a feltételeinkkel a szerződést, mivel január 3-tól végül is lejárt a határozott 1 éves szerződés. Vagy mennyire vagyunk ennek a "kedves" Úrnak kiszolgáltatva Köszönjük előre is szíves segítségüket ill. tanácsukat üdv. Hubi

Majordomus # 2023.07.10. 20:12

Ti semennyire!
A határozott idejű szerződés a lejárat napjával megszűnik.

Ha a szerződés tartalmazza hogy a lejárat után határozatlan idejűvé válik akkor automatikusan teljesült a kívánságotok.

Egyszerűen küldjétek el!

Ha jól fizető bérlő akkor állapítsátok meg az új bérleti díjat és kössetek vele szerződést.

Remélem volt annyi eszetek hogy kértetek 2 havi kauciót tőle.

Ha nem fizet,azonnal küldjétek el. Felmondani sem kell,mert a szerződés lejárt.

Mi van a szerződésben?

Majordomus # 2023.07.10. 20:13

Aztán mivel menne ügyvédhez?
Hogy többet szeretne fizetni?

drbjozsef # 2023.07.11. 04:18

Huber Janos,

Sajnos MD tanácsa hülyeség, mert bár peren kívüli eljárással kirakhattátok VOLNA a határozott idő lejárata után, de azt 60 napon belül kérni kellett volna a bíróságtól, és ez jogvesztő határidő.
Ha ki akarjátok lakni, lakáskiürítési pert kell indítani, ami hónapokig is elhúzódhat, akár még tovább, az eredménye sok hónap bérleti díj tartozás, és esetleg több milliós közüzemi díj tartozás.

Meg kellene egyezni vele.
Igazábol nektek, ha jól értem, hogy ti vagytok a bérbeadók, még sokkal jobb is egy határozott szerződés. Jó az az egy év, ha tovább is unszimpatikus lesz, akkor januártól visszamenőleg kössétek meg vele a határozott szerződést, és ha akarjátok, és nem felejtitek el, januárban kirakhatjátok a szűrét.

A közjegyzői ellenjegyzett és záradékolt bérleti szerződés jó gondolat - ez persze nem olcsó.

Kötni olyan szerződést tudtok, amelyenek feltételeiben közösen megállapodtok, és mindkét fél elfogadja azokat.

osztap # 2023.07.11. 05:46

Huber Janos,

Ha kifejezetten másként nem rendelkeztetek a szerződésben, akkor a határozott idejű szerződés a Ptk. 6:338. § erejénél fogva határozatlan idejűvé alakult át.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
Tehát jelenleg van érvényes szerződés köztetek. Erre érdemes felhívni a bérlő figyelmét. Mivel határozatlan idejű, ezért a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatjátok fel, Ptk. 6:347. §. Ha nem fizet és nem költözik ki, akkor amint drbjozsef írta, a per marad.

Ha megállapodtok, hogy határozott idejű szerződést köttök (mostantól, nem nem januárra vissza), érdemes beleírni, hogy a meglévő, határozatlan idejű szerződést a felek közös megegyezéssel megszüntetik. A szerződésre elég a két tanú, a közjegyző előtt pedig elég csak kiköltözési nyilatkozatot tennie a bérlőnek, az olcsóbb.

A továbbiakban érdemes részleteiben végigolvasni a Ptk. 6:331-348. §-t, és a Lakástörvényt, elvégre milliós értéket bíztok a bérlőre.

Majordomus # 2023.07.11. 20:16

Kérdés.hogy akarjátok e ezt az új szerződést.
.
Én például nem szeretem a fenyegetőző bérlőket.
A magas infláció miatt változik a bérleti díj összege is,ezt sem árt érvényesíteni az új szerződésben.

Huber Janos # 2023.07.11. 21:07

Kedves MD, Kedves osztap és drbjózsef! Köszönjük a válaszukat (megtaláltam)

Huber Janos # 2023.08.18. 07:40

Rendesen regisztráltam és nem jelenik meg az az álnév, amit beírtam, hogy milyen néven jelenjen meg a hozzászólás . többször próbálkoztam, de még mindig a teljes nevemen jelenik meg azaz Huber János néven. és én ezt nem szeretném. Mit tegyek.
Néha előjön az általom kitöltött álnév hogy " te vagy..........álnév" és csak 'kijelentkezés" szó van utá
na. Nem tudom mit lehet ilyenkor csinálni.

SolnesM # 2023.08.18. 08:52

Kérdezi HB.Úr, hogy

Vagy mennyire vagyunk ennek a "kedves" Úrnak kiszolgáltatva

Nagyon, de az idő azért csak nekik dolgozik.
Sok ravaszság és pofátlanság kell egy ilyen bérlőtől valómegszabaduláshoz.

Pl. ott vannak a közüzemi szolgáltatások. Azok szerződés alapján szolgáltatnak. Kicsi a valószínűsége, hogy ezeket annomásfélévea bérlők nevére íratták volna.Hanem elsőként kérni kell a számlák levelezési címét a bérbeadók címére íratni.

Aztán nem kifizetni a számlákat. Előbb utóbb kikapcsolják a szolgáltatást. Ok. költséggel jár. Leghamarabb a villanyt aztán a gázt. A vizet sohasem kapcsolják le.
A jövőben: Előre fizetős mérők,rejtett kapcsolók és nem kettő havi 'kóció', hanem egy kb. 3 - 3,5 havinak megfelelő.Egy fix összeg.

Az új bérlő csak rákérdez,aki kérdez az elárulja magát.

Pl HJánosnál eleve 130 eft bérletnél nem 260 eft,hanem mondjuk kerek 400 eft.
A ha a leendő bérlő ennyit nemszán rá....nem kell tárgyalni vele.

Majordomus # 2023.08.18. 20:39

A másik topicban már kaptál választ.

Philippos # 2023.09.27. 11:50

Egy bejegyzésre válaszolva véletlenül a "jelentem" linkre kattintottam az "új hozzászólás helyett" kérem a Moderátorokat ne vegyék figyelembe. Javasolnék egy megerősítő kérdést, ha valaki jelenteni szeretne valamit a félreértések elkerülése végett.

Köszönöm a segítséget!