Kft. - s kérdések


Katica2001 # 2009.06.09. 18:40

Sziasztok!
tanácsotokat szeretném kérni.

Férjemék egy kft-t akarnak alapítani.
5-en lennének tulajdonosok, és közülük 1 a cégvezető.
Holnap mennek aláírni az ügyvédhez, de úgy, hogy nem is láttuk a szerződést, mert azt mondta a leendő ügyv., hogy nem lehet elhozni.
Mindent ő intéz, még az a könyvelő sem felelt meg, akit én kerestem.
Mikor férjem mondta, hogy szeretné, ha neki is lenne aláírási joga, azt mondta, nem lehet, csak az ügyv.-nek,
Igaz ez?
Én úgy tudom, nem, mert annyi aláírási címpéldányt kell csinálni, ahány aláíró van.
Mit írhatnak bele a szerződésbe, amivel esetleg becsaphatja a leendő ügyvez. a többieket?
Azért kérdezem, mert holnap biztosan nem lesz idejük töviről-hegyire átolvasni.
Ha haza hozza aláírás után, és nem értünk mindennel egyet, akkor lehet-e módosítani?
Mit kell tudni az osztalékról? Tényleg az ügyvez. többet kap?
Tényleg csak az ügyvez. -őt kell bejelenteni főállásba?
Mivel kőműves cég lesz, senki nem fogja elhinni, hogy csak 4 órát dolgoznak, és nme beszélve arról, hogy ha betegáll.-ba mennek, akkor nem kapnak jóformán semmit sem.
Annyira félek az egésztől, hogy nem igaz.
Egyáltalán, milyen lehetőségei vannak az ügyvez.-nek?
Mire kellene majd figyelnem/-ünk, hogy ne tudjon becsapni minket?
Válaszotokat nagyon várom és köszönöm!

Katica2001 # 2009.06.09. 20:12

Látom, senki nincs itt:(

Katica2001 # 2009.06.09. 21:16

.

Katica2001 # 2009.06.10. 10:23

.

Sunny74 # 2009.06.10. 10:41

Üdvözletem!

Érdeklődnék, hogy abban az esetben, ha cégembe 75%-os tuljadonosi többségként partnert (egy céget) engedek be, akkor ezen cég (többségi tul.-i partnerünk) hirdetheti közös projektünket kizárólag a saját, céges égisze, honlapja alatt??
Ha nem, akkor milyen szankciókat eszközölhetek??

Előre nagyon köszönöm segítő tanácsaikat!
Üdvözlettel: Sunny.

ObudaFan # 2009.06.10. 10:48

Mikor férjem mondta, hogy szeretné, ha neki is lenne aláírási joga, azt mondta, nem lehet, csak az ügyv.-nek,
Igaz ez?

Nem feltétlenül, a társasági szerződés rendelkezhet úgy, hogy cégvezetőt lehet kinevezni.

Mit írhatnak bele a szerződésbe, amivel esetleg becsaphatja a leendő ügyvez. a többieket?

Ne várd, hogy látatlanban ezt bárki megmondja neked.

Ha haza hozza aláírás után, és nem értünk mindennel egyet, akkor lehet-e módosítani?

Az összes szavazat 3/4-ével lehet módosítani.

Mit kell tudni az osztalékról? Tényleg az ügyvez. többet kap?

A társasági szerződés rendelkezik erről.

Ha ennyire nem bíztok a másik félben, akkor szerintem ti is ügyvéddel menjetek.

Katica2001 # 2009.06.10. 10:51

köszi a választ!

ObudaFan # 2009.06.10. 10:53

Nincs mit.

zak0817 # 2009.06.25. 10:18

"KFT tagjai csak a bevitt törzsbetétjük erejéig felelnek a társaság tartozásaiért."

El tudná ezt nekem magyarázni valaki hogy hogy is van ez?

Adott egy 3millás törzstőkéjű cég,ahol mindkét tag berakta a ráeső rész felét(azaz 750-750,össz 1,5 millió),de a cég veszteséget termel,tartozása van,a törzstőke is elment,vagy az ügyvezető elsíbolta,akkor a 750e forintot a felszámoló letilthatja a vétlen tag vagyonából?

És ha a fenmaradó 750e ft-ot anyagi okok miatt nem tudta berakni,akkor mi van?Azt is letilthatja a felszámoló a magánvagyonából?

Rexor # 2009.06.25. 10:21

Zak nem igazán így van. A Kft. tagjai főszabáyl szerint magánvagyonukkal nem felelnek a Kft. tartozásaiért. Tehát ha nincs elég pénze a Kft-nek, hogy kielégítse a hitelezőit, akkor a hitelezők így jártak. Vannak kivételek: pl. ha valaki apportot visz be, akkor a tag egy ideig felel azért, hogy az apporttárgy értéke tényleg annyi, amennyi.

zak0817 # 2009.06.25. 10:27

Köszönöm a választ

És ha a tag nem teszi be 1 éven belül a 1,5 milla rá eső részét(750e ft-ot)akkor mi van?Ez behajtható?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.25. 11:26

Az a tag anyagi jövedelmi helyzetétől függ. :)
Mindesetre követelhető tőle.

zak081 # 2009.06.28. 17:08

Még egy kérdésem lenne.

Ha TEÁOR változás,vagy társasági szerződésmodosítás történik,azt csak az ügyvezetőnek kell jelenteni a cégbíróság felé,vagy a tagoknak is?(Itt most nem üzletrész eladására vagy befolyásszerzésre gondolok,hanem mint pl a 2006.-os t-ről szóló új törvény,vagy a teáor átfordítás,stb) Ha esetleg az ügyvezető hibásan vagy egyáltalán nem jelent a cégbíróság felé,akkor a tagoknak ebből valamilyen hátránya származhat-e?Esetleg a korlátolt felelősség átváltozhat korlátlanná?
Előre is köszönöm a választ

ObudaFan # 2009.06.28. 18:58

A TEÁOR-számokat a cégnyilvántartás nem tartalmazza tavaly decembertől.

zak081 # 2009.06.29. 06:10

Köszönöm.És a másik kérdésemre is kaphanék választ?Mármint hogy ha jól tudom,2006.ban volt gt változás,amely a társasági szerződés módosítást írt elő,vagy ha nem kellett módosítani,azt is le kellett jelenteni a cégbíróságnak.Ennek elmulasztása a tagra milyen szankciókkal járhat?Vagy ez is az ügyvezető sara?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.29. 06:30

A társaság törvényes képviselője az ügyvezető. A tag hiába is jelentene be bármilyen változást, azt a cégbíróság - képviseleti jogosultság hiányában - elutasítaná.
Más kérdés, hogy ha az ügyvezető valamely gazdasági bűncselekményt követ el, annak azért részese (társtettese, felbújtója, bűnsegédje) a tag is lehet.

zak081 # 2009.06.29. 06:51

Rendben,köszönöm.Tehát akkor a tag csak abban az esetben vehető elő,ha kárt okoz,egyébbként meg ha csak csendes társ,és nincs semmire hatással,akkor nyugodtan alhat.Még akkor is,ha mondjuk közeli hozzátartozója a másik tulajdonosnak,aki egyen ügyvezető.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.29. 07:06

Nos, ha nyugodtan tud aludni, mikor tudja, hogy az általa tulajdonolt cégben nincs rend, akkor igen. Engem zavarna, de nem vagyunk egyformák.

zak081 # 2009.06.29. 07:16

Igazából semmit nem tud,csak kicsit aggódó típus.És nemcsak ezügyben,hanem az élet minden területén.

ObudaFan # 2009.06.29. 08:08

És hol van az megírva, hogy mindenkinek vállalkoznia kell?

Szunnyancs # 2009.07.18. 06:00

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy online cégalapítás esetén mi az, ami ilyenkor alapban benne lesz a társasági szerződésben? Elolvastam az okmánymintát, de pl. olyat nem találtam benne, hogy ki lesz a személyes közreműködő automatikusan egy kft-nél pl. Vagy kinek lesz alapból jogosultsága képviselni a céget?

ObudaFan # 2009.07.18. 08:31

Minden cégalapítás elektronikusan történik. Ha a mintában nem szereplő dolgot szeretnél a társasági szerződésben látni, akkor az egyszerűsített cégeljárást nem tudod igénybe venni. De speciel a képviseleti jogosultságot ki kell tölteni a szerződésmintában is.

Szunnyancs # 2009.07.18. 08:35

Értem, köszi. De pl. a személyes közreműködőről nem találtam semmilyen megjegyzést. Ha én sem teszek semmi külön megjegyzést, akkor ki lesz a személyes közreműködő?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.18. 08:43

Nincs ilyen a kft-ben.

ObudaFan # 2009.07.18. 08:44

Akkor senki.