Kft. - s kérdések


Majordomus # 2023.10.01. 19:40

Mónika

Az épitőipar nehééz pálya!

Hozzáértés nélkül pedig tankcsapda.

Ne fogadd el.
Úgy tudom az ügyvezető a vagyonával felel a cég kötelezettségeiért.

Szomorú örökös # 2023.10.02. 04:42

Majordomus

Úgy tudom az ügyvezető a vagyonával felel a cég kötelezettségeiért.

Összekevered szerintem a betéti társasággal. Ez ugyanis csak akkor igaz, ha a mögöttes felelősséget a törvényszék megállapítja.
Egyébként a törzstőke erejéig felel a kft. tartozásaiért az ügyvezető. Pontosan ezért hívják korlátolt felelősségű társaságnak.

drbjozsef # 2023.10.02. 06:48

(a nem tag ügyvezetőnek semmi köze a törzstőkéhez, és a kérdezőnél feltehetőleg nem lenne az, hiszen a férje "csinálja" a céget.)

kicsi17 # 2023.10.02. 09:34

Tisztelt Ügyvédek!
Van "A" Kft., melyben van adótartozás és közel áll a csődhöz (a férj az ügyvezető), illetve van "B" Kft., ahol a feleség az ügyvezető, ez a cég elvileg rendben van. Most a férj felajánlotta nekünk, hogy a feleség kft-jét eladja nekünk, hogy őket mint házasok a két céggel ne kapcsolják össze az adótartozás végett. Hogy ha arra a döntésre jutunk, hogy megvesszük a rendben lévő Kft-t, akkor egy pár kérdésre kaphatnánk választ? - vásárlás miatt van e illeték, - csak a betett tőkét veszíthetjük el, ha baj van vagy a magán tulajdonaink is veszélyben lehetnek? szerződés írásnál mire kell odafigyeljünk a legjobban? miket kell átnéznünk, ahhoz képbe kerüljünk a céggel kapcsolatban?
A válaszokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.02. 14:47

Ügyvédkényszeres, majd az eljáró kolléga elmondja.

Van valami különös oka, hogy nem új céget alapítatok?

Szomorú örökös # 2023.10.02. 16:00

drbjozsef

a kérdezőnél feltehetőleg nem lenne az, hiszen a férje "csinálja" a céget.

Viszont a hölgy aláírása lesz mindenhol, úgyhogy feltehetően nem a férjet veszik elő, ha gáz van.
Ne feledd, ezt is írta a legelején a férjéről:

Nagyon sokszor becsapott már,de segíteni szeretnék neki,mert szeretem.
De félek,hogy megint becsap és pl.nem adózik a bevétel után.

Úgyhogy én magam részéről a hölgynek ezt tanácsolnám, amit már ő is írt:

De ha bármilyen anyagi kárt okoz nekem,akkor nem írnám alá a papírt.

drbjozsef # 2023.10.02. 16:22

Viszont a hölgy aláírása lesz mindenhol, úgyhogy feltehetően nem a férjet veszik elő, ha gáz van.
Persze. Ezért írtam én is azt, amit. De ennek, továbbra sincs semmilyen köze a törzstőkéhez.

Szomorú örökös # 2023.10.02. 16:33

drbjozsef

De ennek, továbbra sincs semmilyen köze a törzstőkéhez

Igen, mert abban valóban tévedtem, hogy a törzstőke erejéig...
Ugyanis először a KFT vagyonát fogják elvinni, aztán ha már nincs más, akkor jön a törzstőke.
Ha pedig már abból se tudnak vonni, mert felélték, akkor jön egy idő után a felszámolás, vizsgálat, törvényszéki döntés...és akkor lehet belőle mögöttes felelősség is, amikor már az ügyvezetőre is rákenhetnek sok mindent, így az ő vagyona is simán bekerül(het) a képbe szerintem.

Majordomus # 2023.10.02. 19:31

Szóval ne (dugja a hölgy a nyakát a hurokba)!

ld76au # 2023.10.03. 12:36

Kedves Hölgyek, Urak!
Végrehajtás után az adósom egy Kft. fele tulajdonát nem sikerült eladni. Én megvehetem 1%-ért. Pénzzé tudok tenni bármit is a cégben?
A bejelentett székhelyen az anyja lakik. A másik tulajdonos nem tudom ki.
Mit javasoltok?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.03. 18:22

Komolyan gondolod, hogy erre bárki tud neked válaszolni?

Majordomus # 2023.10.03. 20:45

"Mit javasoltok?"

Fogadj egy ügyvédet aki beleássa magát az ügybe és tőbb információval rendelkezik mint az a pár sor amit leírtál.