"Alvó" cég végelszámolás


Hanesz # 2022.05.25. 04:26

Majordomus és Kovács Béla Sándor, köszönöm a választ.
Ezek alapján a Bt. működhet tovább alkalmazott nélkül is és a Bt.-ben maradhatok én és a feleségem.
Bt. alkalmazott nélkül a könyvelőnek csak eszközbérletet és közüzemi díjakat kell számfejteni.
Jelenléti ívet továbbra is kell vezetni a bérlőnek?
A Kamarai tagság, Iparűzési adó ... továbbra is a Bt. fizeti?
Köszönettel: József

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.24. 12:47

Úgy, úgy. Vagy vegye meg a berendezést.
(De akár ki is lehet cserélni a bt tagságát - csak szerintem az a bonyolultabb.)

Majordomus # 2022.05.24. 10:22

A helyiséget bérelje tőletek,az eszközöket meg a bt-től.

Hanesz # 2022.05.24. 10:13

Köszönöm a válaszokat.
Ahogy Gerbera írta az ingatlan nem a BT. tulajdona, az az én és feleségem tulajdonában van.
Ez egy családi ház amelyben élünk és a BT. székhelye is itt van.
A BT. a pincében üzemel mint sütöde, és az eszközök és gépek a BT. tulajdonában vannak.
Eddig alkalmazottak dolgoztak de most egy korábbi alkalmazottunk (aki most KATA-s ev.) szeretné üzemeltetni a BT.-t.

Majordomus # 2022.05.19. 21:27

Így van.
Némi részletinformáció még kellene.

gerbera317 # 2022.05.19. 20:13

Az ingatlan nem a bt. tulajdona, ugye? Ha azt bérli, továbbadhatja albérletbe. De ha csak székhelyszolgáltatást vesz igénybe, a székhelyszolgáltató ingatlanával nem gazdálkodhat.
Az eszközök a bt. tulajdona, ugye? Azokat miért ne adhatná bérbe?
KBS-nek az ÉN-nel van baja, jogosan. Amíg nem tisztázod magadban, hogy ki a bt. és ki vagy te, és nem ennek megfelelően kérdezel, addig sok jóra itt ne számíts.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.05.19. 17:29

Bérbe adhatom-e az eszközöket és a helységet
Ki az az E/1.? Te vagy a bt.?

Majordomus # 2022.05.19. 12:16

A telephely és székhely tisztázása fontos. Beszélj a Nav ügyintézővel.

Hanesz # 2022.05.19. 10:35

Szép Napot!
A Bt.-ben beltag vagyok feleségem a kültag, alkalmazott nincs.
A Bt. a saját családiházunkban üzemel.
Bérbe adhatom-e az eszközöket és a helységet egy KATÁS egyéni vállalkozónak?
A Bt.-nek csak a közműszámlái és a bérleti díj lenne a könyvelni valója
Köszönettel: József.

Merszi # 2010.07.03. 08:04

Végelszámolni a fizetőképes cég tud. Felszámolni pedig a fizetésképtelen.

Ha elkezdődik a végelszámolás, ami ha önkéntes alapon történik, a cég taggyűlése határozza el, arról jegyzőkönyvet készítenek, elhatározzák a végelszámolás kezdő időpontját. Ez alapján az ügyvéd bejelenti a cégbíróságon a végelszámolás elhatározását és a kezdő időpontját. Ezt a cégbíróság a cégközlönyben közzéteszi, ami alapján az Apeh is beindul. Kiküldi a hitelezői igényét, amiben megjelöli, hogy mennyi tartozása van a cégnek az Apehnél, illetve felsorolja, hogy milyen bevallásokat nem adott be. Ezután megkezdődik az ellenőrzés, mivel végelszámolás alá került céget az Art alapján kötelező leellenőrizni.
De a végelszámolást nemcsak elkezdeni kell, hanem be is fejezni. Tehát még egy taggyűlési jegyzőkönyv készül a végelszámolás záró időpontjáról, vagyonfelosztási javaslatot is készítenek, amiben azt is le kell írni, ha nincs felosztható vagyon. Ha minden szép és jó, akkor kap egy nemleges jegyzőkönyvet,és határozatot.(Két Apeh vizsgálat van: egyik a tevékenység záró időszakáról, a másik pedig a végelszámolás időszakáról. Ha a két időszak közel esik egymáshoz, akkor egybe lezavarják a két vizsgálatot. Ha pl. egy év különbséggel fogja a cég elkezdeni és befejezni a végelszámolást, akkor időben el fog különülni a két vizsgálat.) Ha egyetlen adónemen sincs tartozása (nem összességében nézve!!),akkor a 2009.02.02. után indult végelszámolások esetében automatikusan megy a cégbíróság felé a "nullás" igazolás. A cégbíróság, az cég által a felé benyújtott törlési kérelem, és a benyújtott igazolások alapján (VPOP, Önkormányzat, Nyugdíjbizt.) alapján törli a céget.

Felszámolásba akkor fordulhat át, ha elkezdte ugyan a végelszámolását, de kiderül, hogy fizetésképtelen a cég. Ekkor kell kezdeményezni a felszámolását.

Egyébként az ügyvédi díj szabad megállapodás tárgyát képezi.
A végelszámoló díját a taggyűlésen határozzák el, de ha valaki a saját cégében lesz végelszámoló ingyen is végezheti.
A felszámolódíját pedig a Cstv. 59.§-a szabályozza. A könyvelő díja pedig, ahogy megegyeznek a könyvelővel.

Borsmáté # 2010.06.29. 13:04

Üdv Mindenkinek!

Úgy néz ki, én is egy BT felszámolására vagyok kárhoztatva.
Kissé megrémített az említett 500 ezer.
Ugye, ez nem szükségszerű?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.29. 12:55

Szabad megállapodás tárgya. Ennek megfelelően elég tág határok között mozoghat.

helio60 # 2010.06.29. 12:46

Én is kíváncsi lennék arra, hogy mennyibe kerül az ügyvédi díj. Végelszámolást indítanánk, mert nagyon kicsi a forgalom. A könyvelőm már megmondta, mennyit kér, de ügyvédi díjat nem találok, csak az 500.000 forintot. Annyit biztosan nem fizetnék.
Tudna valaki mondani egy díjat? Előre is köszönöm.

Feri29 # 2009.08.27. 15:01

Igen, de én még a felszámolásban gondolkodtam. :)

nandy # 2009.08.27. 15:00

De ide nem is kell felszámoló, hisz végelszámolásról lenne szó.:)

Feri29 # 2009.08.27. 14:55

Azért azt ne felejtsük el, hogy itt egy kvázi üres cégről van szó, mely nagyon tevékenységet sem végzett.
Itt a felszámoló sem nagyon tudná mivel cseszegetni a tulajt, illetve a zárómérleg elkészítése sem lehet annyira macerás.

_Wasp_ # 2009.08.27. 14:41

a könyvelő és az ügyvéd díja smafu! a kéményseprő kerül csak igazán sokba!

remélem kéményseprő nem kerül elő :D


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

nandy # 2009.08.27. 14:38

Még annyit, hogy általában a felszámolás kerül kb. 500 ezerbe, ezt is a felszámoló zsebébe kell tenni, hogy ne cseszegesse a tisztelt cégtulajt...

nandy # 2009.08.27. 14:37

Könyvelő díja??? Én könyvelő vagyok, nem egy cég végelszámolásában/felszámolásban vettem már részt. Hidd el, a könyvelő kapja a legkevesebbet, ha kap egyáltalán... (ezzel nem vagyok egyedül, más könyvelők is panaszkodnak... Az ügyvédnek egyértelmű, hogy fizetni kell, de a könyvelő már csak szükséges "rossz"...)
De hogy konkrét számot is mondjak, az egyik cégünk most fejezte be a végelszámolást, 20.000,-ft volt a könyvelő díja... Ebben már benne volt a rengeteg telefon az APEH felé, az ügyvéd felé, és a levelezés is (mert bár nullás volt a cég, az APEH-nek sikerült megbonyolítania az egészet.)

Dr.Attika # 2009.08.27. 14:16

Jaj! Jaj! Jaj! Egy végelszámolásnál az ügyvédi költség a legkevesebb. A könyvelő díja a húzósabb. Javaslom az APEH vonatkozó irányelvét elolvasni, abból kiderül, hogy mik a könyvelői feladatok. Ha csak nem sikerül "Teréz anya" tipusú könyvelőt kifogni, akkor ennyi az annyi.
nandy csináltál már végig végelszámolást?

Feri29 # 2009.08.27. 13:43

Lehet, hogy a felszámolási eljárás olcsóbb lenne.
Nem jól gondolom?

nandy # 2009.08.27. 13:28

Miért lenne már 500 ezer a végelszámolás??? A mi ügyvédünk ennek a negyedéért csinálja, és nem ő a legolcsóbb... sorry

az új szabályok szerint a törzstőkét nem kell bankszámlára befizetni, elég egy bevételi pénztárbizonylat, oszt jónapot.

Dr.Attika # 2009.08.27. 13:05

Tisztelt Balázs!
Amikor olvasható a "cégalapítás azonnal , tizen ,huszon harminc és ötvenezer forintért, akkor azt nem közlik, hogy annak megszüntetése már a tizen, huszonszorosába kerül. Egy kft. végelszámolása alaphangon 500.000,- Ft. Amíg a törzstőke hiányzó része nincs befizetve addig meg sem tudja indítatni.
Javaslom, hogy használja egyenlőre erre a százezres melóra.

mzperx # 2009.08.27. 12:51

Sziasztok!

Adott egy tavaly októberben alapított kft.

Három tag van édesapám, édesanyám, én. Az ügyvezető is én vagyok. Alkalmazott nincs.

A törzstőke összege 500 000 Ft, ennek fele lett alapításánál berakva a bankszámlára, a másik fele még nem lett betéve (egy éven belüli törzstőke befizetést választottuk).

A kft.-nek minimális vagyona van (írószer, számítógép max 150 - 200 000 Ft).

Tartozás nincs ("külső" nincs, kevés tagi kölcsön van).

A cég alanyi ÁFA-mentes.

Eredetileg alapvetően (de nem kizárólag) egy ígéretes (akkor annak tűnt...) hirdetési rendszer beindítására csináltuk a céget.

A szüleim csak azért vannak benne, mert akkor még nem tudtam, hogy van egyszemélyes kft is.

A remélt bevétel eleve nem lett volna túl nagy (ezért az alanyi ÁFA mentesség).

Elsősorban azért akartam kft-t, mert így a saját (egyébként nem túl nagy...) vagyonommal nem (kevésbé) felelek a cégért (a tevékenység legális lett volna teljesen, paranoid jobb félni mint megijedni alapon gondolkodtam...).

Lényeg: nem az elvárásoknak megfelelően alakultak a dolgok (válság, egyéb okok), kb. semmi nem lett az egészből (nem volt bevétel se).

Pillanatnyilag a havi költség minimális, mert egyetemista (is) vagyok (kedvező járulékfizetés).

Kérdéseim:

1,
Amennyiben meg akarnánk szüntetni (ha jól gondolom, akkor végelszámolással) a céget, akkor az hozzávetőlegesen, nagyságrendileg (tényleg csak nagyjából) mekkora költség (illetékek, ügyvédi díj ...)?

  • Annak van-e jelentősége, hogy a törzstőke nem lett még teljesen befizetve?

2,
Abban az esetben, ha mégsem szüntetnénk meg a céget, akkor az gond-e, hogy nincs valódi tevékenység (persze adók, járulékok, bevallások fizetve, intézve közben)?

3,
Időközben felmerült egy, a hirdetéses dolognál is kisebb volumenű (havai max. 100 000 Forint bevétel) távmunka (alvállalkozás szerűen). Kérdés az, hogy ezt a kft-vel csináljam, vagy szüntessem meg és váltsak ki egy egyéni vállalkozóit?

Úgy tudom, hogy e.v. esetében egyszerűbb és olcsóbb az ügyintés, a könyvelés, az esetleges megszüntetés (ha az se megy már) stb.

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Balázs