Egyesület alapítás, létrehozás


linuxos # 2021.04.12. 16:16

Kedves Szomorú Örökös, köszönöm!

Olyan régen volt már november és azóta annyi új rendelt született, hogy már erről meg is feledkeztem. Átolvasom alaposan, de azt már észrevettem, hogy ha a veszélyhelyzet alatt szűnik meg a tisztségviselők mandátuma, akkor a veszélyhelyzet után még 90 napig ellátják feladatukat. Tegyük fel egy elnökség mandátuma június 20-án lejár. Tegyük fel a veszélyhelyzet június 30-án véget ér. Tehát a mandátum még a veszélyhelyzet alatt szűnt meg. Ebben az esetben, ha jól értelmezem, június 30. után még 90 napig - szeptember 30-ig - elláthatják a feladatukat a tisztségviselők és szeptember 30 előtt lehet tisztújítást tartani.

Szomorú örökös # 2021.04.12. 14:39

linuxos

Nekem elsőre kidobta ezt a google:

https://erke.hu/…yzet-idejen/

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.12. 14:09

Valamelyik, illetve több járványideji kormányrendelet lesz. Konkrét jogszabályhelyekben nem vagyok jó.

linuxos # 2021.04.12. 11:27

Köszönöm, Kovács Úr!

Ha nem nagy kérés, megkaphatnám az ide vonatkozó jogszabály számát, hogy elolvashassam?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.12. 11:06

Az is meg van hosszabbítva.

linuxos # 2021.04.12. 11:00

Köszönöm Kovács úr, ezt nem tudtam. És meddig? Szeptember 30-ig?

Viszont jobban aggaszt a másik problémánk, hogy júniusban lejár a tisztségviselőink mandátuma. S mi van, ha nem tudunk tisztújítást tartani időben közben és lejár a tisztségviselők mandátuma? Ilyen esetben mi a további teendő, hogy működhet törvényesen az egyesület, ki hozhat döntéseket? Tudja erre valaki a jogilag helyes választ?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.04.11. 08:59

Még mindig meg van hosszabbítva a beszámoló elfogadásának, közzétételének határideje.

linuxos # 2021.04.11. 07:27

Ez a fórum elhalt?... :(

linuxos # 2021.03.28. 13:52

Üdv mindenkinek!

A védelmi intézkedések meghosszabbításáról szóló 143/2021. (III. 27.) Korm. rendelettel a kormány a védelmi intézkedéseket 2021. április 8. napjáig fenntartja. Ugye ez azt jelenti, ha jól értelmezem, hogy addig nem lehet gyűléseket, rendezvényeket stb. tartani (lényegében november 11-től folyamatosan).

Ha minden igaz, ezután fokozatos nyitás jön, ha elérjük a 2,5 millió beoltottat.

Lassan az egyesületeknek el kell fogadniuk a 2020. évi beszámolót, hogy május végéig megküldhessék az OBH-nak. Ehhez azonban közgyűlést, előtte elnökségi ülést kell tartani, és ugye az összehívások időhatárait figyelembe véve (ez elnökség esetében ez általában 8, közgyűlés esetében 15 nap), jó lenne már ezen a nehéz szakaszon túljutni, mert nem minden szervezet tud (feltételek hiányában) online üléseket tartani.

Ráadásul a mi szervezetünkben az elnökség mandátuma júniusban lejár, nekünk a tisztújítás miatt is fontos lenne, hogy közgyűlést tarthassunk májusban.

Ha a legrosszabb forgatókönyv valósul meg és a járványhelyzet miatt még májusban sem lehet személyes jelenléttel járó ülésezéseket tartani, akkor mi a teendő? Mi lesz a beszámoló megküldésével és a mi esetünkben az elmaradt tisztújítással? Tavaly szeptemberig kitolták a beszámoló beadási határidejét, idén erről még nem olvastam. S mi van, ha nem tudunk tisztújítást tartani és lejár a tisztségviselők mandátuma? Ilyen esetben mi a további teendő, hogy működhet törvényesen az egyesület, ki hozhat döntéseket? Tudja erre valaki a jogilag helyes választ?

A válaszokat előre is köszönöm!

linuxos # 2021.03.07. 14:49

Üdv mindenkinek!

Úgy látom itt megállt az élet.

Március 22-ig szigorított a kormány a védelmi intézkedéseken:

104/2021. (III. 5.) Korm. rendelet.

Vigyázzunk magunkra és egymásra!

arni80 # 2021.03.02. 14:28

Üdvözlet! Egy átverés áldozazává váltam Németországban! Munkát ajánlotak és válalták a pairok rendezését minden téren! De valójában egy céget nyitotak a nevemre amit én nem akartam! De mivel nem beszéltem a nyelvet és aki forditot azt mondta munka szerződést irok alá!!! Hol kel jelenteni ezt a ügyet, és kitöl kérhetnék jogi tanácsot ez ügyben?

linuxos # 2021.02.23. 12:23

Üdv mindenkinek!

Jól értelmezem, hogy a 2021. évi I. törvény és a 80/2021. (II. 22.) Korm. rendelet értelmében továbbra sem lehet személyes jelenléttel járó ülésezéseket tartani, elvileg még 90 napig, amíg a törvény hatálya le nem jár? És persze rendezvényeket sem.

így van?

Szomorú örökös # 2021.01.28. 16:18

linuxos

a kormány március 1-ig tervezi meghosszabbítani a korlátozó intézkedések hatályát.....ehhez azt hiszem már újbóli parlamenti hozzájárulás szükséges.

Ez így, ebben a sorrendben igaz. Február 9-én ugyanis lejár a parlament által adott 90 napos hatálya a „rendkívüli jogrendnek”. Ezt a kormány most megint talán 14 napra tudja ismét meghirdetni, hogy folyamatos maradjon, amit aztán a parlament ismét 90 napra meghosszabbíthat.

Bevallom, én ez utóbbit kisebb időszakra korlátoznám már, nem engedném nekik 90 napra, csak hát ugyebár ha első körben nem kapják meg, akkor majd kétharmaddal úgyis menni fog ismét, mint tavaly tavasszal. Nem beszélve arról, hogy a honvédségnek márciusig van tudtommal szerződése velük, de ma hallottam, hogy már lehet tudni, a következő szerződésük szeptemberben kezdődik, ami előre vetíti azt a bizonyos „várható 3. hullámot”, amit mi még nagyon nem tudunk ugyebár. Szóval megint frankó kis őszünk-telünk-tavaszunk várható. Nem is tudom egyáltalán felfogni, hogy meddig tehetik ezt meg, mert lassan már tönkretesznek minden iparágat, vendéglátást, turisztikát, kultúrát vele. :-(

linuxos # 2021.01.28. 11:25

Mai hír, hogy a kormány március 1-ig tervezi meghosszabbítani a korlátozó intézkedések hatályát.

linuxos # 2021.01.28. 08:57

Sanszos, hogy február 8-a után is meghosszabbítják, bár ehhez azt hiszem már újbóli parlamenti hozzájárulás szükséges.

oligaliga # 2020.12.25. 06:49

Linuxos

Igen, februát 8-ig.

linuxos # 2020.12.24. 16:53

Áldott karácsonyt és boldog új esztendőt kívánok!

linuxos # 2020.12.17. 09:43

Csak egy megerősítést szeretnék kérni.

A Kormány 502/2020. (XI. 16.) Korm. rendelete - amely a veszélyhelyzet során a személy- és vagyonegyesítő szervezetek működésére vonatkozó eltérő rendelkezések újbóli bevezetéséről szól - ugye még hatályban van, tehát ezekben a napokban-hetekben sem lehet személyes jelenléttel járó testületi üléseket tartani?

Köszönöm!

RB77 # 2020.12.14. 16:08

Kedves Fórumozók!
Jelenleg egy több mint két éve működő egyesületen belül szeretnénk létrehozni egy önálló jogiszemélyiséggel rendelkező szervezeti egységet (megyei alszervezetet). A szervezeti egység az önálló jogiszemélyiséghez szükséges feltételekkel rendelkezik, saját ügyvezető, saját elnevezés illetve saját székhely.
A következő kérésekben vagyunk bizonytalanok:
1, Szükséges az alszervezet számára önálló alapszabályt létrehozni vagy elegendő a már meglévő alapszabály kiegészítése az alszervezetre vonatkozó szabályozással?
2, Szükséges az alszervezet számára külön tagjegyzéket létrehozni vagy kezelhetjük egy lista alatt az alapszervezet illetve az alszervezet tagjait?
Köszönöm előre is ha tudnak jó tanácsokkal szolgálni a témában.
További szép napot mindenkinek!

linuxos # 2020.12.10. 08:51

A Kormány 569/2020. (XII. 9.) Korm. rendelete
a védelmi intézkedések alkalmazhatóságának meghosszabbításáról:

1. §
A veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet 28. §-a helyébe a következő rendelkezés lép:
„28. § E rendelet rendelkezéseit 2021. január 11-ig lehet alkalmazni.”

Tehát továbbra sem lehet üléseket, rendezvényeket, gyűléseket tartani stb.

linuxos # 2020.11.22. 16:42

A tavaszhoz hasonlóan lehet online üléseket tartani.

502/2020. (XI. 16.) Korm. rendelet

http://njt.hu/…/njt_doc.cgi?…

ObudaFan # 2020.11.18. 15:26

Nincs akadálya szerintem.

vizslah # 2020.11.17. 10:26

Üdvözlet!

Egyszerűsített nyilvántartásba vételi eljárással próbálok bejegyeztetni egy egyesületet, a PK-101-es nyomtatványon. Mivel alapító közgyűlésre nem került sor, az EASZ-20 lapon kellene mind a 10 tagnak aláírni az alapszabályt. A kérdésem az lenne, hogy mindenképp ugyanazon a lapon kell-e ezt megtenni, vagy a 10 ember aláírhat 10 külön példányt is? Logisztikailag csak az utóbbi tűnik megoldhatónak a jelenlegi helyzetben.

Köszönöm előre is a segítséget.

linuxos # 2020.11.11. 10:16

Gondolom, ha valamiben nagyon muszáj döntést hozni, akkor - tavaszhoz hasonlóan - az online ülésezés lehetséges.

linuxos # 2020.11.11. 08:25

Megjelentek a mától hatályos rendeletek:

https://magyarkozlony.hu/…/megtekintes

Én úgy értelmezem, hogy semmilyen testületi ülést (közgyűlés stb.) és semmilyen egyéb szakmai programot, rendezvényt stb. nem lehet tartani az általános tilalom miatt a civil szervezeteknek sem- egyelőre 30 napig.