Kószönöm a segítséget!
alapítvány
Tisztelt ObudaFan!
Közhasznú/nonprofit alapítvány kurátora aki egyben képviselője is az alapítványnak, részesülhet-e tiszteletdíjban egy-egy sikeres projektet követően ha ez az alapító okiratban lefektetésre kerül?
Ugyanezen személy kaphat-e a projekttel kapcsolatban felmerült költségeire költségtérítést ha ezt szintén tartalmazza az alapító okirat?
Ezen költségeit kell-e számlával igazolnia?
Ha nem kuratórium tagjaként hanem a nonprofit alapítvány egyszemélyes kurátorként és képviselőjeként tevékenykedik akkor mi a helyzet ezzel?
Köszönettel várom válaszát!
Vizi Norbert
Létesülhet.
Kaphat.
Kell.
Akkor is.
Egy alapítvány kuratóriumi tagja lemondott tisztségéről.
A lemondó nyilatkozat keltezése: október 3.
Hány napunk van a keltezéstől számítva, hogy a tagcserét bejelentsük a Törvényszéken?
Köszönöm
A változásbejegyzési kérelmet a létesítő okirat módosítását, illetve az adat változását eredményező, a szervezet arra jogosult szerve határozatának elfogadását követő hatvan napon belül kell a bíróságnak bejelenteni.
Köszönöm szépen!
Tisztelt ObudaFan!
Az alapítói jogok átadhatód az egyszemélyes kurátornak aki egyben a képviselője is az alapítványnak? Ezt bele kell venni már az alapító okiratba annak alapításakor?
Köszönettel,
Vizi Norbert
Átadható és szerintem később is el lehet ezt dönteni, de természetesen az alapító okiratban fel kell tüntetni.
Köszönöm a gyors választ! Alapítási fázisban vagyunk és felmerült még valami. Az alapítvány székhelyét a kurátor felesége biztosítaná olyan feltételekkel, hogy csak ha egy bizonyos összeget meghalad az alapítvány vagyona, akkor kér bérleti díjat. Kvázi segítségként. A kurátor és a székhelyet biztosító feleség családi viszonya nem kizáró tényező? Köthet így bérleti szerződést az alapítvány?
Köszönettel,
Vizi Norbert
Nem kizárt, de nagyon kell vigyázni, hogy ne legyen irreális a bérleti díj.
Alapítványnál kuratóriumváltás történt. Az eddigi elnök elhunyt, mindent ő tartott kézben, levelezést, mérleg benyújtást, bankszámlakezelést.
Utolsó beadott mérleg és beszámoló 2015. évi. A 2016. és 2017. évit nem tudja benyújtani az új kuratórium, mert ezekről az évekről csak a bankszámlakivonatok állnak rendelkezésre.
Mit tegyen, mit tehet az új kuratórium?
1.Jelezze a törvényszéknek, hogy nem tudja benyújtani az elmaradt beszámolót? Ezt milyen formában kell megtenni?
2.Ez milyen jogkövetkezményekkel fog járni?
3. Elveszíti-e az alapítvány a közhasznú minősítését?
Köszönöm
Az biztos, hogy a közhasznúságnak ezzel vége.
Köszönöm.
Hogyan reagálhat arra a törvényszék, hogy nem tuddunk benyújtani 2 évről mérleget? A folyószámlák alapján volt bevétel, de pl. a készpénzes befizetéseknek, valamint a kiadási oldalnak nincs nyoma.
Hogyan jelezzük az ügyészségnek, hogy nem lesz benyújtva mérleg? Vagy várjunk, és majd meglátjuk?
Logikus lépének tűnik, hogy vizsgálat indul. Mire készülhet az új kuratórium?
Alapitvany elnök képviselője lemond erről a tisztségéről, de marad a kuratórium tagja.
- Kell-e a csatolni a törvényszék felé a lemondó nyilatkozata mellé egy elfogadó nyilatkozatát a kuratóriumi tagságra vonatkozóan.
- Kell-e csatolni a módositás iránti kérelem mellé a kuratóriumi ülés jegyzőkönyvét, melyen a módosytásról határoztak?
Köszönöm
Szerintem egyiket sem kell, de mindegyiket célszerű. (Jobb a békesség.)
drmosza, KBS, köszönöm a választ.
Alapítványnak a Kuratórium elnöke lényegében a törvényes képviselője? Hívható így?
Az alapítvány a kuratórium tagjának nyújthat pénbeli támogatást?
- Elvileg igen, de meg kell nézni az alapító okiratot.
- Kedvezményezett nem lehet a kuratóriumi tag, tehát a mindenki számára igénybe vehető, nem pénzbeni szolgáltatásokat leszámítva szerintem nem.
Tisztelt Fórumozók! Alapítványal kötött szociális gondozói szerződésben 180 000 Ft /év jövedelem van megállapítva. Ha van más jövedelmem, akkor is adómentes? Illetve, fel kell-e tüntetnem az adóbevallásomban?
Köszönöm a segítséget.
Alapítvány elektronikusan (mert közhasznú), változásbejegyzési kérelemmel élt a törvényszékhez. Visszautasították, mert hiányzott az alapítók meghatalmazása , melyben megbízzák az elnök-képviselőt, hogy ő intézze a procedúrát. Mivel az elutasító végzés jogerőre emelkedésétől számítva eltelt 30 nap, így tehát ha most kérjük újra a változásbejegyzési eljárást, újra csatolni kell az egyszer már benyújtott iratokat (alapító okirat, lemondó nyilatkozatok a kuratóriumi tagságról, elfogadó nyilatkozatok, meghatalmazás).
A benyújtás ideje 2019 január 08, az elutasító végzés dátuma 2019. április 26.
Mivel ezeken a nyilatkozatokon a dátum 2018. novemberi keltezésű, újra kell-e írnunk ezeket mostani dátummal, vagy elfogadja a törvényszék ha újra benyújtjuk őket?
Nehézkes lenne nagyon aláíratni újra ezeket, nyár lévén mindenki nyaralni ment.
Köszönöm ha válaszoltok!
Üdvözletem!
Az a kérdésem, hogy ha egy kuratórium határozott időre lett kinevezve, és az alapítók új kuratóriumot neveztek ki, a régi kurátorok meddig tevékenykedhetnek még? Az a szituáció, hogy tavaly decemberben az alapítók teljesen új kuratóriumot neveztek ki. A bíróság hónapokig ült az ügyön, majd hiánypótlást kért. A hiánypótlás beküldése óta több hónap telt el és a bíróság még nem küldte ki a határozatot. De az alapítványnak vannak folyó ügyei. Ki jogosult annak vitelére? Ha az alapítók által decemberben leváltott képviselő jogosult vinni az ügyeket, a lehetősége mi mindenre terjed ki? Most készül a régi képviselő 1,5 millió forintot adományozni az alapítvány pénzéből egy másik szervezetnek. Az új kuratórium viszont ezt aggályosnak tartja. A decemberben alapító szándékkal leváltott, de bíróság által nem ratifikált esetben költheti-e tovább az alapítvány pénzét a képviselő?
Köszönöm a választ!
Tisztelt Szakértők!
Egyesület egyszerűsített eljárásban alakult, a bíróság elutasította a bejegyzést, mert sajnos benne maradt egy olyan szó a célok között, ami a közhasznúságra vonatkozik, és egy dátum elírás.
Minden iratot újra kell írni, vagy elég ha a régiben kicseréljük azt az oldalt vagy kihúzzuk a szót?
Köszönöm szépen.
Cogito
Újra kell írni.
Kérdő Ivett
Az új kuratórium jogosult eljárni.
Az alapítvány egy kuratóriumi tagja lemondott tavaly. Az alapító új tagot jelölt a helyére, a bíróságnak benyújtotta a módosított alapító okiratot. A bíróság hiánypótlásra szólította fel, mert a lemondásról szóló nyilatkozat nem lett csatolva.
A kuratóriumi döntések esetében
1.) kinek van szavazati joga? A régi tag szavazhat-e vagy az új (még be nem jegyzett)?
2.) amennyiben egyik sem jelenik meg az ülésen, s e szavazattól függ a határozatképesség, akkor határozatképtelen a kuratórium?
Milyen jogszabályi hivatkozás van erre?
Köszönöm a választ
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02