képesítéshez kötött teáor


nonolet # 2018.01.19. 18:15

Asztalossal pl. csinálhatod...

HA te szereled össze és készen adod el, akkor az asztalos meló, akkor is az alkatrészeket alvállalkozó szállítja be vagy veszed.

Az asztalosnak pedig kell telepengedély és kis millió más is...

- -

1.
Vedd meg készen és CSAK add tovább!

Akkor sima webáruházi kereskedelem lesz, amihez kb. semmi nem kell.
Csak egy bejelentés.

2.
Add el alkatrészként és vállad utána az összeszerelést.
Már így sem asztalos meló lesz... vélhetően.
Hanem valamiféle helyszíni szerelés.
Ami vélhetően nem telepengedély köteles már.

- -

Írsz a KSH -nek egy emailt a PONTOS tevékenységről és megírja a válaszban mi a jó TEÁOR hozzá.

Utána meg kell nézni a kormányablaknál, hogy kell-e hozzá

  • szakképzettség
  • telepengedély
EXrider # 2018.01.19. 18:05

Sziasztok,

Kerti bútorokat és kisebb kiegészítő bútorokat (dohányzóasztal, tv állvány) szeretnék készíteni és azokat webshopban árulni. Az én cégem (bt) csak az összeszerelést végzi, a műhely nem használ ipari gépeket, csak kisgépeket, kézi szerszámokat.

Nincs asztalos végzettségem és nem is foglalkoztatok ilyen végzettségű alkalmazottat.

Milyen teáorral készíthetek asztalos végzettség nélkül ilyen jellegű bútor összeszerelést?

Az alábbiakat találtam a témában, de arról sehol sem találok információt, hogy melyik teáor-hoz milyen végzettség szükséges.
310901 Egyéb m.n.s. bútor gyártása
310904 Bútorgyártás befejező műveletei
esetleg: 9524 - Bútor, lakberendezési tárgy javítása

Ha bejegyeztetek tevékenységnek egy olyan teáor-t amihez végzettség szükséges akkor mikor és ki ellenőrizheti, hogy megvan-e nekem vagy alkalmazottamnak az a végzettség? Tudtommal
cégbejegyzéskor nem kell a végzettséget igazolni.

Ha készítek egy kertibútort és azt egy webshopban árulom, az legális-e? Ellenőrizhetnek-e, hogy honnan származik az a kerti bútor?

Mindenképpen fel fogok keresni egy könyvelőt, de szeretném ha előbb a fejemben is összeállna az elképzelés kivitelezhetősége.

Köszönöm előre is!