Vérehajtás


Majordomus # 2022.08.02. 18:15

Lépj minél előbb.

sipito123 # 2022.08.02. 17:10

Köszönöm szépen a válaszod

gerbera317 # 2022.08.02. 15:43

A vh-kérő nyilatkozta a végrehajtónak, hogy megegyezett veled és kéri a végrehajtás szünetelését, és mindezt késedelmesen jelentette be, s közben a végrehajtó szépen elintézkedett mellettetek. Ez elsősorban a te hibád, másodsorban a vh-kérőé. Rendbehozni annak kell, aki elbaszta. De mivel az adós - jogállásánál fogva - ilyenre nem képes, a vh-kérőre hárul ez a feladat. Ezt az adósnak kell kikönyörögni tőle.

sipito123 # 2022.08.02. 15:03

Végül is ők hibáztak.
Mondta is az úr.

sipito123 # 2022.08.02. 15:00

Ilyen esetben nincs lehetőség arra hogy vissza kapjam ?

sipito123 # 2022.08.02. 14:48

Köszönöm szépen.
De az OTP-Faktoring se látott belőle még semmit
És nem is tartanak rá igényt.
Mert hogy megegyeztünk

sipito123 # 2022.08.02. 14:17

Jó napot kívánok.!
Olyan kérdésem lenne hogy ha a végrehajtás kérő megegyeztünk akkor mi a helyzet az inkaszóval?
Múlt héten megegyeztünk.
Hétfőn elküldte az OTP-Faktoring a Végrehajtó irodának.
Ma kedden voltam a Végrehajtó irodában. Első körben nem látta az ügyintéző az emailt.
Haza jöttem felhívtam az OTP-Faktort.
Mondták hogy tegnap elküldték az emailt .
Ha gondolom még az időt is megmondja ha kérem.
Vissza mentem. Közöltem a tényt a másik ügyintézővel. Ő se látta a gépbe.
Bement az irodába beszélt a koleganővel és előkerült az email.
Tegnap kaptam( volna) fizetést
Mi a teendő ebben az esetben?
Hogy kapom vissza a fizetésem?
Érvényes szerződésem van
Vagy az nem számít?
Köszönöm szépen a lehetőséget.
Jó jönne valami jó tanács

Majordomus # 2022.04.27. 08:38

Hát,lassan többe kerül a leves mint a hús.

gerbera317 # 2022.04.27. 06:29

@KatonaEndre
a végrehajtó milyen kamatot kérhet a letiltásomnál
Kár ebbe a végrehajtót meg a letiltást belekeverni. Az eredeti kölcsönszerződésben benne van, hogy az adós szerződésszegése esetén milyen járulékokkal követelheti vissza a kölcsönadó a vissza nem fizetett kölcsönösszeget. Ez általában az eredeti feltételek szerinti kamat + a felmondáshoz kapcsolódó költség + a késedelem szerinti kamat. Azt a kölcsönvevő a szerződés aláírásakor magára kötelezően tudomásul vette. Ezt növeli a perköltség és a végrehajtási költség. Ezekről a végrehajtható okiratban rendelkezik a végrehajtást elrendelő hatóság. A végrehajtó a végrehajtás során ezt csak továbbközli, tehát nem ő találja ki. És nemcsak a letiltáskor, hanem a végrehajtás minden szakaszában.

papinianus88 # 2022.04.27. 05:34

Nem. Gondolom, amikor felvette, akkor sem egyet a kamat mértékével, a futamidővel, a törlesztővel. Erre szokták mondani: "csakelkőőtenijaóóóóó"

Majordomus # 2022.04.26. 13:31

És 14 év alatt nem sikerült rendezni?

drbjozsef # 2022.04.26. 12:21

amelynek mértéke változó

Akkor végrehajtó különböző kamatokat "követelhet" tőled.
Ha letiltás, akkor az konkrét összeg lesz, nem pedig "kamat", a Vht. szerint kiszámolva. Ez az összeg pedig a végrehajtható okiratban szereplő követelés, és az ott megjelölt kamat alapján számolandó ki. Mi szerepel pontosan a végrehajtási lapon?

Katona Endre # 2022.04.26. 10:43

TC.Érdeklődök Fogyasztási hitelt vettem fel 2008 ban 800000ft Szerződéskötéskor thm 18.7%volt Ügyleti kamat12%volt amelynek mértéke változó késedelmi kamat 6%volt kérdésem a végrehajtó milyen kamatot kérhet a letiltásomnál.velem szemben?