MOKK levél kézbesítés, pandémiás aláírás?


Majordomus # 2023.10.16. 19:35

Hát azért lehetne kissé kulturáltabban is "ekézni" az amatőröket mert nem mindenki jogász a jogi fórumon.
Valószinűleg azért jön ide kérdezni...

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.16. 05:23

Még egy mimóza...

Calendula99 # 2023.10.16. 00:53

majordomus, igen, ezért kezdtem már az elején a kérdésemet a kézbesítési mizériával, bár nagy sokadjára sikerült itt ezt a többségnek agyilag is felfognia....
Kevésbé ülne pökhendi módon a többség itt a magas pacin(tudnám mire fel?), talán értelmezni is tudna pár kérdést....

Calendula99 # 2023.10.16. 00:49

Gerbera, ha ezt kevésbé paraszt stlusban közlöd, akkor is megértem. Bár gondolom kell a napi sikerélmény a laikusokon való tombolásnál....

Majordomus # 2023.10.15. 20:36

gerbera írta meg a lényeget.
Ha megkaptad a Fizetési Meghagyást akkor sündisznóvágtában ellent kell mondani. Kifutottál az időből.

gerbera317 # 2023.10.15. 17:38

pedig van a honlapjukon postai szabályzat magukra vonatkozóan.
El vagy te tévedve. Te valami gittegyletnek tekinted a postát? Van postatörvény, a kézbesítés részletes szabályait pedig kormányrendelet állapítja meg.

Calendula99 # 2023.10.15. 17:26

Köszönöm.
Ez egy kis település, egy kissé dinka kézbesítővel, szerintem azt se tudja, mi az a MOKK, meg mit kell kezdeni vele. Ahogy elnézem, csak tömegével hordja ki a helyi kisebbségknek, ezeket a leveleket, valószínű még egy se tett panaszt ezügyben.
Más fórumon olvasom, náluk is rendszeres ez az eljárás, gondolom boldog-boldogtalant felvesznek postásnak, pedig van a honlapjukon postai szabályzat magukra vonatkozóan.

Igen, célszerű a gyors befizetés, ugyan elküldtem az ellentmondást, de akkor ezek szerint ez nem vezet eredményre. :)
Holnap egyeztetek a közjegyzővel, remélem nem küld el a bánatba.
Elmesélem neki is ezt a postás történetet.

Köszönöm a hozzászólásokat, segítséget.

gerbera317 # 2023.10.15. 16:41

Egyébként ha fizetési meghagyást találnék a levélszekrényembe bedobva, annak ugyanúgy ellentmondanék. Persze, a közjegyzőt is tájékoztatnám, hogy hogyan került hozzám az irat. A postán pedig akkora a botrányt rendeznék, amilyet még nem látott a világ. És ha már kezemben a vizsgálat eredménye, a postást is feljelenteném okirathamisításért.

gerbera317 # 2023.10.15. 16:27

@calenedula
A parkolócég mindevvel nem foglalkozik
Még szép. De miért is kellene foglalkoznia?
gondolom ha közjegyzőhöz fordult, akkor tudja ő is, hogy a közjegyző a nyilvántartás alapján fog dönteni, lekérdezéskor kinek a nevén volt az autó
A közjegyzőnek nem dolga eldönteni a jogvitát, ezért a nyilvántartásban sem kutakodik. Ő csak azt vizsgálja, hogy van-e vita vagy nincs. Ha van, máris küldi a feleket vitatkozni a bírósághoz. Ha pedig nincs, akkor a jogosult egyoldalú előadása alapján eldöntöttnek nyilvánítja a vitát.
Ebben a rendszerben a legszűkebb keresztmetszetet a posta kézbesítési eljárása képezi. Ezt kézbesítési kifogással lehet megtámadni, ahol te egyoldalúan állítod, hogy a kézbesítés szabálytalan volt, illetve meg sem történt. A posta ezt nyilván tagadni fogja. Kicsi az esélyed arra, hogy végül elérd, hogy a közjegyző megismételje a fizetési meghagyás kézbesíttetését.
Az egyetlen, amivel biztosra mehetsz, hogy kifizeted a tartozásodat a parkolótársaságnak, majd pedig az így keletkezett károdat, költségedet és sérelmedet érvényesíted az ellen, akinek ezeket köszönheted, nevezetesen az átírást elmulasztó vevő ellen.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.15. 15:53

ez pont elég lesz ahhoz, hogy ne neked kelljen fizetni.
Van vele szemben egy jogerős, végrehajtható fizetési meghagyás.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.15. 15:51

Egy parkolásos eset, "eladtam" üzembentartói szerződéssel
Nem úgy mi történt, hanem hogy a kézbesítés hogyan történt.

drbjozsef # 2023.10.15. 14:44

De gondolom ha közjegyzőhöz fordult, akkor tudja ő is, hogy a közjegyző a nyilvántartás alapján fog dönteni, lekérdezéskor kinek a nevén volt az autó.

Nem, ha a nyilvántartásban benne van a te bejelentésed, és erről van érkeztetőpecsétes igazolásod, akkor nem, ez pont elég lesz ahhoz, hogy ne neked kelljen fizetni.

Calendula99 # 2023.10.15. 14:30

drbjozsef: bejelentettem, több határozatom is van róla, hogy kivonták az autót, nem írták át, stb.
A parkolócég mindevvel nem foglalkozik.
De gondolom ha közjegyzőhöz fordult, akkor tudja ő is, hogy a közjegyző a nyilvántartás alapján fog dönteni, lekérdezéskor kinek a nevén volt az autó.
Meghatalmazással bíztam meg az új üzembentartót, hogy írja át.
Okmányirodában eddig mindig elhajtottak a francba, ha bementem hozzájuk, leadni az üzembentartói szerződést. Azt mondták, csak az adás-vételit kell.
Most már be van jegyezve az új üzembentartó, csak hát nem 15 napon belül....nem tudtam, hogy sunyi módon nem fogja átírni.

De a fő kérdésem a postás hölgyikére vonatkozott inkább, hogy figyelembe veszi-e azt a közjegyző, hogy ő firkálta alá, és dobta be a postaládába.

drbjozsef # 2023.10.15. 13:54

Egy parkolásos eset, "eladtam" üzembentartói szerződéssel egy autót, a "vevő" meg nem írta át

Mondjuk ne minősítsük ezt, még ha nehéz is...

Ezek szerint azt sem tudod, hogy ugyanúgy, ahogy a "rendes" eladásnál, érdemes és kell az "eladónak" is 15 napon belül bejelentenie a változást (tulajdonjog változás / üzembentartó változás), különben neki kell fizetni mindent, hiszen te vagy az üzembentartó a nyilvántartásban.
Elmulasztottad?
Akkor felesleges a kézbesítési kifogás is, mert csak az időt húzod vele, de fizetned neked kell a végén.
Aztán ha "szabályosan" bejelentetted az üzembentartó változást (itt persze a szabályos enyhén szólva is eufemizmus), utána már lehet alapod arra, hogy nem te voltál.

gerbera317 # 2023.10.15. 13:07

Kézbesítési kifogás?

Calendula99 # 2023.10.15. 12:57

Egy parkolásos eset, "eladtam" üzembentartói szerződéssel egy autót, a "vevő" meg nem írta át, nem nagy tétel a büntetés, a postára vonatkozott volna a kérdésem, hogy ez az érdekes levélátvétel valamennyire hat-e egy közjegyzőre?
Vagyis nem én vettem át a FMH-t, hanem valaki aláírta helyettem(postás), és csak bedobta a postaládába.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.15. 12:01

Azt sem tudjuk, mi történt, akkor hogy mondhatnánk meg, mennyire "problémás"?

Calendula99 # 2023.10.15. 07:32

Bocsánat, nem látom a most frissítettek között ezt a hozzászólást, hátha most....csak az új témáknál.

Calendula99 # 2023.10.15. 00:39

Tisztelt Hozzáértők,

Volt ugye ez a pandémiás levél kézbesítés, miszerint ne legyen kontaktus a postás - ügyfél között, aláírta a postás helyettünk a levelet.
Minap kaptam a MOKK-tól egy fizetési meghagyást, ami egyszerűen csak be volt dobva a postaládába.
Valamennyire készültem már erre, gondoltam küldök rá egy ellentmondást, jó eséllyel tudtam volna hatni a közjegyzőre.
Csak ez épp nem jött össze 15 napon belül, a postakönyvből kiderítettem, szept 25-én írta alá valaki helyettem a tértivevényt, és dobta be a postaládába a levelet.
Kérdésem lenne, evvel foglalkozna-e a közjegyző, vagy nem igazán hatja meg, illetve mennyire "problémás" cselekedet ez a postás kisasszony részéről?
Köszönöm előre is.