Inkasszó


Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.05. 16:07

Te is tudod, hogy nem. De ha rendelkezési jogod van, az más.

Baboca83 # 2023.11.05. 14:13

Nem fogalmazok át semmit,csak kérdeztem hogy egy meghatalmazotti státusz (ami valljuk be nem sok jogosultsággal rendelkezik) felér e egy tulajdonostársival hogy ezáltal inkasszózható legyen a másik fél számlája.

gerbera317 # 2023.11.05. 13:18

Nem volna hátrány, ha látszana, hol ér véget az állításod, és hol kezdődik a kérdés.
A számlaszerződés pontosan leírja, milyen jogcímen van hozzáférésed a számlához. Ezt ne akard átfogalmazni csak azért, hogy itt kedvező választ kapj. Saját magadat csapod be vele.

Baboca83 # 2023.11.05. 12:41

Valóban én ellenem van eljárás de egy számlához amihez csak úgymond meghatalmazásom van ami ugye nem tulajdonostársnak minősül miért zárolhatja?

gerbera317 # 2023.11.05. 09:17

Hiányos a kérdés.
Ha a végrehajtás a férj vagy a lány ellen folyik, természetesen a férj, illetve a lány bankszámlája végrehajtás alá vonható. Ezek nem élveznek mentességet csak azért, mert a kérdezőnek is hozzáférése van a számlához.
Ha viszont azért érdekli ez a kérdezőt, mert őellene folyik végrehajtás, és most aggódik a hozzátartozói bankszámlája miatt, hát akkor okkal aggódik, mert tényleg végrehajtás alá vonható minden olyan bankszámla, ami fölött ő rendelkezéssel bír.

drbjozsef # 2023.11.05. 08:42

Baboca83,

Igen. Már ha rátalál, vagy bejelenti valaki neki.

Vht. 82/A.§ (1) A pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adós rendelkezése alatt álló, a 7. § (3) bekezdésének a) pontjában meghatározott összeg – ideértve a nem pénzforgalmi számlán kezelt összegeket is – végrehajtás alá vonása iránt a végrehajtó a végrehajtói letéti számla javára benyújtott hatósági átutalási megbízással (e §-ban a továbbiakban: megbízás) intézkedik.

Baboca83 # 2023.11.04. 10:13

Üdvözlöm!
Érdeklődnék, ha a férjem számláján meghatalmazott vagyok,illetve a 16éves lányom számláján mint rendelkező inkasszózhatja e ezeket a számlákat a végrehajtó?