Végrehajtási jogi fórum


Niki1001 # 2013.03.11. 22:05

Köszönöm szépen! Tehát akkor nem sokra fogok menni a bankokkal. De akkor árverezett lakást hitelre nem is tudok megvenni? Ez egy nagyon jó lakás lenne, nem szeretném elszalasztani a lehetőséget, de hitel nélkül nem tudom megvenni.

gerbera317 # 2013.03.11. 21:28

érezd szerencsének, hogy nem tette szóvá azt (is)

Lemaradtam valamiről?
...
Hááá...tigen. ;-)

gerbera317 # 2013.03.11. 21:24

Árverési vétel esetén a tulajdonjog bejegyzésének akkor van helye, ha az árverés jogerős, és a vevő a vételárat megfizette:
153. § (2) b) pont: Ha az árverési vevő a teljes vételárat kifizette, és az árveréstől számított 30 nap eltelt, a végrehajtó megküldi az árverési jegyzőkönyv másolatát az ingatlanügyi hatóság részére az árverési vevő tulajdonjogának az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzése végett.

A bankkal soha nem fogsz tudni széljegyre alapozva tárgyalni, csakis a még nem jogerős árverési jegyzőkönyv alapján. A bankoknak nincs kidolgozott konstrukciójuk árverési vétel finanszírozására, egészen más biztosítékot kérnek ilyenkor, s így ügyintézői szinten azonnal elakadsz. Legalább osztály- vagy fiókvezetői szinten kell ilyesmiről tárgyalni, és a kapcsolatot már az árverést megelőzően fel kell venni, hogy egyáltalán tudd, mire számíts.

Azt nem tudom, melyik bank hogyan viszonyul ehhez a kérdéshez. Annyit biztosan tudok, hogy a Csányi-féle pénzintézet lát fantáziát ebben a bizniszben.

Niki1001 # 2013.03.11. 20:46

Üdvözlök mindenkit!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy lakást akarok megvenni árverés során - ebben a lakásban lakom szívességi lakáshasználati szerződés alapján - de ehhez hitelt akarok igénybe venni. Azonban úgy tudom, hogy ha megnyerem a licitet akkor 60 napom van arra, hogy az összeget kifizessem. Az a gondom, hogy nem tudom, hogy ilyen árverezett lakásnál a tulajdoni lapon a széljegybe bekerülök-e mint lakást vásárló, mert ugye adás-vételi szerződésnél ez így van csak nem tudom, hogy árverési jegyzőkönyv alapján ez a bejegyzés megtörténik-e és a hitel igényléshez ez az egyik kritérium. Valakinek az ismeretségi körében volt már ilyen, hogy árverezett lakásra hitelt vett fel, ha igen, akkor határidőn belül megkapta-e az összeget. Kérem amennyiben valaki tud segíteni minél hamarabb válaszoljon, nagyon fontos lenne. Előre is köszönöm a segítséget.

ius latratus # 2013.03.11. 18:58

Balázs

Én végeztem jogi tanulmányokat, igaz, a szó hagyományos értelmében nem gyakorlom.
A válaszom azonban ua. lett volna, mint az előttem szólóé.
Ő is megértette, hogy kicsúsztál a határidőből, s érezd szerencsének, hogy nem tette szóvá azt (is), hogy nem tudsz magyarul...
Nos, én megteszem.
Érted?

gerbera317 # 2013.03.11. 17:56

Kedves Balázs,
Ha nem hiszel nekem, az legyen a te problémád. Én ezzel a témával végeztem.

Molnár Balázs # 2013.03.11. 09:38

Köszönöm a választ.Van még kérdésem igen.1, gerbera317 ha nem vagyok túl indiszkrét Te rendelkezel jogi tanulmányokkal esetleg gyakorlod is a szakmát már ha ez a foglalkozásod? 2,Nem vesztettem pert mivel odáig el sem jutottam mert késtem a fellebbezési határidővel ezért azt már nem is vizsgálták ami a problémám,hanem élből elmeszeltek azzal kicsúsztam a határidőből.Érted?

gerbera317 # 2013.03.09. 10:14

van-e lehetőségem a szerintem jogtalan követelésük megfizetése után polgári per-kártérítési per útján vissza követelni a pénzt?

Á, most csak viccelsz. Jogerősen pert vesztettél, nem? Ha ezt követően ugyanannak a jognak az elbírálására keresetet adsz be a bíróságra, ugyanazzal a lendülettel fognak kipenderíteni, mint amivel bemész, és még hálás is lehetsz, ha nem rúgnak utánad...

jeleztem neki szerintem csak rendőri jelenléttel

Jól írod: "szerinted". És a törvény szerint? Lássuk:
43. § (1) A végrehajtás során a végrehajtó megtekintheti és átvizsgálhatja az adós a) lakását és egyéb helyiségét, b) bármely vagyontárgyát, c) gazdasági tevékenységével kapcsolatos iratait. (2) A végrehajtás során személymotozásnak nincs helye.
44. § (1) A végrehajtó szükség esetén az adós lezárt lakását, a tartózkodási helyéül szolgáló vagy egyéb helyiségét, a hozzájuk vezető bejáratot, továbbá az adós bútorát vagy más ingóságát felnyithatja. Ha ilyenkor az adós vagy nagykorú családtagja nincs jelen, tanút kell alkalmazni. A végrehajtó bármely más eljárási cselekmény lefolytatásánál is alkalmazhat tanút. (2) Ha az ingatlan vagy a helyiség felnyitása csak a zár vagy lakat eltávolításával lehetséges, a végrehajtó az új zár, lakat kulcsát az ingatlan fekvése szerinti rendőrkapitányságon helyezi el, ahol azt az adós vagy a vele együtt lakó nagykorú családtagja átveheti. (3) Az adós hatóság által lezárt lakásában vagy helyiségében a végrehajtó a lezárást elrendelő hatósággal egyeztetett időpontban foganatosítja az eljárási cselekményeket.
45. § (1) A végrehajtó intézkedésével szembeni ellenszegülés esetén a végrehajtó tájékoztatja az ellenszegülést megvalósító személyt az ellenszegülés esetén követendő eljárásról és az ellenszegülés következményeiről, és közvetlenül a legközelebbi, általános rendőri feladatokat ellátó helyi rendőri szervhez fordul, amely köteles a végrehajtási eljárásban haladéktalanul közreműködni az ellenszegülés megszüntetése végett a végrehajtó intézkedésének befejezéséig. (2) Ellenszegülésnek minősül, ha a jogszerű végrehajtói intézkedéssel érintett személy a) nem veti alá magát a végrehajtói intézkedésnek és fizikai erőkifejtés útján is igyekszik azt megakadályozni, vagy b) a végrehajtói intézkedés során a számára jogszerűen adott végrehajtói utasításokat nem hajtja végre, és ezzel akadályozza a végrehajtói intézkedést.

Van még kérdés?

Molnár Balázs # 2013.03.06. 10:05

Üdvözlök mindenkit!

Szeretnék segítséget vagy tanácsot kérni elsősorban ügyvédi válaszokra lenne szükségem.
Amiről kérdezni szeretnék az az hogy dolgoztunk egy cégnél próbaidő alatt és felmondtunk a cég követeli a "képzés" költségét ami 65000 forint.Természetesen nem fizettem ki a követelésüket mert bár bele van írva a munkaszerződésbe de azt gondolom hogy a próbaidő fogalma véd engem ami a következő lenne az én olvasatomban:A próba idő alatt bármelyik fél kötelezettségek nélkül elválhat a másiktól....Hosszas levelezgetések után az ügyet elvesztettük munkaügyi bíróságon keresztül azzal az indokkal hogy késtünk a fellebbezési határidővel,nem szívesen de beletörődtem,mert sajnos igaz.Önálló bírósági végrehajtóhoz került az ügy akik fel sem kerestek mindaddig amíg én nem telefonáltam azért mert,kaptam egy levelet miszerint megterhelték az ingatlant....Ezek után megjelent a végrehajtó azt állítva hogy neki joga van bejönni-felkutatni dolgokat,hozzáteszem jeleztem neki szerintem csak rendőri jelenléttel...A válasz had ne kelljen már magát bizonygatnia....Szumma-szummárum a kérdéseim a következők lennének:Valóban köteles vagyok-e őt beengedni? Valamint van-e lehetőségem a szerintem jogtalan követelésük(munkáltatói oldalról)megfizetése után polgári per-kártérítési per útján vissza követelni a pénzt?

A válaszukat segítségüket előre is köszönöm!

Vh-ügyes # 2013.03.04. 10:36

Kérelem és igazolás a bíróságnak! Autót a foglalásból kienged, forgalomba visszahelyez stb.
Vht.89.§ (i)

toldizoltan # 2013.03.02. 17:41

Üdv Mindenkinek!
SEGÍTSÉGET szeretnék kérni!!
Végrehajtó levélben tájékoztatott,hogy lefoglalta tartozásom miatt az autómat,mivel részletfizetési kötelezettségemnek nem tettem eleget!
Súlyos mozgáskorlátozott vagyok,kell az autó.Nem tudtam fizetni a részletet a végrehajtónak,nehéz körülményeim miatt.
Most mit tegyek??100 ezer forintot kéne március hatodikáig kifizetnem!Vagy viszik az autót??
KÉREM SEGÍTSEN valaki,hogy megoldhassam ezt az ügyemet!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 18:37

A lakásnak nem lehet közüzemi tartozása.

yulika46 # 2013.02.28. 16:58

Tisztelt Szakértő!
Árverezés alatt lévő lakást szeretnénk megvenni.
Az árverésen a kikiáltási áron kívül fel kel e tüntetni a jelen ingatlan közüzemi tartozásait is,hogy tudjuk mi a valós helyzet?
Mi úgy gondoljuk példaként felhozva,az ingatlan kikiáltási értéke 3,6 millió frt közüzemi tartozás 1,7 millió frt .Így működik e?
Arra lennék kíváncsi,hogy akkor 5,3 millióért tudnék csak a házhoz hozzájutni?

Judith56 # 2013.02.28. 16:54

Gerberának még tanulni kell a logikát! Köptem egyet tapasztalatból,másoknak tanulságul.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.28. 06:21

Nem arra válaszolt, hanem csak úgy nagy általánosságban köpött egyet.

gerbera317 # 2013.02.27. 22:23

Judith56!

Ha a hozzászólásod Mad78 kérdésére akar válasz lenni, akkor olvasd el azt újra, és rá fogsz döbbenni, hogy Mad78 kérdése köszönőviszonyban sincs a végrehajtás intézményével, és főleg nem a végrehajtó pénzimádatával!

Judith56 # 2013.02.27. 19:16

A végrehajtók imádják a pénzt! Mindent el lehet velük intézni,intéztetni,csak fizess zsebbe!A végtelenségig lehet velük csúsztatni a végrehajtást,nem hírdetik meg rendesen,nem tartják be a határidőket,vagy túlságosan is betartják. Ha a Végrehajtó Kamaránál panaszt teszel azzal sem érsz el semmit! Kár itt bármilyen tanácsot kérni,ha nincs pénzed mellékesen,mehetsz panaszra Szent Péterhez!!

Mad78 # 2013.02.27. 13:03

Szeretnék segítséget kérni!!
2007-ben elváltam a volt feleségemtől akkor volt 1 hiteles autónk aminek a hitele az én nevemen volt. A válásnál úgy egyeztünk megy hogy az övé az autó. bele is írták a válási papírba hogy kizárólagosan az ö tulajdona lesz és köteles utána fizetni mindent a törlesztőrészlet stb és hogy köteles megkezdeni a átírást hitelátválalást. természetesen ez nem történt meg az autót elvitte a válásnál fizette pár hónapig majd eladta a tudtom nélkül. ELtelt pár év és jött a levél hogy menjek bíróságra pestre. felmentem a bank ugye követelte a pénzét. A második tárgyaláson kimondták hogy nekem kell visszafizetni a pénzt. ami 2.5 millió forint. Van ismerősöm a helyi végrehajtónál. érdeklődtem mit tehetek de semmit nem mondtak. Megeggyeztem a bankal hogy visszafizetem csak a szerencsétlen hiteles lakásomat hagyják már békén. Így is lett 5 év 2 hónap alatt kell kifizetnem havi 40 ezerrel. Ezt már fizetem kb 4-5 hónapja. Azóta jöttek másik papirok pl pesti büntetések parkolás miatt most azt is ki kell fizetnem 63 forint. Régebben jöttek autópályás büntetések de szerencsére azt eltudtam intézni. Voltam a városi bíroságon panasznapon de semmi majdnem kinevettek:( A volt feleségemnek nincs semmie legalább is papíron se munka se vagyon csak azóta 3 gyereke. Szeretném tudni mit tudok tenni azon kívűl hogy beperelem és még az én pénzem fog benne álni a perbe is amíg nem történik valami. Segítsenek kérem mert ez tarthatattlan. Ráadásúl 2009-óta körözik az autót de nincs meg. mit tehetek ilyenkor? Kérem segítsen valaki ha tud. Köszönöm előre is a választ. Üdv M.I.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.16. 15:03

Hagyd, látod, hogy nem ura magának.

végrehajtó1 # 2013.02.15. 17:08

De durva.Higgadtságot fórumtársak!

Margo1963

Mit ordít??

szeku-bá # 2013.02.15. 17:02

Tisztelt Végrehajto a fizetésemen már van egy 40% letiltás gyermektartási dij miatt,igy kb 40.000 ft al maradok havonta az a kérdésem lenne hogy banki tartozás miatt mennyit vonhatnak le a megmaradt fizetésemből ?elöre is köszönöm a válaszukat,,,

mopi # 2013.02.15. 16:52

Tisztelt Forumozok!hitelkartya adossagom van Angliaban.tobb ezer font.Ha hazakoltoznek Mo.ra megkeresnenek itthoni apeh ill.banki bevonassal es behajthatjak itthon adossagomat? 5ev elevulesi ido vonatkozik kulfoldre is?Koszonettel

Margo1963 # 2013.02.15. 16:43

Sziasztok!
Szörnyű amit itt műveltek,én már nem is merek senkitől semmit kérdezni! A fórum nem azért van hogy segítsük egymást ebben a baromi rossz helyzetben? Azért ha valakinek van valami épkézláb ötlete hogy mit csináljak egy olyan végrehajtóval aki csak ordítani tud, az írja meg.

Grave7 # 2013.02.15. 15:23

gbachman@freemail.hu:
Beszélj a végrehajtóval(/alkalmazottjával) telefonon, majd ha nincs eredmény akkor személyesen. Foglalás után pár hónapon belül becsértéket kellett volna közölnie, majd utána árverésre kitűzni. Ha ügyvéded volt, lehet neki küldött minden értesítést és valójában elvégezte a cselekményeket csak az ügyvéd nem tájékoztatott téged.

Piti-Pati:
A család (az ingatlan tulajdonosa) nyilatkozzon írásban, hogy Te csak szívességi lakáshasználó vagy, ott vagyonod nincs. Ha ezt a végrehajtást kérő nem hiszi el, akkor esetleg kéri hogy a végrehajtó ezt személyesen ellenőrizze a lakásban. Ha a végrehajtó is ezt állapítja meg, akkor a családnak nem lesz problémája. Ha nem tudnak tőled behajtani, akkor szünetelhet az eljárás, de lehet hogy időről időre a végrehajtó meg fogja keresni a nyilvántartó hatóságokat, hogy keletkezett-e vagyonod.

gerbera317 # 2013.02.14. 14:23

A helyettes végrehajtó tejesen rendben van. Az volna gáz, ha továbbra is a Merényi küldene intézkedést. Ez a kérdés tehát nem kérdés.

A kérdés az, hogy egy részletfizetéssel szünetelő ügyben hogyan történhetett folytatás iránti intézkedés. Itt az ideje, hogy telefonon, ha úgy nem megy, akkor írásban megérdeklődd ezt. Az írásbeli érdeklődés végére tegyél egy kérelmet is, melyben kéred a szünetelés helyreállítását, továbbá, amennyiben ennek a végrehajtó nem tesz eleget, kéred a beadványodat végrehajtási kifogásnak tekinteni, és a foganatosító bírósághoz továbbítani.

Egyúttal ez minta azoknak is, akik még segítséggel sem tudnak rájönni, hogyan kell egy sérelmesnek tartott végrehajtói intézedésre helyesen reagálni.