Végrehajtási jogi fórum


Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.24. 20:32

Hülyéskedsz? Hogyan lehetne végrehajtás alá vonni egy olyan vagyontárgyat, amely nem az adósé?

Tina2009 # 2009.09.24. 20:14

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy ingatlan lízing esetében, amennyiben a lízingbevevő (akinek nevére átírták a közműveket) nem fizeti a közmű díjakat, akkor az ingatlan végrehajtás alá vonható-e? Milyen szankciót tud alkalmazni pl. az Elmű? Kikapcsolja az áramot?

Köszönöm előre is a gyors választ.

ObudaFan # 2009.09.24. 12:41

Elárverezhetik. Hogy lehet-e valamit tenni, ezt csak az összes irat ismeretében lehet megmondani.

Gyurko78 # 2009.09.24. 09:27

Tisztel Forumozok.

Kb. 2 éve elvitték a lizinges autom,mert nem tudtam fizetni.Eladták,de maradt fent még több mint 1 millio forint.Azota munkám nincs,részletet nem tudok fizetni,most küldte behajto cég ügyvédje a levelet hogy biroságra küldik az ügyet.Az érdekelne,hogy a nevem van egy ingatlan,amin még 16 év lakáshitel van és egy másik bank az elsődleges kedvezményezett,ezt elárverezhetik-e.Ha igen akkor érdemes ügyvédet fogadnom,lehet valamit tenni?A lakás 2 éve ki van adva albérletbe,hogy tudjam a részleteket fizetni.

Segitségüket elöre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.19. 11:56

hogy hol vannak bankszámláid kb. 5 perc bármelyik banknak vagy pénzintézetnek.
Nekik nem - de a végrehajtónak tényleg nem kerül nagy fáradságába.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.19. 11:55

Ha a haszonélvező is felel a tartozásért, akkor az árverési vevő haszonélvezettől mentesen szerzi meg az ingatlant.
Meg aztán egyetlen haszonélvező sem él örökké.

Saint82 # 2009.09.19. 07:13

Bár Én nem vagyok ügyvéd, de úgy tudom, hogy ha a végrehajtás elrendelésekor az ingatlan haszonélvezettel terhelt, az az árverést követően sem szűnik meg. Tehát elvileg a haszonélvezet attól nem szűnik meg csak a tulajdonos változik meg. A fizetésed tekintetében viszont nem számít, hogy hova megy mivel a bírósági tiltás már a bérszámfejtésnél levonják. Amúgy azt kideríteni hogy hol vannak bankszámláid kb. 5 perc bármelyik banknak vagy pénzintézetnek.

samosh # 2009.09.18. 15:45

Üdv!

Az lenne a kérdésem ha a lakásom haszonélvezeti joga más nevén van, akkor a behajtócég ráteheti a kezét?
A folyószámlámról -amire a fizetésem érkezik- úgy tudom 33%-ot levonhatnak. Ez csak akkor lehetséges ha az ő bankjuknál van ez a számla? Vagy lenyomozhatják hogy hova érkezik a fizetésem és abba belepiszkálhatnak?

A választ előre is köszönöm!

Üdv: Norbert

ObudaFan # 2009.09.17. 18:23

Szerintem semmit.

vbarna74 # 2009.09.17. 16:37

Ertem. Koszonom a gyors valaszt!

Az, hogy nem ajanlottkent jott a level jelent valami fontossagot? (Be is eshetett volna a kuka moge.) Vagy inkabb az szamit, hogy Ok ujra foglalkoznak az ugyemmel.

Koszonom,
V.B.

ObudaFan # 2009.09.17. 15:38

1.A mai napon kaptam egy szamlaegyenleget, es csekkcsomagot. Ezek szerint ujra ketyeg az 5 (6) ev?

Igen.

2.Meltanyossagbol (nagycsalados) elengedi-e az apeh a tartozast?

Azért az nem valószínű. Esetleg mérséklést el lehet érni.

3.A felesegem bankszamlajat veszelyezteti-e a dolog. 2007-ben hazasodtunk ossze.

Nem.

vbarna74 # 2009.09.17. 10:29

Kiegeszites, javitas az elozo posthoz. Sikertelen, "0"-as foglalassal vegzodott a vegrehajtas. Kozos tulajdonunk nincs, (szuloknel lakunk,) kiveve a lakasra felretett osszeg bankszamlan.

vbarna74 # 2009.09.17. 09:41

Tisztelt Jogiforum,

Elso felvetes, remelem jo helyre irok. Egy 2004/junius-i, behajtassal zarult apeh vegrehajtas elevulesi idejevel kapcsolatban.

  1. A mai napon kaptam egy szamlaegyenleget, es csekkcsomagot. Ezek szerint ujra ketyeg az 5 (6) ev?
  2. Meltanyossagbol (nagycsalados) elengedi-e az apeh a tartozast?
  3. A felesegem bankszamlajat veszelyezteti-e a dolog. 2007-ben hazasodtunk ossze.

Koszonom elore is.

Szilágyi Károly # 2009.09.15. 10:50

Derill javaslatára megnyitottuk a végrehajtási jogi témakört - köszönjük a felvetést!