Végrehajtási jogi fórum


Kovács_Béla_Sándor # 2024.01.04. 20:44

KBS:
Mindkettonknek van mit tanulni....

Láttam én is. De nem tanulom meg, legfeljebb tudomásul veszem. Szerencsére lassan kikopnak az ilyen ügyek, tíz éve már az új Ptk. hatályos.

Majordomus # 2024.01.04. 20:44

Hát azért az eléggé abszurd hogy megvásárolsz valamit úgy hogy nem is láttad!

Amiről a közös képviselő nem tud,az nem létezik.

Ird le mit tudsz az "ingatlanról" m2,leírás,stb.

Ha van önálló hrsz akkor meg kell lennie.

piz314 # 2024.01.04. 20:37

Szia Osztap,

nem magánszemély volt az előző (és a tullap szerint eddig egyetlen) tulajdonos, hanem egy cég, ami már végelszámolás alatt van. Hivatalos elérhetőségen próbáltam keresni a végelszámolót, ő nem reagál.
Egyébként az előző tulajdonos (adós) az a cég volt, aki annak idején építette az egész társasházat (ő volt a beruházó).
Köszönöm válaszod!

osztap # 2024.01.04. 20:13

piz314,

Nem tudod megkeresni az adóst, vagy valamelyik, még az adós előtti tulajdonost? A tullapon ott a neve, a népességnyilvántartó pedig meg tudja adni a címüket, ha jogos érdeked igazolod. Vagy az ezer éve a házban élő szomszéd nénit, aki tudja, hogy hol volt adósék tárolója?

Mert ezek az emberek mind tulajdonolták ezt a nem létező ingatlant, és így jó eséllyel fizettek is érte. Tehát legalábbis különös, hogy eddig nem verték az asztalt a közös képviselőnél. Vagy az elődjénél.

piz314 # 2024.01.04. 16:03

Kedves Fórum!

Ingatlan árverésen vásároltam egy társasházi tároló helyiséget, az ingatlan-nyilvántartásban már bejegyzésre kerültem 1/1 tulajdonosként. Szeretném birtokba venni az ingatlant, azonban a közös képviselő sem tudott segíteni beazonosítani az ingatlant. A földhivatalban kértem alapító okirat és alaprajz-másolatokat, amelyek összevetését követően úgy tűnik, az elárverezett, önálló helyrajzi számmal rendelkező ingatlan a valóságban nem is létezik.

Laikusként arra jutottam, hogy már az eredeti alapító okiratban is tévesen szerepelt a helyiség, ez alapján lett bejegyezve a földhivatalba.
Ilyen esetben mit lehet tenni?

Előre is köszönöm a tippeket, javaslatokat.

Ycal # 2023.12.20. 11:14

Hat akkor mi a lótúró volt az rPtk célja mikor 30 évről 5-re változtatta az elévülés idejét????

Ycal # 2023.12.20. 09:14

by Kuria:

"Az ellentétes értelmezést lényegében az az indok támasztaná alá, hogy a jogosultat rászorítja a végrehajthatóvá vált követelése mielőbbi érvényesítésére, a régi Ptk. azonban az elévülés szabályait szabadabban kezelte és nem volt erre irányuló célja.”"

Ycal # 2023.12.20. 09:08

KBS:

Mindkettonknek van mit tanulni....

A Kuria utolagosan megalkotta a Szuper közokiratot, mely eseteben lehet pert, vagy kozvetlen Vh-t , inditani es a koveteles elevuleset az irasbeli felszolitas is megszakitja, tehat korlatlan ideig kitolhato az elevulese es barmikor Kj.zaradekolas utjan birosagi per nelkul VH indithato...de akar maraszalasi perben is ervenyesitheto a koveteles :)

https://kuria-birosag.hu/…8202312-szam

Na ezert kellene nagyon az rPtk 327 (1) miniszteri indolkasa....

Ycal # 2023.12.20. 09:02

KBS:

Mindkettonknek van mi

Majordomus # 2023.12.09. 21:44

???

gerbera317 # 2023.12.09. 16:23

@wordgam
Itt legfeljebb csak az időt húzhatod. Megmenteni nem tudod az ingatlant, az már az árverési vevőé.
Máskor csak egy topikban kérdezd meg ugyanazt!

Majordomus # 2023.12.08. 21:59

Wordgam

Ezt korábban is megtehettétek volna. Ez a hajó -szerintem - elúszott...

gerbera317 # 2023.12.08. 19:08

Ja, hogy három helyen is megkérdezte? Okos...

gerbera317 # 2023.12.08. 19:08

Ja, hogy három helyen is megkérdezte? Okos...

gerbera317 # 2023.12.08. 19:05

Miért küzdenél érte? Hiszen itt se laksz.

drbjozsef # 2023.12.08. 18:17

sose több helyre.

wordgam # 2023.12.08. 13:30

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni tőletek. A családi házunkon lévő 25millió ft tőketartozás miatt árverésre bocsájtották (86millió volt a felbecsült érték) és a mai napon 56millióért valaki leütötte a licitet. Semmiképp sem szeretnénk elengedni a házunkat, több milliót már az évek alatt kifizettünk a végrehajtónak illetve ajánlottuk neki, hogy egyösszegben kifizetjük a tőketartozást, de választa sem méltatott, így időközben a licit végetért és rálicitáltak. Tudnátok segíteni, hogy milyen lehetőségeink vannak arra, jogy megtarthassuk az ingatlant? Hajlandóak vagyunk fizetni is, de senki sem áll velünk szóba. Fellebbezhetünk? Ha igen, van esetleg tanácsotok, hogy mi az a támadható felület, am a legnagyobb eséllyel pozitívan végződik számunkra? Bármilyen lehetőséget meghallgatok. Mivel a mai napon ütötték le a licitet, így tulajdonjog és birtokbaadás, vételarkifizetés még nem történt.
Köszönöm szépen a segítséget!

gerbera317 # 2023.11.30. 15:11

Azzal, hogy nem mondtál ellent a fizetési meghagyásnak (így hívják azt a Mokk-os 'felkeresést', de egyébként rá is van írva az iratra, jó nagy betűkkel), a hallgatásoddal elismerted az abban foglalt kötelezettségedet. V.ö.: "Aki tud valamit, ami ellene van ennek, az most szóljon, vagy hallgasson mindörökre!" Az a "most" akkor, 15 napig állt fenn.
Most már csak megfizetheted, vagy ha nem teszed, behajtják tőled.
Pont és vessző nincsenek a eszközödön?

finta.istvan # 2023.11.30. 13:44

Sziasztok

Van egy ügyem a végrehajtóval, Juliusban felkerestek a MOKK hogy én 2010 ben nem fizettem be 10 havi internet számlát ami havi 9500 ft volt tehát tartozom 95000 ft al felhívtam a behajtócéget és kérdeztem h mi ez mondták hogy 2010 ben volt egy internet szolgáltatás amit 10 hónapig nem fizettem mondom miért most keresnek levelet azóta nem kaptam mondta hogy ők küldtek azt mondta hogy inviteles a tartozás invitel nem szolgáltat internetet budaörsön kérdeztem szerződés van e azt mondta nincs kérdeztem hogy ha 10 hónapig nem fizetem hogyhogy nem korlátozták le 3 hónap után azt mondta nem tudja. Mivel költözés alatt voltam nem tudtam foglalkozni a dologgal igy nem írtam választ a mokknak most már hatályba lépett. Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy ilyen esetben hol lehet fellebezni vagy mit lehet tenni?

Majordomus # 2023.11.24. 20:40

Nem.
Neked kell biztositani az adatokat.

Lawnicki # 2023.11.24. 20:25

Kedves Szakértők!

Kötbérfizetésssel kapcsolatos a kérdésem.
Apartmant üzemeltetek.
Egy vendégünk nem fizetett előleget és nem mondta le szállását sem. Írtam neki emailt, hogy előlegfizetési kötelezettsége keletkezett a szállás foglaláskor, valószínű elkerülte a figyelmét, kértem rendezze az előleg fizetését és mellékeltem a szállás portál emailjét, mely tartalmazza többek között az előleget, a számlaszámunkat és a 70% kötbérfizetési kötelezettséget lemondás esetén, 89 000ft.
A vendég percekkel később lemondta, de nem fizetett kötbért. Épp az ilyen vendégek miatt hoztuk ezt a szabályt.
Írtam újra, melyben közöltem, ha nem fizeti ki a kötbért határidőre, végrehajtóhoz fordulunk, és akkor a végrehajtási költséggel növelve kell kifizetnie a kötbért.
Nem fizetett határidőre.
Közjegyzőhöz fordultunk a szallas oldalról küldött emailekket és a vendéggel váltott emaileket is mellékeltük.
Azt mondta a közjegyző minden rendben, elindítja a fizetési meghagyásos eljárást . A közjegyzői eljárás jogerőre emelkedett.
Végrehajtói szakasz következne, melynek befizetttük a díját.
Most jött egy végzés 30 napon belül egészítsem ki a végrehajtási lap kibocsátása iránti kérelmet a kötelezett személyi adataival (születési hely, idő és anyja neve).
Ha ennek nem teszek eleget kérelmem visszautasításra kerül.
A személyes adatokat nem a közjegyzőnek kellene lekérnie kötelezett neve és címe alapján a KEKKH rendszerből?
Pláne egy közjegyzői szakaszban jogerőre emelkedett végrehajtási eljárásban?
Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Majordomus # 2023.11.19. 20:15

Hát azért érdekes hogy 2019 óta tartozol b@tál fizetni s most úgy akarsz kibújni alóla hogy elévült.

Érdekes hozzáállás. Némi jellemfogyatékossággal....

gerbera317 # 2023.11.19. 19:48

A per csakis végrehajtás megszüntetése iránti per lehet. Ha elveszted, akkor a bíróság elutasítja a keresetbe foglalt kérelmet, vagyis nem szüntetik meg a végrehajtást. Igen, folytatódik tovább a végrehajtás. Valamint bukod a perköltséget.
Ami a tanácsadódat illeti: jó helyen kérdeztél, de nem a megfelelő személyt. Portás, sofőr, takarító: ilyen technikai munkaerők a legelitebb helyeken is vannak, de nem biztos, hogy értenek is ahhoz, ami a munkahelyük fő szakmai profilja.

robbanto75 # 2023.11.19. 17:54

gerbera317
Írni tudok ill. próbálok. Alapból nem kértem volna a bíróságra küldést, de aki ezt tanácsolta az végrehajtó irodában dolgozik. ( nem ott ahová az ügy tartozik). Arra szerettem volna rákérdezni,hogy mi a különbség a kettő között. Ezenkívül, ha pert indítok és vesztek akkor annak milyen anyagi következményei lehetnek ?

gerbera317 # 2023.11.19. 17:01

Miért nem olvasod el a Vht. 41. szakaszát? Az azt írja, hogy ha az adós elévülésre hivatkozik, akkor a végrehajtó lefolytatja az eljárást. Érted? Megírod levélben, hogy elévült, vagy ha nem tudsz írni, fogadónapon jegyzőkönyvbe mondod: elévült. Pont úgy, ahogyan a Hadházi mondaná a sóder klubban. A többit meg bízd a végrehajtóra.