Mit vihet a végrehajtó?


Szilu1 # 2010.07.07. 10:00

Tisztelt Fòrumozòk!
A következö dologban szeretnék tanàcsot kérni:
Egyik ismerösöm nevén van egy jelzàloggal terhelt hàz,egy hitellel terhelt 2,5 éves autò és egy 16 éves autò,aminek összel lejàr a müszakija.
Autò hitelét még fizeti,de a hàzon lévö jelzàlog és mellette még személyi kölcsönét màr nem tudja a megvàltozott körülmények miatt.
Ilyenkor mit fog vinni a végrehajtò?
Hàzat biztosan,azt tudjuk.
A 16 éves autòt?
A 2,5 éves autòt,amin még több a hitel,mint a piaci értéke és fizetve van?
Mi van akkor,ha ùgy dönt,hogy nem veszi fel a "zaklatò" telefonokat és nem veszi àt az ilyen tìpusù ajànlott leveleket?
Olyankor mi van,ha az illetö a hitel felvétele òta elköltözött olyan helyre,ami nem az ö lakàsa,ott csak megtürt személy (erröl papìrja is van),az ùj cìm be lett jelentve a bankoknàl és mégis a régi cìmen lakòkat zaklatjàk ràadàsul sokszor olyan telefonszàmon,ami nem lett megadva sehol.
Ez nem minösül zaklatàsnak?

Szilu1 # 2010.07.07. 10:00

Tisztelt Fòrumozòk!
A következö dologban szeretnék tanàcsot kérni:
Egyik ismerösöm nevén van egy jelzàloggal terhelt hàz,egy hitellel terhelt 2,5 éves autò és egy 16 éves autò,aminek összel lejàr a müszakija.
Autò hitelét még fizeti,de a hàzon lévö jelzàlog és mellette még személyi kölcsönét màr nem tudja a megvàltozott körülmények miatt.
Ilyenkor mit fog vinni a végrehajtò?
Hàzat biztosan,azt tudjuk.
A 16 éves autòt?
A 2,5 éves autòt,amin még több a hitel,mint a piaci értéke és fizetve van?
Mi van akkor,ha ùgy dönt,hogy nem veszi fel a "zaklatò" telefonokat és nem veszi àt az ilyen tìpusù ajànlott leveleket?
Olyankor mi van,ha az illetö a hitel felvétele òta elköltözött olyan helyre,ami nem az ö lakàsa,ott csak megtürt személy (erröl papìrja is van),az ùj cìm be lett jelentve a bankoknàl és mégis a régi cìmen lakòkat zaklatjàk ràadàsul sokszor olyan telefonszàmon,ami nem lett megadva sehol.
Ez nem minösül zaklatàsnak?

nandy # 2010.06.29. 09:55

Sztem a hitelesek zöme jóhiszeműen vette fel a hitelt

Nem jóhiszeműen, hanem tudatlanul, felelőtlenül, nem törődve a lehetséges következményekkel.

És bár nekem is van devizahitelem, mégsem sírok (mert nem vettem fel olyan sokat, hogy ne tudjam még így is visszafizetni...). Azt sem támogatom, hogy az én adómból mások felelőtlen, nemtörődöm magatartását finanszírozzák...

végrehajtó1 # 2010.06.26. 18:14

kalmi
Ugyan úgy értékesíthető mint egy szines tv.Bárki megveheti.A becsértéke nagyon sok mindentől függ.

végrehajtó1 # 2010.06.26. 18:11

Csak azért ennek van egy olyan oldala is, hogy aki felvette a hitelét mondjuk 150-es CHF-nél, és becsületesen fizetni is akarta, az nem igazán tehet arról, hogy azóta mi történt.
Na ehhez már inkább köze van a kedves „magyar államnak“.

Most nincs igazam?

Te is tudod hogy nincs.

Nem volt kötelező hitelt felvenni.Azért lássuk be a többség nem is vett fel.
Az árfolyam kockázatra pedig évek óta felhivják a figyelmet.
Az pedig nem mentség hogy az emberek nem értenek hozzá.És már elnézést miért a csendes többség finanszirozza(fizesse meg az adójáből) a felelötlen hitelesek plazmatv-jét autóját nyaralását??

Kriszti26 # 2010.06.26. 04:57

"Azt is igazságtalannak tartom, hogy aki hitelt vett fel és nem bírja fizetni, azért most a magyar állam (illetve valamennyi polgára) vállaljon felelősséget és anyagi terheket!”"

Csak azért ennek van egy olyan oldala is, hogy aki felvette a hitelét mondjuk 150-es CHF-nél, és becsületesen fizetni is akarta, az nem igazán tehet arról, hogy azóta mi történt.
Na ehhez már inkább köze van a kedves "magyar államnak".

Most nincs igazam?

Sztem a hitelesek zöme jóhiszeműen vette fel a hitelt, és akkor még nem lehetett látni, milyen cirkuszok lesznek itt, ezért tartom kicsit erősnek azt amit írtál. Azaz a hiteles felé is igazságtalan az egész, ha már igazságosságról beszélünk.

ingatlanok # 2010.06.26. 04:57

És akkor mi a megoldás? Családok, emberek tízezreit, százezreit az utcára tenni? Ez igazság? A bankok nem felelősek? Az előző kormány sem? A Nemzeti Bank offshore lovagja sem? Nem kellett volna a devizahitelezést visszaszorítani? Az emberek többsége nem ért a közgazdasághoz. Hitel kellett neki, felvette a CHF alapút. A bankok, ügynökök sem beszélték le róla őket. Sokszor jövedelemigazolást sem kértek. A pannon puma-féle őrültség volt sulykolva az emberek agyába.A reklámok is azt sugallták, ha nyaralásra, ajándékra kell pénz, vegyél fel devizahitelt. Utána meg ......munkanélküliség, infláció, ft leértékelődés. Arról volt szó, minket elkerül a gazdasági válság. Mondta egy közgazdasághoz értő zseni. Én sem azt mondom, hogy vállalja át az állam a hiteleket, de segítsen valamilyen módon a több százezer hitelfelvevőnek a kereskedelmi bankokkal együtt. Ezeknek több száz milliárd volt tavaly a nyereségük. Ez nem szégyenletes, kedves hozzászóló? Az offshore lovagnak mennyi a fizetése a mi a dónkból? Ez nem szégyenletes? Miközben az USA nemzeti bankelnöke ennek töredékét keresi. Ő biztosan rosszul végzi a munkáját.

kalmi # 2010.06.25. 22:04

Kedves Végrehajtó1!

Hogyan? Milyen áron? Ha a tulajdonosok nem veszik meg, akkor kinek lehet eladni? Hogyan működik ez?

C a s a b l a n c a # 2010.06.24. 06:36

Abban bízni, hogy a törvénykezési szünet alatt nem történhet semmi... Hát ez szomorú!
Ugyanis ez ügyben a bírósági szünetnek semmi köze a végrehajtáshoz, azaz attól teljesen függetlenül bonyolódik, hiszen nyilvánvalóan azonnal végrehajtható követelésről van szó.

Természetesen a gépjárművet kivonja a végrehajtó a forgalomból, azaz az autó iratai nélkül egyébként sem lehet majd használni, ez kb 2 hét, majd árverésre tűzi ki. Az ingatlanra jelzálogjogot jegyez be és árverésre tűzi ki. Úgy lehet, hogy már van is rá vevő...

Szégyenletes, hogy valakinek autója van, nem bírja azt fizetni, de azért nagyvonalúan élni kíván, meg még mindenkit hibásnak tart a helyzetért csak saját magát nem...

Azt is igazságtalannak tartom, hogy aki hitelt vett fel és nem bírja fizetni, azért most a magyar állam (illetve valamennyi polgára) vállaljon felelősséget és anyagi terheket!

végrehajtó1 # 2010.06.23. 06:31

kalmi

Végrehajtható.Lefoglalják és értékesítik

kalmi # 2010.06.22. 23:25

Érdeklődés.

Egy Kft. tulajdon része végrehajtható? Mi történik, akkor, ha van valakinek, valahány százalék tulajdon része egy kft. ben?

Kalmi

natika76 # 2010.06.21. 21:30

Köszönöm a választ! Tehát még mindig "várakozó állásponton" kell maradnom... Ez igen idegőrlő:(

Februárban kaptam egy papírt, miszerint a gyedemből nem vonnak le tartozást, hanem majd ha augusztusban lejár a gyed és visszamegyek dolgozni, akkor kezdik a levonást. Ez lehet kihatással az ügyre? Illetve az, hogy még nem megyek vissza, a 3. évet is itthon szeretnék maradni a kicsivel.

végrehajtó1 # 2010.06.21. 13:18

Ilyenkor foglalás van, vagy a fizetésból tiltanak (33–50%), vagy a házra terhelik azt is? Amennyiben a házra terheli, emiatt elárverezhetik azt?

igen igen igen igen

Mennyi az egész várható átfutási ideje körülbelül?

nem vagyok jós:)
Azért hónapokig el tudja huzni az adós, de minek?

carmen_7 # 2010.06.21. 06:44

Tisztelt Szakértő!

Szeretnék segítséget kérni egy közeli ismerősöm miatt, akinek a bank felmondta egy hitelét, mert nem tudta fizetni és megjelent náluk egy behajtó (vagy végrehajtó?), kb 2 héttel ezelőtt, és átadott egy iratot, hogy 3 napja van, hogy befizessen 800 eFt-ot. Mivel a törlesztőket sem tudta már fizetni, ezt sem fogja tudni egyben ennyi idő alatt. Azzal küldte el a behajtót, hogy aug.26-ig úgysem tehetnek semmit, mert törvénykezési szünet van.

Arra lennék kíváncsi, hogy ezután mi a következő lépés és mit terhelhetnek, vihetnek el tőle és főleg kb mennyi az egész átfutási ideje? A neten böngésztem és arra jutottam, hogy a nyári törvénykezési szünetben is foglalkoznak a végrehajtási ügyekkel (is). A házon jelzálog van másik banki kölcsön miatt, a kocsin is még kb 6 év törlesztő van, tehát nem csak az övé. Ilyenkor foglalás van, vagy a fizetésból tiltanak (33-50%), vagy a házra terhelik azt is? Amennyiben a házra terheli, emiatt elárverezhetik azt?

Mennyi az egész várható átfutási ideje körülbelül?

Előre is köszönöm a választ!

végrehajtó1 # 2010.06.20. 21:30

Szóval, mit takar az, hogy „végrehajtható okirat“? Az, amiben felszólítottak, hogy nyilatkozzam a munkahelyemről, illetve az ingó- és ingatlan zálogjogról? Mert ezt már 55 napja kaptam, akkor most mi is van ezzel?

igen de a napokat nem, kell kőbevésettnek tekinteni mert szinte lehetettlen betartani
pl:bíróság által kiállított vhlap,bírósági letíltó felhívó végzés,bünügyizárlat elrendelő határozat azaz minden olyan amit végrelehet hajtani.

Illetve mit jelent az, hogy a " végrehajtási költség megelőlegezése"?

a vh van költsége ezt kell megelőlegezni.Ennek pontosan meg van a jogszabályban előírt kiszámítási módja.

natika76 # 2010.06.20. 21:04

:)Igen, bocsi a pontatlan kérdésért...

Szóval, mit takar az, hogy "végrehajtható okirat"? Az, amiben felszólítottak, hogy nyilatkozzam a munkahelyemről, illetve az ingó- és ingatlan zálogjogról? Mert ezt már 55 napja kaptam, akkor most mi is van ezzel?
Illetve mit jelent az, hogy a " végrehajtási költség megelőlegezése"?
Nem látom át a folyamatot, ezért kérdezek ennyi badarságot...

Köszönöm a választ!!!

vica72 # 2010.06.20. 08:10

T.'hunfrakk'és 'végrehajtó1'!
Köszönöm a válaszokat.

végrehajtó1 # 2010.06.19. 17:25

Én jegyzőkönyveztettném a kézbesítő postán hogy a címzett évek óta nem lakik ott.Később jól jön még a jegyzőkönyv...Új címet nem vagy köteles adni

hunfrakk # 2010.06.19. 16:57

a levelet nem szabad felvenni - határidők igazodnak a tértivevény aláírása napjához

meg kell adni a címzett friss, pontos elérhetőségét postán

vica72 # 2010.06.19. 14:28

Kedves Szakértő!
A nevelt lányom nevére,az én címemre érkezett tértivevényes levél.A postaládába bedobott értesítőn feladóként bír.végr.szerepel.A címzett 6 éve nem lakik nálam,amióta elváltam az édesanyjától.
Az lenne a kérdésem,hogy ilyen esetben mi a teendőm?Átvegyem a levelet,és próbáljam eljuttatni neki,vagy adjam meg a postán az új címét,vagy ne is foglalkozzak az egésszel.
Köszönöm,ha válaszol a kérdésemre.

végrehajtó1 # 2010.06.19. 14:09

Pontosan mit nem értesz?Mert elég magyarosan van írva vala..:)

natika76 # 2010.06.19. 13:47

*"2) Az ingófoglalásra a végrehajtási költség megelőlegezésének időpontjától számított 30 napon belül kerül sor. Ha a végrehajtó az adósnak a végrehajtható okiratot személyesen adta át, az önkéntes teljesítés elmaradása esetén köteles az ingófoglalást haladéktalanul elvégezni.159
(3) Ha a végrehajtható okiratot postán kézbesítették, a kézbesítéstől számított 45 napon belül kell az ingófoglalást elvégezni."

Az alábbi idézetet az online törvénytárból másoltam, mit is jelent ez pontosan?

natika76 # 2010.05.19. 19:04

Nagyon köszönöm a részletes tájékoztatást!!! Remélem, hogy nem én leszek a kivétel!:)

Judit30 # 2010.05.19. 09:39

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.19. 09:13

Csak akkor lehet bírósági eljárás nélkül végrehajtani, ha közokiratba van foglalva a kölcsönszerződés (vagy legalább egy tartozáselismerés).
De akkor sem úgy megy az ingóságfoglalás, jellemzően nem is azzal szoktak kezdeni a végrehajtók. És nem kérnek rendőrségi kíséretet, ha nem muszáj.