végrehajtási ügyben kérdés


Ördögfioka # 2011.01.27. 13:30

Lejárt és adosságkezelő cégnek/Intrum Justitia pl./átadott tartozás végrehajthato e? Illetve mik ennek a cégnek a lehetőségei a telefonon,levelezésen kivül?

marinka79 # 2011.01.27. 08:27

Köszönöm szépen a választ. Milyen jogszbályi hivatkozást írhatunk a kifogásba, tehát mi az ami alapján mégis betekinthetünk az iratokba, illetve arról másolatot kérhetünk?

végrehajtó1 # 2011.01.27. 08:14

Ez semmit mondó.
Írjon vh kifogást vagy menjen be az anyóssal.

marinka79 # 2011.01.27. 06:59

Igazából indokot erre nem írt, annyit írt részünkre, hogy a lakóhely szerint illetékes önálló bírósági végrehajtó vagy bármely akár a végrehajtást elrendelő akár a foganatosító bíróság/ok kéri az iratok másolati páldányát annak a rendelkezésére bocsájtja, valamint az anyósomék kifejezett kérése is készít másolatot, és csak a részükre biztosít betekintési lehetőséget az iratokba. Hiába van meghatalmazásunk, tudunk az iratokba betekinteni.

végrehajtó1 # 2011.01.26. 16:37

Mivel utasítja el a betekintést?

marinka79 # 2011.01.26. 16:23

Tisztelt végrehajtó1!

A meghatalmazás megvan, ennek ellenére az ügygazda végrehajtó nem hajlandó betekintést engedni az iratokba. Igazából az érdekelne minket, hogy mi az oka annak, hogy közel 8 év kellett az ingatlan elárverezéséhez, illetve mi volt az oka annak, hogy apósom fizetéséből (bejelentett munkahely) nem tilott le, holott azt tudjuk, hogy fizetési hajlandóságuk nincs. Ezért lenne szükségesem arra, hogy milyen jogszabályra hivatkozhatunk a betekintéssel kapcsolatban, illetve, hogy kérésünkre az iratokat meg kell-e küldenie, vagy azt csak nála tekinthetjük meg.
Válaszát előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.01.26. 15:48

Az árverésről kellett volna-e a páromat értesíteni?

nem

Továbbá szeretnénk betekinteni az ügygazda ( a drága szüleivel „foglalkozó“) végrehajtónál fellelhető az üggyel kapcsolatos iratokba, erre van-e lehetőség, illetve a nagy távolság miatt inkább az iratok megküldését szeretnénk kérni, lehetséges ez?

nem lehet.Csak ha az adós(ok) meghatalmaz(nak) erre.


Lehetséges, hogy ennyi idő telik el azeljárás megindulása és az árverezés között?

nem tudni mik történtek...elvileg lehetséges

marinka79 # 2011.01.26. 12:44

Tisztelt fórumozók!

Próbálom röviden összefoglalni a kérdésemet. A történet annyi, hogy a párom a szülei kérésére adóstársként aláírt egy jelzálog hitel szerződést. Természetesen a drága jó szülei a hitelt nem fizették, meg is indult a végrehajtási eljárás. A hitel a fedezete a párom szüleinek a háza, melyben a páromnak tulajdonjoga nincs. A végrehajtási eljárás még 2001-ben megindult, azonban az ingatlan árverésére csak 2009-ben került sor. Lehetséges, hogy ennyi idő telik el azeljárás megindulása és az árverezés között? Az ügyben két végrehajtó is van, mivel a párom és a szülei már megyében laknak. Az árverésről kellett volna-e a páromat értesíteni? Továbbá szeretnénk betekinteni az ügygazda ( a drága szüleivel "foglalkozó") végrehajtónál fellelhető az üggyel kapcsolatos iratokba, erre van-e lehetőség, illetve a nagy távolság miatt inkább az iratok megküldését szeretnénk kérni, lehetséges ez? Ha igen, milyen jogszabályra hivatkozhatunk a kérvényünkben?

A válaszokat előre is kösznöm!

ktk% # 2011.01.23. 17:28

Tisztelt Szakértők,
a munkám során sok letiltó végzés adatait szükséges feldolgoznom, és az egyik letiltó végzésen a "szerződésből eredő követelés" jogcímére ktk %-ban adta meg a végrehajtó a kifizetés napjáig a % mértéket. Sajnos nem találtam semmi utalás arra, hogy ez fix kamat vagy váltózó, mint pl. a ptk %-ban megadott % mérték.

monalisa1 # 2011.01.23. 15:48

Gyesből, cs.pótlékból, segélyből csak nagyon kivételes esetben vonhatnak.

Szerintem te "felejtetted" el közölni a végrehajtóval hogy gyes-en vagy - ő ezt honnan tudná?!

Írj végrehajtási kifogást.

Hugi 2 # 2011.01.19. 14:29

Jó napot.Segítséget szeretnék kérni.Behajtás folyik ellenem mert kezes vagyok a sógoromnak.A behajtó most négy év után világosítot fel mivel én Gyesenn vagyok ezért kérvényezhetném ,hogy ne fogják le a pénzemből a 30%-ot.Feljelenthetem azért mert elmulasztott felvilágosítást adni?Előre is köszönöm.

Golden # 2011.01.13. 09:34

Köszönöm a segítséget

végrehajtó1 # 2011.01.13. 09:14

van lehetőség.Elöször a jelzáloggal biztosított követelést elégítik ki.(pl: banki)

Golden # 2011.01.13. 06:50

Üdvözlet !

Az lenne a kérdésem, hogy van-e bármilyen "jog",lehetőség arra hogy egy banki hitellel terhelt ingatlant(melynél a banknak elidegenítési joga és jelzálogjoga van) "elvigyen" egy közjegyzői okiratban foglalt eltartási és (külön) kölcsönadási szerződés ?
Sajnos mindkettőm van, és nem tudom teljesíteni őket csak a banki hitelem.Azt már sejtem hogy árverésre kerülhet az ingatlan, de az árverésen a vételárból minden esetben a bank az első akit kifizetnek?

Köszönettel

Animal # 2011.01.12. 20:46

Üdvözlet!
Az lenne a kérdésem, hogy a volt párom el bukta a gyerekelhelyezési pert és a bíróság nekem megítélt 84.500 Ft-ot amit neki 2009 december 10.-ig kellett volna kifizetni. Eddig összesen 10.000 Ft-ot fizetett ki nekem azt is 2010. áprilisában. Neki csak a gyes van és nem hivatalos munkahelye. Kamattal együtt hogyan lehetne behajtani tőle?
Előre is köszönöm a választ!

koki30 # 2011.01.09. 14:37

Köszönöm a választ.

kovacsz # 2011.01.09. 13:47

Előbb leszn egy bírósági, de inkább fizetési meghagyásos eljárás. Ezt követően a kisebb ellenálás irányában, ha van fizetésed onnan tiltanak.

http://www.blikk.hu/…ay_butorait/

koki30 # 2011.01.09. 13:27

Oké ez rendben van. Akkor az lenne a kérdésem, hogy a végrehajtó az foglalhat-e a házban vmit. ha a ház a lízingcég nevén van?Vagy bizonyítanom kell, hogy pl. a tévét azt kölcsönbe kaptam az anyósoméktól.

kovacsz # 2011.01.09. 12:49

Ismét a "behajtónak" nincs semmi joga a lakásbba bemenni, ott bármit is lefoglalni, de tájékoztathat arról, hogy őutána már jöhet az önálló bírósági végrehajtó aki viszont foglalhat.

foglalhat a behajtó” Nem.

koki30 # 2011.01.09. 07:41

Nem tudom mi volt a hülye kérdés kedves kovacsz, de ha olvastad volna az előtte írottakat akkor tudnád, hogy a személyi kölcsönömet mondták fel és nem a lízingcég akar behajtani.

kovacsz # 2011.01.08. 19:08

Ismét egy kérdező aki keveri a behajtót a végrehajtóval.
Hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni. :-)
Ebben az esetben nagy valószínűséggel a lizingcég követeléskezelőjéről van szó, aki "behajtó".
Neki nincs semmi joga a lakásból bármit is lefoglalni, de tájékoztathat arról, hogy őutána már jöhet a végrehajtó aki viszont mindent vihet + a lakásból te is mehetsz.

koki30 # 2011.01.08. 19:04

Vagyis nem tudom,hogy behajtó vagy végrehajtó.Ez egy banknak dolgozó kft aki adósság behajtással foglalkozik.

koki30 # 2011.01.08. 18:40

Köszönöm a választ.
Úgy nem az enyém a ház, hogy én nem lakáshitelt vettem fel mikor vásároltam hanem egy lízing cégen keresztül vettem meg. A lízingcég kifizette a tulajnak a teljes vételárat és én pedig törlesztem x ideig.Ez zártvégü lízing.

végrehajtó1 # 2011.01.08. 18:21

Ha behajtóról van szó akkor semmi ilyet nem tehet.

koki30 # 2011.01.08. 18:11

Hiába nem az enyém a ház akkor is foglalhat a behajtó