végrehajtási ügyben kérdés


evass # 2019.01.22. 13:24

Sziasztok!
Gondoltam, hátha valaki tud segíteni!
Letiltották a fizetésem, Mák tartozás miatt. Kértem a Máknál ennek elengedését. Ami úgy néz ki, hogy pozitív lesz. Az a kérdésem, hogy a munkabérből letiltott összeget vissza fogom-e kapni???

lajbiohhun # 2019.01.22. 11:45

Köszönöm....

Vadsuhanc # 2019.01.22. 11:42

Akkor lásd a lentieket. Szerintem ezért téged semmiféle kötelezettség vagy felelősség nem terhel. Az ingatlanos cég nem tőled vette az ingatlant, hanem az árverés hatályával. Közte és Közted üzleti kapcsolat nem volt.

lajbiohhun # 2019.01.22. 11:41

Akarom mondani licitált az ingatlanra, és így Ő lett az árverési vevő!

lajbiohhun # 2019.01.22. 11:39

Igen, egy Budapesti ingatlanos cég vett délmagyarországon egy kisvárosban egy árverezett ingatlant...

wers # 2019.01.22. 11:37

mintha a vevő egy ingatlanos cég lenne

Vadsuhanc # 2019.01.22. 11:36

Arról beszélünk, hogy árverésen kelt el az ingatlan... Mi köze ehhez egy ingatlanközvetítőnek?

lajbiohhun # 2019.01.22. 11:33

Köszönöm a válaszokat!

Az inatlanos arcára azért kíváncsi leszek... :-)

Vadsuhanc # 2019.01.22. 11:24

Ezért Téged semmilyen felelősség nem terhel.

wers # 2019.01.22. 11:21

a végrehajtó nem tudom milyen adatokkal dolgozott, mert az ingatlanban sosem járt

Amit kapott a jegyzőtől.

lajbiohhun # 2019.01.22. 11:12

Felmerült bennem egy kérdés!

A napokban elárverezték az ingatlanom. Igazán meglepett, mert szerintem igen magas áron írták ki árverésre. Mivel a mai ingatlanárak igen magasan vannak, így érthető volt a meghirdetett vételár. Ugyanakkor a végrehajtó nem tudom milyen adatokkal dolgozott, mert az ingatlanban sosem járt, az kb. 8 éve lakatlan, teljesen ki lett ürítve, többször betörtek már, így belülről rongált, elhasznált állapotú, közművek szintén 8 éve kikötve. Kívülről 1 db fotót készített az autóból, amin még a visszapillantó is látszik.
A meghirdetett ingatlan köszönőviszonyban sincs a valósággal. Mint egy jó ingatlanos meghirdette a házat.
"Jó tető, összközműves, beköltözhető, padlószőnyeges, parkettás téglaház." A valóság se közmű, sem padlószőnyeg, sem parketta, 70%-ban vályog, 30%-ban tégla, kúpcserepek több helyen lehulottak, stb.
Az ingatlan átadásakor a vásárló ingatlanos cég gondolom a végrehajtón akarja majd elverni a port azért, mert nem egy berendezett szép házikót kap, hanem egy lepukkant "romot". Remélem ezekért a dolgokért én nem vagyok felelősségre vonható! Hiszen semmi közöm nem volt az egész ügylethez, senki nem keresett meg, hogy megtekintené az ingatlant belülről.

köszönöm..

DMachine # 2019.01.21. 13:31

Köszönöm a választ és a tanácsot.

gerbera317 # 2019.01.21. 12:42

A kielégítési sorrend a letiltások kiadásának sorrendje, kivéve a gyermektartás, ami bármikor kiadva is privilegizált.
Ha hirdetésre vevőjelölt van az ingatlanra, abban kell vele megállapodni, hogy kitűzetsz egy újabb árverést, ő pedig úgy vegye meg. Akit ez így már nem is annyira érdekel, az egyébként sem gondolja komolyan a vételt.

DMachine # 2019.01.21. 12:16

Azért gondolom, hogy igaz lehet, mert ellenkező esetben már kilépett volna a munkahelyéről. Elég dörzsölt, volt már erre példa. Remélem hamarosan sikerül felvennem a kapcsolatot a végrehajtóval és okosabb leszek. Bár én azt gondoltam, hogy ha az egyik tartozás "kifut" akkor sorra jön a többi, természetesen a kielégítési sorrendet figyelembe véve(amivel sajnos nem vagyok tisztában)
Az eddigi árverések sajnos eredménytelenek voltak, még érdeklődő sem volt. Saját hirdetésre volt ugyan jelentkező, de a volt férjem megakadályozta az adás-vételt (ugyanis neki nem érdeke eladni az ingatlant, benne lakik)

gerbera317 # 2019.01.21. 11:59

Lassan összeállt a kép. Továbbra sem játszik, miért nem tiltanak a volt férjed elleni többi végrehajtásban (ha egyáltalán ez igaz). Ugyanis a felmondott ingatlanhitel miatt - mivel az letiltásból soha nem térülne meg - egyébként is árverezésnek van helye. Az egy másik kérdés, hogy az eddigi árverések mind eredménytelenek maradtak.

DMachine # 2019.01.21. 11:22

Azért írtam, hogy évek óta, mert az első árverés kitűzése évekkel ezelőtt volt. Igen, azóta volt második, harmadik is, jelenleg folyamatos-ban van. Azért nem részleteztem ezt a részét, mert az eredeti kérdéshez nem éreztem, hogy szorosan kapcsolódna.

gerbera317 # 2019.01.21. 11:18

Ja, és azért nem volt egyértelmű, mert a zálogjogosult bekapcsolódásának nem előfeltétele a kölcsönszerződés felmondása.

gerbera317 # 2019.01.21. 11:15

Évek óta zajlik az árverés
Ez így biztosan nem igaz. Az árverést darabra mérik, pontosabban sorszámozva: első sikertelen, második sikertelen, stb. És minden árverés csak 60 napig tart.

DMachine # 2019.01.21. 11:12

Igen, ez megtörtént, elnézést, ezt nem említettem. A hitelt természetesen a Takszöv. felmondta, mint írtam becsatlakozott a végrehajtásba.
Évek óta zajlik az árverés, eddig sikertelenül.

gerbera317 # 2019.01.21. 11:07

cserébe ők nem kérnek végrehajtást a munkabéremre
És miért kérnének? Zálogjogosult bekapcsolódása esetén a kielégítési jog csakis a zálogtárgy vonatkozásában nyílik meg. Még csak kérni sem tudnák. Csakis úgy, ha felmondják a kölcsönszerződést, és záradékkal is kérik a végrehajtás elrendelését ellened.

DMachine # 2019.01.21. 11:06

Nem arról van szó, hogy egyszerre vonnának tőle, én is tudom, hogy azt nem lehet. De 1 éve, amióta a gyerektartás kifutott, nem vonnak semmit. Ezt ő maga mondta, azért tudom. Sajnos a végrehajtót nem sikerült elérnem.

wers # 2019.01.21. 10:56

autó hitel + lakás hitel + A hitel + személyi kölcsön + MÁK + gyerektartás stb.

Ennyit nem tudnak tőle egyszerre vonni. Még akkor sem, ha szerinted igazságtalan.

DMachine # 2019.01.21. 10:46

Szia gerbera!
Én is adós vagyok, mert hitelt vettünk fel az építkezésre 2007-ben és a végrehajtásba a hitelt nyújtó Takarékszövetkezet is becsatlakozott, abban a hitelben adóstárs vagyok. A többi hitelben (hitelkártya, A-hitel, autó hitel stb nem vagyok adóstárs)
Úgy érzem van közöm hozzá, hogy vonnak-e tőle, mert a Tak.szöv-tel én kötöttem egy külön megállapodást, ami szerint egy bizonyos havi összeget törlesztek feléjük -> cserébe ők nem kérnek végrehajtást a munkabéremre. De miért csak én fizessek? Ez igazságtalan. Egyéb iránt ha vonnák a tartozásokat a volt férjemtől, csökkennének az adósságok, volna esély arra, hogy egy sikeres árverés esetén talán maradna is a vételárból, nem kellene mindent befizetni a tartozásokra.

gerbera317 # 2019.01.21. 10:28

Te is adós vagy, és a te tulajdoni hányadodat is végrehajtás alá vonták, vagy csak a volt férjed részét? Egyébként semmi közöd hozzá, hogy a többi tartozását miért nem hajtották be tőle, illetve, egyáltalán nem biztos, hogy nem áll letiltás alatt a munkabére.

DMachine # 2019.01.21. 10:21

Üdvözletem!
Kérdésem - amit megpróbálok röviden összefoglalni - a következő:
Végrehajtás(árverés) alatt lévő ingatlanom van, volt férjemmel közös tulajdonban. A végrehajtást kérő egy autó hitelező cég volt, a végrehajtásba ezután több végrehajtást kérő is becsatlakozott(Banki ingatlan hitel, hitelkártya, személyi kölcsön tartozás miatt, MÁK szocpol miatt stb). A végrehajtásba én is becsatlakoztam elmaradt gyermektartás miatt. Azóta a gyermektartást kiegyenlítette(levonták tőle) a volt férjem, lassan 1 éve már. Hogyan lehet az, hogy a többi tartozást azóta sem vonja tőle a végrehajtó???
Köszönöm a választ.