végrehajtás kérdések


bogica3 # 2014.11.12. 14:12

Tisztelt Szakértők!

2014.09.23.-án tanácsukat kértem egy végrehajtási ügyben.
A javaslatuk, tanácsuk szerint, írtam a végrehajtónak aki az első levelemre nem is válaszolt, majd újra írtam neki amire megérkezett a "válasza".
Én a levelemben azt kértem, hogy tájékoztasson arról, hogy a végrehajtás elrendelése óta mikor, milyen számon, milyen végrehajtási cselekmény történt.
Viszont ő annyit válaszolt, hogy "... fenti számú ügyben a vh. kérő arról nyilatkozott, hogy a tartozás fennáll. Az ügyben folyamatos intézkedés volt, de, ha kéri az elévülés megállapítását, kérem jelezze és a bíróságra beterjesztem."

A végrehajtónak küldött első levél után a Magyar Telekom is küldött levelet, melyben felszólít a fizetésre. Amennyiben részletfizetést kérnék hívjam fel a társaság behajtási osztályát.

Ezek szerint a végrehajtónak nem kell megadnia a tájékoztatást, de, ha az elévülés megállapítását kérem akkor ő azt beterjeszti?
A folyamatos intézkedés az mit jelenthet? Az elmúlt 6-7 évben semmilyen értesítés nem érkezett sehonnan. Mivel sem kereset, sem bankszámla, sem gépjármű, sem ingóság nincs a nevemen csak a végrehajtás kezdete óta lefoglalt ingatlanok (kicsi mg.-i földterületek), ezért nem is értem a folyamatos intézkedést?

secon # 2014.10.21. 09:25

Tisztelt Szakértök!

Tud esetleg valaki arról, hogy egy múlt héten életbe lépett jogszabály miatt leálítottak minden árverést???
Gondolok itt a sikeresen lezártakra is, de még nem jogerösekre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.18. 05:00

Hú, de nehéz fejed van!

marguly # 2014.10.17. 22:19

üdvözlet.

A lentebb írt T-Home-os ügyemnek mennyi az el évülési ideje?
És hol találok erre jogi hivatkozást?
mert bárhol nézem mindenhol 5 évet irnak.
előre is köszönöm válaszát


Küzdeni az igazunkért!

marguly # 2014.10.16. 20:39

Köszönöm a vaszát !
Zoltán


Küzdeni az igazunkért!

gerbera317 # 2014.10.16. 18:08

Nem behajtó, hanem végrehajtó. Egyébként megteheti. Sőt, nem teheti meg, hogy nem teszi.

Éhes86 # 2014.10.16. 07:49

Tiszteletem!
Azt szeretném megtudni,hogy egy közüzemi tartozást amit behajtó kezel, az adós több ingatlanjára is ráterhelheti vagy csak 1 ingatlanra.?

gerbera317 # 2014.10.05. 09:55

OK. OK. Az az igazság, hogy az 5 képernyővel lejjebb indult előzményt nem mindig szoktam visszaolvasni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.05. 08:55

így semmit nem tesz a végrehajtás ügyében.
Erre válaszoltam ismét. Az ismeretségre meg azelőtt. (Azt, hogy "nem".)

gerbera317 # 2014.10.05. 08:39

Végrehajtási kifogásnak a végrehajtó törvénysértő intézkedése vagy mulasztása ellen van helye. A fészbukos ismeretség meg a lájkolás nem törvénysértő, ezért az ezzel indokolt végrehajtási kifogást röhögve utasítaná el a bíróság. Ha az indok az, hogy a végrehajtó érdemben mulasztott, akkor pedig nem kell egyéb - különösen ilyen röhejes - indoklás.

Ha érdemi mulasztás nem történt, csak a kérdező sérelmezi a fészbukos dolgot, ez azon kevés esetek egyike, amikor kamarai panasznak van helye, és a kamarát lehet kérni, hogy (röhögve) szignálja másik végrehajtóra az ügyet.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.04. 14:59

Végrehajtási kifogást lehet emelni. A végrehajtást foganatosító bíróságnak kell címezni, és a végrehajtónak kell benyújtani. Az illetéke 15 ezer forint.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.04. 14:43

Nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.03. 13:25

Miért kellene bármit tenned?

marguly # 2014.10.03. 12:38

szép napot!
Köszönöm a tanácsot.
ha méis tovább követelőznek tudok valamit tenni?


Küzdeni az igazunkért!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.02. 15:36

Bemutatod a bizonylatokat, és közlöd, hogy egyébként is elévült. Aztán vársz, hogy kérnek-e fizetési meghagyást. Mi mást tehetnél még?

marguly # 2014.10.02. 13:43

még mdig követelőznek. a feleségem meg fizetni akar,

Mit ehetnék? Milyen jogszabályra tudok hivatkozni hogyha intézkedem? köszonettel Zoltán


Küzdeni az igazunkért!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.02. 13:39

Ki is fizetted, el is évült volna. Mi a probléma?

marguly # 2014.10.02. 13:34

Tisztelt fórumozók!

Alábbi dologban kérnék segitséget:
A T-home társaságnál volt egy vezetékes előfizetésünk, de mivel albérletben laktunk és a tulaj vissza köktözött el kellet hagynunk a lakást.
viszont olyan településre költöztünk ahol a szolgáltaltónak csak műholdas elérhetősége volt.
bementünk a szolgáltatóhóz és megbeszéltük a próblémát.Ők azt javasolták, hogy a központba küldjünk egy levelet amiben kérelmezzük a kötbér nélküli felmondást az okokra hivatkozva. Plussz rendeljük meg az új cimre a tányeros szolgáltatást. igy is tettünk. megjött a válasz: elfogadjak a kérvényünket, de fizessük be az elmaraddt csekket és adjuk le a dekódert. kifizettük a csekket és leadtuka dekódereket.2012 áprilisában mondtuk fel a szerzödést. és kötöttük meg a müholdast. erre 2014 nyarán egy behajtó cég küldött egy levelet hogy a tartózást nem rendeztük ezért ö megvette a T-home-tól. Ezért neki tartozunk tőbb mint 100ezer forinttal. A T-home meg se kereseta a két év alatt hogy valami nem stimmel. pedig tudták az állandó lakcímet, és érvényes elöfizetésunk is volt és van a mai napig nálluk. avval érveltek hogy ők küldtek .
A kérdéseim a következők lennének:
1.:Két év után jogos e a követelés?
2 ha igen akkor mit tudok tenni. én kifizettem mindent de semelyik társaságot nem érdekli. a papirok megvannak róla .
Csak annyi benne a baj hogy a dekóderek átvételét elrontották mer az új előfizető azonosítóval vették át, de rajta vannak a dekoder kódok azátvételi elismervényen.
3.: Kihez fordulhatok, mit tehetek?


Küzdeni az igazunkért!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.02. 07:27

Végrehajtási kifogást lehet emelni. A végrehajtást foganatosító bíróságnak kell címezni, és a végrehajtónak kell benyújtani. Az illetéke 15 ezer forint.

Hearby # 2014.09.26. 04:04

Tisztelt szakértők!
2009-ben váltam el és a tárgyalás előtti napokban a férjemmel megegyeztünk irasban a vagyonmegosztasról, így nem volt külön úgyvédem, hanem egy ügyvéd volt kettőknkek ami sajnos rossz lépés volt mivel a bíróságon előálltak azzal, hogy fizessek a ferjemnek 1 millio Forintot. Tudatlankent belementem es ez a valasunkkal egyutt 2009 februarjaban fellebbezes nelkul jogerore emelkedett. En fizetni nem tudtam, parszor telefonon kerestek de ez a dolog annyiban is maradt a mai napig. 2014 szeptember 24.-en egy birosagi vegrehajto szemelyesen megkereste edesapamat ezzel a követeléssel. Lakcimem edesapamnal van bejelentve viszont nincs munkaviszonyom sem ingo es ingatlan vagyonom. Külföldön tartózkodom ami magyarorszagon nincs lejelentve! Kerdesem kovetkezo:
Mi a teendő, ugyanis a koveteles nem jogos ez az oka annak amiert nem szivesen fizetnek!?
Abban az esetben ha nem tudnak tiltani es foglalni meddig mehetnek el?
Ha a követeles 2009-ben valt jogerore es most adtak vegrehajtasra akkor az meg nem évült el? Ertem ezalatt hogy az evek alatt nem volt fontos? Tudtommal sem level semmilyen mas megkereses nem
ezzel kapcsolatba.
Valamint az utolso kerdesem, kulfoldi tartozkodasom eseten meddig mehetnek el az ugyben.?

Valaszukat elore is koszonom!
Tisztelettel hearby

Hearby # 2014.09.26. 04:04

Tisztelt szakértők!
2009-ben váltam el és a tárgyalás előtti napokban a férjemmel megegyeztünk irasban a vagyonmegosztasról, így nem volt külön úgyvédem, hanem egy ügyvéd volt kettőknkek ami sajnos rossz lépés volt mivel a bíróságon előálltak azzal, hogy fizessek a ferjemnek 1 millio Forintot. Tudatlankent belementem es ez a valasunkkal egyutt 2009 februarjaban fellebbezes nelkul jogerore emelkedett. En fizetni nem tudtam, parszor telefonon kerestek de ez a dolog annyiban is maradt a mai napig. 2014 szeptember 24.-en egy birosagi vegrehajto szemelyesen megkereste edesapamat ezzel a követeléssel. Lakcimem edesapamnal van bejelentve viszont nincs munkaviszonyom sem ingo es ingatlan vagyonom. Külföldön tartózkodom ami magyarorszagon nincs lejelentve! Kerdesem kovetkezo:
Mi a teendő, ugyanis a koveteles nem jogos ez az oka annak amiert nem szivesen fizetnek!?
Abban az esetben ha nem tudnak tiltani es foglalni meddig mehetnek el?
Ha a követeles 2009-ben valt jogerore es most adtak vegrehajtasra akkor az meg nem évült el? Ertem ezalatt hogy az evek alatt nem volt fontos? Tudtommal sem level semmilyen mas megkereses nem
ezzel kapcsolatba.
Valamint az utolso kerdesem, kulfoldi tartozkodasom eseten meddig mehetnek el az ugyben.?

Valaszukat elore is koszonom!
Tisztelettel hearby

Vh-ügyes # 2014.09.24. 16:45

Majd pont a végrehajtó fog segíteni az elévülés érvényesítésében...
Először a végrehajtási lapadatait kell vizsgálni de valóban, két végrehajtási cselekmény (sorszám) közt is kereshetünk egy év "szünetet"
Azért arra is felhívnám a figyelmet, ha találtunk elévülést, nem perrel, hanem Vht.41. szerinti eljárással kezdjünk a munkához...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.24. 13:02

A bikkfanyelvtől eltekintve: igen.

bogica3 # 2014.09.24. 11:21

Köszönöm szépen a választ!
Mindenképp tájékozódni fogok a végrehajtónál ez irányban.

Még egy kérdésem lenne. Amennyiben az elmúlt 6-7 évben nem történt semmilyen végrehajtási cselekmény, akkor az a követelés elévülését vonhatja maga után?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.24. 09:28

A végrehajtótól kérdezd meg, ezt megelőzően mikor volt az utolsó végrehajtási cselekmény. Illetve inkább azt kérd, hogy tájékoztasson, a végrehajtás elrendelése óta mikor, milyen számon, milyen végrehajtási cselekmény történt.