DunaCorp


atyca # 2016.06.23. 16:58

Üdvözletem!
Annak,hogy a tartozásom összege a Dunacorpnál ugyanolyan kondíciókkal "gyarapodik",mint amilyen kamattal a hitelt felvettem mennyi jogi alapja van?

GT07 # 2016.05.30. 09:55

"Te mindent elhiszel amit leírnak neked?"
Nem! Azért vagyok itt.

Köszönöm a választ.

végrehajtó1 # 2016.05.30. 09:19

tartozásom van feléjük és amennyiben nem emelek kifogást az általuk küldött papír ellen az adósságot elismerem

Jópofák.Még reagálnod sem szabad rá.Te mindent elhiszel amit leírnak neked?

Mit tegyek? Esetleg válaszoljak a levére és hivatkozzak elévülésre vagy mondjak ellent?Ha igen hogyan tudom megtenni, hogy hivatalos legyen?
Próbáljak egyezkedni velük esetleg? Hogyan csináljam, hogy ne járjak rosszul?

Millió ilyen kérdés van a fórumon.
Mindig leírjuk hogy amig fmht nem kapsz addig nem foglalkozunk velük.

GT07 # 2016.05.30. 09:02

gerbera317

Biztos.

A levélben fel van sorolva sok más cég is Pl:Credit Line Group; ManServ...+4 cég. De a levél a Dunacorp-tól jött.
Bár feladó cím nincs rajta de a logójuk rajta van.

gerbera317 # 2016.05.30. 08:41

Biztos, hogy a Dunacorptól kaptad azt a levelet? Értsd: a Dunacorp a feladó, vagy valaki más?

GT07 # 2016.05.30. 08:07

Tisztelt Mindenki!

Kaptam egy levelet a Dunacorp Faktoring zrt.-től miszerint fennálló tartozásom van feléjük és amennyiben nem emelek kifogást az általuk küldött papír ellen az adósságot elismerem. Az adósság 2008-ban keletkezett.
Nem vagyok benne biztos de szerintem ez az adósság elévült. Nem tudok pontos részleteket mert külföldön éltem egy ideig és most találtak csak meg vele.
Mit tegyek? Esetleg válaszoljak a levére és hivatkozzak elévülésre vagy mondjak ellent?Ha igen hogyan tudom megtenni, hogy hivatalos legyen?
Próbáljak egyezkedni velük esetleg? Hogyan csináljam, hogy ne járjak rosszul?

A válaszokat előre is köszönöm.

Gábor

Immaculata # 2016.01.11. 20:57

Nem az engedményező és az engedményes jogviszonya. Hiszen nincs is jogviszonyuk.

Ez megint egy hülyeség. Az engedményező szerződéssel adja át a követelését az engedményesre. Nem olvasol, csak írsz, írsz, írsz, írsz.

Immaculata # 2016.01.11. 20:55

Nem számít, mit akar az adós.A jogosult már eladta a követelését másnak, így az adós kizárólag az engedményessel áll jogviszonyban.

Immaculata # 2016.01.11. 20:52

Ez olyan, mint a jogutódlás. A jogutódot ugyan azok a jogok és kötelezettségek illetik, mint a jogelődöt.
A jogelőd helyébe tedd az engedményezőt, a jogutód helyébe az engedményest.

Han Solo # 2016.01.11. 20:15

Sherlock 2016.01.11. 21:11

Azt is lehet tudni, hogy kinek írtad?

Sherlock # 2016.01.11. 20:11

Ne vámpírkodj már. Te is tudod, hogy nem a valóság érdekel, hanem valami, amire köpködhetsz.

Han Solo # 2016.01.11. 19:37

Kovács_Béla_Sándor 2016.01.11. 20:29

Akkor magyarázd el. Kérlek.
Már többen is erre várunk.
Tanulni sohasem szégyen.Több szem, többet lát.
Magyarázd el kérlek, hogy én is megértsem.

Han Solo # 2016.01.11. 19:31

Kelvin (törölt felhasználó) 2016.01.10. 20:13

Lehetséges.

Ha jól emlékszem elutasításnak is helye van, ha más eljárásnak kell megelőznie.
Bár a Ptk 6:88.§ (3)-ban leírt semmisséggel kapcsolatos peres eljárás megindítása az a jogkövetkezmények alkalmazására, és nem a semmisség megállapítására szolgáló perindításra vonatkozik.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.11. 19:29

Nem érted te ezt. Ami a kisebbik baj...

Han Solo # 2016.01.11. 18:48

Kovács_Béla_Sándor 2016.01.10. 20:39

Nem.

6:194. § [Az engedményezhető követelések]

(1) A követelés akkor engedményezhető, ha az engedményezéskor már létezik az a jogviszony, amelyből a követelés fakad.

(2) Az engedményezett követelést a kötelezett, a jogcím, az összeg és az esedékesség megjelölésével vagy egyéb olyan módon kell meghatározni, amely az engedményezés időpontjában, jövőbeli követelések esetén legkésőbb a követelés létrejöttekor az engedményezett követelést azonosíthatóvá teszi.

6:88. § [Semmisség]

(1) A semmis szerződés megkötésének időpontjától érvénytelen. A semmisség megállapításához külön eljárásra nincs szükség; a szerződés semmisségét a bíróság hivatalból észleli.

(2) Ha a semmis szerződés más szerződés érvényességi kellékeinek megfelel, ez utóbbi érvényes, kivéve, ha ez a felek feltehető szándékával ellentétes.

(3) Ha e törvény eltérően nem rendelkezik, a szerződés semmisségére az hivatkozhat és a szerződés semmisségével kapcsolatos peres eljárást az indíthat, akinek ehhez jogi érdeke fűződik vagy akit erre törvény feljogosít.

Nem. Nem az engedményező és az engedményes jogviszonya. Hiszen nincs is jogviszonyuk.
Ha, mint ahogyan mondtam, nem engedményezhető követelést engedményezett a bank.
(Nem valós a jogcím, nem valós az összeg...)
Tisztázza csak a bank és az adós egymás között, akár perben is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.10. 19:39

Nem. Az az engedményes és az engedményező jogviszonya. Az adós a követelés összegszerűségét az engedményessel szemben vitathatja. A bíróság természetesen nem az engedményezés alapján fogja elbírálni sem a jogalapot, sem az összeget, hanem az eredeti - az adós és az engedményező közötti - jogviszony alapján. (Az engedményezésről szóló okirat semmi másnak az igazolására nem jó az engedményes jogutódi minőségén túl.)

Épp ezért ez megint egy mondvacsinált probléma.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.10. 19:13

Csak egy ötlet: nem lehetne, hogy az adós indítson külön egy másik pert, az engedményezés jogalapja, összegszerűsége tekintetében és addig a másik per felfüggesztésre kerülne?

gerbera317 # 2016.01.10. 19:07

Bocs, hogy beleugatok, de arra nincs ötlet, hogy ellentmondás esetén mi lesz a jogelőd bank perbeli jogállása? Itt most nem arra vagyok kíváncsi, hogy ki "sáppad le" a Pp. alapján, vagy hogy mitől "akadnak össze a bitek", mert ilyeneket magam is ki tudok találni, ebben nem szorulok külső segítségre.

Immaculata # 2016.01.10. 18:36

Érzékenységemből kifolyólag azt is megértem, amit mások nem. Így arra is hamar rájöttem, hogy a büntetőcsavarod rólad szól.
Nem annak segítek akinek tudok, hanem annak, akinek AKAROK!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2016.01.10. 18:32

Akkor most én tippelek egyet. Te max ügyvédbojtár lehetsz, akinek még irgalmatlan kevés a tapasztalata a bíróságokon, és még a vonatkozó törvényeket is csak vizionálja. Szövegértés 0, tapasztalat 0, tételes tudás 0. Így nem leszel sztárügyvéd...
(Személyeskedjek még?)

Részben igazad van, azonban nem vagyok ügyvédbojtár, mert még az érettségim sincs meg, igaz még a 8 osztály sem. Bírósági tapasztalatom is csak úgy van, hogy a bíróságon takarítok, aztán hallok dolgokat.

Han Solo # 2016.01.10. 18:27

Immaculata 2016.01.10. 19:18

Ne mond, hogy nem kértem, figyelmeztettem eleget.

Osztod az észt?
Tudod mi az a cáfolat? Mert nem az ami most csinálsz.
Hányszor vetted elő kimagaslóan nagy tudásodat és írtad le te, vagy barátaid az általam elmondottak helyett a "jogszerinti tutit"?
HÁNYSZOR?

Egyébiránt, meg ha azt hiszed, több profilom is van, nyilván nem tudsz saját magadtól elvonatkoztatni.

Immaculata # 2016.01.10. 18:26

Fordulj az ügyvédedhez, ja, hogy senki sem vállal!:))

Han Solo # 2016.01.10. 18:19

Immaculata 2016.01.10. 18:59

Büntet naponta a hozzád hasonlókkal... sajnos. Akkor is, ha semmit, hangsúlyozom, semmit nem teszek. No pont ezt a szemét flegma gőgöt untam meg a hivatalok képviselőitől és a hozzád hasonló szekértolóktól.Vagy egyszerű kis morzsaszedőcskéktől.

Egyébként köszönöm a megtisztelő szavaidat.Köszönöm, hogy ... habár tényekkel cáfolni sohasem tudtatok, legalább megmutattátok mennyire színvonaltalanok vagytok.

Igen. Tényleg örömömre szolgált kiosztani néhány minimusssynapticuspitecust.
Hogy közben még segíthettem is néhányakon, az külön élvezet számomra.

Immaculata # 2016.01.10. 18:18

Anyagi előnyről beszélsz, miközben ingyen élősködsz és követelőzől. Mert ez neked jár, úgye, hiszen te egy öt éves színvonalán toporzékolsz. Mások intimszférájában kutakodsz, leskelődsz, vájkálsz, szerintem gondnokság alá kellene téged helyeztetni.

Immaculata # 2016.01.10. 17:59

SzemeZsóka, Elfmf666 és Han Solo!

Amióta itt vagy, rövid idő alatt sikerült az, ami másoknak évtizedek alatt sem.

Tönkretetted a fórumot!

Berobbantál, hogy itt vagyok, tanítsatok parasztok!

Annyira gonosz vagy és eszelős, hogy erre a fórumozók nincsenek felkészülve. Itt olyanok vannak, akiknek a segítségnyújtás a bensőjéből fakad. Ezt használod ki aljas módon.

Büntessen meg a Jó Isten azért, ami vagy!