Instrum J. ismét


MitCsináljak # 2013.01.14. 19:36

No remek!

Nekem épp a mai napon üzent ismét hadat a drágalátos intrum justitia...

Történet a kövi: nem is tudom mikor küldték...
max 1, 1-5 honapon belül.
Olyasmit, hogy a Magyar Telekomnál tartozásom van x összegben.
Ez a levél egy "engedményezési nyilatkozattal jött", miszerint ugye a tcomfele kéne ugye perkálnom ezt az összeget (értelmezésem szerint).
(ebben a levélben az is megjött(hátlap) hány be nem fizetett számlám van a tcomnál (alias tmobil jobban mondva)
ez olyan 2012 decemberében jött.(az utolsó

Ebben a hónapban is jött valami. párszáz forinttal nagyobb tételes(késeldemi kamatu összegről.
No már most, mindkettő levélen a JÓL ISMERT fénymásolt/szkennelt nyomtatótt pecsét és aláírás szerel.
(ugye mint tudjuk ez törvényellenes, nem hiteles, büncselekmény mert hamisitás stb. ugyebár).

No már most, a fő lényeg most jön:
most már riogatnak azzal, hogy megküldték a névről jól ismert HODOSI Ügyvédi Irodának ezt az ügyet(jogi eljárás előkésztésének folyamata), és irták is hogy felkeresnek otthonomban (no már most ez zaklatásnak minösülhet igyis ugyis sztem, mert mi az hogy ők akkor keresnek fel mikor kedvük tartja???)

Igen a tartozás: 2012-es (tmobos számlák egy része) létezik.

Engem az idegel mint sokan mást itt, hogy nem küldtek egy olyan levelet se, ami térvivevényes lett volna.
(Vagy ha küldtek is biztos levan fizetve aposta, hogy csak azért se érkezzen ki értesítő)
De mint tudjuk, abban is ugyan ilyen jelleggel "hitelesített" levél jött volna, ami ugyebár szintén érvénytelen. Ha ennyire mennek a pénzük után akkor miért nem képesek a dolgozikkal aláirni azt a pár papirt meg a pecsétet rányomni?
Megmondom én: hogy nehogy megerőltessékmagukat... mit nekik kézirás, ott a számitogép, szépen kinyomtatja a pecsétet meg az aláirást amin egyértelmüen látszik, hogy nyomtatvány.
miért kapják akkor a fizetésüket? azért hogy ott üljenek bent és csak nyomtatgassák a szép kis nem hiteles papirjukat? persze ha tértis levelet kell küldeni arra képesek pár tollvonást áldozni...
biztos drága a tinta a golyóstollba, tollbetét és így sporolnak...
No fő kérdésem:
ezek után nekem milyen jogaim vannak, ha tényleg kiküldik? ügyvédi irodába?
lakás alapbol nem az enyém, hanem apám nevén van, lakásban semmi sincs az én nevemen. tehát itthoni vagyontárgyakra nem tudnak semmit se érvényesiteni idővel behajtás útján, ha odáig jut.

De fizetési meghagyásos papirral anno fenyegettek ezek a levelek előtt, azokbol se lett semmi, visszakerült az ügy az éterbe, és most ujra kezdődőtt.

Jövedelmem nincs, számlámon levő összeg zéró, inkasszót is ha idővel tesznek rá, nem fogna meg semmit se.
Magyarul nincs mit megvonni tőlem, ilyenkor mik állnak fent? (Ha kikerül az ügy jogi útra)

Ja kérdés jogi út alatt: ha kikerül ügyvédhez ez az követelés, akkor nekem van jogom betekintetni az iratokba az ügyvédbnél amit az Instrum küldött meg neki? (Melyik törvényi jog szabályozza ezt, ha tudtok és van ilyen akkor pls egy § és bekezés számot?

(bocs a regényért de szeretek első körben sok krédést kivesézni)
további kérdés :
Mivel az Instrum nekem "aláhamisitott leveleket" küldött, és ha kiderül hogy az ügyvédnek rendesen odanyomott pecsét és aláirás szerepel, miket tehetek a továbbiakban? (más ügyvéddel pl, vagy saját magam, mivel ugye elég sok személynek nem rendesen hitelesített levél ment a postaládikájába)
(Ha igy lesz hogy nekik normálisan aláirt levél megy ki...tuti én is jogi utat választok, épp ezért, mert elég volt ebből és ebből a követléskezelős társaságból...
Konrkét oka ez a levél formájuk:
Ügyvédeket kérdem:mennyire legális érvényes ez a levél küldési formátum? hogy oda van nyomtatva a pecsét és az aláirás? mert sztem korántsem az. És ez ellen nem tudom hányan tettek már, de egyszer megkell tenni az első lépést valamit ha még nem történt meg. De tudom ez elég hosszú huzavona lesz majd

MitCsináljak # 2013.01.14. 19:37
  • info levél keltezése: 2013 jan második hetének első felébe esik.

levél mikor jön meg? ma!

Csaba4150 # 2013.01.25. 18:26

Joestet,udvozletem.
Elnezest,angol billentyuzet)

Nekem egy regebbi vodafonos tartozasom van.
Az en hibam,anno sok gondom volt, de tenyleg nem fizettem ki. Ennek tobb, mint 5 eve.
Anno keresgetett a regebbi allando lakcimemen az EOS, aztan valami ugyvedi iroda is.
Utana csend lett.
En kozben el is koltoztem.
Kb 2-3 evig semmi.
Tavaly osszel jott az intrum, hogy megvasarolta es kamatostol koveteli a tartozast.
A jelenlegi Pannonos szamom tudtak valahonnan es azon kerestek.
Mivel ennek mar annyi ideje,nem ismertem el semmit,es mivel sok gondom van,jelenleg a regi hulyesegem miatt fiezetek sokmindent,amit abbol a korombol fmh-tak)
itt elevulesre hivatkoztam nekik,hisz ha akartak volna megtalalhattak volna ha jol tudom le tudjak kerni az allando lakcimem.
Mivel az osszeg mar felmillios,meg is erte volna nekik szerintem.
Most azzal ervelnek,hogy ram nem ervenyes az egy eves elevules,mivel a tartozasom regi.
Akkoriban meg ugye 5 ev volt az elevules es az ot ev alatt kerestek,ha nem is ok..ez igy van? ez lenne az egyik kerdesem.
Sms-t szoktak kuldeni,es egy sima postai level jott tavaly.
De ha lenne Valaki aki konkretan tudna segiteni,annak elkuldenem az anyagokat,es megkoszonnem.
Ha nem ingyen lenne, keveset tudok a tanacsert fizetni,sokat nem,sajnos nem a gazdagok koze szulettem )
Koszonom elore is annak Aki segit,vagy valos tanacsot ad.

Azazello1975 # 2019.01.24. 07:05

Kedves Fórumozok !

A következő a helyzet amely okán kérnék segítséget:

2009. 02. hó során pénzt vettem fel a Provident-től amit nem fizettem vissza. Ez az én hibám , vita nélkül.

Most 2019. januárjában értesített a munkáltatóm, hogy a lakhelyem szerinti végrehajtói iroda letiltást kezdeményezett a fizetésemből.

Őket az Instrum J. követeléskezelő cég bízta meg.

Dióhéjban ennyi.

Mit tehetek az ügyben ?

A tőketartozásom 170.000 ft azt ki is fizetném egy összegben.

Jelenleg 395.000 ft a teljes tartozásom- tegnap voltam a végrehajtónál.

Ha valaki tud tanácsot adni ( azon kívül, hogy ne halmozz fel tartozást :-) ), szívesen venném.

Szép napot:

Gábor

oligaliga # 2019.01.24. 07:22

Dióhéjban?

Szorítsd össze a fogad, és várd ki, amíg a végrehajtásnak vége.

drbjozsef # 2019.01.24. 08:16

Azazello,

Akár el is évülhetett a követelés 2009 és 2019 között, de sajnos ez se igen számít már ha végrehajtás van ellened. Nagyon halvány esélyed lehet a végrehajtás ellen, attól függően, mikor és hogyan indult a végrehajtás ellened. Ha elmész a végrehajtóhoz, és elkéred az összes iratot, talán még tehetsz valamit. De nem valószínű.

Azazello1975 # 2019.01.24. 08:26

Kedves Mindenki !

Így fogok tenni.( összeszorított fogakkal természetesen....)

Egyedül azért kérdeztem , mert felmerült bennem az , hogy egy összegben kifizetem az egészet, ha van érdemi jelentősége .

Egyeztettem az Instrum J.-vel, küldtek egy Méltányossági Kérelmet.

Viszont erről a Kérelemről azt írják több helyen is, hogy
" Semmi szín alatt"
se küldjük vissza ebben a formátumba.

Nem szeretném megszívatni magam azzal, hogy kifizetném egyben, de még rosszabbul is járnék.

drbjozsef # 2019.01.24. 08:38

Azért írják több helyen, hogy ne küldd viszza, mert ezzel elismered a tartozást is egyben. De ez azokra az esetekre (kb. 97%) vonatkozik, ahol még nem indult végrehajtás.

Esetedben (Te a 3%-ban vagy) végrehajtható okirat van már a tartozásról, tehát nincs szükség a tartozás elismerésére.

Persze, ha az elévüléssel akarsz próbálkozni (mondom, minimális esély, de hátha, viszont utána kell járni alaposan, ami nem tűnik úgy, hogy menni fog), akkor inkább ne küldd vissza, ne egyezkedj.

De ezt neked kell eldönteni.

gerbera317 # 2019.01.24. 08:42

azt írják több helyen is, hogySemmi szín alatt
Persze. Még fizetési meghagyás előtt. De ez itt már végrehajtási szakban van!

Ha egyösszegű teljesítésre képes vagy, akkor fizesd meg a tőkét + a kamat 20 százalékát. Ezt követően írj az Intrumnak, hogy egyösszegben ennyit-ennyit teljesítettél, és kérd, hogy a maradékot engedjék el. Az elengedés iránti igényedet persze indokold meg, de az indokok között ne szerepeljen az, hogy "nem akarod megfizetni". Természetesen vállalod még a teljesítéshez igazodó végrehajtási költségek megfizetését, amit a végrehajtónál fogsz teljesíteni. El fognak engedni, meglásd.

oligaliga # 2019.01.24. 09:17

Vagy a teljes tartozást a végrehajtónál fizeted meg (ő megmondja a költségeit is), aki a végrehajtást alá vont tartozás megtérülését is megállapítja és megszünteti a végrehajtást. És nem írsz az Instrumnak. :D

Azazello1975 # 2019.01.24. 09:56

Visszaküldtem a Méltányossági Kérelmet.

A többiről még beszámolok.

Ide tartozik de más :

Viharos ifjúságomra visszatekintve, emlékszem még ezen kívül olyan esetre ahol nem merítettem ki a Fegyelmezett és megbízható Adós fogalmát maradéktalanul, hogy némi eufemizmussal éljek...

Ennek az ügynek kapcsán lekértem a bankomtól a KHR listámat , és azon már csak ez az egy tartozás volt feltüntetve úgy mint:

ÉLŐ tartozás.

Remélhetőleg akkor nem lesz újabb megkeresés letiltást illetően...

Mert ezt kikápézom ha addig élek is, de többet nem szeretnék.
Remélem az Instrum J. nem kap vérszemet és kezd el oknyomozásba???

Valakinek ilyen irányú tapasztalata van?

gerbera317 # 2019.01.24. 10:14

Ahogy gondolod. Ha jobban megnézed az előző hozzászólásomat, akkor észreveheted, hogy sorrend is létezik, amit ajánlott betartani.

Azazello1975 # 2019.01.24. 10:33

Ezek szerint Te utalnál a bankszámla számukra .

Ha van energiád Rám vázolnád miért jobb ez a verzió ?

Köszönöm

gerbera317 # 2019.01.24. 11:01

Ha magadtól nem jössz rá, mit fog érni a magyarázat?
A gyakorlatból, meg a fórumos hozzászólásokból is tudjuk, hogy ezek a méltányossági faxságok csak kamu. Megküldik, hogy töltsd ki, küldd vissza, aztán hónapokig semmi válasz. Mégpedig azért, mert nincs mit méltányolni. Méltányolni ugyanis a teljesítési szándékot lehet csak, a semmit nem. A teljesítési szándék pedig nem puszt "szándék" vagy ígéret, hanem teljesítéssel alátámasztott tény.
Tudd meg (szomorú, hogy eddig nem tudtad), hogy mind a részletfizetési kérelmek, mind az egyösszegű teljesítésekhez kapcsolódó elengedési kérelmek alkualapja a már megtett teljesítés. Magyarán: az adósnak valamilyen szinten alkupozícióba kell hoznia magát. Hát ennyi. Aztán vagy megérted, vagy nem...

Azazello1975 # 2019.01.24. 11:21

Értem az álláspontodat...

Az én agyam pont fordítva működik:

  • Miért engednék el valakinek bármennyit is , ha már a követelt összeg 2/3-át kifizette ?
gerbera317 # 2019.01.24. 11:23

Sejtettem, hogy nem fogod megérteni. De ha sokallod a kétharmadot, akkor fizesd meg az egyharmadát.

vic1981 # 2019.04.18. 12:47

Kedves Fórumozók!

Órákat töltöttem el azzal, hogy megoldást vagy használható tanácsot találjak a problémámra, de sajnos látom minden eset "kicsit" más.

Még 2009-2010 környékén akkori párommal vettünk fel Provident gyorskölcsönt. Ezt követően hamarosan szétváltak útjaink. Pár hete megkeresett az Intrum Justicia, hogy van egy Provident követelés náluk és fizessem be. A levelek nem ajánlott normál postai küldemények voltak.

Nem válaszoltam, több fórumon is az elévülésre hivatkozást írták megoldásként ,hogy semmiképpen ne ismerjem el írásban a tartozást.

Ezt követően megkeresett egy hölgy a lakcímemen, hogy a tartozás miatt jött egyeztetni. Tájékoztattam, hogy volt tartozásom annó a Provi felé, de ennek már 9 éve. A papírjaim, szerződésem nincs meg, többször is költöztem a szakítás után, albérletből albérletbe. Kérdeztem, hogy mikor vették meg az ügyet, a válasz az volt, hogy 2019. április. Kértem mutasson egy dokumentumot, hogy ez hol szerepel, ezt megtagadta. Annyi kérése volt, hogy írjam alá azokat a papírokat amiket hozott és amiket Én nem láthattam. Oda írjuk az aláírásom mellé, hogy elévültnek tekintem és a tartozást így nem fogadom el. Ezt természetesen megtagadtam, írjak alá valamit amit nem nézhetek át előzetesen?

Elváltak útjaink, majd most kaptam megint kettő normál levelet utolsó felszólítás címen, hogy amennyiben nem fizetek már adják is át a Baltás ügyvédi irodának jogi eljárás címszó alatt és megkeresnek újra személyesen is a címemen.

Kérdésem az, hogy egyezkedjek egy 9 év után eladott követelés miatt, vagy várjak, hogy elévült a követelés, és amikor az első ügyvédi vagy közjegyzői felszólítás jön akkor érveljek ezzel hivatalosan írásban?

A válaszokat és a tanácsokat is köszönöm!

drbjozsef # 2019.04.18. 14:56

vic1981,

Egy kicsit se más, pont ugyanaz mint itt 100-ból 99.

Intrummal ne kommunikálj, Baltástól talán jönni fog a levél, majd valszeg egy FMH is a MOKK-tól - na annak ellent kell mondani, elévülésre hivatkozva. És minden bizonnyal ennyi is lesz, ha peresítik esetleg, akkor ott is hivatkozol az elévülésre. Nem száz százalék hogy elévült, de érdemes bepróbálni, mert 99,99% hogy igen.

alsovonal # 2019.06.28. 08:26

Sziasztok!

Csak egy intrumos sztori. A hét elején magánszám hívott, elsőre nem, másodjára kíváncsiságból felvettem. A tartozásom kapcsán két percet kértek adategyeztetés céljából, én pedig kértem, hogy amit szeretnének közölni, postázzák.

Tegnap meg is kaptam a levelet, amiben felhívták a figyelmem, hogy a cégem felszámolási eljárásának megkezdése előtt fizessek 3 (!) napon belül X összeget. Ellenkező esetben a felszámolási eljárás megindításáról intézkednek.
Ezen kívül ügyvédi iroda bevonásával vizsgálni fogják a vezető tisztségviselő/jelenlegi-régi tagok felelősségét is és szükség szerint büntető és polgári peres eljárásokat kezdeményeznek.

A tartozásról mindössze tételszerűen a tőke, engedményezés, kamat stb. vannak feltüntetve 2016-os dátumokkal.

Postafordultával írtam levelet, hogy tudomásom szerint nincs tartozás, ha volt is, az már elévült s kértem az összes irat megküldését.

Ez a 3 napos határidő + felszámolás kombója új volt nekem, pedig már voltak meredek húzásaik. Nem zárom ki, hogy tartozok (bár jó lenne tudni mi a követelés), de ilyen pszichoterrornak nem dőlök be elsőre s szerintem aki ilyesmit kap tőlük, azt gondolom ő se tegye, már csak azért se, mert felszámolás úgy tudom akkor kérhető egy cég ellen, ha az nem fizetőképes. Azt pedig meg kell vizsgálni. Ja igen. Az Intrum ügyvédi irodájának a feladata ezt lefolytatni, hisz írták ...

drbjozsef # 2019.06.28. 08:54

felszámolás úgy tudom akkor kérhető egy cég ellen, ha az nem fizetőképes

Egyetlen, nem vitatott, de ki nem fizetett számla is elég hozzá. Akár 5 forintos tartozásért is.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.06.28. 09:13

Újabban van egy alsó limit. Legalábbis az első fordulatra alapozott eljárásoknál.

alsovonal # 2019.06.28. 09:22

Értem urak. Azaz nem teljesen.

Jelenleg is van a cégnek vagyona (ingatlan pl.), sőt a tagoknak is.

Mire fel a felszámolás így?

drbjozsef # 2019.06.28. 09:37

Hogy csipkedje magát a számlái kifizetésével...

alsovonal # 2019.06.28. 10:01

@drbjozsef

Eséllyel elévült számla kiegyenlítését inkább mellőzném.

Jól tudom, hogy a hírközlési törvény szerint az előfizetői szerződésekből eredő polgári jogi igények egy év alatt évülnek el? (Telekomos tartozásra tippelek.)

oligaliga # 2019.06.28. 10:21

alsovonal

Értem urak. Azaz nem teljesen.

Jelenleg is van a cégnek vagyona (ingatlan pl.), sőt a tagoknak is.

Mire fel a felszámolás így?

Nem számít, mennyi a vagyona a cégnek vagy a tagoknak (sőt, ez számít a legkevésbé). A lényeg, hogy a nettó 200ezer forint feletti, nem vitatott, lejárt számlatartozás meg nem fizetése is olyan, mintha a cég fizetésképtelen lenne.