Intrum Justitia


kolbend # 2020.03.13. 14:35

Szép napot!

2016.08.18 án kaptam levelet végrehajtótol
( 90.000ft os tartozásom volt a provident majd később az INTRUM felé,amiböl 200.000Ft követelés lett.
1 hónapig volt akkoriban incassó a folyószámlámon is-
Azóta nem történt részemröl semmilyen befizetés,
illetve a végrehajtó sem keres illetve nem történt semmilyen fizetés letiltás, és a végrehajtó sem jelentkezik.

Ennek vajon mi lehet az oka? ki

lehet e fizetni esetleg a tartozást utólag az INTRUM.nak?

gerbera317 # 2020.03.13. 15:52

Ennek vajon mi lehet az oka?
Valószínűleg nem akar veled vitatkozni arról, hogy a tartozás az "felé" vagy "-val/-vel szemben".

Kovács_Béla_Sándor # 2020.03.13. 16:14

"tartozok x-nek..." Ilyen egyszerű.

torma84 # 2020.05.06. 19:47

Kedves Fórumozók, a segítségeteket szeretném kérni.
Elég bonyolult a helyzetünk.... osztatlan közös tulajdonú területen van egy ingatlan ami (anyukámé illetve nagybátyámé 50-50%-ban) de az egész területnek csupán 1/8 -a nagybátyámé ill. 1/8-a anyukámé.
Nagybátyàm válása után elfelejtett gyerektartást fizetni (volt feleségének) illetve vett egy méregdrága porszívót hitelre is. A bírósági tárgyalások végével mivel pénze nem volt egyetlen ingóságára (nagypapám által épített ingatlanjára bejegyezték a tartozásokat. Az évek múlásával az Intrum Justitia vette át a behajtás ügyét..,,
A kérdésem az lenne igazából, (mivel a jó családi viszony megromlott az èvek alatt) a nagybátyám nem ír alá semmilyen (meghatalmazásos) papírt se, hogy hozzàférjünk és megnézzük azt hogy mennyi a tartozása amit az Intrum számon tart....
Szeretnénk megvenni az ő 1/8-át is előbb utóbb, de azt gondoljuk hogy a tartozása már sokkal több mint az az ingatlan amit birtokol... de nem tudjuk hogyan és kihez forduljunk segítségért.... amíg nincs meghatalmazásunk az intrum nem áll velünk szóba, adatvédelemre hivatkozva....
Köszönettel Tormási Gábor

drbjozsef # 2020.05.06. 19:51

kolbend,

Provident tartozás, jó magas kamattal, érdemes most várni a behajtásával (mármint a jogosultnak), de még elévülés előtt rámenni, jövőre, mire elévülne lesz az már közelebb a hét számjegyhez, mint öthöz...

gerbera317 # 2020.05.07. 06:23

Ha az adós-nagybácsi nem együttműködő, akkor nem tudtok mit kezdeni vele. Meg kell várni, hogy árverésre kerüljön sor, és akkor majd szépen megvásároljátok.

torma84 # 2020.05.07. 13:21

Köszönöm szépen az információt. Ezzel előrébb haladt az ügyünk. Az hogy ha árverésre kerül az adós tulajdon része arról a társtulajdonos kap tájékoztatást az Intrumtól (mikor hol stb.)? Ha a licitálás esetleg lemegy (tudtunk nélkül) akkor is élhet az ember az elővásárlási jogával, ha egy bizonyos áron megnyeri valaki a licitet. Elvileg osztatlan közös tulajdonon a már tulajdonosoknak elővásárlási joga van.
Nagyon köszönöm a segítséget.
Tormási Gábor

drbjozsef # 2020.05.07. 14:18

torma84,

Igen, az árverési hirdetményt neked is kézbesíteni fogják.

Nem, utólag nem élhetsz az elővételi jogoddal, árverés esetén be kell jelentkezzél az árverési rendszerbe mint előárverezési joggal bíró. Ilyenkor nem kell magasabb licitet megadnod, mint az utolsó legmagasabb, elég azt tartanod, hogy a tied legyen.

Grave7 # 2020.05.07. 14:19

@torma84:

Igen, az ingatlan társtulajdonosai kapnak értesítést az ingatlannal kapcsolatos végrehajtási cselekményekről (becsérték megállapítása, árverési hirdetmény, árverési jegyzőkönyv), arra a címükre ami az ingatlan-nyilvántartásban (tulajdoni lapon) szerepel. Ha az egy régi cím és onnan elköltöztek, akkor be kell jelenteni az aktuális címet.

Nem, a végrehajtási árverésen értékesített ingatlan esetében nem lehet utólag az elővásárlási joggal élni, mert a törvény eltérően rendelkezik erről. Lásd alább és a törvényben a részletszabályokat.

a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény
123/A. § (1) Ha törvény a dologra nézve elővásárlási jogot enged annak kényszerértékesítésére, azt e törvény alkalmazásában előárverezési jognak kell tekinteni (a továbbiakban: előárverezési jog). Előárverezési jog szerződéssel nem alapítható. Az előárverezési jog bírósági végrehajtás során történő gyakorlásának feltételeit e törvény határozza meg.
[...]

luigipadre # 2020.06.13. 08:26

Tisztelt Olvasó!

Az öcsémnek volt egy banki adóssága, amelyben az Intrum követeléskezelőként lépett fel.

Az „Engedményező” által kiadott „Engedményezési nyilatkozata” szerint összesen 1.181.523,- forint adósságról van szó.

Az Intrumtól érkezett, 2011. június 7. napján kelt fizetési felszólítás fejléce szerint ugyanahhoz az „Engedményezési nyilatkozathoz” két ügyiratszám tartozott (egy 2025-ös végű és egy 2026-os végű). Ebben a fizetési felszólításban szintén 1.181.523,- forint lett adósságként feltüntetve (Az első hivatalos dokumentumot az Intrum akkori vezérigazgatója aláírásával hitelesítette).
Az Intrumtól 2020. június 12. napján érkezett válaszlevél fejlécében ez a tényállás beismerésre került.

Az Intrumtól 2020. június 12. napján érkezett válaszlevél szerint az egyik ügyszámon (2026-os végű) 95.651,- forint térülést regisztráltak, azonban 2012. november 12. napja és 2020. május 4. napja között egyetlen értesítést vagy fizetési felszólítást sem küldött az Intrum, bírósági ítélet nem született, végrehajtási eljárás nem indult az öcsém ellen. Ez az ügyszám még nem került lezárásra, de felmerült bennem az elévülés jogi tényállása.
Szerintem az egész probléma onnan ered, hogy a személyes felkereső 2012. november 12. napján kézzel kitöltött „Értesítőjében” lusta volt kézzel bemásolni mindkét ügyszámot, ezért az ügyszámok elváltak egymástól.

Az Intrummal kötött részletfizetési megállapodás szerint a másik ügyszámon (2025-os végű) 2013. január 15. napja és 2016. szeptember 22. napja között 1.087.328,- forint összegben befizetés történt, így az Intrum 2016. szeptember 22. napján kelt levélben igazolták, hogy további követelés nem áll fenn az öcsémmel szemben és lezárásra került az ügy.

Az egyik ügyszámon befizetett 95.651,- forint és a másik ügyszámon befizetett 1.087.328,- forint összege 1.182.979,- forint, amely összeg az eredeti adósságnál 1.456,- forinttal magasabb.

Az Intrumtól érkezett, 2020. május 4. napján kelt levél szerint a le nem zárt ügyszámon 981.256,- forint összegű adósság van nyilvántartva, amelynek nagy részével kapcsolatban felmerülhet a jogalap nélküli követelés kérdése.

Ezúton várom a szakértők hozzászólását. Minden kérdésre szívesen válaszolok.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.13. 10:24

Mit szóljunk? Hajrá, Fradi!

drbjozsef # 2020.06.13. 12:57

Az egyik lezárt.

A másik szinte biztosan elévült. Szinte - ha valami nagy hibát nem követtetek el (pl. öcséd költözött az adott időszakban, és nem jelentette be az új címét, de még ekkor is szinte biztos, hogy elévült).

Kérdezzünk mi? Én leginkább arra lennék kíváncsi, mitől csúszik a korcsolya a jégen, de ez nem biztos, hogy kapcsolódik most.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.06.13. 13:47

Én leginkább arra lennék kíváncsi, mitől csúszik a korcsolya a jégen
Elmagyarázzam? Jó ügyvéd ehhez is ért.:D

gerbera317 # 2020.06.14. 08:04

de felmerült bennem az elévülés jogi tényállása.
Vazz. Ilyenkor mindig elgondolkozok, valljon a halandók mit gondolhatnak a joggal foglalkozókról: hogy azok totál fordítva vannak bekötve, vagy mi?

Zoli88888 # 2020.07.25. 17:02

Sziasztok.

Most tudtam meg,hogy édesapámnak van egy tartozása, amiről már bírósági végrehajtási határozat jött levélben július 21-én.Kiderült, hogy Telenor számláit nem fizette, amit átvett a justitia.
Ez egy 2017-es követelés.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt az összeget innentől már mindenképp fizetni kell a végrehajtó felé vagy esetleg az elévülés szóba jöhet még, mivel olvastam olyat, hogy ha már született végrehajtói döntés, akkor már kizárólag a végrehajtási cselekmények és a tartozás közös megegyezéssel történő módosítása szakítja meg az elévülést.
Valaki elmagyarázná nekem ezt?Ilyenben még nem volt részem
Köszönöm!

gerbera317 # 2020.07.25. 17:46

Akkor hadd kezdjem a magyarázást én: nem a végrehajtó felé, hanem a végrehajtóNAK. Azért ez, mert a "fizetni" ige állandó határozója nem a 'felé', hanem a részes eset (gy.k.: -nak -nek).

Kovács_Béla_Sándor # 2020.07.26. 12:28

Akkor évült el, ha a végrehajtás alapjául szolgáló döntés jogerőre emelkedése óta hosszabb idő telt el végrehajtási cselekmény nélkül, mint az elévülési idő.

eljenmajusegy # 2020.08.12. 11:33

Kedves szakertok. Aposom tiz eve meghalt , a hazat mi mar regebben megvettuk tole. Mi kulfoldon elunk , a haz ures. Az elmult hetekben jott egy level neki az intrum justitiatol hogy valami negyvenezer Ft tartozasa van, de nem irjak hogy mi ,csak hogy tavkozlesi...de hogy vonalas vagy mobil telefon azt nem.
Mit csinaljunk vele? Reagaljunk egyaltalan ra?

gerbera317 # 2020.08.12. 13:57

Nincs teendőd. Szívességből persze közülheted az Intrummal, hogy az adósa tíz éve halott, de ez tényleg csak szívesség a részedről.

eljenmajusegy # 2020.08.12. 15:50

Koszi gerbera317. Akkor semmi kotelezettsegem az IJ FELÉ?( haha , direkt volt)

Grave7 # 2020.08.12. 19:17

Persze ezek után is maradjon kedve az embernek válaszolni...

Napoletano # 2020.08.14. 13:22

Szép napot kívánok mindenkinek!
Hatalmas gondban vagyok! Egy debreceni önálló bírósági végrehajtó iroda zárolta a bankszámlámat, elidegenítési jogot tett az autómra három nappal ezelőtt. Fogalmam sem volt hogy miért!? Miután nagy nehezen elértem őket, azt a választ kaptam, hogy forduljak az Intrum j.-hoz, ők 2017-ben kapták a megbízást a behajtásra egy 2004-es Cetelem és egy Beneficial-os tartozásra. Becsületszavamat adom, nem hogy váratlanul ért, hanem nem is emlékeztem ezekre! Sok idő eltelt, és engem senki nem értesített. Nyilván annak idején tudtam, hogy nekem tartozásom van, de sajnos annak idején egy kicsit másképp éltem az életem, aminek az lett a következménye, hogy jogerős letöltendő -től börtön büntetést szabtak ki rám, melyet 2007t-ől 2014-ig le is töltöttem. Ma már másképp élem az életem, becsülettel dolgozom a mindennapokban. Amikor szabadlábra helyeztek, előbb (2014 szeptemberben) Fóton volt bejelentett állandó lakcímem, majd 2015-től Németországban Lüdenscheidban. SEMELYIK lakcímemre nem érkezett semmilyen értesítés!!!
Édesanyám elhunyt, és mi haza költöztünk a párommal 2018 augusztusban Etyekre. Ez a debreceni iroda 2017-ben kiküldött egy értesítőt FÓTRA! Ahonnan már 2015-ben kijelentkeztem!! Kb. Két éve rendelkezem magyar bankszámlával. És három nappal ezelőtt zárolták azt. Egy 2004-es ügy miatt. Felhívtam tehát az Intrum Justitiát, és ott az illető nőnemű egyén olyan minősíthetetlen hangon beszélt velem, hogy azt inkább nem ismételném meg! Ezért fogtam magam és bementem A Váci úti irodájukba. ahogy elismételtem a mondani valómat, és igyekeztem felvilágosítást kapni a feltett kérdéseimre. Tehát jelenleg két követelésük van velem szemben, mindegyik 2004- 2005-ös keltezésűek.
Próbáltam érvelni, hogy de ezek hiszen már mind el kellett, hogy évüljenek! Kétszeresen is! A hölgyemény annyit mondott, hogy én nem mondtam ellent a felívásnak!!! Mit nem csináltam?! Nyilván nemet mondok, HA TUDOK RÓLA!!!!!
Szóval most nem igazán tudom, hogy mit tehetek, mert pénzem, - hiába dolgozunk, az nincs, Arra pedig pláne nincs, hogy egy – egy réges rég lejárt követelést fizessek ki!
Nagyon szépen kérem, hogy segítsenek nekem, hogy mit csináljak!
Nagyon szépen köszönöm!
Tisztelettel: Karácsonyi Kornél Tamás
Etyek, 2020.08.14

Napoletano # 2020.08.14. 13:43

Bocsánat! Nem Cetelem, hanem Provident!

gerbera317 # 2020.08.14. 14:15

Ne a Cetelem miatt szabadkozz, hanem mert három helyen is megírtad ugyanazt!
Kezdjük az oktatással: a végrehajtási eljárást a végrehajtó folytatja le, nem pedig a végrehajtói iroda. Az, hogy a végrehajtó egy irodát is üzemeltet, csak egy dolog. Ja, és a végrehajtó nem "kap megbízást" semmire.
Érdemben pedig: Azért debreceni végrehajtó jár el, mert a végrehajtható okiraton debreceni (illetve a Debreceni Járásbíróság illetékességi területén fekvő) címed szerepel. Az pedig azért, mert a fizetési meghagyáson is az áll. Az pedig azért, mert a követelés alapjául szolgáló szerződést úgy kötötted, hogy debreceni címet mondtál be, de az sem kizárt, hogy a lakcím-kártyádat is bemutattad hozzá. Tehát abból az időszakból kutass az emlékezetedben, hátha mégis eszedbe jut valami...
Fótra azért kaptál levelet, mert miután kiderült, hogy a debreceni címen nem laksz, vagyontárgyaid ott nincsenek, a központi nyilvántartás hatályos (!) címedként a fóti címet közölte. Annak, hogy közben ténylegesen, életvitel-szerűen hol tartózkodtál, nincs különösebb jelentősége. A fizetési meghagyás ott emelkedett jogerőre, ahol te nem gondoskodtál arról, hogy az oda érkező leveleidet így vagy úgy (ennek több módja is van) megkapjad.
Ha még a végrehajtásról való tudomásszerzést követő 15 napon belül vagy, akkor ellentmondhatsz a fizetési meghagyás(ok)nak, az Fmhtv. 32. § szerint, de ennek anyagi vonzata van, amit mindenképpen buksz. Ha ez az idő már eltelt, akkor... a végrehajtás alá vonható vagyontárgyaidat részben már megtalálták.

Antiserver # 2020.08.26. 17:32

Szép napot mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem: a mai napon kaptam egy (nem ajánlott) levelet egy bizonyos Baltás Ügyvédi Irodától. Hirtelen zavaromban gyorsan fel is bontottam, hogy megnézzem miről van szó. Látván, hogy valamiféle tartozást próbál velem befizettetni az Intrum Justitia irányába, gyorsan a címzettre pillantottam. Akkor láttam meg, hogy bár az én címemre szól a levél, de nem az én nevemre. A lakótársak elmondása szerint valami korábbi albérlő az illető, aki a lakásban lakott, mielőtt még én megvásároltam azt (ez 1 évvel ezelőtt történt).
Viszont senki nem tudja, mi a jelenlegi lakcíme.
Ilyen esetben hogyan kell eljárnom?
Hívjam fel az Intrum Justitiát, hogy ebben a lakásban már nem lakik ez az illető, nem hagyott itt semmit, és nem tudom, hogy hová költözött? Mert így ugye kiderül, hogy én felbontottam a levelet, hiszen a borítón csak a Baltás Ügyvédi Iroda volt olvasható, mint feladó, honnan tudnám, hogy az Intrum Justitiát kell keresnem. Persze lehet, hogy ez nem probléma, nem tudom.
Illetve ha jelzem nekik, hogy ezen a címen már nem elérhető a címzett, házhoz fog-e jönni bárki, hogy ezt ellenőrizze? Kell-e nekem ezt a tényt valamilyen módon bizonyítanom?
Köszönöm előre is a válaszokat!