Végrehajtás jogutódlás után


Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.24. 18:07

Ugyan...

frescohu # 2016.11.24. 13:06

Tisztelt Fórumozók,
az előbbiekhez hasonló esetre szeretnék véleményt kérni:
2010-ben az "A" intézet a követelése alapján végrehajtást indított, amire a végrehajtó 2011. áprilisban kiadott egy "végrehajtás szünetel" okiratot. 2014 októberben "A" engedményezte a követelését "B"-re, azonban a bíróságon nem kérték a végrehajtási jog jogutódlását. 2015-ben "B" kérte a végrehajtót, hogy adós ingatlanára jegyezzen be végrehajtási jogot, amit ö megtett, de a jogot a földhivatalnál "A" javára jegyeztette be, viszont erről az adóst nem tájékoztatta. Ezt követően 2016. májusban kérte a bíróságtól a "B" a jogutódlás megállapítását, amit a bíróság megtett.
Mindez csak most, a bíróság levele alapján derült ki.
Kérdés: Ha a végrehajtó nem tudott az engedményezésről, megtehette-e, hogy "B" kérésére intézkedjen, hiszen a végrehajtásban még nem történt jogutódlás? Ha tudott az engedményezésről, bejegyeztethette-e "A" javára a végrehajtási jogot? Ezek után ez számíthat-e végrehajtási cselekménynek? Ha nem, elévült-e a végrehajtási jog 2016. áprilisban? Hogyan lehet utólag a jogszerűtlen végrehajtói cselekményt érvényteleníteni?

Detti26 # 2016.06.19. 15:33

Ok koszonom, igy mar ertem.Azt hittem be kell jelenteni a jogutodlast, de nem ,igy felesleges kérnem.

gerbera317 # 2016.06.19. 15:26

5 évig nem kerhettek

Nem is kellett kérniük, mert a végrehajtás egyébként is folyamatban volt. A befolyt összegek is mentek ugyanarra a bankszámlára. Ha minden befolyt volna, nem is kellett volna a jogutódlás megállapítását kérni a befejezéshez. Azonban, ha a jogutód közreműködni akar a végrehajtásban, azt csak akkor teheti meg, ha hivatalosan is jogutód. Ezért kérték a jogutódlás megállapítását. Hogy mikor, annak nincs jelentősége. Az elévülés pedig az utolsó elvégzett végrehajtási cselekménytől számított öt év eltelte, illetve ezt hosszabbította meg a dh1 tv. másfél-két évvel. Aligha állapítaná meg neked a bíróság, hogy a követelés elévült.

Detti26 # 2016.06.19. 15:21

Nem is irtam,hogy törvényt sértett! Csak az elevulest nem vizsgálják.Nincs szándékomban ezt a végzést megtámadni.Vh megszunteto pert akartam kerni arra hivatkozva ,hogy a végrehajtás 5 évig nem kerhettek mivel nem volt a nevukon.De ezek szerint ezt sem kerhetem mert sose evul el.

gerbera317 # 2016.06.19. 15:14

Egyébként, nem kell odáig elmenni, mert értő olvasással a jelenlegi végzés indoklásából is megtudhatod, hogy így van-e vagy sem. Merthogy a bíróság nem szokott szándékosan törvényt sértve határozatot hozni.

Detti26 # 2016.06.19. 15:11

Köszi a segitseget.

gerbera317 # 2016.06.19. 15:06

Most miért itt vitatkozol??? Támadd meg a jogutódlásról szóló végzést, aztán majd az elutasításból megtudod, hogy így van-e vagy sem!

Detti26 # 2016.06.19. 14:51

Nem nem ertem,az tiszta van vh lap, végrehajt majd megszunik bíróságtól jon a papir a folyamatban levo vh folytatódik az uj jogosult fele, ha megint eladna ujabb bírósági papir ujabb végzés kinek kell tovabb fizetni.Nem így van?

Burn Out # 2016.06.19. 14:39

még mindig nem érted...

Detti26 # 2016.06.19. 14:34

2011 ben tortent a jogutodlas én ugy gondolom hogy ilyenkor ezt be kell jelenteni bizonyos idon belul,hogy a végrehajtás az új bank nevére Menjen.
A végzés 2016.06.18 as keltezésű.
2011 es 2016 között nem volt akinek jogszerűen mehetett volna az összeg,szerintem.

Vagy ezek szerint ha egy bank, kap egy tartozast akkor nem kell egybol bírósághoz rohannia,hogy el a végrehajtási jogával mert ezt megteheti barmikor? A jogutodlas utan akar 5,6 évvel is?? Az ehhez fűződő joga sose evul el?

gerbera317 # 2016.06.19. 14:11

O.k., kérdezni, konkrét tényt közölni még mindig nem tudsz. Mi történt 5 évvel később??? Mikor kelt az a végzés??? És mi van azzal a "nem egyből"-lel??? Ha az a végzés 5 éves, akkor éppen 2011-ben kérték a jogutódlás megállapítását. Nem beszélve arról, hogy jogerős is. És ha most kérték a jogutódlás, akkor mi van? A bíróság helyt adott a kérelemnek. Még mindig nem olvastad el az indoklást???

Detti26 # 2016.06.19. 13:42

Most kaptam végzést 5 évvel később ,ez így szabályos? Nem egyből kellett volna kérni,még 2011 vagy 2012 ben?

gerbera317 # 2016.06.19. 13:34

Ez teljesen szabályosnak tűnik. Egyébként pedig, kaptál egy végzést a jogutódlásról. Annak az indoklásából megtudod, mi miért történt. Ide tök' fölösleges volt írnod.

Detti26 # 2016.06.19. 12:25

Azt már kiderítettem,hogy a jogutódlásról,nem kell értesítőt kapnom,csak engedményezésről.

De ha jól értem,ha még most is kéri a jogutódlás megállapítását,akkor is kérheti mert a DH törvények miatt 2 évvel tolódnak az elévülések.

Detti26 # 2016.06.19. 12:03

Tartoztam allianz banknak 2009 ben végrehajtás lett mert nem mondtam ellent a mokkos levélnek.A bank semmit sem tudott végrehajtani, Önszorgalomból külföldi fizetésből beutaltam neki 3 milliót.

2011 ben az allianz megszünt jogutód az FHB bank..Birósági határozat nem jött ,hogy az allianz bankos végrehajtás jogutódja az FHB

2014 ben itthon kezdtem dolgozni,munkahely irt a végrehajtónak,hogy él e még a végrehajtás.
Végrehajtó visszajelez igen ,de FHB bank részére megy ügyiratszám ugyanaz!!( hogy kérhette a végrehajtó?ha még nem volt bírósági végzés? nekem ez rejtély marad/

2014 dec dh. törvény miatt felfüggesztik a fizetés tiltást.

2016 júniusában kéri az FHB bank a jogutódlás megállapítását a bíróságtól!!!( 2014 ben abban a tudatban voltam jogutódlásnál ez nem is kell csak engedményezésnél)

Most itt tartunk kezemben a végzés,hogy FHB bank a jogutód a 2011.03 ban történt egybe olvadás miatt.

Én eddig azt hittem csak engedményezésnél kell bírósági határozat,de ezek szerint jogutódlásnál is.

Innen jönnek a kérdéseim:

VÉgrehajtás csak érvényes okirattal lehet ,mivel 5 évig nem volt érvényes okiratuk elévült-e.
Nem a DH törvény alatt adták be a jogutódlásról szóló kérvényüket,mert bementem a bíróságra iratbetekintésre, és május 27 tel kérték.

Ebben az estben van egy megszünt Allianzban és egy jogutód FHB más szereplő nincs.

Valami fontos infó kell még?

gerbera317 # 2016.06.19. 11:50

Továbbra sem érted. Íme néhány verzió:

1) Tartozol a banknak. A bank végrehajtást indított ellened, ennek során volt megtérülés is. Időközben engedményezte a követelését valakire. 2014. júliusa óta dh1-gyel szünetelt a végrehajtás. Most, hogy újraindult a végrehajtás, a bíróság végre megállapította a jogutódlást is (mivel dh1 szünetelés ideje alatt semmi nem történhetett, így jogutódlás megállapítása sem). A végrehajtás folytatódik, ahol abbamaradt. Nem évült el sem a végrehajtandó követelés, sem a jogutódlás iránti igény, mert az elmúlt 2 év olyan, mintha nem is lett volna.

2) Tartozol a banknak. A bank engedményezte valakire a követelést. Ez a jogutód végrehajtást indított ellened, ennek során volt megtérülés is. Időközben továbbengedményezte a követelését valakire. 2014. júliusa óta dh1-gyel szünetelt a végrehajtás. Most, hogy újraindult a végrehajtás, a bíróság végre megállapította az újabb jogutódlást is (mivel dh1 szünetelés ideje alatt semmi nem történhetett, így jogutódlás megállapítása sem). A végrehajtás folytatódik, ahol abbamaradt. Nem évült el sem a végrehajtandó követelés, sem a jogutódlás iránti igény, mert az elmúlt 2 év olyan, mintha nem is lett volna.

3) Sem 1) verzió, sem 2) verzió, hanem valami, de a világért el nem árulnád, mi a konkrét tényállás.

Detti26 # 2016.06.19. 11:25

Sajnálom ha így értelmezed.Segítséget kértem,hogy elévülhetett-e a végrehajtás, miután 5 évig nem kérte a jogutód a bíróságtól,hogy az allianz bank helyébe lépjen.

Minden íratott átvettem,voltam a végrehajtónál és egyáltalán nem vagyok biztos abban ,hogy bármiben is a segítségemre lenne,pedig az ő költségét már megfizettem!

Egyetlen kérdésem maradt a többi már nagyjából tiszta, Jogutódlásnál mennyi ideje van a banknak ezt bejelenteni?Van e határidő? Nem engedményezett szerződés hanem jogutódlás.

gerbera317 # 2016.06.19. 10:58

Minden végrehajtás egy szép, kerek, és érthető történet. A "végrehajtási jog" topik nagy része pedig arról szól, hogy az adósok mennyire nem értik az ellenük folyó végrehajtást, mert vagy nem veszik át a nekik címzett iratokat, vagy nem olvassák el azokat, vagy pedig elolvassák de nem értik. Az itt kérdező adósok nagy része még azt sem tudja megítélni, hogy postán érkezett iratnak ki a feladója.

Amit itt lejjebb összehordtál, abból nagyjából az derül ki, hogy a sakktáblányi mozaiknak (gy.k.: 8x8) kb. 3-4 kockája jutott el a tudatodig, és ez alapján követeled itt hőzöngve, hogy valaki magyarázza meg neked az egész táblát. Hát nem.

Javaslom, valami szerény díjazás fejében bízz meg egy erre szakosodott vállalkozót, hogy magyarázza el neked, mi a helyzet. Ha nincs pénzed, akkor még mindig megkérheted ugyanerre az eljáró végrehajtót. De annak tényleg semmi értelme, hogy a kérdéseddel ideböffentesz néhány félinformációt, amiért alig kaphatsz többet vissza, hogy "még olvasni sem tudsz", és persze te leszel, aki vérig sértve hagyja itt a fórumot, hogy "ezek a tuskók még válaszolni sem tudnak".

Detti26 # 2016.06.19. 09:46

Lehet rosszul tettem fel a kérdést,ha a végrehajtásnál jogutódlás történik,akkor mennyi ideje van a jogutódnak ezt bejelenteni? Egyáltalán a bejelentés előtt a végrehajtó határozat nélkül is végrehajthat??

Detti26 # 2016.06.19. 09:36

MI nem létezhet? Egy jogutódlás történt 2011 ben ennek a bírósági határozata jött most ki ,hogy 5 évvel később kérte a bíróságot a jogutódlás megállapítására.
Nem is értem 2014 ben így hogy küldhetett a végrehajtó letiltást amikor még nem volt bírósági határozat..

Igen Gerbera szeretném ha vége lenne már kaptam 1,4 milliót visszafizetve 5,2 és még tiltana 2 milliót.Szerintem bőven ki lett fizetve!

gerbera317 # 2016.06.19. 09:06

A felvázolt tényállás nem létezhet, valamit nagyon félreértettél. Nem látom be, miért kell ezt még külön nyilvánossága is hozni.
Ez a mostani egy újabb jogutódlás lesz.
A dh1-es szünetelés alatt az elévülés is nyugszik tehát ezek az ügyek - a mostani körülmények között - 7 év alatt évülhetnek el.

Burn Out # 2016.06.19. 08:46

Hivatkozhatsz rá, de nem lesz eredményes.

Detti26 # 2016.06.19. 06:29

Jó napot!

Végrehajtás ügyben lennének kérdéseim,Ha a végrehajtást kérő bank jogutódlással megszűnt még 2011.márciusában,és a jogutód végrehajtást kért a végrehajtótól,még 2014 ben a fizetésemre.Ez a DH törvényeknél fel lett függesztve.

Most 2016 júniusában kijött egy végzés a bíróságtól,hogy a jogutód lesz a végrehajtást kérő.

Kérdéseim: HA a bíróság még csak most állapítja meg,hogy ő a jogutód most hoz végzést,akkor a végrehajtó milyen okirat alapján tiltotta a fizetésemet egy évig??
Gyakorlatilag 5 év és 3 hónap alatt nem kérte a jogutód a bíróságtól a jogutódlást,Elévülhetett?
Én azt olvastam,hogy a végrehajtást elévülését csak vh cselekmény szakítja meg.Mivel a jogutódnak még csak most lesz róla bírósági határozata,így akkor hivatkozhatok erre és az elévülésre?