Végrehajtási kifogás - felülvizsgálat


brokkoli88 # 2020.06.29. 12:27

akarom irni "Tapasztalatlan titkarok dontenek sorsok es penzek felett".

brokkoli88 # 2020.06.29. 12:26

kimaradt, hogy "szerinted" alaptalan, de ez lenyegtelen.

Sajnos saját bőrömön tapasztaltam, hogy a titkárok miként alkalmazzák a vht-t. Volt két beadvanyom, amiben erre hivatkoztak. Egyik megemlitette, hogy igazolasi kerelmet kellett volna benyujtani a szerint anyagi jogi hataridon tul erkezett - 15. napi posta es masnap iktatva a birosagon - es igazolasi kerelmet kellett volna beterjesztenem, mert igy hivatalbol elutasitotta. nos, ahogy megtudtam, anyagi eseten nincs helye igazolasnak. Most ilyenkor mit gondoljon az ember? Szeretem az igazsagszolgaltatast... Tapasztalatlan titkarok dontenek sorsok es penek felett.

gerbera317 # 2020.06.29. 11:54

A Vht. eleve egy eljárásjogi törvény. A benne foglalt határidők is mind-mind eljárásjogi határidők. Mi mások lehetnének?
az ügyek 95 százaléka alaptalan, de szerintem nem mindegyik
Ez bölcs következtetés volt. A 95 százalék feltételez 5 százalék kivételt...
Amúgy te valami végrehajtó-vadász vagy? Keresed a visszaéléseiket, és üzletszerűen kifogásokgatsz? Csak mert különféle titkárok - állítólag - eltérő gyakorlatát csak így lehet megtapasztalni, másként nemigen.

brokkoli88 # 2020.06.29. 11:25

Köszönöm a választ. ezek szerint jól tudtam, csak vannak titkárok, akik érdemi vizsgálat nélkül hivatalból visszatutasítják, mondván elkésett és anyagi a határdidő. Kár, hogy nálunk mindenki szabadon dönt ahgy akar.
Lehet, az ügyek 95 százaléka alaptalan, de szerintem nem mindegyik. Nem lehet ugy vélekedni, hogy mindenki hazudik és csak az időt húzza. Vannak végrehajtói visszaélések, csak kevésről tudunk vagy ki sem derül.

gerbera317 # 2020.06.29. 09:34

A kifogás benyújtására nyitva álló 15 nap eljárásjogi határidő. Ha ma kapsz egy neked nem tetsző intézkedést, a mától számított 15. napig adhatod a kifogásodat postára úgy, hogy holnap lesz az 1. (első) nap. Egyébként pedig a végrehajtónál kell benyújtani, úgyhogy csak semmi hiszti, ha esetleg a bíróság visszadobja azt. Ja, és nem elfelejteni a 15 ropi illetéket leróni, mert anélkül bele se tüsszentenek. Egyébként mit számít a határidő? A vh-kifogások 95 százaléka eleve alaptalan, akkor is, ha ügyvéd fogalmazza. A tiéd miben lesz ennél különb?
A részletfizetés szabályait az 52/A. § állapítja meg. A kérelem két legfontosabb eleme, hogy kérni kell (tehát nem kifogásolni!), valamint legalább a felajánlott első részletet is oda kell a kérelem mellé tenni.

brokkoli88 # 2020.06.28. 17:24

Megertem, hogy nem tetszik nekik, h kozvetlenul a birosagnak kuldik az ugyfelek a leveleket.

A hatarido meghatarozasara en ezt talalatam - Civilisztikai Kollegiumvezetok Orszagos Ertkezleztenek 2019- apr. 16-an elfogadott allasfoglalasa szerint:
"A Vht. 217. § (2) bekezdése szerinti 15 napos határidő anyagi vagy eljárásjogi határidő?
A végrehajtási kifogás a végrehajtás foganatosítása során előterjeszthető jogorvoslat. Mivel előterjesztésére a már megindult végrehajtási eljárásban kerülhet sor, a Beisz 84. §-a értelmében a végrehajtási kifogás nem tekinthető kezdőiratnak. E jogorvoslat benyújtására biztosított határidő – hasonlóan a további jogorvoslatok benyújtására előírt határidőkhöz –nem anyagi jogi, hanem eljárásjogi jellegű."

Viszont vannak birosagi titkarok, akik anyagianak tekintik.... Akkor mi a teendo?

brokkoli88 # 2020.06.28. 17:15

Ket kerdes volt.
Az első nem végrehajtási kifogas, en is tudom, de nem akartam tovabb keresgelni a forumokban...

  1. A reszletfizetes kerelmezesenek mi a hivatalos eljarasa?
  2. Végrehajtási kifogás benyujtasa a 15. napon postai tortenik, akkor az elkesett? en ugy tudom, ez eljarasjogi hatarido, nem pedig anyagi. Ez igy helyes?
brokkoli88 # 2020.06.28. 16:06

tisztelt Fórumozók!
Két kérdésem lenne:

  1. Végrehajtási kifogás benyújtásra 15 nap, de kézhezvétel napja nem számít bele. Ha postán a 15. napon közvetlenül a bíróségra lett feladva és másnap a bíróságra érkezik, akkor az elkésett? Ezanyagivahy eljárásjogi határidő?
  2. Mi a hivatalos eljárás részletfizetés kérésére? Mikor és hogyan állapíthat meg saját hatáskörben részletfizetést a végrehajtó? Ez az iraton másként jelenik meg?

Előre is köszönöm!

gerbera317 # 2020.06.10. 11:39

1. Nincs rendben.
2. Nem érinti.
3. Helyesen járt el.
4. Egy végrehajtáshoz (is) értő ügyvéd nem hátrány.

Verike # 2020.06.10. 11:15

Sziasztok!

Kérdéssel fordulnék hozzátok! Tavaly júliusban, megnyertem egy ingatlan árverést, amely után július végén, az adós kifogással élt! A kifogás elbírálásával kapcsolatban sokáig türelmes voltam, aztán októberben, amikor már elég sok idő eltelt, elkezdtem érdeklődni a végrehajtónál az üggyel kapcsolatban, majd később a bíróságon is. Túl sok érdemi információt nem kaptam, folyamatosan leráztak azzal, hogy folyamatban van.

A helyzet az, hogy még mindig nem történt döntéshozatal az ügyben, viszont a héten, bent voltam a bíróságon és ott egy két érdekes információt adott az ügyfélszolgálatos.
Azt mondta, hogy azért ilyen lassan halad az ügy, mert az árverési kifogás mellett, van még egy folyamatban lévő ügy, amit összevontak ezzel és emiatt nem történt még döntéshozatal!
A másik ügy, ahogy azt elmondták a bíróságon, jogutódlással kapcsolatos, 2015-ben, a végrehajtást kezdeményező ügyvéd visszaadta a praxisát és átadta az ügyet egy másik ügyvédi irodának, ha jól értettem, ezzel kapcsolatban élt valaki kifogással, ami miatt az ügy a mai napig nem zárulhatott le. Egyébként ez a kifogás 2015-ben lett beadva.
A kérdésem az lenne, hogy

  1. Rendben van-e az, hogy ezt a két ügyet egyben kezelik?
  2. Egy ilyen jogutódlás kérdés, direkt módon érinti-e a végrehajtási eljárást, így kihatással lehet-e az árverésre és annak eredményére is?
  3. Egyáltalán, ha volt egy lezáratlan ügy, akkor a végrehajtó helyesen járt-e el, amikor árverésre bocsájtotta az ingatlant?
  4. Van-e bármilyen lehetőségem, hogy a saját érdekeimet képviseljem ebben a fázisban?

Köszönöm előre is a válaszokat,

gerbera317 # 2020.05.31. 13:06

...mást fog megállapítani?

gerbera317 # 2020.05.31. 13:04

Miről beszélsz? Az árverési hirdetményen rajta van az árverés kezdő és záró időpontja percre pontosan. Egyébként 60 napig tartott az árverés. Az árverés napját is tudod, hogy mikor volt, mert az rajta van az árverési jegyzőkönyvön. Ezt csak tudod, hiszen ez ellen nyújtottál be a végrehajtási kifogást. Nemde?
Vagy az a kifogás tárgya, hogy nem kaptál árverési hirdetményt? Dehát a bíróság megállapította, hogy kaptál. Ezért utasítottak el. Nem hasukra csapva állapították ezt meg, hanem a rendelkezésre álló okiratokból. Mégis miből gondolod, hogy a másodfok mást fog megállapításai?

Anitamarto # 2020.05.31. 12:16

Árveres időpotjaról nem kapunk hívatalos értsítést.

gerbera317 # 2020.05.31. 12:14

kérdésére

gerbera317 # 2020.05.31. 12:11

15 nap. Sherlock kérdésre nem tudsz válaszolni?

Anitamarto # 2020.05.31. 11:36

Csak izgulok érte azért kérdeztem mennyi idő szokott lenni erre megadva, és hogy a veszelyhelyzet befojásolja-e ezt az időt. Meg nem kaptam meg a végzest. Fellebezesre mennyi napot szoktak megadni?

Sherlock # 2020.05.31. 11:07

Le lesz írva a végzésben. De azt aki nyilvánvalóan alaptalan fellebbezéssel él az elutasító végzéssel szemben, a másodfok pénzbírsággal sújthatja.

De mi volt a végrehajtási kifogás alapja? Sikeres árverezésnél talán 2-3 esetkör van, ami előfordulhat hibaként, de azokat meg szinte soha nem követik el.

Anitamarto # 2020.05.31. 10:53

Tisztelt Fórumozok!
Házam árverést követően kifogással éltem, de a bíróság elutasította. Szeretnem megtudni mennyi időm van, ameddig fellebbezhetek a birósági dömntés ellene? Van határidő vészhelyzetbe? Mikor fog jogerőre emelkedni a döntés? Nagyon ideges vagyok miatta. Köszönöm előre is!

S.Attila # 2020.05.13. 13:08

Igaz, ezt nem gondoltam át rendesen, köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.13. 12:36

Nem pontos ez a megfogalmazás. Tudniillik adásvételi szerződést kötni eladóként olyan ingatlanról is érvényesen lehet, amely nem az eladó tulajdona. (Az ezzel ellentétes, közkeletű vélekedés a nemo plus iuris elv félreértésén alapul.)

gerbera317 # 2020.05.13. 10:30

Eladni csak saját tulajdont lehet. Ha végrehajtási kifogás van folyamatban az árveréssel kapcsolatosan, akkor az ingatlan még nem az árverési vevőé, így értelemszerű, hogy el sem adhatja azt. Ha viszont már az árverési vevőé az ingatlan, az annak a jogkövetkezménye, hogy az árverés már korábban jogerős lett. Megismétlem: jogerős! Tehát jogorvoslattal már nem támadható, és a bíróság is eszerint fogja majd kezelni a vh-kifogást. Az árverési vevő pedig a saját tulajdonával azt tesz, amit akar.
Igazi kérdésed nincs?

Grave7 # 2020.05.13. 10:26

@S.Attila:
Igen.
Igen.

S.Attila # 2020.05.13. 09:58

Újabb kérdéssel fordulok a végrehajtási joghoz értőkhöz.

Eladható az árverésen megvett ingatlanrész az ingatlan rész másik tulajdonosának (az a rész tiszta), ha végrehajtási kifogással élt közben a végrehajtás alatt álló tulajdonos? Arra gondolok, hogy pl. ügyvédi letétbe kerüle az adásvételi, illetve a kialkudott vételár. Aztán ha a bíróság elutasítja a végr. kifogást, vagy visszavonja létrejön az üzlet. Persze ha a kifogást elfogadja a bíró akkor meg semmis.

Tényleg, vissza lehet vonni végrehajtási kifogást?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.29. 14:23

Rosszul értetted. Ha több végrehajtás van az adóssal szemben, akkor pont hogy 50%-ot vonhatnak le. (Sőt, annyit kell levonniuk!)

patriota # 2020.04.29. 13:12

Kedves Gerbera 317
Valóban ezirányú volt a kérdésem és ha jól értettem, ha a nnettó fizetése 200 ezer akkor nem hajthatnak végre 33+17 %-ot, csak 33 -at.Köszönöm szépen a segítségedet.