Fórum Végrehajtási jog régebbi elöl     új hozzászólás

Végrehajtási kifogás - felülvizsgálat

pozsjozs # e-mail 2019.08.31. 12:07

Ok.Bocs.

gerbera317 # e-mail 2019.08.30. 23:45

Csűrcsavar =/= zűrzavar. A többit majd megmondják neked mások.

pozsjozs # e-mail 2019.08.30. 23:00

Tisztelt gerbera317
Ez az "Egytelenegy."Biztos? Ebben jogi csűrcsavarban számomra hihetetlen.
Az adós 11 évig élt a házban és nem fizetett senkinek semmit
sem bérlet,sem albérlet,sem törlesztés.Zsebre vágott 26 milliót.
Valóban itt a befejezés)Vagy csinálja mindenki így?

gerbera317 # e-mail 2019.08.26. 15:11

Ennek a másodfokú végzésnek mennyi az elbírálási ideje.
Ugyanannyi, mint elsőfokon. Vagy kevesebb. Vagy több.
Meddig lehet ezt az idő húzást csinálni.
Nem ő húzza az időt. Ő csak beadványokat ad be, meg fellebbezget.
Vagyis hány fellebbezési lehetősége van
Egytelenegy.

pozsjozs # e-mail 2019.08.26. 14:02

Köszönöm.
Bár némi változás történt,az elutasító végzés ellen felebeztek 08.07-én.Kérdésem.:
Ennek a másodfokú végzésnek mennyi az elbírálási ideje.
Meddig lehet ezt az idő húzást csinálni.
Vagyis hány fellebbezési lehetősége van. Végtelen?

gerbera317 # e-mail 2019.08.18. 10:25

Először is, ki kell fizetni a vételárat a jogorvoslatot elbíráló határozat jogerőre emelkedésétől számított 15 napon belül, különben a vevő az előlegét elveszti. Rémlik, mintha ez már megtörtént volna, és azóta is ott áll a pénz. Ebben az esetben ugrás a következőre:
Másodszor, következik az adós kiköltözése, aminek a határideje jogorvoslat előterjesztése esetén az erről szóló határozat jogerőre emelkedésétől számított 15. nap.
Mindeközben a végrehajtó megküldi az árverési jegyzőkönyv másolatát az árverési vevő részére az árverési vétel igazolása céljából, valamint az ingatlanügyi hatóság részére az árverési vevő tulajdonjogának az ingatlannyilvántartásba való bejegyzése végett is.
Ha a kiköltözésre a fenti időpontig nem került sor, az árverési vevő a kiköltözési határidő lejártát követő 15. napig kérelmezheti az ingatlan kiürítését. A végrehajtó a kérelemről a lakóingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőt tájékoztatja. Az ingatlan kiürítése iránt akkor fog intézkedni, ha a jegyző részére megküldött tájékoztatástól 60 nap eltelt. A téli moratórium november 15-ikével kezdődik, úgyhogy akár még az idén birtokba is veheted az ingatlant.

pozsjozs # e-mail 2019.08.16. 16:41

Eddig igazad volt kedves gerbera317 a jogi kifogást elutasították.Mi lesz a továbbiakban?Értékes ember vagy!
Köszönöm.

pozsjozs # e-mail 2019.07.14. 17:03

Köszönöm.

gerbera317 # e-mail 2019.07.14. 14:05

Ez legkevésbé sem szól az árverési vevőről.

pozsjozs # e-mail 2019.07.14. 13:17

Kérdés.
Nem tudom ez mennyire aktuális a a végrehajtó általi értesítésemmel.
Az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett jogok jogosultjainak értesítése *
140/B. § * (1) * Az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett jogok jogosultjai részére a végrehajtó valamennyi szükséges tájékoztatást - ha nem ismert más cím - az ingatlan-nyilvántartásban feltüntetett, illetőleg az ingatlanügyi hatóság által közölt címre küldi meg.

(2) A tájékoztatás megtörténtéhez fűződő jogkövetkezmények az (1) bekezdésben megjelölt címre történő kézbesítéshez fűződnek, az eljárás folytatásának nem akadálya az, ha e címre történt kézbesítés sikertelen.

pozsjozs # e-mail 2019.07.13. 23:49

Köszönöm.
Bár akár milyen módon veszed az ingatlant a kockázat benne van,hogy nem költöznek ki, csak a pénzt zsebre teszik.
Amit hiányolok a tájékoztatási kötelezettség az árverési vevő felé,sem a végrehajtó sem a bíróság felől nincs.Az mellékes,hogy a pénzem náluk van számlán,elmaradt haszon híján.A 15 napos kilakoltatási kérelmi határidő betartásával nem tudok mit kezdeni!Hiszen ha kicsúszom külön pert kell indítani a kilakoltatás iránt.Nem kevés költségért.Kedves gerbera317
"Látom, nem vagy képes felfogni." Hát ezt.

akhilleusz48 # e-mail 2019.07.10. 10:46

pozsjozs

senki nem kötelezett arra,hogy árverésen vegyél ingatlant.piacon kell venni.
(ezeket én már megkaptam)
nekem nem az első ilyen vételem.fel voltam készülve,hogy akár 1 évig is elhúzhatja az adós!
volt mikor egy megbeszélt időpontra kiköltözött, más az időt húzta...elég idegőrlő,de erre fel kell készülni előre és tájékozódni,nem csak licitálgatni eszetlenül.
mivel az 1 évből fél év a moratórium azért eléggé benne van a pakliban,hogy nem 2 hónap alatt kapod meg az ingatlant.
a pénzed egy letéti számlán van a végrehajtónál(van aki vissza utalja amíg le nem zárul,de inkább NEM.;-).)

gerbera317 # e-mail 2019.07.07. 19:30

Látom, nem vagy képes felfogni. A megfizetett árverési vételárat nem használja senki, nem kamatozik, nem történik vele semmi. A végrehajtó letéti számláján van, és arra vár, hogy az árverés jogerős legyen (vagy rosszabb esetben, hogy az árverést megsemmisítsék).
Az árverés pedig akkor lesz jogerős, ha azt a végrehajtó az árverést követő 30 nap elteltével megállapította, vagy az időben előterjesztett jogorvoslati kérelmet jogerősen elutasították. Erről az árverési vevőt - jobb híján - a végrehajtó szokta értesíteni.
Nem kéne oktatni a fórumot, mi a lényeg, amire annyira oda kéne figyelni. Ha TE figyelnél, már régen megtaláltad volna a vevő jogai című topikot, ahol nagyjából kéthetente kell leírni ugyanazt, ugyanazokra a kérdésekre. Mert mindenki olyan veszettül figyel...

pozsjozs # e-mail 2019.07.07. 15:35

Van különbség a „nálam van a pénz"és a „nem nálam van a pénz" között.Az ide-oda kapkodás helyett nem ártana a lényegre figyelni.
Már értem:Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.06.30. 12:45

(A másik helyen is csodálkoztam. :) De kérni bármit lehet.)

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2019.06.30. 12:39

Kicsit csodálkoztam is. :) De kérni bármit lehet.

www.kbs-ugyved.hu

gerbera317 # e-mail 2019.06.29. 22:19

Bocs, ezt nem ide akartam.

gerbera317 # e-mail 2019.06.29. 22:19

Egyszerűbb lenne elengedést kérni. Méltányosságból.

gerbera317 # e-mail 2019.06.29. 22:12

nálam van a pénz,ebből károm van. Valakinek haszna
Ha kérdésed van, kérdezz. De ne állíts valótlant! Szerintem ehhez nem kell jogi egyetem.

pozsjozs # e-mail 2019.06.29. 22:06

Valóban a Nagy "szájtépés" közepette azt szeretném megtudni
az árverés mikor jogerős és erről értesítést kapni.Kitől,folyamatos hívogatás nélkül?Bíróság,végrehajtó?
Valóban egyszerűbb a 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtást olvasgatni. És a jogi egyetemet elvégezni mint itt érdemi felvilágosítást kapni.Hogy kinél milyen letétben
nekem mindegy nem nálam van a pénz,ebből károm van.Valakinek haszna.

drbjozsef #   2019.06.29. 21:18

Kérem csak jogszabály alapú megalapozott hozzászólást kértem, nem kioktatást.

Bocs. Akkor : 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

gerbera317 # e-mail 2019.06.29. 21:05

Jogom van tudni mi van a pénzemmel ha nem nálam van
Hát akkor tud meg: a végrehajtó lététként kezeli. És senki nem használja.
Az előzményben nem írod, milyen tájékoztatást vársz a végrehajtótól, és most mégis itt téped a szádat. Hát akkor tudd meg: legfeljebb arról tájékoztathat, hogy jogorvoslat kérelemmel élt az adós (vagy valaki) és ennek jogerős elbírálásáig az árverés sem jogerős. De ezt talán eddig is tudtad. Vagy mi.

pozsjozs # e-mail 2019.06.29. 20:54

Nem mondtam,hogy elvesztettem csak azt nincs nálam más használja.
A pénz nem játék.Jogom van tudni mi van a pénzemmel ha nem nálam van.A végrehajtási törvény tartalmaz-e tájékoztatási kötelezettséget? .Én tájékozódtam.
Kérem csak jogszabály alapú megalapozott hozzászólást kértem, nem kioktatást.
Köszönöm.

gerbera317 # e-mail 2019.06.29. 20:40

Az előzményben nincs, hogy elvesztetted volna a pénzedet, és nem is következik belőle. Most mégis ezt állítod. Nem kéne!

drbjozsef #   2019.06.29. 20:21

pozsjozs,

Igen, sajnos az árverési vétel ilyen játék.
A szabályok adottak előre, aki ennek tudatában vág bele, nemigen panaszkodhat, aki meg tájékozódás nélkül, az pláne.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.