Tartozás elévülés


drbjozsef # 2019.02.23. 07:14

Ki tudna erre biztos választ adni?

Egy biztos : hogy biztos válasz senki.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.02.22. 16:09

A 2014. március 15. előtt kötött szerződésekre a régi Ptk. elévülési szabályait kell alkalmazni.

Ronaldo71 # 2019.02.22. 15:54

Üdvözlök mindenkit!
2011-ben vettem fel Áruhitelt 147 ezer ft-ot a Credigen Banktól.
Az Intrum Justitia 1 millió 400 ezer ft-ot követel rajtam,mondtam nekik hogy hajlandó vagyok a tőkét kifizetni-elzárkóztak.Hivatkoztam az elévülésre azt mondták ne ringassam magam benne -inkább fizessek ugyanis emiatt a tartozás miatt szerepelek a KHR lISTÁN és a tartozás soha nem fog elévülni!Mondtam hogy 2014 óta megszűnt hogy bármilyen felszólító levél újra indítja az elévülést,az volta válasz hogy csak az azutáni-2014-től kötött szerződésekre igaz.
Mi tévő legyek?Akkor most elévült a tartozás,vagy nem?Ha jól tudom 10 év után le is kellett volna venni a KHR listáról!?Vagy csak be a karnak húzni?Ki tudna erre biztos választ adni?Előre is köszönöm!

tudatlan3 # 2017.01.16. 07:52

Köszönöm gerbera!

Holnap megyek a végrehajtóhoz

Megírom mi történt.
Üdv.

gerbera317 # 2017.01.16. 07:35

Nem hiszem el, hogy magadtól nem találod ki, mit kell tenned.
1. Ha lefolytatta a 41-et, kérd tőle, hogy közölje az eredményt.
2. Ha nem folytatta le, kérd, hogy tegye meg, mert köteles rá.
3. Ha erre sem teszi meg, kérd a bíróságot, hogy utasítsa a végrehajtót a 41 lefolytatására.
Ezt kell tenned, ezt magadtól is kitalálhattad volna.
4. Ha lefolytatta, és az eredmény az, hogy a vh-kérő elismerte az elévülést, akkor a végrehajtás már be is fejeződött (a továbbiakban nem szünetel, hanem befejeződött, és ugyanúgy irattárban fog megrohadni, mintha csak szünetelne).
5. Ha lefolytatta, és nem a 4. pont szerinti az eredmény, akkor két eset lehetséges:
5a. A vh-kérő nem válaszolt. Ebben az esetben a végrehajtó beterjeszti az iratot a bíróságra.
5b. Válaszolt de nem ismerte el az elévülést (nehéz elképzelni). Ebben az esetben megszüntetés iránti pert indíthatsz a vh-kérő ellen.

tudatlan3 # 2017.01.16. 06:37

Vh-ügyes

A végrehajtó a füle botját sem mozdította.Jegyzőkönyveztettem a vht 41.-et, hogy a tartozás szerintem elévült mert több éve nem volt benne semmi mozdítás.
Semmit nem csinált.

Mit tegyek?

Vh-ügyes # 2017.01.16. 04:32

Tud -e vajon a végrehajtó a végrehajtást kérőkkel együtt/egyetértésével olyan dokumentumokat létrehozni, melyek alapján az elévülés nem történt meg?
van benne vmi...
bár megjegyzem, a cselekményeknek sorszámuk van (de biztos, kijátszható...)

runningman # 2017.01.15. 19:28

Egyébként meg nem kell rosszban lenni a végrehajtóval, pl én felajánlottam a múltkor, hogy a pluszmunkája költségét kifizetem neki ha gondolja mikor kértem tőle egyet. De azt mondta nem gond, ne fizessem ki, egymillíó lap és ügy közt még egy nem baszik egy őtést se.

Ez az elévült tartozás téma egy potenciális aranybánya.

runningman # 2017.01.15. 19:24

gerbera, ha nem törölteti az adós a már rég elévült vh-t, akkor az ott lebeg a feje felett az idők végezetéig.

Tegyük fel, hogy korrektebb vagyonhoz jut az adós. Új adósság, végrehajtóhoz kerül az ügy. Az "meglátja" az új vagyont. Megnézi, hogy a nyilvántartásában ott lapul összesen 50m rég elévült követelés. Milyen jó lenne annak a behajtási jutaléka. Netán némi extra. Tud -e vajon a végrehajtó a végrehajtást kérőkkel együtt/egyetértésével olyan dokumentumokat létrehozni, melyek alapján az elévülés nem történt meg?

Ugye?
(utána meg jöhet az adós panaszkodni ide)
(mint ahogy vállalkozása megindításának napjától őrizget egy-két üres kp-s számlatömböt némelyik vállalkozó...)

Grave7 # 2017.01.11. 21:07

@Erika 1995: Esetleg a perújítás lehetőségét (Pp. 261. §) még meg lehet vizsgálni (hasonlóan elkésett ügyben hallottam ilyenről), de erre a fórum nem alkalmas, iratokkal együtt javaslom ügyvéd felkeresését.

Grave7 # 2017.01.11. 19:47

@Kheni: Az ellentmondás feladásának dátuma számít a 15 napja szempontjából. Közjegyző majd a postafiókból felveszi a leveled és intézkedni fog az alapján. Ha a "postafiókba rakástól" számítva 15 nap eltelt, hívd fel közjegyzőt és érdeklődj, hogy megkapta-e leveledet és mi fog ezután történni.

Erika 1995 # 2017.01.11. 19:45

Köszönöm a segítségeteket..

Vh-ügyes # 2017.01.11. 19:42

az elévültség joghatásának kiváltása egy bonyolult protokolláris eljárás
ne akarj agyat műteni a konyhapulton
kérj segítséget

Erika 1995 # 2017.01.11. 19:37

Akinél voltam tegnap ügyvédnel ezt hangoztatta hogy jogvesztett tartozás.. És még csak annyi hogy 2013 -ig egy behajto cégnél volt majd utána került az intrumhoz..

gerbera317 # 2017.01.11. 19:36

a legújabb gyakorlat szerint akkor is, ha még sem próbálta az adós a Vht. 41-et
...aztán megkeresi a bíróság a végrehajtót, utasítva, hogy folytassa le a 41-et. Ha erre gondolsz, akkor valóban befogadja.
A végrehajtás nemperes eljárás, ezért főszabály szerint is először nemperes úton kell megkísérelni a megszüntetését. Egy normális bíróság ragaszkodik ehhez.
Tudatlan szarával az a gond, a behajthatatlansággal szünetelő, és azóta egyébként is elévült végrehajtással ez gyakorlatilag már megtörtént. A kekeckedésének akkor lenne alapja, ha a vh-kérő kérte volna a végrehajtás folytatását. De így csak költséget generálva packázik mindenkivel, miközben ő maga elfelejtett fizetni. Ha velem csinálná ugyanezt, tudnám, hogyan szopassam meg.

Erika 1995 # 2017.01.11. 19:34

Persze szívesen elmondom a történteket. 2001 ben a szüleim személyi kölcsönt vettek fel, amit torlesztettek is. Majd 2002 januárban apukám hirtelen elhunyt,édesanyám 3 hónapra rá össze törte magát koponyaalapi törest szenvedett, azóta kizaro gondnokság alatt áll mentálisan sérült lett. Megvolt a hagyatéki stb. Majd 14 év után kapunk egy levelet hogy fizessünk ki 1.0014000. Ft.. Felvettem a kozjegyzovel a kapcsolatot hogy ez mi, be kért minden papírt, gyámsági határozat, halotti kivonat, ez tartott 3 hónap levelezesbe, majd közölte nem felül bíráló szerv vegyem fel az Intrummal a kapcsolatot,Felvettem, az Intrum elkuldott egy levelet számomra hogy jogerős bírósági vegzesre megszunteti a letiltast anyukám nyugdijabol.. Voltam ügyvédnel, ő azt mondja ki futottunk az időből, mondom neki de könyörgöm a kozjegyzovel levelezgettem eddig, de ő is megmondtam hogy ez elévült, sőt a végrehajto is..igen de most csak falakba utkozom..

Vadsuhanc # 2017.01.11. 19:26

Még annyit csak... olyan nincs, hogy "jogvesztett" tartozás ( Ha elévülésre gondolsz ) A tartozás még meg nem fizeted nem "jogvesztett".... Vagy megfizetetted ?

Vadsuhanc # 2017.01.11. 19:22

Szerintem letojtad a felszólításokat, a fmh-et és a végrehajtót.

Mást nem tudok elképzelni az általad leírtrak alapján, de gondolom részletesebben is leírod mi történt.

Erika 1995 # 2017.01.11. 19:19

Tiszteletem mindenkinek! Mondja meg nekem valaki hogy jogveszett tartozast, sőt elévült tartozast hogy hajthatnak be? 10 évig ült rajta egy behajto cég. Aki még értesítés se küldött majd az Intrum ezt a tartozast ami már jogveszett megvasarolta, és most már jogerős végzés van róla a letiltasra.. Sőt 144 000 ezer tőkére rá rak 800000 ezer Ft kamatot... Hogy van ez???? Valaki magyarázza már el legyen szíves..
Köszönöm..

Vh-ügyes # 2017.01.11. 19:06

tudatlan

tisztázd a helyzetet!
végrehajtó lefolytatta a 41-et (igen-nem)

  • igen (mi lett az eredmény? 1.elismerte, 2.nem ismerte el, 3. nem válaszolt)
  • nem (miért nem: 1. nem kérted tőle 2. nincs hatásköre és nem utasította rá a foganatosításért felelős bíróság)
  • igen 1. vége a történetnek
  • igen 2. végrehajtási pert indítasz
  • igen 3. kérelmezed a végrehajtás megszüntetését
  • nem 1. kérd tőle
  • nem 2. kérd a bíróságtól, hogy utasítsa
végrehajtó1 # 2017.01.11. 18:18

Pontosan. Ott a pont Obudafannál.

ObudaFan # 2017.01.11. 18:15

Befogadja a birosag akkor is, ha nincs eredménye a Vht. 41. szakasz alapján. ( Megjegyzem, a legújabb gyakorlat szerint akkor is, ha még sem próbálta az adós a Vht. 41-et, de azért adosi szempontból celszerubb azzal indítani.

Poruljárt_Attila # 2017.01.11. 18:10

Dede, a kézbesítési vélelem nálad is működik.

ius latratus # 2017.01.11. 16:41

S akkor mi van, ha a közjegyző postafiókjában landolt az ellentmondás?

Kheni # 2017.01.11. 16:28

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy fizetési meghagyást kaptam ellentmondtam de nem vette át a közjegyző postafiókba került a levelem. ilyenkor mi van? pénteken jár le a 15. nap (12.29.-én vettem át és 04.-én adtam fel a levelet, 01.06.-án rakták postafiókra) adjam fel újra? így nem is érvényes hogy nem vették át?

Segítségeteket előre is köszönöm Kheni