kis segítség egy kezdőnek


Legislator # 2008.09.25. 14:59

És lett?


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2008.09.25. 03:34

Legislator

És milyen igaza volt....

Én egy Fővárosi Bírósági bíróról hallottam, aki elment közjegyző-helyettesnek, azzal a reménnyel, hogy egyszer talán közjegyző lehet belőle...

Impossible # 2008.09.24. 18:59

guba,

azt hiszem, értjük egymást. A lényeg, hogy ne oltogasd az embereket, törekedjünk normálisak maradni. Csak ezt akarom. :D

Legislator # 2008.09.24. 07:40

Egyjogász,

Körülbelül három-négy éve mondta egy egyetemi oktató (a nevére nem emlékszem) talán az MJE egyik jogászgyűlésén, "hogy ma a volt miniszterek is sorban állnak, hogy közjegyzők lehessenek, és nekik sem biztos az esélyük." Úgy emlékszem, hogy az illető, aki mondta, közjogász volt, de bennem csak a mondat maradt meg, olyan jól hangzott.


Sunshine after the rain.

guba # 2008.09.24. 06:14

ha te azért jársz a fórumra, hogy szitkozódj, akkor inkább keress más helyet. Ebből elég volt.

Impossible! Nem szeretek magamról írni, mert azt gondolom, hogy ez egy szakmai fórum, és az ilyesmire senki nem kiváncsi. Mégis elmondom neked, hogy én első sorban tanulni, és értelmes vitákat folytatni járok fel ide. Többen sajnálkozták már azért, hogy ez a korábban sokkal színvonalasabb jogi fórum elmegy egy bulváros irányba. Itt ebben hátsó rovatban még van is ennek helye. Bár kétségtelen, hogy az utóbbi időben itt felvetett szerintem teljesen meddő vitákhoz, és az itt értekező egyes hozzászólokhoz én csak legfeljebb cinikusan tudok hozzászólni. Valóban te is ezek közé tartozol, de ha visszaolvasol, akkor meg fogod látni, hogy ennek ellenére nem én kezdtem személyeskedni veled, hanem te velem. Én toleráns vagyok a bárgyú fontoskodással szemben is, mert úgy gondolom, hogy virágozzék száz virág! De ne te mondd már meg azért, hogy mikor elég! Nem hinném, hogy te lennél az arra hivatott személy, aki megmondja nekem, hogy mikor menjek haza. De, ha gondolod, hívd fel rám a moderátor figyelmét, ha kitiltanak, nem fogok visszajönni.

Egyjogász # 2008.09.23. 21:41

Kire gondolsz? Én így hirtelen jogi szakvizsgával rendelkező, a politizálással felhagyó volt miniszterekről annyit tudok, hogy egy visszament ügyvédnek, a többi meg az egyetemre tanítani.
De melyikből lett közjegyző?

Legislator # 2008.09.23. 19:51

Mára ígértem a kutatójogászokról való leírást, de eddig dolgoztam, úgyhogy holnap.

Könnyen gyorsan közjegyzőnek lenni: esetleg ha jogi szakvizsgával rendelkező volt miniszter vagy, lehet esélyed. Komolyabbra fordítva: ha a kezdetektől közjegyzőnek készülsz, írogatsz évfolyam-szak-és egyéb dolgozatokat, pályamunkákat, keresed a kapcsolatot, és nagyon akarod, összejöhet. Ismerek olyan srácot, aki közel jár ez ügyben a végső sikerhez.

OFF
Látom KBS összeboronálja a párokat:-)))
ON


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.09.23. 19:50

hunfrakk,

egy közösség képes önmagát formálni, és ha ezt a közösséget azért hozták létre, hogy értelmes vita folyjék, az ezt akadályozókat figyelmeztetni kell, vagy pedig teljesen figyelmen kívül hagyni. Egyelőre a figyelmeztetésnél tartok, mivel bízom abban, hogy észreveszik magukat. Ha mégsem, akkor figyelmen kívül fogom őket hagyni.

hunfrakk # 2008.09.23. 19:31

hát kellett ez?....................
oh, magyar jogász ifjúság..........
bezzeg...

Impossible # 2008.09.23. 19:27

guba,

ha te azért jársz a fórumra, hogy szitkozódj, akkor inkább keress más helyet. Ebből elég volt.

guba # 2008.09.23. 17:48

Igazad van hunfrakk, én mindig törekszem rá, hogy ne bántsak meg senkit feleslegesen.

hunfrakk # 2008.09.23. 17:36

miért lenne Impossible - Cicafiú?
ne bántsuk meg egymást feleslegesen
nem ér annyit az egész

guba # 2008.09.23. 15:18

Foglakozz inkább a külügyminisztériummal, meg a nagykövetségekkel! :)

guba # 2008.09.23. 15:16

Miért fáj az neked Cicafiú, ha én magamat minősítem? Ne szólj akkor bele, mert felzaklatod a szép lelkedet, és álmodban majd kiver a hideg veríték.

Impossible # 2008.09.23. 11:47

Ksb,

Azt hiszem, ez a kérdés nem tartozik a topic tárgykörébe.

guba,

A hozzászólásaiddal saját magadat minősíted, és mivel ezt láthatóan nem vetted észre, gondoltam szólok. A személyeskedést valóban illendő lenne mellőzni, úgyhogy részemről a vitát lezártnak tekintem.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.23. 07:54

Volt itt egy kacsatípusú versenyző egy időben, aki azt mondta, "nemzetközi jogi területen" dolgozik. Keress rá, aztán kérdezd őt. Szerintem neked tetszeni fog, Kacsa is hogy bejött.
Tényleg, tudom, hogy intim dolog, de annyira kíváncsi vagyok: randiztok már?

guba # 2008.09.23. 05:30

guba,

moderálhatnád magad, ez nem a játszótéri homokozó. :D

A moderálást hagyd a moderátorra. Ha "az indulataid átvették az irányítást" akkor meg igyál meg egy sört, az meg fog nyugtatni. Ha nem, akkor még egyet és máris sokkal liberálisabb leszel.

Impossible # 2008.09.23. 01:39

Valaki írhatna a külügyi pályákról is (pl. Külügyminisztérium, esetleg Nagykövetségek stb.). Itt szerintem mégnagyobb a tájékozatlanság, mint a hagyományos jogi pályákat illetően (bár lehet, hogy kevesebbeket érdekel, mint pl. engem :) ). Szóval szívesen olvasnék egy érdemi hozzászólást ebben a témában. Tudom, hogy Kacsa ebben - kivételesen - nem kifejezetten van otthon, ezért másokra is számítok. Viszont azok, akik úgy érzik, hogy az indulatok átvették felettük az irányítást, előbb nyugodjanak meg kérem, és csak ezt követően adjanak hangot gondolataiknak. Köszönöm. :)

Impossible # 2008.09.22. 22:57

guba,

moderálhatnád magad, ez nem a játszótéri homokozó. :D

Kacsa11 # 2008.09.22. 21:30

Kedves hunfrakk,

ámen.

hunfrakk # 2008.09.22. 18:46

oh, béke, béke,
legyen vége már

guba # 2008.09.22. 18:42

de miért nem irsz inkàbb a témàhoz?
nem hiszem, hogy ne tudnàl pl. a vidéki irodàkról irni…

Kacsa, Kacsa, hát illik ezt?! Ennyire értékeled Béla jogi zsenijét, hogy a vidéki irodákról gondolod, hogy értekeznie kellene? Ez nagyon jó, főleg tőled!
Dagobert bácsi hazatért a nagy világból, elmondja neketek gyerekek, hogy mi van a határainkon kívül, és hogy Béla se nézzen tátott szájjal, ha összeszedte a gondolatait, beszélhet a vidéki irodákról!
(Majdem leesek a székről a röhögéstől, amíg ezt írom.)

inkàbb legyek dagàlyosan fontoskodó, mint primitiven bunkó…

Ez egy reális célkitűzés végre, csak még kell rajta dolgoznod. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.22. 17:16

Maradt a benősülés.:) (Örökbe már nem fogadhatnak.)

Egyjogász # 2008.09.22. 16:22

No, még mindíg nem írta le senki, hogyan lehet könnyen, gyorsan közjegyzővé válni. Jelzem, papa,mama,nagybácsi,nagynéni nem közjegyző, és momentán nincs fölös 20 millióm se:)

Kacsa11 # 2008.09.22. 13:36

Kedves kbs,

nem gondolom, hogy hülyeségböl olvasod félre, amiket irok...

de miért nem irsz inkàbb a témàhoz?
nem hiszem, hogy ne tudnàl pl. a vidéki irodàkról irni...