kis segítség egy kezdőnek


Kacsa11 # 2008.09.22. 13:29

Kedves dr.klau,

ha megfelelsz objektive a feltételeiknek, akkor màr csak az a dolgod, hogy elérd, téged vàlasszanak ki.
el kell tudnod adni magad - meg kell öket gyöznöd, hogy te vagy a legmegfelelöbb az àllàsra...

egyébként helyzet vàlogatja, hogy ezt hogyan tudod elérni...nincs egy àltalànos recept.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.22. 13:28

Kedves Egyjogász, igazán megtanulhattad volna már: Kacsa rigorózusan precizen fogalmaz, csak mi hülyék félreértjük. Üdv a klubban! :)

Kacsa11 # 2008.09.22. 13:27

guba,
a topiknak van témàja - nézd meg a fejlécet.
ksstomi problémàjàt pedig kbs kezdte itt is teregetni és te meg folytatod.
mindenki a témàhoz ir hozzà...rajtatok kivül.

egyébként
inkàbb legyek dagàlyosan fontoskodó, mint primitiven bunkó...

a veled való kommunikàciót pedig jobbnak làtom felfüggeszteni.

guba # 2008.09.22. 13:08

„bocs, de csak nem rég óta fórumozok, mint ahogy ezt te is tudod…meg tudod mutatni, hogy hol bukott le?”

Kacsa, olvastál te tőlem hasonló témafelvetést? Milyen szennyezésről beszélsz, és milyen témáról? Van ennek a topiknak témája? És pont te, aki a dagályos fontoskodáson túl, még egy értelmes mondatot a pozitív joggal foglalkozó rovatokban nem írt le?

bandeeraz # 2008.09.22. 13:08

Semmi más nem kell gyakorlatilag ahhoz, hogy újságíró legyél, csak az, hogy nagyon, de nagyon sokat kell írni. Blogon, egyetemi lapban, metró újságban, kerületi lapban, mindenhol, és komolyabb helyeken. És folyamatosan jelentkezni ide-oda. A fizetés pedig nekem spéci módon ment, én kábé 1-2000 HUF/flekkért dolgoztam (ezelőtt 3-4 éve), ami nem rossz pénz, tekintve, hogy egy flekk=egy oldal wordben (times new roman, 12-es betű, 1,5-es sortáv). Azt, hogy mennyit fizetnek munkaviszonyban, nem tudom, mert szinte sehol nem fizettek úgy, ahol én voltam. Persze csak ebből nem lehet megélni, ezért írnak könyveket, mert akkor a jogdíjból viszont már lehet kaszálni később (akkor ugye a fénymásolók és a scannerek vételárából is kapnak). Fix millákat leginkább így lehet össze szedni:)))

Persze más a helyzet tévénél, rádiónál, azonban arról nincs tapasztalatom.

Legislator # 2008.09.22. 13:07

Bandeeraz,

Ez az újságíráskodásról szóló szösszenet igazán cool lett.


Sunshine after the rain.

Kacsa11 # 2008.09.22. 12:52

Kedves bandeeraz,

engedd meg, hogy megkérdezzem a köz nevében:

  • mit kell tenni, hogy újsàgiró lehess? simàn csak jelentkezni a meghirdetett àllàsra? vagy van valami egyéb kritérium?
  • irtad, hogy az elején nulla, vagy közel nulla a fizetés...késöbb ez hogyan alakul?
Kacsa11 # 2008.09.22. 12:45

hihetetlen vagy...a semmiböl képes vagy újra és újra elkezdeni...
nem akarnàd egyszer és mindenkorra abbahagyni?
egyàltalàn mi köze ennek a topic-hoz? mondtam màr, hogy ne szennyezd ilyenekkel...ott az emil cimem. hasznàld azt, ha nem birod magadban tartani!

vagy szólj hozzà a témàhoz érdemben...legalàbb lesz egy elrettentö példànk is.

guba # 2008.09.22. 12:42

nem emlékszem, hogy olvastam volna ksstomi leleplezödéséröl…

Ebből két következtetésre lehet jutni. Vagy ennyire szenilis vagy, vagy megint nem értetted meg, mit olvastál.

bandeeraz # 2008.09.22. 12:37

Bocsi, kicsit értelmesebben: "Ki lehet próbálni a tesztet: le kell ülni a tévé elé egy angolszász újságíró kézikönyvvel, megnézni milyennek kellene lennie egy riportnak formai és tartalmi szempontok alapján, és meghívom egy vacsorára azt, aki talál a kritériumoknak megfelelő darabot:)))"

bandeeraz # 2008.09.22. 12:32

Az újságíró szakma kifejezetten ajánlott mazochista hajlamú jogászoknak.

De csak azok menjenek oda, akiknek ég a tűz a szemükben, hogy bebizonyítsák az igazukat és hisznek valamiben de nagyon. Pénz az elején nulla (néha szó szerint) és tele van egyrészt önjelölt prófétával és igazság bajnokával, kiégett szánalmas értelmiségivel, valamint dilettáns, pozícióját valami szerencsejátékon nyerő bölcsésszel.

Ami engem leginkább dühített, nagyon sűrűn találkozni ott elég komoly pozícióban lévő emberrel, akiről látod, hogy fingja nincs az egészről, nem tudja mi a különbség a glossza meg a jegyzet között, vagy nem tudja minek kell benne lennie egy leadben. Aki egy kicsit képzettebben került oda (mint én, hahahaha:) az pár hét után a fejét veri az asztalba. A klasszikus jogi pálya talán annyiból jobb, hogy nagyobb eséllyel kerülsz olyan helyre, hogy a feletted lévő valóban sokkal jobbak szakmailag mint te. Egykori újságíróként néha fizikai fájdalmat érzek egy-egy cikk elolvasásakor, tévériport megtekintésekor.

Ki lehet próbálni a tesztet: le kell ülni egy angolszász újságíró kézikönyvvel, hogy milyennek kell lennie egy riportnak formai és tartalmi szempontok alapján. Meghívom egy vacsorára azt, aki talál a kritériumoknak megfelelő darabot:)))

Kacsa11 # 2008.09.22. 12:22

Kedves Egyjogàsz,

multicégröl beszéltem...és hogy àltalàban.
de alapvetöen a cég méretétöl, szervezeti kultúràjàtól és struktúràjàtól függ...

asszem ezt irtam le, te viszont nem egészen ezt irtad le, amikor visszakérdeztél, hogy jól érted-e, mert

  1. én nem mondtam, hogy automatikus az emelés (tàrgyalàs kérdése), és
  2. multi cégekre szükitettem a kört, amit te nem tettél meg, amikor visszaidéztél.

de ha neked egyéb infód van, akkor ne tartsd meg magadnak...

Kedves guba,

melyik az a topic, és melyik az a hozzàszólàs, ami alapjàn azt àllitod, hogy ksstomi lebukott?
nem emlékszem, hogy olvastam volna ksstomi leleplezödéséröl...

guba # 2008.09.22. 12:09

bocs, de csak nem rég óta fórumozok, mint ahogy ezt te is tudod…meg tudod mutatni, hogy hol bukott le?

Kacsa, időközben elfelejtetted, hogy te is olvastad azt a topikot? Épp te voltál, aki elmagyarázta Egyjogásznak:

ksstomi e-mail cimével él vissza valaki, aki mindenféle hirdetéseket tesz fel a netre és kbs kedves módon itt reklàmozza…(lehet, hogy ö teszi fel a hirdetéseket???)

Vigyázz, Kacsa, hamarosan te is lebuksz! :-))

Egyjogász # 2008.09.22. 12:05

Bocs, de akkor ezt hogyan kell érteni?

"multinàl a cég belsö struktúràjàtól függ. de jellemzöen:
jogi elöadó – jogtanàcsos – osztàlyvezetö -föosztàlyvezetö (utóbbi kettö helyettesei) stb.
méret és struktúra függvénye, hogy ezekböl melyik cégnél mi van.
a fizetés is cégtöl függ és nagyon vàltozó.
a kezdö jogàsz fizetése bruttó 120–250ig vàltozik.
a szakvizsga àltalàban a fizetés 50–100%os emelkedésével jàr…"

Kacsa11 # 2008.09.22. 11:52

Kedves Egyjogàsz,

nem jól érted...

Egyjogász # 2008.09.22. 11:35

Jól értem, hogy egy cégnél dolgozó jogi előadóra érted, hogy "a szakvizsga àltalàban a fizetés 50–100%os emelkedésével jàr…"?

Jajj de szép is lenne! Emelni kétségtelenül emelnek, de hogy automatikusan, és 100 %-ot.....

A közjegyzői kasztba történő bejutás biztos módszereiről történő értekezést érdeklődéssel várom.:)

Kacsa11 # 2008.09.22. 09:54

OFF
oké, én "bajom"
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.22. 09:48

OFF
Nem, nem mondom meg. Ha nem látod, az a te bajod.
ON

Kacsa11 # 2008.09.22. 09:32

Kedves kbs,

arról van szó, hogy ha pl. 1-2 évet töltöttél multi cégnél, és utàna vàltanàl nk-i irodàra, akkor nem biztos, hogy úgy fognak kezelni, mintha 1-2 év gyakorlatod lenne...
érdekes módon viszont forditva müködik a dolog: a nk-i irodai tapasztalatot egy az egyben elfogadjàk a multik.

az "àtjàràs" témàhoz még hozzàtartozik, hogy a multik elöszeretettel vesznek fel vezetöi pozicióba nk-i irodàból, ahelyett, hogy belülröl léptetnének elö...tehàt pl. megüresedik a jogi osztàlyvezetöi poszt, akkor nem biztos, hogy hàzon belülröl léptetnek elö valakit, aki màr mondjuk 10 éve húzza ott az igàt, hanem inkàbb àtcsàbitanak valakit egy nk-i irodàból, aki pl. nem akarja tovàbb csinàlni a heti 70 óràzàst...

OFF
bocs, de csak nem rég óta fórumozok, mint ahogy ezt te is tudod...meg tudod mutatni, hogy hol bukott le?

Legislator # 2008.09.22. 09:21

A Kacsa által felvázolt vázlat nagyjából megfelelőnek tűnik, délután vagy este én is összehozok valamit.

Kiadó még:

  • bíró
  • ügyész
  • közjegyző
  • jogi előadó
  • köztisztviselő
  • újságíró:-)))

A szerzőket itt helyben várjuk.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.22. 09:12

Átjàràs a két terület között inkàbb egyirànyú: nk-iböl ki lehet menni multiba, de forditva nehéz vàltani…

Hogy is van ez? Bekerülhetsz egy nemzetközi irodába kezdőként (te mondtad) - de ha előtte már dolgoztál egy multinál, akkor nehéz? Mi bajuk a nemzetközi ügyvédi irodáknak a multinacionális cégekkel?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.22. 09:08
OFF Kacsa, te ennyire naiv vagy? Azt hittem, mindenkinek világos, de a te kedvedért közlöm egyenesen (directly, you know): ksstomi általam nem ism,ert indíttatásból jogásznak, menő védőügyvédnek adja ki magát ezen a fórumon
  • miközben a pályához kb. annyi köze van, hogy volt már terhelt.
A kórképéhez az is hozzátartozik, hogy amikor már lebukott - nem kicsit, nagyon - akkor is tovább folytatja. És igaza van, hiszen még mindig van, aki nem lát rajta keresztül. Úgy tűnik a écsi ügyvédek pertuja nem pótolja az emberismeretet. ON
dr.klau # 2008.09.22. 08:51

Kacsa, mik a tapasztalataid, a nk-irodák, ill. multik mire mennek rá az interjún? Azaz hogy lehet "bevágódni" náluk?

Kacsa11 # 2008.09.22. 08:25

Kedves Ryan és Lybra,

igéretemhez hiven röviden irok a nemzetközi irodàkról és multicégekröl (bankok, biztositók beleértendöek).
lustasàgomra való tekintettel csak vàzlatos leszek, és remélem lesz még egy-két kolléga, aki konstruktiv módon kiegésziti.

1)
a két terület (nk-i iroda és multi) külön kezelendö abból a szempontból, hogy mi szükséges ahhoz, hogy ezen a területen elhelyezkedj. Átjàràs a két terület között inkàbb egyirànyú: nk-iböl ki lehet menni multiba, de forditva nehéz vàltani...
hàrom tipusú felvételi követleményröl lehet itt beszélni: nyelvismeret, gyakorlat és tanulmànyok.

nyelvismeret

multinàl elég lehet 1 nyelv tàrgyalóképes ismerete (ez azt jelenti, hogy senkit nem érdekel, hogy milyen nyelvvizsgàd van, a lényeg, hogy tudsz-e dolgozni az adott nyelven) de kettö még jobb (spec eseteket kivéve angol tuti és mellé német/francia)

nk-i irodànàl is elég lehet az angol, de itt màr inkàbb igény a kettö vagy több (angol/német/francia természetesen preferencia, de pàr éve hallottam, pl. hogy a linklaters keresett angolt és spanyolt...)

gyakorlat

nk-i irodànàl kevésbé feltétel - lehetsz tök kezdö, bàr nem baj, ha egyetem utàn úgy jelentkezel, hogy egyetem alatt gyakornok voltàl valamelyiknél.

multinàl inkàbb kérnek gyakorlatot, min. 1-2 évet, még jogi elöadói stàtuszba is...

tanulmànyok

a diploma minösitése nem olyan nagyon fontos (a rite azért màr gàz lehet).

nk-i irodànàl szinte tuti, hogy kell valamilyen külföldi tanulmàny, min. félév/egyév. szóval egy nyàri egyetemmel sokra még nem mész.

multinàl elöny, de nem feltétel a külföldi tanulmàny.

2)
a munka és munkaidö

multinàl a munkaidö emberibb (heti 50-60 óra kb.) a munka pedig szektor specifikus lehet. (pl. bankoknàl)

egy nk-i irodànàl - àltalàban (bàr ez inkàbb az angolszàszoknàl jellemzö) ügy tipusok szerinti elosztàs van. pl. az ingatlanos csoportban csak ingatlanos ügyeket kell vinned, a cégesben meg csak cégest. a jelöltet àltalàban mindenhol kipróbàljàk, aztàn valamire specializàlódik. (nem minden nk-i csinàlja ezt, de ha jól tévedek a Baker&McKenzie és a White&Case igy csinàlja)
munkaidö meg àtlag heti 60-70 óra kb.

3)
elöremenetel és fizetés

multinàl a cég belsö struktúràjàtól függ. de jellemzöen:
jogi elöadó - jogtanàcsos - osztàlyvezetö -föosztàlyvezetö (utóbbi kettö helyettesei) stb.
méret és struktúra függvénye, hogy ezekböl melyik cégnél mi van.

a fizetés is cégtöl függ és nagyon vàltozó.
a kezdö jogàsz fizetése bruttó 120-250ig vàltozik.
a szakvizsga àltalàban a fizetés 50-100%os emelkedésével jàr...

nk-i irodànàl: (ez is vàltozhat, de valamivel àltalànosabb)
trainee - associate - senior associate - partner
egyideig az gyakorlati évek szàmàval arànyosan lépsz elö...aztàn màr nem. (nem mindenkiböl lesz partner.)
a kezdö jogàsz fizetése 250töl indul àltalàban, de vannak kivételek lefelé és fölfelé is.
associate-ként pedig 750-1 milla max. (közvetlen szakvizsga utàn)

igy hirtelen most ennyi:)

Legislator # 2008.09.22. 08:03

Jogász és aktmodell LOL


Sunshine after the rain.