DE - ÁJK LEVELEZŐRE JOGHALLGATÓNAK MEGY VKI???


zsoleszreg # 2009.09.08. 09:04

Már sikerült, de külön kell rákeresni, vagy csak vak vagyok! :D

zsoleszreg # 2009.09.08. 09:01

Hali mindenki!
Most én rontottam el valamit, vagy ti sem tudtátok felvenni a következő tárgyat:
JLK20311 Római jog gyakorlat
Én sehol sem látom!!!!
Kérlek mielőbb reagáljatok!!!

iustinianus # 2009.09.08. 06:28

Ha előveszitek a kari tájékoztatót (kis könyv, amit a beiratkozáskor kaptatok), abban minden részletesen benne van!

iustinianus # 2009.09.08. 06:26

Minden tantárgynak van tárgyjegyzője, az ő neve szerepel az indexben. A tárgyjegyzőn kívül minden tantárgynak van még több oktatója is. Tehát nem feltétlenül maga a tárgyjegyző fogja az adott tárgyat oktatni! :)

H jól sejtem Dr. Balogh Judit fogja a magyart, Dr. Babják Ildikó fogja az egyetemest, és Dr. Szabó Béla fogja a római jogot tanítani.

timi36 # 2009.09.07. 17:18

OK! Köszi.. Holnap hívom a kolikat... :) Ancsi ne add fel...

bajussz # 2009.09.07. 16:31

"Ha bárki tudja, hogy a kollégiumban hogy lehet szállást foglalni, az kérem írja meg. Előre is köszönöm :)"

ne a hököt hívd, hanem a kolikat, a portás megmondja mi hogy megy.

üdv: bajussz

Dr.Attika # 2009.09.07. 15:49

Ne parázzatok. Az indexbe elvileg semmit nem jegyezhetnétek be, ez a tanulmányi ügyintézők feladata. Tudom, szeretik ezt a hallgatókra átterhelni. Az előadásokra, a zhák-ra és a vizsgákra koncentráljatok.

timi36 # 2009.09.07. 15:42

Iustinianus! A Neptunon a tantárgyfelvételnél a magyar állam- és jogtörténet tantárgynál nem Dr. Szabó Béla tanár úr van beírva, pedig az indexünkben ő szerepel előadóként. Ez miért van?
Ancsinak ígértem, hogy megírom mit intéztem a szállással...Hát nem sikerült elérni a hallgatói önkormányzat elnökét mobilon sem...Ebben bíztam. :(
Ha bárki tudja, hogy a kollégiumban hogy lehet szállást foglalni, az kérem írja meg. Előre is köszönöm :)

iustinianus # 2009.09.07. 10:10

Kedves kriskrosz!

Válaszoltam! :)

kriskosz # 2009.09.06. 19:28

Kedves Iustinianus!
A fórum elején megadott e-mail címedre írtam egy levelet, amelyben kérek mindenféle dolgot. Ha időd engedi, kérlek olvasd el, illetve válaszolj.
Köszönet érte.

Impossible # 2009.09.06. 14:16

Papinini,

nem tudom, hogy csinálod. Én már több mint fél éve keresek állást, egyik helyre se kellek. Nem értem, miért. Fogalmam sincs, mit rontok el. Jó volna tudni. PEdig a véremben van a dolog, szinte az összes felmenőm jogász volt. Igaz, hogy nem úgy viselkedem, mint egy szokványos jelölt, merem szidni az oktatási rendszert, őszinte vagyok, és bevallom, hogy utálom a büntetőjogot, meg hogy polgárból 3x buktam. Úgy gondolom, hogy akik ezeket negatívumként értékelik, szűk látókörű, begyöpösödött idióták.

Impossible # 2009.09.06. 14:00

Leg,

és még papírom is van róla. :DDD

iustinianus # 2009.09.06. 13:05

Kedves Timi!

A tantárgyfelvétellel kapcsolatban Papiniana-t kiegészíteném azzal, hogy (bár, mint kiderült benneteket nem érint, majd csak a második félévben) a szabadon választható tárgyaknál viszont hamar be szokott telni a keret, ezért ott érdemes igyekezni a tárgyfelvétellel! De addigra a kisujjatokban lesz már minden ezzel kapcsolatban!:)

Legislator # 2009.09.06. 09:32

Impiboy:-D... Ha Te oda jártál... (Ez olyan magas labda volt, hogy nem kell Nadalnak lenni, hogy leüsse az ember.)


Sunshine after the rain.

Papiniana # 2009.09.06. 09:01

Impi!
Igaz, igaz, de ne feledd, hogy három a magyar igazság... :)
Köszi, jól vagyok. Végeztem, van állásom. És nagyon örülök, hogy végre sok debreceni látogatja a fórumot.


Papiniana

Impossible # 2009.09.06. 08:14

"minden hely más." (Leg)

A hátsókerti budi a legjobb. :D

Papinini,

HOGY VAGY???
RÉG LÁTTALAK.
(Már kérdeztem 3x)

Papiniana # 2009.09.05. 21:12

Timi,
nem kell izgulnod a Neptunos bejelentkezés miatt. A levelezőknél ennek nincs jelentősége. Nincs létszámkeret és nem kell senkivel versenyeznetek a helyekért. A hétfői őrület csak a nappalisoknak érdekes, ott is csak a felsőbbéveseknek, mert ők azt hiszik, hogy nem mindegy melyik gyakorlati csoportba kerülnek. Az elsős nappalisoknál ennek sincs jelentősége.
Ti pedig teljesen lazák lehettek a Neptun miatt, puszta (de szükséges) formalitás.


Papiniana

Legislator # 2009.09.05. 19:20

Én az ELTÉ-t ismerem. Én mindig siettem, de talán a főtárgyaknál nincs keretlétszám, de ki tudja, minden hely más.


Sunshine after the rain.

timi36 # 2009.09.05. 18:55

Iustinianus írta, hogy szept. 7én 8-tól lehet próbálkozni a tárgyfelvétellel a Neptunon (hivatalosan 10-től). Azt szeretném megkérdezni, hogy van jelentősége az időpontnak? Tehát nem mindegy, hogy szeptember 18-ig mikor vesszük fel a Neptunon a tárgyakat? Az indexünket már leadtuk és az összes ajánlottat bele is vezettük...

lacirek # 2009.09.05. 18:06

Köszönöm az építő jellegű válaszaitokat, bizonyára a kezdeti tanácstalanságunk idővel enyhülni fog.
lacirek

Impossible # 2009.09.05. 17:28

Marci,

ez igazán hízelgő. :D

Sz.Márton # 2009.09.05. 17:26

Ez tényleg igaz, érdemes néha sörözni a motiváltabb nappalisokkal, mert meglepően sok intelligens is van köztük és általában, ha jól viszonyulsz hozzájuk, mint sorstársak rendkívül segítőkészek.

Impossible # 2009.09.05. 17:22

Technikai felszerelések: körző, vonalzó, technocol rapid lol

iustinianus # 2009.09.05. 17:21

Kedves lacirek!
Csatlakozom az előttem szólóhoz, akivel teljes mértékben egyetértek! Kiegészíteném azzal, hogy érdemes a nappalis évfolyamtársakkal is megismerkedni, mert ők mindig hamarabb írnak zh-t 1-2 héttel, mint a levelezősök, így hasznos információval tudnak szolgálni. :) Ha nem is pontosan azokat kapjátok, mint ők, azért nagyjából be lehet lőni, hogy mire számíthattok. Ezt tapasztalatból mondom!

Egyébként a diktafonon kívül szerintem nincs más technikai eszközre szükségetek. Statisztika vizsgára azonban el ne menjetek egy jó számológép nélkül! Az nagyon durva! Ismerek olyan joghallgatót, akivel sajnos megesett. Már nem jár velünk....

Sz.Márton # 2009.09.05. 17:08

Az alapvetően ismert elektronikus eszközök kivételével; toll, füzet és az okos értelmes figyelő tekintet, mögötte a fejben lakozó érdeklődő beltartalommal és kellő szorgalommal. Jó és folyamatos kapcsolat az évfolyamtársakkal, néha a felsőbb évfolyamokban is érdeklődve. Esetleg eljárni az előadásokra és figyelni az arra érdemes információkat. A fél-folyosói pletykák és a szokványos ijesztgetések igazságtartalmát átgondolni, kis kutatással, igazi forrásból eredeztetve megkérdőjelezni...