DE - ÁJK LEVELEZŐRE JOGHALLGATÓNAK MEGY VKI???


mitzi # 2009.09.14. 20:13

Köszi timi36, már nézegettem, csak szerettem volna gyakorlati tapasztalatot is szerezni :-)

A lev-listát pedig én magyaráztam bonyolultan, most láttam, ahogy visszaolvastam, bocsi.

A lényeg egyszerű: van a közös rendszer, ahova csak az admin engedélyével lehet regisztrálni, van egy közös cím, amire a saját e-mailodból (amivel regisztráltál)elküldöd a levelet, anyagot, amit akarsz, és az összes regisztrált tag e-mailjében megjelenik az irományod. Ha meg felmész a lev-listára, akkor ha tag vagy, akkor megtekintheted az archívumot, amennyiben pl. véletlenül töröltél valamit. Így csak az fordulhat elő, hogy mindenki a saját e-mailjéből törli az anyagot, az meg legyen a saját problémája.
Mi ezt használtuk info megosztásra is, valamint ide felkerültek olyan anyagok is, amik, hmmm valahogy az ember kezéhez ragadtak...

Remélem kicsit érthetőbb, nekem tök egyértelmű, ezért írom szerintem ennyire bonyolultan, illetve tanári diplomát még nem szereztem, bár az már szerintem kimarad az életemből....

timi36 # 2009.09.14. 20:06

Iustinianus! Elkértem az e-mail címeket amit mindenki leírt egy lapra az utolsó órán. Amint meg lesz, akkor megoldjuk az új jelszót. De azért nagyon köszönjük, hogy velünk bajlódsz... Akkor a koronázás utáni az 1000ev.hu-n nem elérhető? Mert írtátok, hogy ott van... Csak mert még mindig nem tudtam elolvasni sehol sem sajna...

mitzi # 2009.09.14. 20:04

Köszi iustinianus, én is úgy gondolom, hogy meg kellene próbálnom, a 3,5 év pedig bíztatóan hangzik....főként a pénztárcámnak tetszik. Szerintem a jövő év lesz az enyém. :-)
A csúszást nagyon szeretném megúszni, eddig sikerült (kopp, kopp, kopp)pedig nem volt egyszerű a munkahelyem mellett tanulni :-(, de átlag 4-sel végigvittem :-)

Itt lehet kreálni listát:
http://www.lev-lista.hu/

Ezzel megakadályozható a törlés, illetve jobban kontrollálható a lista, a tagok és a tartalom is.

timi36 # 2009.09.14. 20:01

Mitzi! Sajnos én nem tudok segíteni neked, de van a csoportunkban igazgatásszervező. A DE ÁJK honlapján van szó külön erről az esetről ott nézz utána, minden le van írva erről. A lev-lista meg nekem magas, de jó ötletnek hangzik... :)

Ancsi18 # 2009.09.14. 20:01

Köszi mindenkinek a feltöltött anyagokat. Nagy segítség.Én nem vettem észre, hogy bármi eltünt volna. Vagy mégis?

iustinianus # 2009.09.14. 19:58

Igen, de ezek szerint át sem ment! A jelszó megváltoztatása mindenképp indokolt, mert nálunk tavaly 2x törölt ki mindent valaki....

Mitzi!
Jók az értesüléseid, meg lehet 3,5 félév alatt csinálni, de akik tavaly velünk kezdtek ig.szervezők, máris csúsztak, ugyanis ha jól emlékszem 5 szigorlatot kellet volna már első évben teljesíteniük! Nem ment senkinek! De most változtak az előfeltételek, úgyhogy némileg könnyített a dolgotokon! :) Szerintem érdemes megpróbálnod!

mitzi # 2009.09.14. 19:54

A közös címmel kapcsolatosan pedig van egy jobb ötletem.....
Mi a suliban levelezőrendszert használtunk, lev-listát. Kell egy valaki, aki az adminja lesz a listának, ő az, aki összefogja. Be lehet állítani, hogy csak a listatagok lássák, ne legyen publikus.... Ennek óriási előnye van, hiszen olyan anyagok is felkerülhettek, amik máshová nem. :-)))
A lényege a rendszernek, hogy regisztrálni kell egy e-mail címről, az admin dönti el, hogy elfogadja-e a regisztrációt, ha igen, akkor olyankor a közös címre írva mindenki megkapja a saját privát e-mail címére (amivel regisztrált) az anyagokat, leveleket, persze a lev-lista archívumában is megtalálhatóak az anyagok, melyet csak az admin tud törölni.... Így ha valaki a saját e-mailjéről kitöröl valamit, akkor még az archívumban megtalálható....Lényegében olyan, mint egy e-mailes chat, anyagokkal megtűzdelve.

timi36 # 2009.09.14. 19:47

Amihez levelet is írtál az a mellékleteivel most még ott van... Volt más is?

mitzi # 2009.09.14. 19:47

Sziasztok!

Még nem vagyok hallgató a DE-ÁJK-n, egyelőre csak tervbe van véve. Most végeztem a Corvinus Egyetem Igazgatásszervező szakán másoddiplomás levelezőként(emiatt terv még csak a jogi kar, sem anyagilag, sem agyilag nem bírtam volna a mostani kezdést, majd talán jövőre...:-))), és ezzel kapcsolatosan lenne egy kérdésem.
Azt az információt kaptam, hogy az igazgatásszervezőknek 3,5 év alatt meg lehet csinálni a DE-n a jogot, ugyanis viszonylag sok tárgyat beszámítanak. Erről mit tudtok? Van esetleg köztetek olyan, aki hasonló cipőben jár, mint én? Főként anyagilag nem lenne mindegy, hogy hány félévet kell finanszírozni...

Előre is köszi a választ.

timi36 # 2009.09.14. 19:45

Mit raktál fel délután? Amit nem találsz?

iustinianus # 2009.09.14. 19:40

Gyerekek!
Meg van egymás e-mail címe? Ugyanis nem találom a délután felrakott anyagokat a közös címen! Gondolom valaki kitörölte.... Szóval találjatok ki egy új jelszót, majd azt mindenkinek a saját címére el kell küldeni, és itt a fórumon NE közöljétek!

iustinianus # 2009.09.14. 19:29

Köszönöm az elismerő szavakat, de azért ne túlozzatok! :))

Az egyik magyar alk. és jogtöri anyagban össze van szedve az 1608. ku. I. tc-ből a lényeg! Magát a tc-t nem kell szó szerint megtanulni! :)

Küldöm még folyamatosan az anyagokat, ahogy időm engedi. Közgázból és filozófiából felmentésem volt első félévben, de az I. féléves filozófiát már sikerült megszereznem, át is küldtem. Próbálom a közgázt is! (A II.féléves már átment.)

A római jog viszont olyan nagy terjedelmű, hogy majd a következő konzultáció alkalmával megkereslek benneteket és cd-n odaadom, mert nem megy át e-mailben, a bigfile meg mindig vacakol, nem tudom miért....

timi36 # 2009.09.14. 19:18

Szívesen

zsoleszreg # 2009.09.14. 19:17

Megtaláltam és nagyon szuper!
Köszönöm mégegyszer!!!

timi36 # 2009.09.14. 19:15

Akkor megtaláltad Zsoleszreg? Ok. Remélem a többiek is olvassák illetve megtalálják.

timi36 # 2009.09.14. 19:13

Van valaki aki tud a koronázás utáni tc.-ről valamit?

zsoleszreg # 2009.09.14. 19:13

Először írok, majd olvasok! Bocsi! :D

zsoleszreg # 2009.09.14. 19:12

timi36

Most én vagyok ..., vagy eltűntek a feltöltéseid???
Remélem lesz annyi eszük a többieknek, hogy nem törölnek!!!

timi36 # 2009.09.14. 19:10

Ja és beletettem a Jogtörténet piszkozat mappájába az összest.

zsoleszreg # 2009.09.14. 19:09

Kedves timi36

Irigyellek, hogy ilyen szépen tudsz írni, az írásom, max én tudom kiolvasni! Van egy előnye, nem kell titkosítanom! :D
Köszönöm szépen a fáradalmaidat!

Ui.: Nagyon jó a képek minősége!!!

timi36 # 2009.09.14. 19:05

Jegyzeteteket feltettem ami az előadáson készült, ha felnagyítjátok és automatikus javítás után elég jól olvasható...Most lett kész aki még nem nézte meg mindet...

Zsuzsi.B # 2009.09.14. 19:02

Köszi Zsolt az infót!Most már csak tuni kéne használni és tisztán eligazodni benne!:-)

timi36 # 2009.09.14. 19:01

Lacirek! Nem sikerül még a koronázás utáni tc.-ket feltenni valahová?

zsoleszreg # 2009.09.14. 18:36

Kedves Zsuzsi.B

Mail elküldve! Sok sikert!

Zsuzsi.B # 2009.09.14. 18:24

Pontosítok...,most már: bodizsuzsika@gmail.hu