DE - ÁJK LEVELEZŐRE JOGHALLGATÓNAK MEGY VKI???


lacirek # 2009.09.05. 16:47

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a régebbi hallgató társaimat,milyen technika felszerelést érdemes beszerezni első körben, gondolok itt elsősorban diktafonra, stb. tudom, hogy volt már erre vonatkozóan némi információ, de ha valaki tud többet,szívesen vennénk, ha megosztaná velünk.
üdv
lacirek

Ancsi18 # 2009.09.05. 12:40

köszi :) Akkor rám nem vonatkozik.

Impossible # 2009.09.05. 11:38

"Papinini, hogy vagy?
Ritkán látlak."

Na???:)

Papiniana # 2009.09.05. 10:00

Bocs, Ancsinak szólt a válasz!


Papiniana

Papiniana # 2009.09.05. 09:59

Timi,
ha megnézed a mintatantervet, meg a (szabadon választható) római közigazgatástörténet előfeltételeit, láthatod, hogy Te még nem veheted fel. Ez felsőbbéveseknek van, de a terem miatt ide került "ábrázolásra".


Papiniana

iustinianus # 2009.09.05. 09:58

A sárga a szabadon választható tárgyakat jelöli!

Ancsi18 # 2009.09.05. 08:52

köszi Timi:)
Éééés még egy kérdés, lehet irtó nagy hülyeség megint...Néztem az órarendet és az utolsó óránk sárga.vagy nektek nem?Ha igen az miért van?Római igazgatástörténet.Vagy ez választható lenne?

timi36 # 2009.09.05. 08:06

Ne haragudj Ancsi, de ennek most tényleg örülök... :)
Már azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen elesett... :(
Majd belejövünk. A tantárgyak ugyanolyan néven vannak, én már néztem és mellette az ajánlott félév. Hétfő telefonálok szállás ügyben és ide felírom, hogy mire jutottam. Hétfőn majd nézd meg, mert téged is érint, ugye? Ha sikerrel jártam akkor leírom, hogy mit csinálj és kit kell felhívni...

Ancsi18 # 2009.09.05. 06:53

A tantárgyakat ugy kell keresni, mármint olyan néven, ahogy azt az indexbe beirtuk??Timi, megnyugtatlak...nem vagy egyedül :)

timi36 # 2009.09.04. 16:41

igen le kellett, az órarendet már közben megtaláltam köszi... :)

iustinianus # 2009.09.04. 16:35

A szabadon választható azért szabadon választható, mert nem kötelező felvenni!:) Majd vesztek fel a II. félévben szabadon választható tárgyat!
Az indexeteket a beiratkozáskor már le kellett adni???

timi36 # 2009.09.04. 16:26

Azt hittem ugyanazt kell beírni a Neptunba mint az indexbe, vagy nem? Mert azt már leadtuk, akkor hogy tudok szabadon választottat választani? Bocs , hogy ilyen értetlen vagyok ,de ez az egész nekem nagyon kínai...

iustinianus # 2009.09.04. 15:54

Tantárgyfelvétel hétfőn 10 órától, de már 8-tól próbálkozhattok!:) A Neptun automatikusan ABC sorrenbe rakja a felvett tárgyakat, ezzel nem kell bajlódnotok. Szabadon választható tárgyként a Dr. Balogh Judit tárgyát (már nem emlékszem a címére) nyugodtan felvehetitek! Aki tavaly részt vett az előadásán, annak beírta az ötöst, nem volt számonkérés.:)

Papiniana # 2009.09.04. 15:51

Kedves mindenki!
A honlap jelenleg fejlesztés alatt áll, így most - valószínűleg ideiglenesen - az alábbi címen érhető el: http://www.kreativvonalak.hu/jogikar
Itt a "hallgatóknak" menüpont alatt találjátok az órarendeket.


Papiniana

iustinianus # 2009.09.04. 15:50

A kari honlapot úgy éritek el, hogy beléptek az unideb.hu-ra, aztán a zöld sorban ráléptek a karok-ra, majd tudományegyetemi karok és aztán állam és jogtudományi kar. Ezután megjelenik a kék hátterű honlap, ahol 3 oldalt ajánl fel, a legelső a kari, úgyhogy arra kell kattintani. Most frissítik, úgyhogy nincs túl sok infó rajta, csak a leglényegesebbek. De ezt az oldalt állandóan figyelni kell majd, mert a tanárok is itt szoktak üzenni ZH ügyben, stb. De ezt majd a konzultáción elmondják. Itt található a feladatközpont is, ahonnan majd a gyakorlati feladatokat kell letöltenetek, miután beregisztráltatok. Majd jelzik, hogy mikor nyitják meg.

lacirek # 2009.09.04. 12:47

timi36!
Google > DE-ÁJK > itt rögtön kihozza
az órarendet,én is most néztem meg.

Üdv

lacirek

timi36 # 2009.09.04. 12:18

Az órarendet légyszi pontosan magyarázd el, hogy hol van mert én ott nem találom illetve nem tudom hol keressem...

timi36 # 2009.09.04. 12:09

Kedves Iustinianus!
Tantárgyfelvételt csak hétfőtől lehet felvinni a Neptunon keresztül?

iustinianus # 2009.09.04. 11:14

Már az órarend is fent van a kari honlapon!:))

iustinianus # 2009.09.04. 11:02

Kedves elsősök!
A konzultációs időpontokról mi is csak most értesültünk, I-IV. évfolyamig 11-12-én kezdünk! Az előadások 8-kor kezdődnek, de órarendet is fogunk kapni hamarosan. Aki valamiből felmentést kap, magától értetődően nem kell bejárnia arra az előadásra. A római jog általában szombaton szokott lenni 8-12-ig. Gondolom most sem lesz változás, bár nekünk tavaly az első héten nem volt megtartva, helyette más volt.A pénteki előadások változóan 8-15-ig, vagy 8-18-ig is tarthatnak.
A beiratkozáskor nem kaptatok órarendet??? Mi kaptunk tavaly!

A szállással kapcsolatban a kollégiumban lehetne érdeklődni, bár ebben a témában nem vagyok jártas, 50 km-re lakom Debrecentől, így én bejárok.

Első dolgotok az legyen, hogy beiratkoztok a könyvtárba (szomszéd épület), mert ott minden könyvet megtaláltok, nem érdemes megvenni őket. 1500 Ft az éves díj, és tündéri , aranyos könyvtáros lányok vannak, akik mindenben segítenek!
És azt javaslom, hogy már az első konzultáció után kezdjetek el tanulni!!!!!! Mert a vizsgaidőszak nagyon rövid, és nem lesz idő mindenre felkészülni.

Lesz elővizsgaidőszak is 1 hét, ilyenkor érdemes a közgazdaságtant, filozófiát és mondjuk a Magyar- alkotmány és jogtörténetet letudni. ( Azért is ajánlom ezt, mert Dr. Balogh Judit tanárnő értékelni szokta:)) A másik, Szász Tibi bácsi a közgáz tanár, akinél érdemes ezt megcsinálni, mert ő megajánlja a jegyet, ha sikerül a vizsgád, ha nem akkor semmisnek tekinti és mehetsz a vizsgaidőszakban újra! Igaz, hogy ő reggel 7-re szokta tenni ezt a vizsgát, de érdemes megpróbálni!!!:)

Ha van még kérdés nyugodtan írjatok!

Ancsi18 # 2009.09.04. 09:28

Szept. 11-12 most olvastam :) Arról még kapunk valamilyen értesítést hogy hányra kell mennünk nem?Még mindig nem tudom, hogy oldom meg a szállást. Nektek nincsenek ilyen gondjaitok?

Dr.Attika # 2009.09.04. 09:02

Kedves iustinianus!
Itt tényleg lezárhatjuk Dr.P. Szabó Béla kandidátus, prof, habil és még ami szóbajöhet római jogtudós életrajzának boncolgatását. Anno mikor 2000 és 2001-ben "rómáztam" ez az ember nagyon sok évfolyamtársamat fosztotta meg attól, hogy jogászok lehessenek. Egy szállóige volt Miskolcon, hogy "Római jogon múlik, hogy jogász leszel-e, a kereskedelmi jogon, hogy mikor." Az általa kivágottak nem azt panaszolták, hogy szigorú, hanem agresz. és a kérdései köszönő iszonyban sincsennek Péter Orsolya eladaásával. Azt azért tudni kell, hogy Péter Orsolya adott elő, a P. Szabó Béla meg csak vizsgáztatott, mint derült égből a villámcsapás.
A DE-ÁJK-t nem "fikázom". Történetesen , akkor alakult, amikor én kezdtem Miskolcon és a tanárok röpködtek ide-oda és innen vannak az infoim.

Mindezek mellett az a véleményem, hogy teljesen mindegy, hogy hol végzi el az ember a jogot. Az, hogy valakiből milyen jogász lesz az az egyéniségén múlik.

zsoleszreg # 2009.09.04. 08:04

A kérdésem meg is válaszolom, nagy valószínűséggel szept 11 illetve 12 konzultációs időszak! Hogy hol és merre, illetve, mettől meddig, azt nem tudom!!!

zsoleszreg # 2009.09.04. 07:54

Kedves iustinianus!
Nagyon szépen köszönöm az infókat, sokat segítettél!!! Ha nem gond még lesz néhány "hülye" kérdésem, ami nektek már világos, de nekem nagyon sötét!!!
Mégegyszer nagyon szépen köszi!!!!!! Örök hálám!

Amúgy tudja valaki, hogy mikor lesz a konzultációs idő, vagy még nincs hír róla????

Ancsi18 # 2009.09.04. 07:44

Timi!
Kaptunk egy ÁJK-s kisfüzetet, a szerződést, egy lapot, ami a Neptunt mutatja be, egy másikat, amin a tantárgyak szerepelnek és egy kétoldalas papírt, ami megint tájékoztató jellegű.