Fizetési meghagyás S.O.S.


Meggyvirág # 2009.02.13. 12:46

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Obudafan: A "belátható időn belül" az mit jelent?

ObudaFan # 2009.02.12. 18:22

Ha már a panasznapon kitöltötted, add is be ott. A végrehajtást neked kell kérni ugyanazon a bíróságon. A végrehajtó nem jelzálogjog, hanem végrehajtási jog bejegyzését kéri. Hogy munkabérből vonnak, vagy foglalnak, az amellett, hogy egyáltalán miből lehet végrehajtani, attól is függ, hogy pusztán a munkabérből letiltással belátható időn belül behajtható-e az összeg, vagy sem.

monalisa1 # 2009.02.12. 13:54

Az első kérdésre a válasz: igen. Továbbá a végrehajtást neked kell kezdeményezned, és amilyen gyorsan csak jut rá időd.

Az hogy az adós ingatlanára ráteszik jelzálogot, az még nem magától értetődően egyből fizetést is jelent, nem, mert különféle ürüggyel pár hónapot még elhúzhatja az időt...

Neked kell eldöntened, hogy a jelzálog vagy a munkabérből történő levonás látszik megfelelőbbnek.

Monalisa
laikus hozzászóló

Meggyvirág # 2009.02.12. 11:41

Az lehetséges, hogy a fizetési meghagyás kitöltésére egy bírósági panasznapon kérek segítséget, majd az egészet elküldöm postán az illetékes bíróságra?

Ha a fizetési meghagyás ellen nem lép fel az adós és jogerőre emelkedik, akkor utána mi a teendőm?
A végrehajtást nekem hitelezőnek kell kezdeményezni? Ha igen, akkor mennyi időn belül és hol?
Ha van vagyona (ingatlana) az adósnak, akkor ráteszik a jelzálogot, nekem meg fizetnek?
Ha nincs vagyona, vagy az már terhelt, akkor a béréből kezdik vonogatni?

Bocsánat, ha ezek a kérdések már felmerültek, bár én igyekeztem visszaolvasni és még nem találtam rá választ.

ObudaFan # 2009.02.12. 09:10

Nincs mit.

panaszos # 2009.02.12. 09:06

Tisztelt Ügyvédúr!

Köszönöm szépen az újabb segítséget!

Köszönettel:
panaszos

ObudaFan # 2009.02.11. 10:20

Az illeték az 3+3%, a hirdetményi idézés és az ügygondnok kb 100-150e így saccra. HA sikerül megnyerni a pert, és van miből végrehajtani, akkor vissza.

panaszos # 2009.02.11. 10:10

Tisztelt Ügyvédúr!

Az első hozzászólásával kapcsolatban lenne kérdésem,ez egy idézet a leveléből:

"pert kell indítani (így a fiz. megh. illetéket peres illetékre, a meghagyást keresetlevélre kell kiegészíteni) és a hirdetményi idézést kell kérni, valamint ügygondnok kirendelését, és ezek költségeit előlegezni."

Kérdésem:
Körülbelül milyen kiadásokra számíthatok(keresetlevél,hirdetményi idézés,ügygondnok kirendelése)?
Ha megnyerem a pert,ezeket az összegeket visszakapom?

Köszönettel:
panaszos

ObudaFan # 2009.02.10. 18:17

Nincs mit.

panaszos # 2009.02.10. 17:44

Tisztelt Ügyvédúr!

Köszönöm szépen a gyors segítséget!

Köszönettel:
panaszos

ObudaFan # 2009.02.09. 18:11

Ki kell deríteni az új címét. Ha a lakcímnyilvántartó is csak olyan címet ismer, ahonann a bíróságra "elköltözött" érkezik vissza a levél, akkor nincs lehetőség a fizetési meghagyás kibocsátására, pert kell indítani (így a fiz. megh. illetéket peres illetékre, a meghagyást keresetlevélre kell kiegészíteni) és a hirdetményi idézést kell kérni, valamint ügygondnok kirendelését, és ezek költségeit előlegezni.
Természetesen ha a kötelezett hozzátartozója átveszi a meghagyást, akkor az kézbesítettnek tekintendő.

panaszos # 2009.02.09. 18:07

Tisztelt Hozzáértők!

Fizetési meghagyással kapcsolatos kérdésem lenne! Kölcsönadtam 400000 Forintot egy évvel ezelőtt(mindent bizonyítani is tudok),már megvannak a fizetési meghagyásos papírok,elvileg minden sínen van,csak az a problémám,hogy időközben elköltözött az adós.

Kérdésem: A régi -a bizonyítást szolgáló papíron is szereplő- címre címezzem a meghagyást,vagy valahogyan ki kell deríteni a jelenlegi címet,és oda küldjem a meghagyást? Elképzelhető,hogy a régi címre van bejelentve,lehet,hogy egy újra,de lehet,hogy albérletben,vagy egyéb helyen lakik. Ilyen esetben mi a teendő,mik a lehetőségeim? Volt már valakinek hasonló esete?
Érdemes-e kideríteni a jelenlegi lakcímet mondjuk a lakcímnyílvántartótól,vagy a bizonyítást szolgáló papíron szereplő címre kell küldeni a meghagyást? Elegendő-e,ha az adós hozzátartozója veszi át a meghagyást? Illetve elegendő-e,ha csak az ajánlott szelvényt kiküldi a bíróság a címre és átveszi valaki,vagy magát a küldeményt kell átvenni az adósnak,vagy esetleg -ha ez elég- a hozzátartozójának?

Köszönettel:
panaszos

ObudaFan # 2009.02.09. 13:41

Nem hiszem, hogy ez sokat bizonyítana, de szerencsére nem is neked kell itt bizonyítania, hanem neked.

Györgyi1 # 2009.02.09. 13:14

Köszönöm a hozzászólásokat. Tudom bizonyitani,Iwiwen küldtem neki 3 levelet, mivel máshogy nem tudtam elérni.De ő óvatosan válaszolt a pénzre nem tért ki, csak ha hazajön akkor beszélünk.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.02.09. 12:19

Nem tudjuk. De ezt el lehet mondani, hogy ez esetben az ingyenesség szorul bizonyításra. Ha ez a bizonyítás sikertelen, akkor az összeg kölcsön, és visszajár. Késedelmi kamat attól az időponttól kezdve követelhető, amikor a visszafizetés bizonyíthatóan esedékessé vált.
Egy ügyvéd nem ártana.

Csipke # 2009.02.09. 12:18

Kedves Györgyi1!

Ha tudja bizonyítani, hogy mennyit adott kölcsön, és azt is, hogy Ön kereste levélben, hogy lesz szíves fizetni a barátnője, akkor jó esélyei vannak. Esetleg gondolja végig, hogy tanúk alá tudják-e támasztani az igazát.

Nyilván az eset összes körülményei alapján fog ítélni a bíróság is.

Üdvözlettel,


Csipke

Györgyi1 # 2009.02.09. 12:11

Az alábbiakban szeretnék segítséget kérni.GYermekkori barátnömnek adtam kölcsön 450 ezer forintot sajnos papírt nem írtunk banki átatulással tudom igazolni csak szóbeli megállapodásunk volt hogy mikortol kezdi törleszteni 20 ezer forintos részletekben.Összesen 100 ezer forintot törlesztett banki átutalással amin szerepelt a kölcsön jogcímen.Ezután külföldre távozott és többet nem fizetett nem reagált az üzeneteimre.Ezután beadttam a fizetési meghagyást amire ő elennmondással reagált.Azt írta hogy csak a 100 adttam kölcsönbe a többit ajándékba adttam egy szivességéért és semmilyen módon nem kerestem és nem kértem vissza a pénzt ,ami nem igaz és ezt levélbe bizonyítani tudom.Az a kérdésem hogy milyen esélyem van megnyerni a pert .Köszönettel Anikó

Meggyvirág # 2009.02.06. 11:20

Köszönöm a segítséget.

Iucundus # 2009.02.05. 16:33

Az igaz, de ha az fmh-nak ellentmond, azt is ki kell egészíteni 6%-ra.

De addig el kell jutni, az idő, az idő meg pénz...


Ddr

Csipke # 2009.02.05. 16:16

Az igaz, de ha az fmh-nak ellentmond, azt is ki kell egészíteni 6%-ra.


Csipke

Iucundus # 2009.02.05. 15:58

csipcsiripp,

Mindenképpen mondjon ellent a testvéred, mert a jogerősített fizetési meghagyás azonnal végrehajtható. Párhizamosan mehet a gondnokság alá helyezés.

aaliyah,

Azt azért tudnod kell, hogy a fizetési meghagyás 3%, a kereset pedig 6% illetékes!


Ddr

Csipke # 2009.02.05. 14:43

Nem kötelező hozzá jogi képviselet, de ha nagyon járatlan az fmh töltögetésben, menjen be az illetékes - kolléga úr előbb megírta - bíróságra, panasznapon. Ott majd segítenek kitölteni.

Üdvözlettel,


Csipke

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.02.05. 14:28

Az általános illetékességi szabály szerint az alperes/kötelzett állandó lakóhelye/ tartózkodási helye szerinti helyi/ megyei ( 5M feletti tárgyérték felett)bíróságra kell benyújtani a fizmeghagyást. Ügyvéd közreműködése nem szükséges.
Bizonyítania kell a kölcsönzés megtörténtét.

Meggyvirág # 2009.02.05. 13:53

Bocsánat, ha másnak egyértelmű kérdéssel jövök, de nekem nem tiszta.
Beadhatom-e a fizetési meghagyást csak én, ügyvéd nélkül, vagy inkább fogadjak ügyvédet (hátha továbbra is szükség lesz rá pl. végrehajtás kérésénél, esetleg perben)?
A fizetési meghagyást az illetékes bíróságra kell beadni. De ki az illetékes? Az én (jogosult) lakóhelyem szerinti, vagy az adós (kötelezett) lakóhelye szerinti? (Bár ha ügyvédet javasoltok, az majd tudni fogja.)

Köszönöm.

ObudaFan # 2009.01.26. 13:10

Ha a fizetési meghagyást benyújtod, és még a jogereje előtt fizet, akkor a bíróság azzal jogerősíti, hogy a teljesítésre tekintettel nem lehet végrehajtani. Ha a jogereje után fizet, egyszerűen nem kérsz végrehajtást. Ha ekkor sem fizet, végrehajtást kérsz, és a végrehajtó dolga lesz, hogy azt miből tudja behajtani.