Elmü kötbér


Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 05:38

A biróságot nem érdekelte a bizonyotékok benyujtása az elmü részéről. Mèg kettö iratra volt esélyem,hogy megszerezzem. A szabályzatuk ès a rendszeresitett ellenörzèsi jkv.nyomtatvány rövidités listáját a hamisitás miatt. A szabályzat az Enezgia Hivatalnál megvolt ide kellett mennem érte. Ugye ez sem olyan egyszerű,hogy vasárnap templom után bemegyek:-), munkaidőben ídőpontot egyeztetve benzin parkolás várakozás a hivatalban szoval megy az ídő és a pénz.De meg van és ez a lènyeg.

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 07:58

Kevin!
Èn elhiszem,hogy meghalsz a röhögéstől,de ez annál komolyabb.

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 08:44
MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 09:35

Jogbancsalódott!

Elolvastam ezt az egész káoszt az ELMÜ-vel.
Nagyon jól teszed, hogy rávilágítasz bizonyos mögöttes dolgokra, amit nyilván sokan el akarnak takarni.

az, hogy megnyerted a pert, azt erősíti, hogy igenis nem szabad hagyni, hogy eltapossanak, ki kell erőszakolni a jogszerű eljárást, jogszerű döntést!!!

sajnálatos, hogy ezt sok esetben csak "erőszakkal" lehet elérni.
miért?
mert sok bíró és ügyvédek szakmán belüli lojalitása egymás iránt olyan erős, amely felülírja a törvények egységes értelmezését.
ez itt baj!!!
erről nem akaródzik senki sem beszélni, pedig a lényeg pontosan e mögött van.
amelyik fél a szakmán belüli legbefolyásosabb ügyvédet kiharapja magának az van nyerőben (mégha csaló gyilkos, akármi is)
persze ez a pozíció fordítható irdatlan sok kínlódással, (ezt mutatja a te példád is, és sok más eset is) de az igazság nem az igazságszolgáltatásban keresendő...

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.14. 10:14

mégse mentél el szabira? minden nap csepegtetsz ide valamit?

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 11:18

Köszönöm az eggyüt érzésed Macskajancsi!
Sokan megprobálják itt az oldalon lebecsülni a problámát van olyan ki sérteget stb. A lényegre kb. egy hét mulva térné rá,de röviden annyi,hogy a biró megakarta gyözni az ügyvédem (előbb kedves mosollyal mikor ez nem ment a fogai közőtt ellentmondást nem türve sziszegve), hogy nem kisértékü perek hanem általános szabály szerint folyik az eljárás. Az ügyvédem felvette a keszttyüt (én simán bementem volna az utcába) és bebizonyitotta a birónak, hogy nem tudja milyen tipusú eljárást vezet kis pertárgy értéküt a negyedik tárgyalás végén.Innen jön a birói bosszú.

Hoztam magammal egy kis netes telefont,rossz az idő és a lengőtekére sem kiváncsi senki.

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 11:23

A hozzászólást a szerkesztők moderálták, mert az nem felelt meg a fórum felhasználási feltételeinek.

ius latratus # 2014.08.14. 13:09

Te, jogtudós! Lehet, hogy erre rá fogsz fázni...

ius latratus # 2014.08.14. 13:09

Te, jogtudós! Lehet, hogy erre rá fogsz fázni...

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 14:25

Mi a gond a nevekkel? Most megint nekem kéne félnem? Nyilvános tárgyalás volt bárki megismerhette.

ius latratus # 2014.08.14. 14:38

:)

ius latratus # 2014.08.14. 14:39

Nem értesz te semmit.

MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 14:57

Nyilvános tárgyalás volt, és már lezárt ügyről van szó, tehát ítélt dolog.
miért ne lehetne tudni, hogy ki tárgyalt egy ügyet, amely már jogerős ítélettel lezárva.
én sem értem mi ebben a félnivaló, talán inkább takargatnivaló akad(hat)

MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 15:17

ez egy nagyon jelentős ügy, hiszen ha elő is fordul szép számmal, hogy "nagyhatalom" ellen "kisember" pert nyer, az marad belső körben, nem kap nyilvánosságot.
pedig hasznos hiszen ez fontos információ és tanúságos, hogy nem kell beszarni azonnal, hanem igenis ki kell állni a jogérvényesítés érdekében még a "nagyhatalommal" szemben is, mert ha másképp nem is, a számtalan direkt akadályoztatás ellenére is, de végsó soron ki kell erőszakolni az igazságos eljárást!!!

ez a legfőbb tanúság ebből!!!

MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 15:35

és még az is hozzátartozik ehhez, hogy vannak olyanok is, akik, ha kapnak egy perrel való felszólítást fizetésre, annyira beszarnak, hogy egyszerűen minden józanságukat elvesztve FIZETNEK.
mert átlagemberek és nem értik a jogi csűr-csavart, megszokták, hogy mint általában az életben csakis a rövidebbet húzhatják (ilyen-olyan okok miatt)

úgyhogy ez az egész ELMÜ-s eset nagyon tanúságos, megérne egy külön felületet a részletes és tárgyilagos kiértékelésre, minden oda nem való eltérítő, elferdítő, mellémagyarázó szöveg nélkül.

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 16:15

A mágnesezéssel kapcsolatban a tv is csinált riportot , nem ásnak le a mélységig valamilyen oknál fogva. Emlitettem nekik a birói eljárés enyhén szólva fucsaságát. Az egy sikamlos terep abba ne menjünk bele ez volt a ujságiró véleménye. Visszatérve a biróra nem hiszem, ha a munkája nyilvános akkor a döntése ne lenne az nem titkos harckocsi vásárlásról tárgyaltunk hanem egy pofátlan koncepciós mágnesezési eljárásról. Semmi titok nincs benne, olyan nagyon szeretnek a nem tiszta emberek sötétben bujkálok titkolózni. És , hogy milyen döntés született? A mágnesezés nem volt tarható de megnyert per dőntésével annyira ráfáztam, hogy a kötbért is kifizethettem volna. Most lehet röhögni "jogészek".

MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 16:56

ez a mondatot én nem értem.
megtennéd, hogy leírod másképpen, tehát más megfogalmazásban?

"A mágnesezés nem volt tarható de megnyert per dőntésével annyira ráfáztam, hogy a kötbért is kifizethettem volna."

MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 17:03

én konkrétan és érdemben ehhez hozzá nem tudok, csak mint laikus szeretnék okulni, s levonni a tanúságot.

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 17:04

Ha megengeded privátban megíróm,hogy ne vegyem el a topik"élét"

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 17:57

Talán amiről még nem írta az a szakértői dij BKKB DR.Beamter Anna-Mária ezt az összeget 350e.ft-ban határozta meg. Èn ezt fenyegetésnek vettem az alábbiak miatt.A rendelet szerint a szakértő tevékenységéért 4e.ft./ó dijjat számolhat. Egy fogyasztás mérő vizsgálata ugy,hogy teljesen szétszereljük minden alkatrész külön megvizsgálva beleértve a terheléses mérést is nem tart tovább 2ó.nál.Jegyzökönyvet elkésziteni leadni a gépelőnek,postázom stb.Nem lehet tőbb 20ó.-nál ez kb.80-e.ft.

Iucundus # 2014.08.14. 21:48

Nekem csak egy kérdésem volna a "kedves Jogbancsalódotthoz": miért fizetős oldalra tetted fel a kamu hangfájlt?

Nem csoda, hogy senki nem érti ezt a zagyva történetet, mert nem akármilyen lenyúlásra hajt az álkérdező.


Ddr

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 23:00

Ott az oldalon az ingyenes letöltés lehetősègeovatosnak kell lenni mert könnyen belefutsz egy váratlan számlába.De aki körültekintő,jutalma az ingyen letöltés

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.15. 04:02

Sajnos azt kell, hogy írjam, hogy ahogy kezeled ezt a témát itt a fórumon, annyira megutáltattad magad nálam, hogy ha még tényleg ez lenne a világ legnagyobb visszaélése, meg koncepciós pere, akkor is jobban kedvelném a bírót, mint téged. (Nem bízok benne, hogy ezt megérted.)

Jogbancsalódótt # 2014.08.15. 04:48

Sajnálom Kevin,de azt belátod,arra nem törekedhetek,hogy mindenki szeressen.

Sherlock # 2014.09.12. 10:00

Én abban a tekintetben vagyok bizakodó, hogy egyszer csak eltűntök innen a fórumról, mert ez a szellemi mélyrepülés ami az utóbbi években itt megy, valami katasztrofális.