Elévülés+ erkölcsi bizonyítvány


Agent Cooper # 2014.07.08. 22:37

Kedves pondro!

Ha így folytatja, akkor soha. Ha valaki büntetlen előéletűnek számít is, attól még állhat hátrányos jogkövetkezmények alatt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

pondro # 2014.07.09. 07:32

Kedves Agent Cooper! Tegyük fel,hogy nem folytatom "így",ennek ellenére amig élek büntetett előéletű maradok,s nem kaphatok erkölcsi bizonyitvanyt sem?Ha van még türelme, kérem válaszoljon!

Agent Cooper # 2014.07.09. 11:16

Kedves pondro!

Erkölcsi bizonyítványt most is kaphat, mivel büntetlen előéletűnek számít. Az más kérdés, hogy a büntetéseire vonatkozó adatai még szerepelnek a bűnügyi nyilvántartásban a selejtezésig, ezért büntetőeljárás során ezeket az adatokat a bíróság figyelembe veszi.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

blakablaka # 2014.07.09. 17:12

Jó napot azután érdeklődnék hogy kiskorúként elkaptak könnyű kábítószer fogyasztásért az ügyem még tart de már betöltöttem a 18-at. a kérdésem hogy az erkölcsi bizonyítványomba belekerülhet -e és ha igen akkor mennyi idő múlva leszek tiszta? köszönöm

pondro # 2014.07.09. 18:01

T.Agent Cooper!Hálásan köszönöm a gyors és megnyugtató válaszait!

Brútus # 2014.07.14. 13:36

Önkormányzati választáson szeretnék indulni.Előzetesen tájékoztatót kértem a Bűnügyi Nyilvántartó Hatóságtól.Abban az szerepel ,hogy BÜNTETLEN ELŐÉLETŰ(HÁTRÁNYOS JOGKÖV. ALATT ÁLLÓ) ez mit jelent?1év bört. 3évre felfügg.pártfogó felügyelet volt az itélet testi sértésért.2004 10. 05. a jogerő dátumaSelejtezés 2015.10 05.Ez mit jelent? Indulhatok-e választason mint jelölt?Az erkölcsi bizonyítványt mikor és kinek kell bemutatni és abban mi lesz látható?


Polgármester Jen?

Agent Cooper # 2014.07.15. 09:10

Kedves Brútus!

Ön büntetlen előéletű és nincs a közügyektől eltiltva, nyugodtan indulhat a választásokon.
A bűnügyi nyilvántartóban jövőre selejtezik a büntetésére vonatkozó adatokat, ezután már nyoma sem lesz az egykori büntetésének.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

IspanMihaly # 2014.07.17. 12:24

Kedves Agent Cooper!

24 éves vagyok, 2 év belekeveredtem egy verekedésbe, aminek az lett az eredménye, hogy kb. 1,5 hónappal ezelőtt csoportos garázdaság és könnyű testi sértés miatt 120 ezer Ft-ra büntettek. A büntetést azóta kifizettem. Munkahelyi felvétel miatt most igényeltem erkölcsi bizonyítványt és az lenne a kérdésem, hogy lesz-e nyoma az esetnek?

Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2014.07.18. 14:20

Nem lesz nyoma.

IspanMihaly # 2014.07.18. 14:57

Köszönöm szépen a választ!

Gaygo # 2014.07.23. 07:07

Tisztelt Ügyvéd úr!

Két évvel ezelőtt ért véget a bírósági eljárásom, egy hamisan vásárolt BKV bérlet miatt. Közokirat hamisítással vádoltak, de felmentettek a vád alól.
Mivel történt rabosítás, gondolom a nyilvántartásban is szerepelek?!
Most egy munkahelyváltás miatt szeretném megkérdezni, hogy kaphatok-e tiszta erkölcsi bizonyítványt?

Köszönöm a segítségét!

ObudaFan # 2014.07.23. 19:04

Ha felmentettek, akkor természetesen igen.

Csuser84 # 2014.07.24. 14:05

Sziasztok. A kérdésem a következő. Szigoritottak valamit az Erkölcsi bizonyítvány tartalmában. Miben másabb a helyzet mint régen? A következő a helyzet kértem egy erkölcsit, de helyette kaptam egy levelet amiben oda írták, hogy 30 nappal meghosszabbították a kérelmet amin nagyon meglepődtem.
Megj: Bármikor is kértem erkölcsit mindig megjött problémamentesen.
Lopási ügyünk ami közvetítői eljárás során sikeresen lezáródott így elkerülve a bírósági herce-hurcát. A kérdésem nem az,hogy tiszta-e hanem, hogy miért történik most ez.? illetve mennyi idő alatt történik a informatikai feldolgozás a rendszerben? Felvettek egy munkahelyre ahova várják az erkölcsimet és most itt állok, hogy mit mondjak?

Agent Cooper # 2014.07.25. 20:11

Kedves Csuser84!

Valószínűleg azért hosszabbították meg az ügyintézési határidőt, mert a nyilvántartásban lévő adatok hitelessége felől kétség merülhetett fel, és ezért ellenőrzik az adatokat. De természetesen más oka is lehet.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Trotyi # 2014.08.01. 14:43

Jó napot kívánok.
Érdeklődnék, hogy kaphatok-e erkölcsi bizonyítványt, ha 2010. 04.17-én bevonták a jogosítványomat 1 év 2 hónapra, amit később 1 évre csökkentettek. 450000 Ft pénzbüntetést is kaptam, amit a megadott határidőig részletekben befizettem. A jogosítványt 2011.04.18-án rendben visszakaptam. Azóta nem volt dolgom a hatósággal. A mostani munkahelyemre kellene az erkölcsi és most kicsit aggódok, hogy kaphatok-e? Várom mielőbbi válaszát.
Üdvözlettel: Trotyi.

Agent Cooper # 2014.08.04. 09:24

Kedves Trotyi!

Ne aggódjon, az erkölcsije rendben lesz.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

lolkabolka232 # 2014.08.05. 11:56

Jó napot! az a kérdésem lenne hogy az egyik ismerösömnek volt egy bolti lopása. a kár azonnal megtérult és viszaadta azt amit eltulajdonitot. késöbb volt egy rendörségi tárgyalása ahol csak figyelmesztetést kapott az elöbbiekért. mindez 2-3 éve történt. és van egy folyamatban lévö részletfizetös tartozása a bkv feléedig idöben lett fizetve mindig. az lenne a késdés hogy ez benne van az erkölcsi bizonyitványába ha most kikérné mert szüksége lenne egy munkához rá!A válaszát elöre is köszönöm!

Tibi49 # 2014.08.05. 17:08

Jó napot kívánok!
A következő a problémám. Bolti lopáson tetten értek, rendőrségi ügy lett belőle. A bíróság 20eFt büntetést szabott ki.
Kaphatok tiszta erkölcsi bizonyítványt? Egy új munkalehetőség adódott számomra, ami ehhez köthető.
Tibor.

Agent Cooper # 2014.08.05. 21:19

Kedves lolkabolka232!

Az ismerősének ezen cselekmények miatt nem kell félnie, nincsenek hatással az erkölcsijére.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

waxii # 2014.08.21. 15:11

Üdvözletem!

Egy folyamatban lévő büntetőeljárásban az ügyész pénzbüntetést indítványozott (tudom, hogy a gyakorlatban a bírói ítélet lehet eltérő is). A kérdésem viszont az lenne, hogy amennyiben tényleg "csak" pénzbüntetés lesz az ügyből akkor az erkölcsi bizonyítványban mi fog szerepelni? Nem vagyok vele tisztában, hogy a hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű bejegyzés mikor szerepel benne vagy ebben az esetben bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel megjegyzés kerül bele?
Válaszukat előre is köszönöm!

John Snow # 2014.08.22. 03:17

Tisztelt hozzáértő Úr/Urak!

2009-ben egy buli alkalmával csináltam egy hülyeséget. Megvédtem magam egy részeggel szemben, csak sajnos túlságosan is. Még névtelenül is szégyenlem leírni, de súlyos testi sértés kísérletének a gyanújával 2012-ben elítéltek egy, vagy másfél év letöltendő börtönbüntetésre, pontosan nem is tudom mennyire, melyet 2 évre felfüggesztettek. (amúgy nem lett senkinek semmi baja, ha jól emlékszem maximum talán 8 napon belül gyógyuló sérülés, de ez sem biztos).
A felfüggesztett börtönbüntetés letelt 2014 januárjában. Azt szeretném kérdezni, hogy az én erkölcsi bizonyítványomban meddig lesz ennek nyoma? És mikor lesz teljesen tiszta, amikor egy betű sem lesz benne ezzel kapcsolatban?
Köszönöm előre is!

vipisti # 2014.08.22. 08:46

Üdvözlöm!

Tisztelettel kérdezem,hogy 3 börtönbüntetést kaptam az első kettőből 2000-2012 a harmadikból Y2006-2007 szeptember szabadultam. Jelen időben kaphatok tiszta erkölcsi bizonyítványt?
A munkahelyhez szükséges.

Köszönöm válaszát.

Sherlock # 2014.08.22. 09:28

Itt nem stimmelnek az évszámok. Anélkül meg nem lehet megmondani.

vipisti # 2014.08.23. 04:06

Egy kis logikátok lehetne. 2002 a 2012 helyett. Joghallgató-az egyik téged is eltalálhat.

Ribi # 2014.08.24. 11:01

Tiszteletem önöknek !
Szeretném kérdezni ,hogy milyen erkölcsi bizonyítványra számolhatok,vagy van e elévülési ideje annak a büntetésnek amit 2003 ban töltöttem le BV intézetben 10 hónapos büntetésemet ! Van e esélyem tiszta erkölcsi bizonyítványra,vagy ez örökre meg marad !!?? Köszönettel ,Ribi.