Adócsalás


janika29 # 2014.03.10. 17:28

Üdvözletem mindenkinek!
Egy kérdéssel fordulnék önökhöz!
Testvérem az 2011 évi adóbevallását munkatársával kitöltette!Úgy lett kitöltve hogy vissza kapjon 165ezer forint adó visszatérítést!
2013 Decemberben a NAV küldött egy levelet amiben ennek az összegnek a visszatérítését kérelmezik mivel meg állapították hogy jogtalanul igényelte vissza (ez adócsalásnak számít?)
Testvérem írt is egy levelet a NAV-nak amiben elismerte hogy hibásan töltötte ki az adóbevallását és kéri az összeg részletfizetési lehetőségét mivel 3gyereket egyedül nevel havi 62000ft-ból így egy összegben nem tudja vissza fizetni!
Mai napon vagyis 2014.03.10-én választ kapott a NAV-tól miszerint tudomásul vették és elfogatták hogy nem szándékosan töltötte ki hibásan a bevallást,de arról nem írnak hogy a részletfizetést meg adták e!A levélhez csatoltak egy 165ezer forintról szóló csekket is!A levélben szerepelt hogy amennyiben fizetési kötelezettségének nem tesz eleget úgy a jogerős határozat kézhezvételétől számított 15napon belül végrehajtás alá vonják!Lehet hülyeségeket írtam nem igazán vagyok otthon az ilyen fajta ügyekbe és én a levelet sem olvastam csak a testvérem mondta el telefonon hogy mi áll benne!Beszélt az itteni jegyzővel ő azt javasolta adjon be ismét egy kérelmet a részletfizetésre!Ilyenkor mire lehet számítani?Börtön büntetés?A házán hitel volt amit az állam át vállalt és így az állam tulajdona lett a ház,gondolom így már arra sem terhelhető!Van valami megoldás hogy a részlet fizetést megkapja?A segítséget előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.10. 17:32

e arról nem írnak hogy a részletfizetést meg adták e!A levélhez csatoltak egy 165ezer forintról szóló csekket is
Akkor nagyon úgy néz ki, hogy nem vették figyelembe a részletfizetési kérelmet. Pontosabban nem tekintették annak.

janika29 # 2014.03.10. 17:38

Köszönöm a gyors választ!És mi lehet a teendő?Nyújtson be egy újabb részletesebben megfogalmazott kérelmet?

nandy # 2014.03.11. 11:58

Kérjetek meg egy szakembert, pl. könyvelőt... Nem érdemes barkácsolgatni.

janika29 # 2014.03.11. 16:32

Köszönöm a választ,én is ezt tanácsoltam neki!

Aminaa # 2014.03.11. 21:03

Tisztelt Ügyvéd Úr! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz-Önökhöz,hogy nem találtam konkrét választ a kérdésemre sehol ezért is írok! A volt férjem felhívott és a gyereket is aki 18 éves múlt viszont gimnazista és ösztöndíjat is kap. A lényeg,hogy van neki állítólag 3.000.000 Ft adó tartozása. Nos azt tudni kell,hogy ez 2009-10-11 ben keletkezett neki. Nos mi 2006-ban elváltunk. Majd sajnálatból 2008-ban bejelentettem az állandó lakhelyemre Őt is. Nos Ő nem tartózkodik itt 2009-óta alig látjuk,én kezdtem egy új kapcsolatot. Most azzal fenyeget a fiammal együtt,hogy mivel egy az állandó lakhelyünk ezért a fiam számláját is zárolhatják. Kérdés?? Az apa adótartozása miatt mivel egy az állandó lakhely a 18 éves gyerek számláját zárolhatják??? Nagyon remélem,hogy nem. Most kap e hónap folyamán a sulitól egy pályázat útján 50e Ft-ot és ettől tart a gyerek. Vagyona sem ingó sem ingatlanja nincs és a 22.800Ft-ból él. gyerektartás??? 2008-nem is láttam :(( Nagyon köszönöm előre is a válaszát. Maradok üdvözlettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.11. 22:49

Ugyan.