Segítséget kérek!!!!!


monalisa1 # 2010.05.31. 17:32

imati

A 20 éves cseréljen alvóhelyet a 13 évessel oszt megvan.

Amúgy egy 45-50 év körüli nőn már nemigen van mit nézni - úgy nagy általánosságban.

ml.

hoppáréka # 2010.05.31. 16:42

imati

Fogadj ügyvédet,aztán a lehetőségeidet majd ő elmondja, mert elég kesze-kusza amit írogálsz, sok minden nem egyértelmű, így elég nehéz a "hová forduljak" kérdésre válaszolni.
Sok sikert.

imati # 2010.05.31. 16:21

Kedves Hoppáréka !

Szerintem egyszerű és jogi alapokon nyugvó kérdésre, jogi választ vártam, de olyan irányban megy el a dolog, mintha nem a "Jogi Fórum ", hanem a "Blikk" hasábjaira tévedtem volna !
1, nem tartok gyertyát, csupán a 3 gyerektől kapott információra támaszkodom
2, lehet prűd vagyok, de szerintem csak " normális " nevelést kaptam, és nam arra buzdítottak, hogy más nemű 20 -21 évesek előtt mutogassam magam, még ha a gyerekem, akkor sem, és főleg ne aludjak vele 1 ágyban.
3, nem vehetem egyiket sem magam mellé, mert " valami " okból az anyjával szeretne maradnia 20 éves fiam, és akit ki kellene menekíteni , a 13 évest, a bíróság az anyának ítélte.
4, az anyán a DRMMS szindróma minden jele megfigyelhetó, így nehéz, sőt szinte lehetetlen egyezkedni.

Tehát ismét a kérdés : Kihez forduljak ?

hoppáréka # 2010.05.31. 11:49

imati

Legjobb megoldás költöztesd magadhoz a két nagyobb gyermeket, ők már nagykorúak, eldöntik, hogy kinél a legjobb.
(Olvastam az előző kérdéseidet is)
Így nem lesz okod az aggodalomra.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.31. 06:42

OFF
Katolikusnak muszáj szükségképpen prűdnek is lennie?
ON

hoppáréka # 2010.05.31. 05:40

pimpóka

Évát és Ádámot , hogyan teremtette a Jó Isten a paradicsomba?-meztelenül.
A katolikus vallás nem azt tiltja, hogy eltakarva éljünk, én családon belülről beszélek, nem a külvilágról, na nem mindegy.
Egyébként imati maga sem tudja, hogy mit vár, csak a "volt" feleség a lényeg./ez tűnik ki/
Tanácsot kért mit tegyen, de ez még nem Jogi dolog, ha meg sem beszéli az esetet a családon belül, nem szemtanúja, csak találgat.
Pimpóka, nyugodtan kérd ki magadnak, én semmit nem írtam, ami sérti a katolikus egyházat!!!!

pimpóka # 2010.05.31. 05:06

hoppáréka!
Szerintem imati nincs meggyőzödve semmiről, éppen ezért írogat ide, mert tanácstalan és bizonytalan.
Tanácsot, főképp JOGI tanácsot vár, nem pedig kioktatást.
Elég nonszensz viszont a Jó Istent és a meztelenkedést együtt emlegetni. Minden jó érzésű katolikus ember nevében kikérem magamnak!!
További jó meztelenkedést kívánok......

skrisz # 2010.05.31. 04:17

Tisztelt fórumozók!
Segítségüket szeretném kérni.
Szolgálati lakásban lakom amit a rendősrégtől kaptunk anyámmal,anyám már nem lakik itt igy egyedül vagyok a lakásban de viszont van egy párom és egy kisgyermekünk de
rendőrkapitány elutasitotta hogy hozzám költözzenek mondván anyám és én kaptam a szolgálati lakást.
kérdem én az életem folyamán megsem házasodhatok vagy nem élhetek élettársi viszonyban a szolgálati lakásban?
Mit tudnék annak érdekében tenni hogy a párom és a gyermek hozzám költözzön?
A rendörséghez már nins közünk csak a lakás miatt de ha jól értesültem a lakás dolgait is a vagyonkezelő rendezi de ők is nemleges választ adtak.
köszönöm a válaszokat.
Tisztelettel:krisz

hoppáréka # 2010.05.30. 22:29

imati

Továbbra sem értem igazán, hogy honnan vagy meggyőződve erről, főleg ha te magad nem is voltál szemtanúja.
A prüdségről egy családon belül pedig nem kellene beszélni .
Amit a jó Isten adott nekünk azt nem kell titkolni.(meztelenkedés)
Gyermekeim előtt én sem titokban, elbújva öltözködöm ,ez hozzá tartozik az élethez.

Továbbra is azt vallom ezt közösen kell megbeszélnetek, és felnőtt embereknek tudniuk kell érdemben kommunikálniuk egymással.

hoppáréka # 2010.05.30. 22:22

Impossible

Mennyi legyek?:-P
Köszönöm, nekem is tetszik:-)
Tudod,azért választottam:-)

hoppáréka

Impossible # 2010.05.30. 21:15

hoppáréka,

ez milyen király név! :DDD
Mennyi vagy? :D

imati # 2010.05.30. 18:17

Köszöböm a válaszokat, és a történet érthetősége kedvéért :
1+ 2 fél szobában lakik a volt feleségem, és a 3 gyerek. A legnagyobbnak van önálló szobája ( az egyik fél szoba), a 2 kisebb ( a 20 éves, és a 13 éves ) lakott közös szobában amely kb 12 m2 ( félszoba), míg a volt feleségem egy 20m2 -es szobát tudhatott magáénak. Télen arra hivatkozva, hogy hideg van beköltözött a " kicsikhez " a 20 éve fiammal aludt egy 2 szemályes ágyon, a másik ágyon pedig a 13 éves fiam. Ott vetkőzött, öltözött, a női jellege is látszott. Ezt akkor szóvá tettem, de egy agresszív választ kaptam: " Jelents fel, ha akarsz, vagy bizonyítsd be... " Közben lezajlott a válásunk ( én albérletben lakom ), bejött a jó idő is.
Kiderült 1-2 nap kivételével a volt feleségem továbbra is a 20 éves gyerek mellett alszik.

Nem szeretnék a legrosszabbra gondolni, de nem tartom egészséges dolognak akkor sem, főleg, hogy már a téli hidegre sem lehet ráfogni.

monalisa1 # 2010.05.30. 15:56

imati

Lehet hogy közös tulajdonú a lakás és csak 2 szobás, és a válással a bíróság a használatot megosztotta kettőtök közt., legjobb lenne ha a nagyfiu hozzád cuccolna a kisebbik meg a másik szobában laknak az anyjával.

ml.

monalisa1 # 2010.05.30. 15:53

evesza

Mikoriak a személyi kölcsönök és az autóhitel is mikortól., még az együttlakás idejéből datálódtak vagy már a szétköltözést követően?! Valamint ki kötelezné a volt férjet ill. a többi hozzátartozót a helyetted való fizetésre.

Neked az autón kívül jelen idő szerint mi értéked van, ergo mivel tudnál "fizetni"...

ml.

végrehajtó1 # 2010.05.30. 15:42

evasza

Abból amit leírtál abból én sem értem.
Írj értelmesen, valamint nem kell minden topikba beírogálnod...

hoppáréka # 2010.05.30. 15:34

imati

Kihez fordulj?

Elsősorban a volt feleségeddel, valamint a 20 éves fiaddal kellene neked elbeszélgetned!
Nemtetszésedet nyílvánítani ebben az ügyben.
Egyébként te magad is meggyőződtél ennek valódiságáról?
Ne gondolj egyből a legrosszabbra.

monalisa1 # 2010.05.30. 15:25

Az alábbi hozzászólás imati részére szól:

monalisa1 # 2010.05.30. 15:25

Nem írtad hogy a volt feleséged "honnan" és mi okból "költözött" a fiához. Szóval az valóban nem egészséges ha egy anya a 20 éves fiával alszik egy ágyban, de több oka is lehet ennek...

A kisebbik fiut miért nem viszed be a te szobádba?!

"Mona"
laikus hozzászóló

evasza # 2010.05.30. 15:14

Tisztelt Fórumozók szeretnék segítséget kérni egy sok sok előttem íróhoz hasonló problémám van nem tudom fizetni a személyi kölcsönöm és az autóm törlesztő részletét külön élek a férjemtől már 4 éve miért kelenne neki vagy a testvéreimnek vagy édesapának helyettem megfizetnie ezt nem értem???
köszönöm

imati # 2010.05.30. 11:31

Tisztelt Válaszadók !

A volt feleségem a 20 éves fiam mellé költözött, azaz egy ágyban alszanak, egymás mellett. Már ez is zavaró tény, de még cifrábbá teszi, hogy a 13 éves fiam is abban a szobában alszik.
Engem zavar csak ez, vagy valamit lehetne, kellene ez ellen tenni ?
A 20 éves gyerek a múlt évben szakított a barátnőjével, akivel volt szexuális kapcsolata. A 13 éves gyereket nem szeretném semmi esetre sem kitenni olyan kétes helyzetnek, amely a normális pszihés, és szekszuális fejlődését kedvezőtlenül alakítaná !

Kérem a mielőbbi választ, hogy jogos e a felháborodásom, és ha igen, kihez forduljak.

Köszönöm !

Kovács Kálmánné Ózd # 2010.05.27. 09:38

Szép napot kívánok!

Nálunk a vízművek 2008 évben fogyasztott előző bérlő vízdíját kéri.

A Főbérlő ÁFÁ-s szlával bérleti szerződéssel és jegyzőkönyvvel is rendelkezik.Segítene nekem.

A vízművek tudja a volt bérlő adatait, mégis engem zaklat.A fogyasztást nem annak kell kifizet aki azt ténylegesen fogasztotta? Végrehajtó is jön?

Na, ilyenkor mi a helyzet? Ki tud segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat.

irmus1960 # 2010.05.26. 08:45

Tisztelettel kérnék segítséget jubileumi jutalom kiszámításával kapcsolatban. 1979.08.06-0985-0131-ig Szegedi Postaigazgatóságnál dolgoztam onnan ÁTHELYEZÉSSEL kerültem a Hunya-Örménykút Általános Iskolához 1985.0201.-2005.11.30ig. Munkavioszonyom itt felmentéssel szünt meg.2005.12.01-20066.08.31-ig ILS Idegennyelvi Szakközépiskolában szintén közalkalmazotti kinevezésem volt mit az előző Általános Iskolában és az illetményem is közalkalmazotti besorolás alapján járt. Itt határozott időm lejárta miatt szünt meg és volt két hónap munkanélküli időszakom, mert a következő munkakezdésem közalkalmazottként 2006.11.02-val indult 2009.10.31.-ig (Szent-Györgyi Albert Szakközépiskola) ahol szintén áthelyezéssel kerültem KÖZTISZTVISELŐI munkaviszonyba. A Szent-Györgyi iskolában volt egy állásfogalalás jubileumi jutalomra hogy mivel megszakítás volt 2006-ban a jogviszonyomba a jubileumi jutalmi idő számításom 1985.02.01. Az állásfoglalás szerint most telt volna le a köztisztviselői törvény szurint meg 2008-ban. Most mi a mérvadó. Kinek van igaza.Várom mielőbbi válaszukat.
Köszönettel.

monalisa1 # 2010.05.25. 22:53

Csalás miatt feljelentést tehetsz, de a bizonyításhoz szükség lesz tanúként az osztálytársadra. (Tulajdonképp az ő elmondásán áll vagy bukik az egész.)

Mielőtt a rendőrségre szaladsz jól gondold át -lévén írásbeli elismerő nyilatkozat a pénz átvételéről valószínüleg senkitől sincs a birtokodban-, mert az esetleges valótlan meggyanúsítás kellemetlenül sülhet el számodra.

Priváti: nagy az Isten állatkertje...

"Mona"
laikus hozzászóló

Radek1991 # 2010.05.25. 22:02

Sziasztok!
Az én esetem elég súlyos ebben szeretnék valakitől segítséget kérni.
Osztálytársamon keresztül megkeresett egy lány, hogy pénz kellene neki rajztanfolyamra mert ha nem fizet azonnal akkor az egész eddigi pályafutása kárba veszik. A pénzért osztálytársam jött el 40000Ft. Később a csaj rámír hogy egyik barátnőjének kellene még ugyanennyi. Nem akartam belemenni fent említett osztálytársamat megkérdeztem hogy akkor most mi legyen. Azt mondta persze nyugodtan totál megbízható a csaj biztos visszaadja. A lányt mindig fennt látom MSN-en azt mondja hogy barátnője lelépett és ő nem tud mit csinálni.
Előre is köszönöm.

monalisa1 # 2010.05.25. 17:50

csülök

Gyakorlatilag semmit sem írtál: sem a gyermek életkorát, sem a jelen családi körülményeidet, sem pedig -és főleg- a féltestvér általi "okot" mely alapján kezdeményezné a pszichológusi vizsgálatot.

Ahhoz hogy egy szülőtől elvegyék a gyermekét annak nagyon kirívó oknak kell lennie., a kérdésben a végső szót a bíróság mondhatja ki.

Ha kell javaslom vedd fel a kapcsolatot dr. Regász Mária ügyvédnővel - több évtizedes szakmai tapasztalata van gyámhatósági, gyermekelhelyezési dolgokban.

E-mail elérhetősége: derill@freemail.hu

Kívánok minden jót!

"Mona"
laikus hozzászóló